Go down
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

7/2/2011, 8:04 pm
Σε δύο μέρες, δύο διαφορετικές δημοσιεύσεις:

Africa Twin Club:
Gprot wrote:Μου έτυχε την προηγούμενη εβδομάδα και δεν το πίστευα!

Πέμπτη απόγευμα (γύρω στις 18:30) στην Πλατεία Κοτζιά, παρκαρισμένη έξω από το Notos μαζί με 3-4 ακόμα μηχανές, μου άνοιξαν την πίσω μπακαζιέρα... :(
...χωρίς ίχνος παραβίασης, αφού στην αρχή πίστεψα ότι την είχα ξεχάσει εγώ ανοιχτή! Τελικά ρωτώντας και ψάχνοντας γύρω γύρω, έμαθα ότι Πακιστανοί και λοιποί μετανάστες έχουν βρει πατέντα και ανοίγουν τις βαλίτσες εν ριπή οφθαλμού!!! Shocked Shocked Shocked
Μάλιστα το κάνουν τόσο γρήγορα και "απαλά" που ούτε ο συναγερμός δίνει σήμα! Στόχος είναι κυρίως κράνη Evil or Very Mad

Για την ιστορία, δεν είχα κράνος μέσα (αλλά είχα πολύ "πραγμα" γενικά) και το μόνο που πήραν ήταν ένα μικρό τσαντάκι με ανταλλακτικές λάμπες και το sprey κλαταρίσματος. Μάλλον κάποιος τους πήρε χαμπάρι και εξαφανίστηκαν στα γρήγορα...

Οπότε προσοχή στο τι αφήνετε μέσα και αν υπάρχει καμιά πατέντα διπλοκλειδώματος ...εφαρμόστε την! (αλλά να την πείτε και σε μας όμως :? )
Απο ΕΔΩ

ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

7/2/2011, 9:58 pm
Και στο αφρικα κλαμπ Παναγιώτη ? Ντάξει ντάξει Knupp Knupp
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

7/2/2011, 10:05 pm
Τα πηρε σβαρνα ολα!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 11:35 am
Γενικά οι πάκηδες έχουν ξεφύγει με τις κλοπές κρανών, μιας που όλοι πλέον έχουν από ένα παπί και.... όποιον πάρει ο χάρος....
Εμένα μου είχε τύχει λίγο διαφορετική φάση... είχα παρκάρει βράδυ καλοκαιριού (κατά τις 10) στον πεζόδρομο της Ηρώδου Αττικού με πολύ κόσμο να σουλατσάρει πάνω κάτω. Είχα δέσει δύο κράνη πάνω στη μηχανή με κλειδαριά για κράνη (μικρή κουλούρα). Και τα δύο ήταν ανοιγόμενα ένα SHOEI και ένα AIROH. Όταν γύρισα έλειπε το AIROH με άθικτη την κλειδαριά και το άλλο κράνος. Δυστυχώς τα φτηνά ανοιγόμενα ξεβιδώνουν για πλάκα απ' έξω και κάνουν φτερά πανεύκολα. Από τότε έχω δει πολλούς πάκηδες με κράνος ίδιο με το δικό μου....
Για μένα κράνος ποτέ πάνω στη μηχανή και κυρίως μέσα σε μπαγκαζιέρες γιατί τις σπάνε πανεύκολα οπότε χάνεις και το κράνος και την μπαγκαζιέρα....
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 4:31 pm
Και τι θα κάνουμε ρε πστ μου? Mad

Απο που θα φυλαγόμαστε πια????

Παλιά λίγο πολύ τα ξέραμε τα αλάνια της κάθε περιοχής,ψιλοβγάζαμε άκρη. Bash

Τώρα με όλους τους ζητιάνους που έχουν αμολυθεί,έχουμε χάσει την μπάλλα.-και τα κράνη,τα γάντια,τις μπαγκαζιέρες και και και.....
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 5:34 pm
Εχω εδω και 2 εβδομαδες που θελω να το γραψω αλλα επιφυλασσομουν μην ξεκινησω ΠΑΛΙ κανενα "ρατσιστικο" ποστ.......... Suspect

Πριν 15 μερες περιπου, απεναντι απο την δουλεια μου και διπλα στην περιφραξη αλλης βιομηχανικης δραστηριοτητας υπηρχαν παρκαρισμενα, οπως καθε μερα, δεκαδες αυτοκινητα και μοτο.

Καποια στιγμη εξαφανιστηκαν 7 !!!!! κρανη απο διαφορες μοτοσικλετες.

Μαρτυριες λενε (ΝΟΜΙΖΩ τους ειχε καταγραψει και καμερα) οτι 3 pacmen εκαναν δουλεια εκεινο το μεσημερι Mad

Τον νου σας Cool
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 6:48 pm
Ρατσιστικό ή όχι ,δεν με νοιάζει , θέλουν ξύλο.
Κ μόλις τους ξαπλώσεις , ΤΟΤΕ να φωνάξεις την αστυνομία.



ΑΥΤΑ.
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 8:57 pm
Them1s xXx wrote:Ρατσιστικό ή όχι ,δεν με νοιάζει , θέλουν ξύλο.
Κ μόλις τους ξαπλώσεις , ΤΟΤΕ να φωνάξεις την αστυνομία.



ΑΥΤΑ.

+100000000000000000
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 9:11 pm
Έχει παραγίνει το κακό............ Αν είχαμε τέτοια κρούσματα εδώ στην Καβάλα, θα πήγαινα και θα άφηνα το μηχανάκι σε ένα τέτοιο μέρος, αφού όμως προηγουμένως θα είχαν ακροβολιστεί εκεί γύρω καμιά δεκαριά φίλοι - παθόντες....... Όταν κάποιος πήγαινε να πειράξει κλειδαριές, βαλίτσες κλπ, θα έπεφτε το ξύλο της αρκούδας. Νοσοκομείο και μετά αστυνομία.......
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 9:19 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Έχει παραγίνει το κακό............ Αν είχαμε τέτοια κρούσματα εδώ στην Καβάλα, θα πήγαινα και θα άφηνα το μηχανάκι σε ένα τέτοιο μέρος, αφού όμως προηγουμένως θα είχαν ακροβολιστεί εκεί γύρω καμιά δεκαριά φίλοι - παθόντες....... Όταν κάποιος πήγαινε να πειράξει κλειδαριές, βαλίτσες κλπ, θα έπεφτε το ξύλο της αρκούδας. Νοσοκομείο και μετά αστυνομία.......

Εχεις δει πακιστανο στη Καβαλα??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Εγω δεν εχω δει ποτε μου!!!!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 9:42 pm
postmankav wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Έχει παραγίνει το κακό............ Αν είχαμε τέτοια κρούσματα εδώ στην Καβάλα, θα πήγαινα και θα άφηνα το μηχανάκι σε ένα τέτοιο μέρος, αφού όμως προηγουμένως θα είχαν ακροβολιστεί εκεί γύρω καμιά δεκαριά φίλοι - παθόντες....... Όταν κάποιος πήγαινε να πειράξει κλειδαριές, βαλίτσες κλπ, θα έπεφτε το ξύλο της αρκούδας. Νοσοκομείο και μετά αστυνομία.......

Εχεις δει πακιστανο στη Καβαλα??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Εγω δεν εχω δει ποτε μου!!!!

Εχει σημασια αν ειναι pacman η οποιασδηποτε αλλης εθνοτητας ρε Γιωργη?

οκ μπορει στην Καβαλα να μην εχετε απο δαυτους αλλα εκτιμω πως θα εχετε αλλους Suspect

Το θεμα ειναι πως ειδικα οι Πακιστανοι ειναι στην Ελλαδα πολλααααα χρονια..........ισως απο τους πρωτους που μας ηρθαν Suspect .

Θυμαμαι παιδι πριν 40 χρονια η περιοχη μου ειχε ακομα τοτε πολλες αγροτικες- κτηνοτροφικες δραστηριοτητες. Οι πακιστανοι δουλευαν παντου και ηταν ιδιαιτερα φιλησυχοι και ειρηνικοι. ΠΟΤΕ δεν ακουστηκε "εγκληματικη" ενεργεια απο αυτους Neutral .

Τα χρονια περασαν, μας ηρθαν ορδες Αλβανοι και στην συνεχεια η μιση Ασια και Αφρικη. Ο καθενας εκανε οτι γουσταρε, χωρις συνεπειες και ποινες στο μπορντελο μας.

Ε μαλακες ηταν και οι pacmen να μην κανουν το ιδιο? confused

Με αλλα λογια "εμαθαν οτι γ@μιομαστε και πλακωσανε και οι γυφτοι" Mad
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

8/2/2011, 10:04 pm
Γενικά πάντως όσο ακραίο κ αν ακούγεται, πακιδες , αλμπάνια , κ λοιποί "οικονομικοί μετανάστες"
που κάνουν αυτές τις δουλίτσες , θέλουν επι τόπου ΑΛΥΠΗΤΟ ξύλο.
Ακούγετε εθνικιστικό, αλλά έτσι είναι.
Τι να κάνουμε , στην τελική , γιατί να στεναχωρηθώ εγώ , να στεναχωρηθεί η μανούλα του "άτυχου μετανάστη"
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

9/2/2011, 10:06 am
Γιατί να θεωρείσαι ρατσιστής όταν καταγγέλεις μια μάστιγα; Όταν σταματάς στο φανάρι Κωνσταντινουπόλεως-Ιεράς Οδού στο Γκάζι, στην πέφτουν τουλάχιστον 30 πακιστάνια να σου βρωμίσουν το παρμπρίζ και να σου πουλήσουν μούφες κινέζικες βιολιά και λοιπά άχρηστα πράγματα... και όλα αυτά με το ζόρι... σαν τις μύγες στα σκατά!
Βέβαια στην Ευρώπη που έχουν πολύ αυστηρή και συγκεκριμένη πολιτική για τους μετανάστες, εκεί τους λέμε πολιτισμένους και προηγμένους. Εδώ που είμαστε ανεκτικοί σε βαθμό... ασυδοσίας αν πας να πεις κάτι σε πλακώνουν όλοι "δημοκράτες" για ρατσιστή και εθνίκι...
Γι' αυτό να λέμε και ευχαριστώ που μας κλέβουν τα κράνη, γιατί αν τους πλακώσεις θα στην πέσουν οι επαγγελματίες αντιρατσιστές.... Προσοχή!!!!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

9/2/2011, 2:23 pm
Γιαυτό το κράνος μαζί μας και να ευχόμαστε να μην μας κλέψουν και την μηχανή.
antoineBiscione
antoineBiscione
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 73
Ηλικία : 43
Μοντέλο : HONDA VFR 800 V-TEC, 2008
Κράνος : AGV - K4

Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου) Empty Re: Προσοχή στις κλοπές κρανών (εσείς εκεί χάμου)

10/2/2011, 2:29 pm
Εντάξει αυτό δεν είναι λύση όμως. Προσωπικά μόνιμα έχω μπαγκαζιέρα στην βέφα και περιστασιακά τις πλαινές (τριβάλιστο γαρ). Πάντα στα μπαγκαζιέρα αφήνω το κράνος με τα γάντια τουλάχιστον. Σε κάποιες περιπτώσεις αφήνω σακάκι και γάντια στην μπαγκαζιέρα και το κράνος το κλειδώνω στην μηχανή με σπιράλ κλειδαριά. Το καλύτερα θα είναι να βρούμε τρόπο να διπλοκλειδώνει η μπαγκαζιέρα αλλά πως...;
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum