Go down
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μπαγκαζιέρες Empty Μπαγκαζιέρες

20/3/2009, 9:32 am
Μέχρι στιγμης είχα καταφέρει να μην τη φορέσω, βολευόμουνα με ενα tankbag ειδικό για laptop που χωράει τα βασικά για τη δουλειά. Πρόσφατα πούλησα το transalp όμως που ήταν για τις 'βρώμικες' μετακινήσεις και δεν νομίζω οτι μπορώ 'αλλο χωρίς τη μπαγκαζιέρα.

Αυτή τη σιτγμή έχω τη βάση που κουμπώνει πάνω στο VFR (στη θέση που είναι τα χερούλια του συνεπιβάτη) και τη βάση της μπαγκαζιέρας που φόραγα στο transalp. (φωτό)
Μπαγκαζιέρες Get-3-2009-upload2world_com_wtyrcjmn
ΤΟ θέμα είναι οτι αυτές δεν ταιριάζουνε οπως διαπίστωσα.. Η βάση της βαλίτσας έχει 6 βίδες (ταίριαζε στη σχάρα του ΤΑ) ενώ η βάση του VFR έχει 4
Τί κάνουμε ; Υπάρχει καμια πατέντα, κανας αντάπτορας, κάτι τελος πάντων να μη χρειαστεί να πάρω καινούργια βάση;
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

Μπαγκαζιέρες Empty Re: Μπαγκαζιέρες

20/3/2009, 10:05 am
ίσως σε κάνα μηχανουργείο/σιδερά άλλα πόσο κάνει μια βάση για βεφα? δες ποιο σε συμφέρει ποιο πολυ...
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Μπαγκαζιέρες Empty Re: Μπαγκαζιέρες

22/3/2009, 11:44 pm
Σε κάποια βάση Nonfango που είχα παλιά υπήρχε ένα έξυπνο συστηματάκι για να πιάνει η βάση σε κάθε σχάρα. Ανάμεσα στη σχάρα και στο παξιμάδι της βίδας στήριξης έμπαινε ένα λαμάκι μήκους περίπου 8 εκατοστών και σχήματος σίγμα τελικού το οποίο γάντζωνε τη βάση πάνω στη σχάρα. Αν δεν έχει πια τέτοια η Nonfango και αν δεν μπορείς να φτιάξεις, θα δω μήπως τα έχω ακόμα στο γκαραζάκι μου στην Αθήνα. Αλλά δεν ξέρω πότε θα ανέβω! What
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 68
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Μπαγκαζιέρες Empty Re: Μπαγκαζιέρες

23/3/2009, 12:11 am
KiloMeater wrote:Μέχρι στιγμης είχα καταφέρει να μην τη φορέσω, βολευόμουνα με ενα tankbag ειδικό για laptop που χωράει τα βασικά για τη δουλειά. Πρόσφατα πούλησα το transalp όμως που ήταν για τις 'βρώμικες' μετακινήσεις και δεν νομίζω οτι μπορώ 'αλλο χωρίς τη μπαγκαζιέρα.

Αυτή τη σιτγμή έχω τη βάση που κουμπώνει πάνω στο VFR (στη θέση που είναι τα χερούλια του συνεπιβάτη) και τη βάση της μπαγκαζιέρας που φόραγα στο transalp. (φωτό)
Μπαγκαζιέρες Get-3-2009-upload2world_com_wtyrcjmn
ΤΟ θέμα είναι οτι αυτές δεν ταιριάζουνε οπως διαπίστωσα.. Η βάση της βαλίτσας έχει 6 βίδες (ταίριαζε στη σχάρα του ΤΑ) ενώ η βάση του VFR έχει 4
Τί κάνουμε ; Υπάρχει καμια πατέντα, κανας αντάπτορας, κάτι τελος πάντων να μη χρειαστεί να πάρω καινούργια βάση;

πάρε τη δικιά μου, θα στη δώσω φθηνότερα γιατί πιάνει χώρο ! cheers 6937337810

https://vfrh.forumgreek.com/forum-f25/topic-t105.htm

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=74960

με 60 γιούρια είναι δική σου (βάση Τζίβι και βάση VFR Vtec κομπλέ).
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μπαγκαζιέρες Empty Re: Μπαγκαζιέρες

23/3/2009, 6:17 am
Τελικά τις συντέριαξα με μια πατέντα και είναι οκ
Παρόλαυτα...
ΔΕ ΜΑΡΕΣΕΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΤΟ VFR !!! :( :( :(
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum