Go down
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Max Biaggi: «O Rossi έχει ένα δύσκολο 2011 μπροστά του» Empty Max Biaggi: «O Rossi έχει ένα δύσκολο 2011 μπροστά του»

12/12/2010, 8:07 am
Max Biaggi: «O Rossi έχει ένα δύσκολο 2011 μπροστά του» Imageashxo



Rossi: «Είναι ένας δύσκολος χειμώνας για μένα»


Στην Μπολώνια στην ετήσια γιορτή «Caschi d'Oro» (Χρυσά κράνη) που διοργανώνεται στη διάρκεια της έκθεσης «Bologna Motor Show», ο Valentino Rossi έδινε το παρόν σχεδόν κάθε χρόνο, αφού σχεδόν κάθε χρόνο ήταν ανάμεσα στους βραβευόμενους.

Όχι όμως φέτος!, αφού βρίσκεται στο στάδιο της ανάρρωσης από την πρόσφατη εγχείρησή του. Έδωσε παρόλα αυτά τηλεφωνικό παρόν:

« Είναι ένας δύσκολος χειμώνας για μένα. Συνήθως τέτοια εποχή τρέχω μερικούς αγώνες ράλι και γυμνάζομαι σκληρά με άλλους τρόπους. Τώρα το πιο κοντινό πράγμα που κάνω στους αγώνες είναι να παίζω Grand Turismo στο Playstation. Υποφέρω λίγο, ο ώμος πονάει και χρειαζόμαστε λίγο χρόνο για τους τένοντες, ώστε να επουλωθούν. Δεν ήλθα στην απονομή γιατί θέλω να έρχομαι όταν κερδίζω κάτι και φέτος δεν κέρδισα πολλά. Θα είμαι εκεί του χρόνου», είπε ο Rossi, αφήνοντας υποσχέσεις για κάτι καλό το 2011.

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής του MotoGP, ο Jorge Lorenzo, επίσης δεν παραβρέθηκε, αφού προτίμησε να μείνει στην Ισπανία και να συνεχίσει την προπόνησή του με motard, στο οποίο βάζει ένα λάστιχο δρόμου πίσω.

Παρόν βέβαια ήταν ο καλύτερος Ιταλός οδηγός φέτος, αφού τα Χρυσά κράνη είναι μια εκδήλωση που γίνεται από το εβδομαδιαίο περιοδικό Motosprint και δεν ήταν άλλος από τον Max Biaggi. Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής των WSBK δήλωσε:

«Εύχομαι στον Valentino τηυν καλύτερη δυνατή τύχη, έχει ένα δύσκολο 2011 μπροστά του. Πως θα τα πάει; Πολλά εξαρτώνται από τους αντιπάλους του και έχω την αίσθηση ότι είναι έτοιμοι να παλέψουν σκληρά όπως και πέρυσι. Έτσι το 2011 δεν θα είναι εύκολο για αυτόν, αλλά επίσης αυτό το κάνει πιο ενδιαφέρον να το παρακολουθείς.»


ΜοτοGP
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Max Biaggi: «O Rossi έχει ένα δύσκολο 2011 μπροστά του» Empty Re: Max Biaggi: «O Rossi έχει ένα δύσκολο 2011 μπροστά του»

14/12/2010, 5:30 pm
Την καινούρια χρονιά την περιμένη όλος ο κόσμος με ανυπομονησία
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum