Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

+12
Arxiereas
thrasos
kortomalteze
Παναγιώτης Κ.
Vvag
Seelenheil
Roberto
Ο φυσικός
SCORPIOS
Don John
glystras
Armenis
16 posters
Go down
ermis
ermis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-04-06
Mηνύματα : 127
Ηλικία : 58
Μοντέλο : vfr vtec 2004 abs blue, xciting 500 ABS, RX8 COSMO, Clio 3 tce
Κράνος : shoei xr 1100, nolan n90

Ο Φτερωτός, οικονομικός σας σύμβουλος!!

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

16/5/2012, 5:53 pm
antoineBiscione wrote:Να 'σαι καλά Βάγγέλη! Ευχαριστώ ήσουν κατατοπιστικός! Λογικά με την βάση την κόβω να βγουν όλα κανά 400άρι μην πω και περισσότερο. Η αλήθεια να λέγεται κοιτάω μήπως πετύχω κανά μετάχειρο ανευ χρώματος (και το τις βάφω άμα είναι). Πάντως με τις givi η μηχανή παίρνει διαστάσεις φορτηγού γι' αυτό και τις αναίρεσα εντελώς. Αν τελικα τις πάρω μπορεί και ν' αναιρέσω εντελώς την μπαγκαζιέρα. Εντομεταξύ έχω αφαιρέσει τον λασπωτήρα πίσω. Για να κουμπώσει η βάση με τις πλαινές είναι απαραίτητος; Ρωτάω γενικώς για να μη βρεθώ προ εκπλήξεως!

Οι μαμά πλαινές βαλίτσες δεν χωράνε foul face κράνος φίλε μου σίγουρα, αλλά ταξιδεύουν πολύ καλά χωρίς κουνήματα και από αεροδυναμική νομίζω ότι είναι μελετημένες και μια φωτο ...Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 P6100074n



Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

16/5/2012, 5:55 pm
ermis wrote:Οι μαμά πλαινές βαλίτσες δεν χωράνε foul face κράνος φίλε μου σίγουρα, αλλά ταξιδεύουν πολύ καλά χωρίς κουνήματα και από αεροδυναμική νομίζω ότι είναι μελετημένες

Εξαρτάται ίσως από το κράνος. Το Arai που έχω τώρα (Small) δεν το έχω δοκιμάσει, το Shoei που είχα (πάλι Small) χωρούσε άνετα.
Για αεροδυναμική και κουνήματα, ισχύει!! ΑΨΟΓΗ συμπεριφορά της μοτοσυκλέτας με το φορτίο στις βαλίτσες!!! Έχει τύχει να κάνω ταξίδι με 180+ χωρίς να κάνουν κιχ!! Wink
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

16/5/2012, 9:57 pm
Μόλις έστειλα email στον davidsilver για τις πλαινές μαζί με την βάση, κι επ' ευκαιρίας έριξα κι ένα σετ φρένα μπρος πίσω γιατί είναι μισά τα τακάκια μου σίγουρα.
Βασικά περιμένω να μου πει μεταφορικά για Κύπρο. Επίσης ρώτησα αν υπάρχουν οι τσάντες σε Lava Red γιατί με βλέπω να τις παίρνω για βάψιμο, δε νομίζω να δέσει το χρώμα της μοτοσυκλέτας με τις τσάντες. Το καλύτερο είναι αυτό

http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-VFR800-VFR-800-Red-Pannier-Cases-Luggage-Trio-/170677078502?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item27bd2589e6#ht_14530wt_1270

αλλά ποιος τα δίνει... silent
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

17/5/2012, 9:43 am
antoineBiscione wrote:Μόλις έστειλα email στον davidsilver για τις πλαινές μαζί με την βάση, κι επ' ευκαιρίας έριξα κι ένα σετ φρένα μπρος πίσω γιατί είναι μισά τα τακάκια μου σίγουρα.
Βασικά περιμένω να μου πει μεταφορικά για Κύπρο. Επίσης ρώτησα αν υπάρχουν οι τσάντες σε Lava Red γιατί με βλέπω να τις παίρνω για βάψιμο, δε νομίζω να δέσει το χρώμα της μοτοσυκλέτας με τις τσάντες. Το καλύτερο είναι αυτό

http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-VFR800-VFR-800-Red-Pannier-Cases-Luggage-Trio-/170677078502?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item27bd2589e6#ht_14530wt_1270

αλλά ποιος τα δίνει... silent


Eγώ πάντως κόκκινες τις είχα πάρει (Italian Red) και φάγανε βάψιμο... Wink Wink Wink
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

17/5/2012, 4:30 pm
Vvag wrote:Eγώ πάντως κόκκινες τις είχα πάρει (Italian Red) και φάγανε βάψιμο... Wink Wink Wink

καλα εσυ δεν διορθωνεσε με τιποτα τελικα !!!!
οι δικες μου ειναι μαυρες aftermarket
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

18/5/2012, 10:29 am
Αν είναι δυνατόν, 186 αγγλικές στερλίνες μεταφορικά για τις βαλίτσες... Shocked
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

18/5/2012, 10:31 am
antoineBiscione wrote:Αν είναι δυνατόν, 186 αγγλικές στερλίνες μεταφορικά για τις βαλίτσες... Shocked

Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν οι βαλίτσες αυτές στην Κύπρο, εδώ πάντως έχουν γύρω στα €1000... οπότε και πάλι, συμφέρει.
Εγώ όταν τις είχα φέρει, είχε συμπέσει με διακοπές Πάσχα αν θυμάμαι καλά, όπου έρχονταν δύο φίλοι που μένουν Λονδίνο, για διακοπές στην Ελλάδα και μου τις είχαν φέρει αυτοί... Very Happy
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA.. - Page 3 Empty Re: Πλαϊνές σχάρες για βαλιτσες HONDA..

18/5/2012, 10:43 am
E ναι μόνο έτσι μ' ευκαιρία βασικά αλλιώς τα μεταφορικά πολύ ακριβά. Πέρυσι φίλος αεροσυνοδός μου έφερε την βάση givi από Αγγλία για την μπαγκαζιέρα. Φέτος δε ξέρω αν θα πετάξει δεν τον κάλεσαν ακόμη, θα δω τι θα κάνω. Όντως κι εδώ η τιμή τους είναι απαγορευτική και πιο ακριβά από Ελλάδα!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum