Go down
jimakos
jimakos
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-29
Mηνύματα : 41
Ηλικία : 57
Μοντέλο : για τωρα...βλεπουμε!!!
Κράνος : agv s-4 black

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 9:44 am
επικοινωνησα χθες με το καταστημα honda dream και σημερα με πωλητη στον Σαρακακη και μου ειπαν τα ιδια πραγματα σε σχετικη μου ερωτηση για την βεφα 800 σε lava red χρωμα και με την χρυση ζαντα...η απαντηση ηταν:δεν υπαρχει κανενα χρωμα , εχουν εξαντληθει ολα γιατι ειχαν βγει σε προσφορα και υπαρχει μονο το λευκο μαυρο στην καταπληκτικη τιμη των14.200 ΕΥΡΩ!!!!! Surprised , και μαλιστα το λευκο μαυρο ειναι special edition και βγαινει για την τελευταια χρονια που θα υπαρχει το vfr800 καθως απο δω και περα θα υπαρχει το vfr 1200(στον Σαρακακη βεβαια μου ειπε οτι δεν γνωριζει αν θα ξαναφερουν καποιο αλλο χρωμα)..... Crying or Very sad Surprised Wall καλα ειναι σοβαροι οι ανθρωποι????νομιζουν οτι αν σταματησει το 800 θα τρελαθει στις πωλησεις η βεφα 1200??ή οτι ολοι θα τρεξουν να αγορασουν βεφα 800 με 14200???εγω παντως οχι...δηλαδη τι τιμη θα εχει η 1200...????εχω φαει τρελη ξενερα γιατι ειχα καταληξει σε καινουργια βεφα 800 και απο χθες ειμαι σκασω λεμε...περιμενω την τιμολογιακη πολιτικη που θα καταληξει να εφαρμοσει ο Ακατανομαστος για τα νεα μοντελα...παλι θαυματα θα κανουν... Knupp Bash Mad
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 9:55 am
Ρίξτε αγαπητέ μια ματιά εις τας Ευρώπας........... Άμα θές έχω γνωστό που σου φέρνει απο Γερμανία ό,τι τραβάει η ψυχή σου....
http://www.tommysbikes.gr/


Μπες ΕΔΩ, διάλεξε όποια σου αρέσει και μπορώ να σου εγγυηθώ προσωπικά πως αυτήν θα σου φέρει.

Πάρε τον τηλ, πες πως είσαι φίλος μου απο το φόρουμ και σε 10 μέρες θα έχεις την μηχανούλα των ονείρων σου, έτοιμη με πινακίδες......... Και με κάνα εντεκάρι χιλ. βαριά βαριά.


Last edited by Παναγιώτης Κ. on 12/2/2010, 9:59 am; edited 3 times in total
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 9:56 am
εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα μια μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τις έβαζα ελατήρια αμορτισέρ βαλίτσες εξατμίσεις κλπ κλπ….και θα μου περίσσευαν και για ταξίδι εξωτερικό Wink
όσο για το μεταχειρισμένη αν εξωτερικά δεν έχει τίποτα τότε εσωτερικά θα είναι καινούργια αυτό το καλό έχουν τα VFRαρια
μην ξεχνάς ότι με το που καβαλήσεις καινούργια vfr 800 τώρα χάνει το 30% της αξίας της
πιστεύω καλό σου έκανε ο ακατονόμαστος
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 10:08 am
Το VFR 800 με το 1200 είναι δύο ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικές μηχανές!!! Έχω την εντύπωση πως η Honda δεν θα σταματήσει την παραγωγή του 800. Τώρα αν ο ακατανόμαστος πάψει να τα φέρνει... κακό δικό του!!!
Το καινούριο θα έχει γύρω στα 17.500 απ' όσο ακούγεται.

Υ.Γ. Δεν κατάλαβα τον τίτλο σου ομολογουμένως...
confused2

Edit: Συμφωνώ με τους προλαλήσσαντες για μεταχείρω. Μόνο να δεις να έχει ABS...
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 10:24 am
ο κύριος Glystras τοποθετήθηκε σωστά πάνω στο θέμα.
-30% στην αγορά και τα ρέστα αναρτησεις λάστοιχα κλπ κλπ
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 1:08 pm
Τσέκαρε και από Αγγλία.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230420108684&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Η πώληση του VFR που σου έδωσα στο παραπάνω link έχει τελειώσει, αλλά μπορεί να του έχουν μείνει ακόμα.
Είχε δύο και τα έδινε με τριβάλιτσο. Το ανθρακί έκανε £8650 (λίρες).

Το site του είναι το παρακάτω.
http://www.gphonda.co.uk/new-bikes/sports-tourers/vfr800-abs
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 1:30 pm
glystras wrote:εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα μια μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τις έβαζα ελατήρια αμορτισέρ βαλίτσες εξατμίσεις κλπ κλπ….και θα μου περίσσευαν και για ταξίδι εξωτερικό Wink

Σωστότατος!

Κοίτα εδώ. 2008 με 1800 χιλιόμετρα, με το κλειδί στο χέρι στο σπίτι σου με 9.000€ Thumbsup
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 2:05 pm
apostat wrote:
glystras wrote:εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα μια μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τις έβαζα ελατήρια αμορτισέρ βαλίτσες εξατμίσεις κλπ κλπ….και θα μου περίσσευαν και για ταξίδι εξωτερικό Wink

Σωστότατος!

Κοίτα εδώ. 2008 με 1800 χιλιόμετρα, με το κλειδί στο χέρι στο σπίτι σου με 9.000€ Thumbsup

ΚΑΙ μαύρο. Razz Razz Razz Razz
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 2:11 pm
Vvag wrote:ΚΑΙ μαύρο. Razz Razz Razz Razz

Άντε καλά... 9.500€ με το κλειδί στο χέρι, βαμμένο σε ένα σοβαρό χρώμα. Laughing
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 2:44 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Ρίξτε αγαπητέ μια ματιά εις τας Ευρώπας........... Άμα θές έχω γνωστό που σου φέρνει απο Γερμανία ό,τι τραβάει η ψυχή σου....
http://www.tommysbikes.gr/


Μπες ΕΔΩ, διάλεξε όποια σου αρέσει και μπορώ να σου εγγυηθώ προσωπικά πως αυτήν θα σου φέρει.

Πάρε τον τηλ, πες πως είσαι φίλος μου απο το φόρουμ και σε 10 μέρες θα έχεις την μηχανούλα των ονείρων σου, έτοιμη με πινακίδες......... Και με κάνα εντεκάρι χιλ. βαριά βαριά.

Προς αποφυγη παρεξηγήσεων, σου μιλάω για καινούργια μηχανάκια, βιτρίνας με 0 χλμ
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 2:48 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:
Προς αποφυγη παρεξηγήσεων, σου μιλάω για καινούργια μηχανάκια, βιτρίνας με 0 χλμ

Πολύ καλή φάση! Thumbsup


χαβαλές ON:
Παίρνεις αυτό το κυπριακό το δεξιοτίμονο, αλλάζεις ένα τιμόνι και είσαι τζάμι. Very Happy

edit: Ούπς.. CY δεν είναι Κυπριακό, είναι Contruction Year... Ένα πρόβλημα λιγότερο, μπορείς να αφήσεις το τιμόνι. Very Happy
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 3:11 pm
glystras wrote:εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα μια μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τις έβαζα ελατήρια αμορτισέρ βαλίτσες εξατμίσεις κλπ κλπ….και θα μου περίσσευαν και για ταξίδι εξωτερικό Wink
όσο για το μεταχειρισμένη αν εξωτερικά δεν έχει τίποτα τότε εσωτερικά θα είναι καινούργια αυτό το καλό έχουν τα VFRαρια
μην ξεχνάς ότι με το που καβαλήσεις καινούργια vfr 800 τώρα χάνει το 30% της αξίας της
πιστεύω καλό σου έκανε ο ακατονόμαστος

Σωστος!! :_hi: Μεταχειρισμενο να γλυτωσεις ενα σεβαστο ποσον και παραλληλα να κανεις και τις οποιες "βελτιωσεις" γουσταρεις Thumbsup

Vvag wrote:
Υ.Γ. Δεν κατάλαβα τον τίτλο σου ομολογουμένως... confused2

και γω διαβαζοντας τον τιτλο περιμενα να διαβασω "κατι για τον χρονο υπαρξης του forum... η κατι αλλο"..... confused
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 3:13 pm
apostat wrote:

χαβαλές ON:
Παίρνεις αυτό το κυπριακό το δεξιοτίμονο, αλλάζεις ένα τιμόνι και είσαι τζάμι. Very Happy

edit: Ούπς.. CY δεν είναι Κυπριακό, είναι Contruction Year... Ένα πρόβλημα λιγότερο, μπορείς να αφήσεις το τιμόνι. Very Happy

lol! lol! lol! lol! Thumbsup
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 6:29 pm
glystras wrote:εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα μια μεταχειρισμένη με λίγα χιλιόμετρα και με τα λεφτά που θα περίσσευαν θα τις έβαζα ελατήρια αμορτισέρ βαλίτσες εξατμίσεις κλπ κλπ….και θα μου περίσσευαν και για ταξίδι εξωτερικό Wink
όσο για το μεταχειρισμένη αν εξωτερικά δεν έχει τίποτα τότε εσωτερικά θα είναι καινούργια αυτό το καλό έχουν τα VFRαρια
μην ξεχνάς ότι με το που καβαλήσεις καινούργια vfr 800 τώρα χάνει το 30% της αξίας της
πιστεύω καλό σου έκανε ο ακατονόμαστος
+800 Thumbsup
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 7:15 pm
Σου βρήκα καινούριο και ντόπιο: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/266219/
jimakos
jimakos
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-29
Mηνύματα : 41
Ηλικία : 57
Μοντέλο : για τωρα...βλεπουμε!!!
Κράνος : agv s-4 black

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 7:21 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Ρίξτε αγαπητέ μια ματιά εις τας Ευρώπας........... Άμα θές έχω γνωστό που σου φέρνει απο Γερμανία ό,τι τραβάει η ψυχή σου....
http://www.tommysbikes.gr/


Μπες ΕΔΩ, διάλεξε όποια σου αρέσει και μπορώ να σου εγγυηθώ προσωπικά πως αυτήν θα σου φέρει.

Πάρε τον τηλ, πες πως είσαι φίλος μου απο το φόρουμ και σε 10 μέρες θα έχεις την μηχανούλα των ονείρων σου, έτοιμη με πινακίδες......... Και με κάνα εντεκάρι χιλ. βαριά βαριά.

Προς αποφυγη παρεξηγήσεων, σου μιλάω για καινούργια μηχανάκια, βιτρίνας με 0 χλμ

θα ριξω παντως ενα τηλεφωνακι στον φιλο σου και βλεπουμε...
θα 'θελα να δωσω την δικια μου πρωτα αν μπορεσω γιατι ειναι κριμα να την παρει κοψοχρονια το οποιο μαγαζι!!
ευχαριστω παντως μαγκες για την βοηθεια σας... Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!! Empty Re: ενας χρονος ζωης για το vfr 800 στην Ελλαδα!!!!!!

12/2/2010, 8:31 pm
glystras wrote:........................
μην ξεχνάς ότι με το που καβαλήσεις καινούργια vfr 800 τώρα χάνει το 30% της αξίας της
πιστεύω καλό σου έκανε ο ακατονόμαστος
Αν επρόκειτο για άλλο μηχανάκι θα συμφωνούσα, αλλά εδω μιλάμε για "τον τελευταίο των Μοϊκανών", το τελευταίο μοντέλλο απο ένα ΙΣΤΟΡΙΚΟ μηχανάκι, πού όμοιο του δεν νομίζω να ξαναδούμε. Αν η Χόντα παραμείνει στα 1200 κυβικά, τα 750-800άρια θα μπούνε στη σφαίρα του μύθου και θα αποκτήσουν συλλεκτική αξία, mark my words........ Wink
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum