Go down
root-ST4s
root-ST4s
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 13
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Ducati ST4s
Κράνος : Shoei xr 1000, Xlite x 801

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... Empty Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού...

18/3/2010, 12:34 am
Σας παραθέτω και εγώ κάποιες φωτογραφίες απο την μεχρι τώρα μοτο-ζωή μου.....

Όλα ξεκίνησαν ένα καλοκαίρι στα τέλη της 10ετίας του 90 όταν ο κολλητός μου έσκασε μύτη με την παρακάτω ιταλίδα και με έκανε μια βολτούλα…

Aprilia FUTURA 125

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... Apriliafutura125

Αυτό ήταν… έχασα τον ύπνο μου για μερικά βράδια και όταν επιτέλους κοιμήθηκα άρχισα να ονειρεύομαι μηχανές…. να αγοράζω περιοδικά ΜΟΤΟ για να εντρυφήσω στον χώρο μέχρι που έπιασα και δουλεία σε συνεργείο μοτοσυκλετών…

Στην συνέχεια άρχισε η αποταμίευση δραχμή δραχμή, η αγορά του πρώτου μου κράνους και το ψάξιμο για το τι μηχανάκι θα πάρω…. Κατέληξα λοιπόν στην παρακάτω επιλογή η οποία μου κόστισε 700000 δραχμές αρχές του περιβόητου έτους 2000……

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... Cbr400rr1

Έκανα μαζί της τα πρώτα μου βήματα στην οδήγηση μοτοσυκλέτας και φυσικά τα πρώτα μου ταξίδια. Δυστυχώς πήρα και ως παράσημο από το Τζάνειο 5 βίδες και μια λάμα….και ενώ σ το κοντερ της είχαν προστεθεί 40000 Km την πούλησα σε ένα φίλο και αγόρασα την παρακάτω κούκλα:

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... 0000522.th

Αλλη μια:
Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... 0000523.th

….και ενώ έχω γράψει μαζί της 25000 km ένα ωραίο Αυγουστιάτικο απόγευμα μου την ζητά ένας φίλος να πάει για τσιγάρα (και έκανα το λάθος και την έδωσα)…. Όταν την ξαναείδα ήταν στην παρακάτω κατάσταση…..

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P1010119r.th

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P1010120b.th


Ευτυχώς το παλληκάρι την γλύτωσε με εκδορές μονό παρότι δεν φορούσε καν κράνος…. Τον βρήκα σε ένα χωράφι με πατάτες……
Δεν την επισκεύασα για ευνόητους λόγους και έτσι αγόρασα την παρακάτω….

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P1010209sr.th

….και κάποιες φωτογραφίες από την συμβίωση μαζί της…..

έτοιμη για διακοπές στην Ρόδο.....

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P8030001m.th

Camping Ροβιές...

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P1010037uk.th

Λέσβος - στρατιώτης - κάπου στον δρόμο προς τον Μόλυβο...

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P4200020.th

CBR vs Κάστρο Μολύβου...

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P4200034.th

....και κλείνω το συγκεκριμένο post με την ιταλίδα που "ανέχομαι" εδώ και 20000 km περίπου... Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως την απέκτησα, όντας πωρωμένος χοντάκιας, αλλά μιλάμε για έρωτα μεγάλο.....

Λέτε να φταίει η πρώτη βόλτα??? Σας την παραθέτω....

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... P5020257.th

Υ.Γ. To CBR δυστυχώς το έχω αποχωριστεί για οικονομικούς λόγους.... sad2

Αυτά, καλό βράδυ σε όλους.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... Empty Re: Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού...

18/3/2010, 12:51 am
Ωραίος ο Ιταλοχοντόφιλος Πάνος!!!!!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup

Παρατηρήσεις:

Πάρε και κάνα CBR 400 ρε συ καμιά φορά.... Razz Razz Razz Razz Razz

root-ST4s wrote:Camping Ροβιές...

Έεεελα!!!! Εκεί έχω μόνιμο τροχόσπιτο και περνάω το χρόνο μου αρκετά ΣΚ του καλοκαιριού (και όχι μόνο)!!!!!! cheers cheers

root-ST4s wrote:Δεν έχω καταλάβει ακόμα πως την απέκτησα, όντας πωρωμένος χοντάκιας, αλλά μιλάμε για έρωτα μεγάλο.....

Πραγματικά, πολύ παράξενο, δε σε καταλαβαίνω............. Whistle Whistle Whistle Whistle Whistle Whistle

Μα αν είναι δυνατόν σου λέω......

T T T T T
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... Empty Re: Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού...

18/3/2010, 9:10 pm
cheers cheers cheers


ομορφα ολα αλλα ομορφοτερος θεωρω οτι ειναι ο τελευταιος ερωτας...καλα χλμ και καλες βολτες.... Thumbsup
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού... Empty Re: Τα JAPAN χρόνια ενός πλέον Ιταλού...

18/3/2010, 9:21 pm
Μόλις διάβασα Ροβιές, φαντάστηκα τον Βαγγέλη να χοροπηδάει ενθουσιασμένος. Laughing

Αγαπητέ Παναγιώτη νομίζω ότι ταιριάζουν πολύ τα αισθητικά μας γούστα, είχες και έχεις πολύ όμορφες μηχανές.

Καλά χιλιόμετρα.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum