VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

+15
Fanrider
Epivainousa
ΗΛΙΑΣ
Postman
apostat
Seelenheil
Them1s xXx
dirty
DoctorAbo
DENTOCOP
Vvag
ELENA
Caracal
Παναγιώτης Κ.
Arxiereas
19 posters
Go down
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 12:51 am
Το βρήκα τυχαία στο youtube και μου κέντρισε το ενδιαφέρον.
Πώς σας φαίνεται?

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/GfOGDopQg3U?fs=1&hl=el_GR"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/GfOGDopQg3U?fs=1&hl=el_GR" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 1:08 am
Υποτίθεται πως απο αυτό πιάνεται ο/η συνεπιβάτης/ις, και αισθάνεται ασφαλής.
Πλεονεκτήματα: Δεν τον "αδειάζεις" στις γρήγορες εκκινήσεις, γλυτώνεις τις μελανιές απο τσιμπημτα όταν τρέχεις......
Μειονέντημα: Άμα σου κάτσει καμιά "στραβή", αφήνεις το εσωτερικό των μηρών σου και την "οικογένεια" να κρέμονται σαν σκουλαρίκια στο ψευτοτίμονο............. ΑΟΥΤΣ......
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 1:17 am
+ ότι δε θα ακουμπάνε τα κοριτσούδια με τα δαχτυλίδια το ντεπόζιτο.

Για το μειονέκτημα που λες νομίζω ότι ναι μεν το εσωτερικό των μηρών θα υποστεί κακώσεις, αλλά δεν θεωρώ τυχαίο ότι έχει βαθούλωμα στο κέντρο της η κατασκευή- ίσως προς αποφυγή της δυσάρεστης κατάστασης που αναφέρεις με τον ιπτάμενο αναβάτη και τον εγκλωβισμό του ανδρισμού του σε έναν κόσμο σκληρό και άδικο...

by the way, έχεις άσπρο κράνος και κόκκινο vfr?
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 1:23 am
Είναι καμπύλο αν πρόσεξες, χωρίς καθόλου ακμές, ακριβώς ώστε αν συμβεί ατύχημα, να γλυστρήσει το μέγιστο δυνατό, ότι μέλος αγγίξει, και να μην τραυματιστεί.

Έξυπνο φαίνεται, το είχα σκεφτεί κι εγώ κάποτε.

'Ομως:

Αργά ή γρήγορα ο μοτοσυκλετιστής καταλήγει ότι η μοτοσυκλέτα είναι μοναχική ασχολία και ότι όσο πάει κόντρα σε αυτό, τόσο τυρανιέται. Δεν έχει απολύτως κανένα νόημα η μεταφορά συνεπιβάτη, εκτός ίσως από μικρομετακινήσεις ανάγκης. Και εκείνη (-ος) φοβάται και τυρανιέται, και εσύ σαν οδηγός τυρανιέσαι γιατί δεν πας όπως θα ήθελες και η μοτοσυκλέτα δεν πατάει σωστά.

Οπότε σαν αρχική ιδέα φαίνεται έξυπνο, αλλά τελικά δίνει λύση σε ένα εξαρχής λάθος σκοπό (την μεταφορά συνεπιβάτη)

Το μόνο που θα είχε νόημα ίσως για δικάβαλλα στην πίστα.
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 2:06 am
Να πω και εγώ την γνώμη μου σαν συνεπιβάτης ? Είναι πολύ λειτουργικό για τον συνεπιβάτη αλλά κυρίως για τον οδηγό . Οι περισσότεροι μου παραπονιούνται για το οτι πέφτει πάνω τους ο συνοδηγός , τους ζορίζει , πολλοί επίσης ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ το ντεπόζιτο ώστε να στηριχθούν σωστά και έτσι πέφτει όλο το βάρος πάνω τους κτλ κτλ. Γενικότερα για τις μηχανές που δεν έχουν κάποιο χερούλι να πιαστεί ο συνεπιβάτης είναι αρκετα λειτουργικό και αρκετά ψηλά ωστε να μην λιανίσεις τίποτα . Το έχω δει σε Kawasaki στην Ρόδο και το θεώρησα σπουδαία ιδέα γιατί είμαι απο τους συνεπιβάτες που προσπαθούν να επιβαρύνουν όσο το δυνατόν λιγότερο τον οδηγό κάνοντας μπράτσα!! Πάντα κρατάω κόντρα στα φρεναρίσματα και στις ξαφνικές αλλαγές απο το χερούλι που βρίσκεται πίσω από το κάθισμα του συνεπιβάτη στα vfr και την γνωστή κόντρα με τα πόδια κάνοντας τετρακέφαλους !! Το ντεπόζιτο το φτάνω άνετα ( ευτυχώς ) αλλά μετά από αρκετη ώρα κουράζονται τα χέρια μου . Στην ουσία και ο συνεπιβάτης ακολουθεί πιστά την μηχανή με αυτή την λαβή και πιστεύω είναι αρκετά καλό γιατί δεν χαζεύει !!! Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 3:00 am
Γενικά βολεύει να πιάνει ντεπόζιτο ο συνεπιβάτης, διότι έρχεται πιο κοντά στον οδηγό και το κέντρο βάρους είναι μαζεμένο μπροστά. Το πρόβλημα είναι πως πολλές γυναίκες δε φτάνουν λόγω ύψους να κρατήσουν ντεπόζιτο και όπως είπε κι η Έλενα, κάνεις μπράτσα και είναι κουραστικό. Στην εθνική δε με ενοχλεί όταν ο συνεπιβάτης κρατιέται από τα χερούλια πίσω, αλλα για τα στροφιλίκια το μαραφέτι αυτό είναι ό,τι πρέπει.

ΑΛΛΑ

Χαλάει το σπορ χαρακτήρα... T T T
Με λίγα λόγια κάνει πιο άσχημη τη μηχανή αυτή η γκουμούτσα στο ντεπόζιτο. Και μη μου πείτε ότι θα το βγάζατε σε κάθε στάση;! Razz
Κάτι μας είπες τώρα θα μου πείτε αλλά... ο καθένας το χαβά του!! Razz

@ Arxiereas

Δε νοείται να ανέβει γυναίκα στη μηχανή και να φοράει τα δαχτυλίδια της!!! ninja2 Knupp

@ Velociraptor

Αυτή είναι η δική σου άποψη. Εμένα ας πούμε μ' αρέσει να έχω συνεπιβάτη (αν και φυσικά τα χρειάζομαι τα μονοκάβαλα συχνά να "ξεχαρμανιάσω" Razz ), ειδικά με πολύ "δικούς" μου ανθρώπους, τι ωραιότερο να μοιράζομαι κάτι που αγαπάω τόσο πολύ; Και για μένα η μηχανή δεν είναι μόνο η οδήγηση, είναι και το ταξίδι, οι εικόνες, η εμπειρία κι αυτά ΘΕΛΩ να τα μοιράζομαι εκείνη την ώρα, ακόμα κι αν κουράζομαι περισσότερο. Ειδικά δε, αν η συνεπιβάτιδα "το' χει"... ούτε κούραση, ούτε τίποτα!!! Α, κι η μηχανή πάντα αισθάνομαι πως πατάει καλύτερα όταν έχω δεύτερο άτομο. Wink
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 8:49 am
Arxiereas wrote:+ ότι δε θα ακουμπάνε τα κοριτσούδια με τα δαχτυλίδια το ντεπόζιτο.

Για το μειονέκτημα που λες νομίζω ότι ναι μεν το εσωτερικό των μηρών θα υποστεί κακώσεις, αλλά δεν θεωρώ τυχαίο ότι έχει βαθούλωμα στο κέντρο της η κατασκευή- ίσως προς αποφυγή της δυσάρεστης κατάστασης που αναφέρεις με τον ιπτάμενο αναβάτη και τον εγκλωβισμό του ανδρισμού του σε έναν κόσμο σκληρό και άδικο...

by the way, έχεις άσπρο κράνος και κόκκινο vfr?

Ναι, το VFR είναι κόκκινο και το κράνος (συνήθως) λευκό. Βρεθήκαμε κάπου;
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 10:12 am
Vvag wrote:Α, κι η μηχανή πάντα αισθάνομαι πως πατάει καλύτερα όταν έχω δεύτερο άτομο. Wink


Ισως φταίει οτι ανήκεις στην.... κατηγορία φτερού αδυνατούλη. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 10:32 am
Velociraptor wrote:Είναι καμπύλο αν πρόσεξες, χωρίς καθόλου ακμές, ακριβώς ώστε αν συμβεί ατύχημα, να γλυστρήσει το μέγιστο δυνατό, ότι μέλος αγγίξει, και να μην τραυματιστεί.

Έξυπνο φαίνεται, το είχα σκεφτεί κι εγώ κάποτε.

'Ομως:

Αργά ή γρήγορα ο μοτοσυκλετιστής καταλήγει ότι η μοτοσυκλέτα είναι μοναχική ασχολία και ότι όσο πάει κόντρα σε αυτό, τόσο τυρανιέται. Δεν έχει απολύτως κανένα νόημα η μεταφορά συνεπιβάτη, εκτός ίσως από μικρομετακινήσεις ανάγκης. Και εκείνη (-ος) φοβάται και τυρανιέται, και εσύ σαν οδηγός τυρανιέσαι γιατί δεν πας όπως θα ήθελες και η μοτοσυκλέτα δεν πατάει σωστά.

Οπότε σαν αρχική ιδέα φαίνεται έξυπνο, αλλά τελικά δίνει λύση σε ένα εξαρχής λάθος σκοπό (την μεταφορά συνεπιβάτη)

Το μόνο που θα είχε νόημα ίσως για δικάβαλλα στην πίστα.

είσα χοντρέας ρε .... γιαυτό τα λες αυτά Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Last edited by DoctorAbo on 1/12/2010, 11:08 am; edited 1 time in total
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 10:54 am
Παιδια μου φαινετε πολυ καλο συστημα για αδυνατους οδηγους τουλαχιστον και σουπερσπορ μοτοσυκλετες και ο συνεπιβατης να εχει μακρια χερια ,εμενα η γυναικα μου μετα βιας φτανει στο ντεποζιτρο.
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 11:28 am
Το θέμα είναι οτι για ταξίδι πρέπει να βολεύει πολύ, αλλα που θα βάλεις τανκ-μπαγκ?
VFR έχουμε που σημένει ταξιδάκι, δικάβαλος με παρεούλα, να σε δέρνει η βροχή οταν σε πιάσει
κ εσύ απλά να χαμογελάς!!!!!!
Δεν εχει ουσία να ταξιδεύεις μόνος....
Τώρα για τους σκληροπυρηνικούς υπάρχουν κ τα τρέιλερ κ οι πίστες.
Φόρτωμα κ πάμε ούτε δυκάβαλα ούτε τίποτα.
Ούτως ή άλλως το ξεκ@υλωμα για κανά ΣουΚου είναι, οπότε μπορούμε να πάμε μονοί
κ με μονόσελο...καφέ κ πίσω...
Seelenheil
Seelenheil
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-08
Mηνύματα : 294
Ηλικία : 41
Μοντέλο : ST-1300 / 2004
Κράνος : Shark Skwal

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 12:17 pm
Όταν το πρωτοείδα, σκέφτηκα ωραία ιδέα, αλλά που θα βάλω το tank bag? Ακόμα και για μικρές βόλτες χωρίς διανυκτέρευση, πάντα έχω το tank bag μαζί, πόσο μάλλον σε ταξίδια που είναι απαραίτητο...

Όσο για τη σταθερότητα της μηχανής, έχω να παρατηρήσω οτι το VFR πατάει καλύτερα με συνεπιβάτη, και αν αυτός ξέρει πως να στηρηχθεί, δεν σου δημιουργεί κανένα πρόβλημα! Κι εγώ δεν είμαι κατηγορία φτερού όπως ο Βαγγέλης!
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 12:29 pm
Velociraptor wrote:Αργά ή γρήγορα ο μοτοσυκλετιστής καταλήγει ότι η μοτοσυκλέτα είναι μοναχική ασχολία
Με το VFR χαίρομαι να πηγαίνω με την γυναίκα μου παρέα. Thumbsup
Στο XR όμως έβγαλα τους πίσω μασπιέδες πριν τους δει καν. Wink Sorry αγάπη μου, το μηχανάκι είναι αυστηρά μονοθέσιο. Very Happy
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 1:11 pm
Coffee
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 1:25 pm
THEMISXXX wrote:Το θέμα είναι οτι για ταξίδι πρέπει να βολεύει πολύ, αλλα που θα βάλεις τανκ-μπαγκ?

Ωχ ναι ρε παιδιά, αυτό δεν το' χα σκεφτεί... Blink
Και εγώ έχω σχεδόν πάντα tankbag επάνω...

THEMISXXX wrote:VFR έχουμε που σημένει ταξιδάκι, δικάβαλος με παρεούλα, να σε δέρνει η βροχή οταν σε πιάσει
κ εσύ απλά να χαμογελάς!!!!!!
Δεν εχει ουσία να ταξιδεύεις μόνος....

Γεια σου ρε Θέμη!!!!!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 2:54 pm
Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 3:42 pm
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

γιατι δεν το κανετε πανω σε ( ΕΝΑ) αλογο να μην χρειαζεται να οδηγειτε κιολας!?!?!? Shocked confused naaa
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 3:44 pm
ΗΛΙΑΣ wrote: RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να ..........
Τώρα είδα τα κέρατα...
Είπα και εγώ, τι λέει ο ξεδιάντροπος ο Ηλίας; Shocked
Νταξ.. τα κάνουμε, αλλά δεν τα λέμε έτσι αέρα πατέρα σε φόρουμ. Very Happy
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 3:46 pm
Epivainousa wrote:
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

γιατι δεν το κανετε πανω σε ( ΕΝΑ) αλογο να μην χρειαζεται να οδηγειτε κιολας!?!?!? Shocked confused naaa
....ααααα καλα λες θα βοηθα και στην κινηση ρε ,,, γιουχου παμε αλογακι. γεια σου ρε επι. σε παω ... T T T
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 3:50 pm
ΗΛΙΑΣ wrote:να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

Ε πανάθεμά σε, μας ταύλωσες μεσημεριάτικα!
Worthy Worthy Worthy

lol! lol! lol!


Last edited by Arxiereas on 1/12/2010, 3:53 pm; edited 1 time in total
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 3:51 pm
apostat wrote: Τώρα είδα τα κέρατα...
Είπα και εγώ, τι λέει ο ξεδιάντροπος ο Ηλίας; Shocked
Νταξ.. τα κάνουμε, αλλά δεν τα λέμε έτσι αέρα πατέρα σε φόρουμ. Very Happy

αερα μητερα ισως!?!??!?!

ΗΛΙΑΣ wrote:
Epivainousa wrote:
ΗΛΙΑΣ wrote: φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

γιατι δεν το κανετε πανω σε ( ΕΝΑ) αλογο να μην χρειαζεται να οδηγειτε κιολας!?!?!? Shocked confused naaa
....ααααα καλα λες θα βοηθα και στην κινηση ρε ,,, γιουχου παμε αλογακι. γεια σου ρε επι. σε παω ... T T T

επισης προτεινεται : πλυντηριο σε λειτουργια, αλογακι λουνα παρκ σε σχημα μικυ μαους (τραβας ανετα τ αυτια), τοιχαλακι,ξερολιθια κυκλαδων κ.λπ κ.λπ
avatar
????????
Guest

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 6:39 pm
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking


ΗΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...πας για ΤΕΤΑΡΤΟ παιδάκι ίσως????????? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 7:59 pm
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

Ρε για μαζεψου λιγο πατερας τριων τεκνων . Laughing cheers

.
...


Αν διαβαζει η γυναικα ρε μπαγασα καηκες Bop
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 8:47 pm
Fanrider wrote:
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

Ρε για μαζεψου λιγο πατερας τριων τεκνων . Laughing cheers

.
...


Αν διαβαζει η γυναικα ρε μπαγασα καηκες Bop
...ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΑΜΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΕΡΟΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ .ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ... Bye Bye Bye love4
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 8:59 pm
Epivainousa wrote:
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

γιατι δεν το κανετε πανω σε ( ΕΝΑ) αλογο να μην χρειαζεται να οδηγειτε κιολας!?!?!? Shocked confused naaa

αλογο??? ποιο αλογο? τι αλογο?? ποιος εχει αλογο?? Rolling Eyes Razz Razz lol!


VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? 23122007007ab

Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 9:06 pm
Don John wrote:
Epivainousa wrote:
ΗΛΙΑΣ wrote: Shocked Shocked εγω θα πω την γνωμη μουφιλοι μου και πρωτα στο ΑΡΧΙΕΡΕΑ,(ΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ).. RE ΔΕΝ EINAI Tρομερη σταση φαντασου ,να εχεις ενα τρελο γκομενακι εμπροςνα κρατα της λαβες αυτες και εσυ απο πισω να προσπαθεις να .......... ε τι λετε ρε ανεμοι καλο ε. lol! lol! lol! Drinking

γιατι δεν το κανετε πανω σε ( ΕΝΑ) αλογο να μην χρειαζεται να οδηγειτε κιολας!?!?!? Shocked confused naaa


αλογο??? ποιο αλογο? τι αλογο?? ποιος εχει αλογο?? Rolling Eyes Razz Razz lol!


ααα δεν ξερω,συνεννοηθειτε μεταξυ σας εσεις οι προστυχαντζες!!! Razz
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

1/12/2010, 9:12 pm
Epivainousa wrote:
Don John wrote:
Epivainousa wrote:

γιατι δεν το κανετε πανω σε ( ΕΝΑ) αλογο να μην χρειαζεται να οδηγειτε κιολας!?!?!? Shocked confused naaa


αλογο??? ποιο αλογο? τι αλογο?? ποιος εχει αλογο?? Rolling Eyes Razz Razz lol!


ααα δεν ξερω,συνεννοηθειτε μεταξυ σας εσεις οι προστυχαντζες!!! Razz

προστυχαντζα οποιος μιλαει για....αλογα? Surprised Surprised

ασε που ειμαι διατεθειμενος να .....κανω βολτα με το αλογο οποιο κοριτσακι επιθυμει Wink Razz
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

2/12/2010, 8:21 am
Velociraptor wrote:

Αργά ή γρήγορα ο μοτοσυκλετιστής καταλήγει ότι η μοτοσυκλέτα είναι μοναχική ασχολία και ότι όσο πάει κόντρα σε αυτό, τόσο τυρανιέται. Δεν έχει απολύτως κανένα νόημα η μεταφορά συνεπιβάτη, εκτός ίσως από μικρομετακινήσεις ανάγκης. Και εκείνη (-ος) φοβάται και τυρανιέται, και εσύ σαν οδηγός τυρανιέσαι γιατί δεν πας όπως θα ήθελες και η μοτοσυκλέτα δεν πατάει σωστά.

Οπότε σαν αρχική ιδέα φαίνεται έξυπνο, αλλά τελικά δίνει λύση σε ένα εξαρχής λάθος σκοπό (την μεταφορά συνεπιβάτη)

Το μόνο που θα είχε νόημα ίσως για δικάβαλλα στην πίστα.

Ετσι!
Η μόνη περίπτωση να εκανε κάτι ήταν να έχεις συνεπιβάτη 'κάγκουρα' που γουστάρει στροφές, Επιδαύρους κτλ...
Κατα τα αλλα, σε ταξίδι δε φαντάζομαι να ωολεέυει και τόσο πολύ η συνεχως 'πολεμική' στάση

Μονοκάβαλος και η ζωή γίνεται πιο απλή Wink
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

2/12/2010, 3:50 pm
Εμενα μου φενετε πολη καλη φαση αυτη η πατεντα βεβεα πρεπι ο συνεπιβατις να ειναι γνοστεις γιατι νομιζω οτι του δινει μοχλο και μπορει να αλαξει ολη τιν πορια της μηνανεις..οπος και να εχει για μια γριγορη βολτα οτι πρεπι μου φενετε..
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι? Empty Re: VINXXGRIP - Τι ειν' τούτο πάλι?

2/12/2010, 5:51 pm
Πάντως για VFR δεν το βγάζει (ακόμα)
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum