Go down
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 3:19 pm
Bye γεια σας παιδια, θελω τα φωτα σας για τα φωτα μου, στην μηχανη . εχω xenon αν το λεω σωστα ,στη μικρη σκαλα. και οταν ειπα στον πρωην κατοχο οτι μαλλον θα βαλω μια φτηνη μιας και η καλη ειναι ακριβη, με ειπε να προσεχω γιατι εχω χenon, θα στα καψει. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ.ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΥΣΗ Ο ΚΑΘΕΝΑ ΕΧΕΙ. Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 50 ευρω εχω βαλει και αλλου και ειναι πολυ καλη μου ειπε.. τι λετε και εσεις . ευχαριστω και φιλια σε ολους.ΗΛΙΑΣ.
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 3:21 pm
κι εγω εχω xenon και βαζω φθηνες μπαταριες....δεν υπαρχει προβλημα....
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 3:42 pm
Εγώ είχα μια Yuasa AMG (138€) που τα έφτυσε σε 6 μήνες! Mad

Έβαλα έναν Κινέζο Gel για 32€, και μάλιστα 14Ah αντί για 12Ah και αποδείχτηκε άψογος. Την έχω αρκετό καιρό τώρα, με μεγάλα διαστήματα ακινησίας, και δεν παθαίνει τίποτα. Ποτέ ξανά ακριβή μπαταρία.
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 4:54 pm
Έχεις μια μικρή πιθανότητα να είναι λίγο πιο βαριεστημένο το γύρισμα της μίζας (χωρίς όμως ουσιώδες πρόβλημα), κι αντί να αντέξει 3 χρόνια να αντέξει 2.

Και η μεγάλη πιθανότητα, να μην παρουσιάσει ούτε καν αυτά.

Βάλε, μην το σκέφτεσαι.
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 6:12 pm
συμφωνω με τους προλαλησαντες,βαλε μην το σκεφτεσαι θα δουλεψει μια χαρα.
nsadib
nsadib
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 90
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 2005 ABS
Κράνος : arai

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1363350769

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 6:18 pm
Άσχετο........
Προχτές που αγόρασα την βέφα, μου είπαν απο το μαγαζί να μην βάλω xenon φώτα γιατί ενδέχετε να έχει προβλήματα λόγω vtec. Neutral μούφα δηλαδή??
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 6:35 pm
[offtopic]
Κατα τη γνωμη μου απομιμηση φωτα Xenon τυφλωνουν τους επεναντι οδηγους και ειναι ενα θλιβερο φαινομενο που βλεπει κανεις μονο στην Ελλαδα τοσο πολυ.

Καποιες καλυτερες/φωτεινοτερες λαμπες κανουν μια χαρα δουλεια (πχ Philips Xtreme power, Xtreme vision κλπ) αλλα καιγονται σχετικα γρηγορα.
[/offtopic]
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 6:50 pm
nsadib wrote:Άσχετο........
Προχτές που αγόρασα την βέφα, μου είπαν απο το μαγαζί να μην βάλω xenon φώτα γιατί ενδέχετε να έχει προβλήματα λόγω vtec. Neutral μούφα δηλαδή??
...... confused confused ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ/. αλλα εγω νομιζω οτι θα ειναι οντος μουφα . την εχω 20 μηνες και ο πρωην κατοχος με τα ιδια φωτα κανα 3 χρονια και κανα προβλημα.. τωρα για οποιο προβλημα δεν ξερω ,τι να πω. Smile
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 6:55 pm
Thumbsup ευχαριστω λεβεντες ,θα βαλω .μιας και ειναι δυσκολοι καιροι . τα λεμε. Drinking
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 10:22 pm
nsadib wrote:Άσχετο........
Προχτές που αγόρασα την βέφα, μου είπαν απο το μαγαζί να μην βάλω xenon φώτα γιατί ενδέχετε να έχει προβλήματα λόγω vtec. Neutral μούφα δηλαδή??
πιστευω να καταλαβες γιατι δεν απαντησε κανεις....ουτε για ανεκδοτο δεν επρεπε να σου το πει Wink
VFGeorge wrote:[offtopic]
Κατα τη γνωμη μου απομιμηση φωτα Xenon τυφλωνουν τους επεναντι οδηγους και ειναι ενα θλιβερο φαινομενο που βλεπει κανεις μονο στην Ελλαδα τοσο πολυ.

Καποιες καλυτερες/φωτεινοτερες λαμπες κανουν μια χαρα δουλεια (πχ Philips Xtreme power, Xtreme vision κλπ) αλλα καιγονται σχετικα γρηγορα.
[/offtopic]
συμφωνω μαζι σου,αλλα ενα ακομη θλιβερο φαινομενο που βλεπει κανεις μονο στην Ελλαδα,ειναι οτι δεν βλεπει κανενας οδηγος τις μηχανες!!!γι'αυτο καλυτερα να τους σπαω τα νευρα αλλα να ξερουν οτι υπαρχω κι εγω παρα να ακουω συνεχεια τη φραση¨συγνωμη ρε μεγαλε δεν σε ειδα"... Wink
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

14/1/2011, 11:26 pm
Εγώ είμαι προσεκτικός με τα φώτα, επειδή μου την σπάει πολύ όταν δεν είναι οι άλλοι.
Το περασμένο Σάββατο όμως, ερχόμουν εθνική βράδυ με την γυναίκα μου και είχα ξεχάσει να σφίξω την ανάρτηση, με αποτέλεσμα να ρίχνω δέσμη ακριβώς στην ίριδα. Δεν λέω, ωραία φάση να κάνουν όλοι πέρα αμέσως. Very Happy
Ακούλτουρο, αλλά έχει χαβαλέ. (που είναι το emoticon με τον Buthead;) Laughing
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

15/1/2011, 2:59 am
padelis wrote:συμφωνω μαζι σου,αλλα ενα ακομη θλιβερο φαινομενο που βλεπει κανεις μονο στην Ελλαδα,ειναι οτι δεν βλεπει κανενας οδηγος τις μηχανες!!!γι'αυτο καλυτερα να τους σπαω τα νευρα αλλα να ξερουν οτι υπαρχω κι εγω παρα να ακουω συνεχεια τη φραση¨συγνωμη ρε μεγαλε δεν σε ειδα"... Wink

Νομίζω πάντως πως ένα άσπρο κράνος και καλά ανακλαστικά στα ρούχα θα κάνουν το ίδιο καλή δουλειά και δε θα στραβώνουν και τους άλλους. Wink Wink Wink
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

15/1/2011, 3:42 am
padelis wrote:συμφωνω μαζι σου,αλλα ενα ακομη θλιβερο φαινομενο που βλεπει κανεις μονο στην Ελλαδα,ειναι οτι δεν βλεπει κανενας οδηγος τις μηχανες!!!γι'αυτο καλυτερα να τους σπαω τα νευρα αλλα να ξερουν οτι υπαρχω κι εγω παρα να ακουω συνεχεια τη φραση¨συγνωμη ρε μεγαλε δεν σε ειδα"... Wink

Δε νομίζω ότι αυτό είναι τόσο θεμα μηχανών όσο αυτοκινήτων. Ειδικά αφτερ μάρκετ.

Vvag wrote:
Νομίζω πάντως πως ένα άσπρο κράνος και καλά ανακλαστικά στα ρούχα θα κάνουν το ίδιο καλή δουλειά και δε θα στραβώνουν και τους άλλους. Wink Wink Wink

Και μια πινακίδα Ε.Α.***** και μπλοκάκι μαζί του τότε μπορεί να έχει και τα τυχερά του !!!
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

15/1/2011, 3:44 am
.
.
Μμμμμ... μάλλον πρέπει να αλλάξω και το avatar (περάσαν οι γιορτες ε?)

Καιρό έχουμε να τα πούμε !!!
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

15/1/2011, 1:13 pm
apostat wrote:Εγώ είχα μια Yuasa AMG (138€) που τα έφτυσε σε 6 μήνες! Mad

Έβαλα έναν Κινέζο Gel για 32€, και μάλιστα 14Ah αντί για 12Ah και αποδείχτηκε άψογος. Την έχω αρκετό καιρό τώρα, με μεγάλα διαστήματα ακινησίας, και δεν παθαίνει τίποτα. Ποτέ ξανά ακριβή μπαταρία.

Ο μηχανικός που πηγαίνω, μου έλεγε όχι κινέζικη, δεν θα σε πάει πουθενά. Όπότε την έφαγα τη μούφα όπως τα λες και πήρα Yuasa.


apostat wrote:Εγώ είμαι προσεκτικός με τα φώτα, επειδή μου την σπάει πολύ όταν δεν είναι οι άλλοι.
Το περασμένο Σάββατο όμως, ερχόμουν εθνική βράδυ με την γυναίκα μου και είχα ξεχάσει να σφίξω την ανάρτηση, με αποτέλεσμα να ρίχνω δέσμη ακριβώς στην ίριδα. Δεν λέω, ωραία φάση να κάνουν όλοι πέρα αμέσως. Very Happy
Ακούλτουρο, αλλά έχει χαβαλέ. (που είναι το emoticon με τον Buthead;) Laughing

Το έχω πάθει και εγώ τριβάλιτσος, δικάβαλος τότε που έκαναν έργα με μονή λωρίδα όπου δεν μπορούσα να τους προσπεράσω και μάζεψα μπινελίκι μέχρι τη Τρίπολη. Στο ΣΕΑ έβγαλα εργαλεία και τα κατέβασα! Ο Beavis σου κάνει? Αχαχα Αχαχα Αχα.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

15/1/2011, 1:55 pm
Στο Ντέρο (μ@λ@κωδώς) είχα βάλει μιά φτηνή τον Σεπτ. του '09, τα έφτυσε πρίν κλείσει χρόνος.
Πάω λοιπόν στον κολλητό στο Μοτομάρκετ, του ζητάω ΥUASA, και μου λέει: Απο ΥUΑSA παίζουν δύο μπαταρίες, μία Γιαπωνέζικη και μία Ταϊβάν. 135 Ευραίοι η μία, 80 η άλλη, ακριβώς ίδιες σε υλικά κλπ. Την έχει στο ΧΧ του τρία χρόνια την φτηνή, κανένα πρόβλημα, και το μηχανάκι δεν το πολυκυκλοφορεί. Οπότε τήρα την Ταϊβάν.
serafeim_rodos
serafeim_rodos
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-13
Mηνύματα : 36
Ηλικία : 41
Μοντέλο : CBR-1000RR
Κράνος : OGK FF4 black / Shark S700 Johan Zarco replica

Ser

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

27/5/2011, 2:06 am
ισα ισα που τα ξενων εχουν χαμηλοτερη καταναλωση απο της μαμα λαμπες..μονο στο αναμα τραβανε την μεγαλυτερη ταση απο την μπαταρια..αλλα και παλι οχι 55βαττ που ειναι η 1 απο τις 2 λαμπες της μεσαιας σκαλας που εχει μαμα..οποτε και παλι καλυμενος εισαι..συν οτι το ρευμα στα φωτα δεν το παιρνει χυμα απο την μπαταρια-->διακοπτη-->λαμπα...μεσολαβη ενα ρελε (ενισχυτης ρευματος ας το πουμε) οποτε μην φοβασαι χαρο..
Arxiereas
Arxiereas
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-12
Mηνύματα : 313
Ηλικία : 46
Μοντέλο : Hamburger
Κράνος : Tupperware

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

27/5/2011, 6:09 pm
Πέρσυ έβαλα μια CSB και παρόλες τις ακινησίες που έφαγε το μηχανάκι δουλεύει σαν καινούρια. Τσακμάκι λέμε.
xapos_kil
xapos_kil
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 148
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 08
Κράνος : Shoei XR 1000

 NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR. Empty Re: NA BΑΛΩ ΦΤΗΝΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ (Kινεζικη) στο VFR.

25/4/2015, 1:28 am
Χάζευα τα διάφορα στο φόρουμ κ έπεσα πάνω στις μπαταρίες.

Εγώ παιδιά αγόρασα την μηχανή καινούργια 2008 με yuasa κ ακόμα αυτήν έχω επάνω.
Έπεσε πέρσι το χειμώνα λόγο κατάθεσης πινακίδων έφαγε κ τα κρύα σε πυλωτή την έχω.
Την έβαζα που κ που μπροστά μέχρι που δεν.. Οπότε κ έφαγε φόρτιση κ την έβαλα Φεβρουάριο φέτος επάνω ,μέχρι τώρα πέρνει κανονικά τι να πω.

Παντος σιγουρα yuasa Japan θα βάλω σίγουρα αν ειναι να πηγαίνει 6-7 χρόνια.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum