Go down
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

8/1/2010, 5:31 pm
Τον τελευταίο καιρό (10-15 μέρες?) πάνω και προς τα δεξιά του explorer μου, δίπλα ακριβώς από το μπουτόν του "ανανέωση" (F5), έχει κάνει την εμφάνιση του μια νέα επιλογή (νέο μπουτον) που αναφέρει:
Προβολή συμβατότητας: οι τοποθεσίες Web που σχεδιάστηκαν για παλαιοτερα προγράμματα περιήγησης, συχνά θα φαίνονται καλύτερα και θα διορθωθούν προβλήματα όπως μενού, εικόνες η κείμενο εκτός θέσης.

Το θέμα είναι πως τις περισσότερες φορές δεν μου ανοίγουν σωστά οι σελίδες του φόρουμ μας, δεν μου εμφανίζει τις συνημμένες φωτογραφίες ούτε τα emoticons και μόνο αν κάνω χρήση του συγκεκριμένου μπουτον (και πάλι όχι πάντα αλλά αφού το πατήσω 3-4 φορές) να μπορώ να τις δω…….. Neutral

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό? Suspect
Ξέρετε σε τι μπορεί να οφείλεται? Suspect

Ο explorer που χρησιμοποιώ είναι ο 8 έκδοση : 8.0.6001.18865
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

9/1/2010, 7:29 pm
Suspect Suspect Suspect
Να υποθεσω πως το προβλημα το εχω μονο εγω??? Surprised :( :( (σημερα ειναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ πιο εντονο... Blink )
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

9/1/2010, 8:24 pm
Don John wrote:Τον τελευταίο καιρό (10-15 μέρες?) πάνω και προς τα δεξιά του explorer μου, δίπλα ακριβώς από το μπουτόν του "ανανέωση" (F5), έχει κάνει την εμφάνιση του μια νέα επιλογή (νέο μπουτον) που αναφέρει:
Προβολή συμβατότητας: οι τοποθεσίες Web που σχεδιάστηκαν για παλαιοτερα προγράμματα περιήγησης, συχνά θα φαίνονται καλύτερα και θα διορθωθούν προβλήματα όπως μενού, εικόνες η κείμενο εκτός θέσης.

Το θέμα είναι πως τις περισσότερες φορές δεν μου ανοίγουν σωστά οι σελίδες του φόρουμ μας, δεν μου εμφανίζει τις συνημμένες φωτογραφίες ούτε τα emoticons και μόνο αν κάνω χρήση του συγκεκριμένου μπουτον (και πάλι όχι πάντα αλλά αφού το πατήσω 3-4 φορές) να μπορώ να τις δω…….. Neutral

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό? Suspect
Ξέρετε σε τι μπορεί να οφείλεται? Suspect

Ο explorer που χρησιμοποιώ είναι ο 8 έκδοση : 8.0.6001.18865


Βάλε http://el.www.mozilla.com/el/firefox/3.5.7/whatsnew/

και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα Evil or Very Mad

Τον explorer κράτησέ τον γιατι μερικές τοποθεσίες δουλεύουν μόνο με αυτόν π.χ. eBanking της Eurobank
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

9/1/2010, 9:25 pm
ΚΑΙ με τον mozilla μου κανει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο Surprised ........
και για να γινω πιο σαφης: με το που παει να "ανοιξει" η σελιδα, εμφανιζει στιγμιαια τις οποιες φωτο υπαρχουν ως συνημμενες και αμεσως μετα χανονται Suspect .

Σε καθε προσπαθεια "ανανεωσης" της σελιδας κανει και παλι το ιδιο........για δευτερολεπτο νομιζεις πωα θα ανοιξει κανονικα και μετα ΟΥΤΕ φωτο ΟΥΤΕ emoticons... :( .


Το προβλημα μου το παρουσιαζει ΜΟΝΟ στο φορουμ μας (η εστω μονο εκει το εχω παρατηρησει ως τωρα)

Καμια ιδεα?? Neutral


Να σημειωσω οτι:
avatars, φωτογραφιες "υπογραφων" κλπ εμφανιζονται κανονικοτατα
σελιδες χωρις φωτογραφιες επισης κανονικοτατα ΚΑΙ με τα emoticons τους.
σελιδες που εχουν φωτογραφιες δειχνουν σαν να φορτωνουν επι ωωωωρες και δειχνουν μονο κειμενα χωρις emoticons
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 12:29 am
Δεν κοιτάς λιγάκι και την σύνδεσή σου ?

http://www.speedtest.net/

Neutral
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 1:16 am
Να πω μια βλακεια ;;;;;;;;;;;;;;
Δεν κοιτας το pc σου γενικοτερα μηπως εχεις τσιμπησει κανενα γιο καμια κορη αν και δεν εχει και πολυ σχεση !!!!!!!!!!!
αλλιως κανε ξανα instal τον broswer
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 1:50 am
VFR2004 wrote:Δεν κοιτάς λιγάκι και την σύνδεσή σου ?

http://www.speedtest.net/

Neutral

easy rider wrote:Να πω μια βλακεια ;;;;;;;;;;;;;;
Δεν κοιτας το pc σου γενικοτερα μηπως εχεις τσιμπησει κανενα γιο καμια κορη αν και δεν εχει και πολυ σχεση !!!!!!!!!!!
αλλιως κανε ξανα instal τον broswer

Δεν ειναι θεμα βρε παιδια ΟΥΤΕ ταχυτητας (κατεβαζω μονιμα με μια ταχυτητα περι τα 4+ ) ουτε και ιου (εχω παντα ενεργο ενα καλο προγραμμα και πιστεψτε με το ψαχνω).

Εγω περισσοτερο σαν καποιο προβλημα της forthnet το βλεπω Suspect Suspect .

Παντως το περιεργο ειναι πως το κανει ΜΟΝΟ στο φορουμ μας..... Suspect Suspect
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 11:18 am
Γιαννη μου το κανει και μενα μερικες φορες οχι συνεχεια , να υπαρχει θεμα Forthnet?
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 7:41 pm
Don John wrote:Το θέμα είναι πως τις περισσότερες φορές δεν μου ανοίγουν σωστά οι σελίδες του φόρουμ μας, δεν μου εμφανίζει τις συνημμένες φωτογραφίες ούτε τα emoticons και μόνο αν κάνω χρήση του συγκεκριμένου μπουτον (και πάλι όχι πάντα αλλά αφού το πατήσω 3-4 φορές) να μπορώ να τις δω…….. Neutral

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό? Suspect
Ξέρετε σε τι μπορεί να οφείλεται? Suspect

Γιαννη για δες τωρα γιατι εχω μια υποψια... Think Συνεχιζει να σου το κανει το προβλημα η διορθωθηκε;;
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 7:44 pm
Ταξιδευτής wrote:Γιαννη και Φανη για δειτε τωρα! Συνεχιζει να σας το κανει το προβλημα η διορθωθηκε;;

Νικο απο σημερα το απογευμα, λειτουργει μια χαρα!! Wink

Αν ειναι τυχαιο η αν εβαλες το χερακι σου δεν ξερω, αλλα ολα ok Thumbsup
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum Empty Re: Πρόβλημα εμφάνισης σελίδων του forum

10/1/2010, 9:29 pm
Don John wrote:
Ταξιδευτής wrote:Γιαννη και Φανη για δειτε τωρα! Συνεχιζει να σας το κανει το προβλημα η διορθωθηκε;;

Νικο απο σημερα το απογευμα, λειτουργει μια χαρα!! Wink

Αν ειναι τυχαιο η αν εβαλες το χερακι σου δεν ξερω, αλλα ολα ok Thumbsup


Βασικα εκανα μια αλλαγη σε μια ρυθμιση που υποπτευομαι οτι ηταν ο ενοχος.
Πριν λιγο καιρο η εταιρια που μας παρεχει το προγραμμα για το forum εκανε μια αναβαθμιση και εδωσε την δυνατοτητα να μικραινει αυτοματα τις μεγαλες σε μεγεθος φωτογραφιες ωστε να φαινονται κανονικα στην οθονη.
(αυτο το πλαισιακι που ειχε "δειτε σε μεγαλο μεγεθος" πανω απο καθε φωτογραφια)

Απο τοτε που ενεργοποιησα αυτη την επιλογη παρατηρησα οτι ενω φορτωνε τα κειμενα μιας Χ σελιδας, τις φωτογραφιες αργουσε πολυ να τις φορτωσει. Υποπτευομαι οτι εκανε επι τοπου σμικρυνση των μεγαλων φωτο και τις εμφανιζε μετα και για αυτο και η καθυστερηση.

Ετσι αφαιρεσα αυτη την επιλογη, και εβαλα μια δικια μου εντολη να κανει το ιδιο αλλα με αλλο τροπο, που τελικα ειναι πολυ πιο γρηγορος.

Το μονο κακο ειναι οτι με το δικο μου τροπο σμικρυνσης δεν εχεις τα links που ειχε στο πλαισιο των μεγαλων φωτο για να τις δεις σε κανονικο μεγεθος, αλλα μικρο το κακο.

Μονο να παρακαλεσω και παλι ολους αν μπορουν πριν ανεβαζουν φωτογραφιες να τις μικραινουν μεχρι 1024 πλατος η υψος για να μην βαραινει η καθε σελιδα υπερβολικα.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum