Go down

Με ποιο κριτήριο επιλέγω συνεργείο ;

4 - 5%
18 - 23%
9 - 12%
14 - 18%
4 - 5%
0 - 0%
0 - 0%
17 - 22%
10 - 13%
1 - 1%
 
Total Votes: 77
 
VFR
VFR
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-10
Mηνύματα : 49
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR1000
Κράνος : Καμία επιλογή

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

12/3/2009, 7:43 pm
Θα θέλατε να μάθετε από ένα πρόχειρο δημοψήφισμα (πολλαπλων επιλογών) με ποιο τρόπο επιλέγουμε (όσοι δεν ασχολούμαστε οι ίδιοι!) που θα εμπιστευθούμε την καλή μας για την τακτική ή και έκτακτη συντήρησή της;

Αν υπάρχει ενδιαφέρον θα μπορούσαμε κατά καιρούς να βγάζουμε στατιστικά για διάφορα θέματα Smile

(θα μπορούσαν να υπάρχουν περισσότερες δυνατότητες στην κατασκευή μιας ψηφοφορίας, όπως πχ στο mybike?)
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

13/3/2009, 4:33 am
φτηνες τιμες (σχετικα) σχεση με μαστορα, δεν ειναι απρωσοπος και (δεν υπαρχει στη ψηφοφορια) εγγυηση για τις τακτικες συντηρισεις (αλλος μαστορας απο τον πρωτο)
Daemon
Daemon
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-10
Mηνύματα : 20
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Αναλογα την μερα
Κράνος : Shoei X-Spirit Norick

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

13/3/2009, 10:37 am
Για μενα το βασικο ειναι η _εμπιστοσυνη_. Το μικρο, μεγαλο, φθηνο, ακριβο ειναι σε δευτερη μοιρα. Θελω να παρω την μοτοσυκλετα και να μην αγχωνομαι για το αν εχουν μπει καλα τα τακακια, αν εχει βιδωθει καλα ο αξoνας του ψαλιδιου κτλ κτλ. Θελω να ξερω οτι εχουν γινει ολα καλα οπως επρεπε να γινουν.

Smile
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

23/11/2009, 2:44 pm
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΟΥ.ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΝΩ ΤΙΣ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΑΝ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

23/11/2009, 4:04 pm
Εγώ πηγαίνω τη Βέφα μου σε μάστορα μόνο για συγκεκριμένα πράγματα όπως ρύθμιση βαλβίδων, αλλαγή αλαυσίδας, κτλ που κάποια στιγμή θα βρω το χρόνο και την όρεξη να τα κάνω μόνος μου. Βέβαια, θα ήθελα να βρω ένα μηχανικό που να ξέρει ΚΑΛΑ το VFR και να έχει τον απαραίτητο εξοπλισμό για να κάνει πιο εξηζητημένα πράγματα, όπως καθάρισμα μπεκ, κτλ. Η εμπιστοσύνη είναι βέβαια το βασικό κριτήριο, γιατί στο συνάφι των μηχανικών υπάρχει πολλή απάτη.
Αν λοιπόν κάποιος ξέρει μάστορα εντός Αττικκής που να ξέρει ΚΑΛΑ το VFR και να είναι αξιόπιστος, παρακάλω να μου τον προτείνει, είτε δημόσια, είτε σε πμ.
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

23/11/2009, 11:35 pm
Εγω ευτυχως εχω βρει τον "γκουρου" μηχανικο μου που εδω και πολλα χρονια περιποιειται τις καλες μου και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο παραπανο.
Το θεμα συνεργειο ειναι ολοκληρο τελετουργικο για μενα, παω στο "ιατρειο" και αφου πιω το καφεδακι μου ξεκιναω τις εργασιες παρεα με τον "γιατρο" που παντα θα μου εξηγησει καθε μου απορια, παντα θα ειμαι μπροστα στις εργασιες και θα βοηθησω σε οτι μπορω (γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου σε διαφορα αλλα συνεργεια) και παντα το αποτελεσμα θα με ικανοποιησει απολυτα.
Ποτε δεν θα βαρεθει να ασχοληθει με μια εργασια πολυ ωρα αν το αποτελεσμα δεν του αρεσει και δεν ειναι το καλυτερο δυνατο και παντα θα φυγω απο εκει με ενα πλατυ χαμογελο. Τα VFR παντως ξερω οτι τα γνωριζει καλα.
Στο συγκεκριμενο ανθρωπο πανε κι'αλλα παιδια απο εδω απλα δεν θελω να γραψω ονομα για να μην φανει ως διαφημιση κατι που δεν επιθυμω, αλλωστε σε καποιον μπορει να μην αρεσει και δεν θελω να παρω την παραμικρη ευθυνη.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

29/11/2009, 10:06 am
'AGGEVI' wrote:
.............................
Το θεμα συνεργειο ειναι ολοκληρο τελετουργικο για μενα, παω στο "ιατρειο" και αφου πιω το καφεδακι μου ξεκιναω τις εργασιες παρεα με τον "γιατρο" που παντα θα μου εξηγησει καθε μου απορια, παντα θα ειμαι μπροστα στις εργασιες και θα βοηθησω σε οτι μπορω (γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου σε διαφορα αλλα συνεργεια) και παντα το αποτελεσμα θα με ικανοποιησει απολυτα.
....................
Έναν τέτοιο μηχανικό ψάχνω και εγώ, αλλά Βόρεια Ελλάδα. (γενικώς, μιάς και στην Καβάλα κυκλοφορούν μόνο δύο VFR) οπότε.......
Έχετε κάτι να προτείνετε;
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

29/11/2009, 11:43 am
'AGGEVI' wrote:Εγω ευτυχως εχω βρει τον "γκουρου" μηχανικο μου που εδω και πολλα χρονια περιποιειται τις καλες μου και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο παραπανο.

Στο συγκεκριμενο ανθρωπο πανε κι'αλλα παιδια απο εδω απλα δεν θελω να γραψω ονομα για να μην φανει ως διαφημιση κατι που δεν επιθυμω, αλλωστε σε καποιον μπορει να μην αρεσει και δεν θελω να παρω την παραμικρη ευθυνη.

Φίλε AGGEVI μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας του μηχανικού σε ΠΜ?
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

29/11/2009, 3:18 pm
Athanor wrote:
'AGGEVI' wrote:Εγω ευτυχως εχω βρει τον "γκουρου" μηχανικο μου που εδω και πολλα χρονια περιποιειται τις καλες μου και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο παραπανο.

Στο συγκεκριμενο ανθρωπο πανε κι'αλλα παιδια απο εδω απλα δεν θελω να γραψω ονομα για να μην φανει ως διαφημιση κατι που δεν επιθυμω, αλλωστε σε καποιον μπορει να μην αρεσει και δεν θελω να παρω την παραμικρη ευθυνη.

Φίλε AGGEVI μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία επικοινωνίας του μηχανικού σε ΠΜ?

Κωστη εχεις ΠΜ.... Smile
TATTOO
TATTOO
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-05-25
Mηνύματα : 6
Ηλικία : 42
Μοντέλο : HONDA VFR 800 05'
Κράνος : SHOEI XR1000

Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής Empty Re: Συνεργεία: Κριτήρια επιλογής

29/6/2013, 5:53 pm
Παιδία βοηθεια!!!! SOS!!!!!
είναι λίγες μέρες που εχω αποκτησει το VFR 800 VTECH 05'.
Η τελευταια μηχανή που ειχα, δεν ειχε καμια σχέση με sporturing, ηρθα απο εντελως ΑΑΑΛΛΗΗ κατηγορια, και ετσι... δεν ειχα μπει στη διαδικασια να ψαξω για μηχανικο της Honda
Μενω Καλλιθεα και ψαχνω ενα μηχανικο, εδω κοντα, για ενα προβλημα που παρουσιαστικε.
Αν ξερετε κάποιον (που να ξέρει απο VFR), παρακαλώ στειλτε μου διευθηνση και τηλεφωνο.
Ευχαρηστω!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum