Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

+20
nikos-ex victor
posnightmist
Vvag
Al_Bandy
ducpilot
Φυσαλίδα
Ταξιδευτής
DENTOCOP
Fanrider
tomakos
teacher
Tinder
magelanos
Them1s xXx
mak
SCORPIOS
Παναγιώτης Κ.
ELENA
Postman
da_beazt
24 posters
Go down
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 3:19 pm
Vvag wrote:Καλό αλλά λίγο ήτανε..!! Περισσότερο όμως, σύντομα από ΚΟΝΤΑΑΑΑΑ!!!! Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 847159 Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 847159

Υ.Γ. Ανυπομονώ να ξαναβγάλω μούσια. ΔΕ ΒΛΕΠΟΜΑΙ. Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 324288 Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 324288 Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 324288
ααα,δεν ξέρω,δεν ξέρω,οι φωτογραφίες ξεγελούν! απο κοντά τη δευτέρα θα σου πω την έγκυρη και έγκριτη γνώμη μου!!! χουμ,χμ,χουμ!
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 3:27 pm
Dento μας περαστικούλια.

Παρόλο που συμφωνώ απόλυτα με τον Ταξιδευτή, θέλω να σου :_hi: για την ευθυκρισία με την οποία τοποθετήθηκες. Η αλήθεια είναι πως όποιο όχημα πατάει σε 2 ρόδες δεν είναι δυνατόν να μη πέσει μια φορά με τον αναβάτη πάνω. Το πιο σημαντικό είναι ότι ΔΕΝ ΕΠΑΘΕΣ ΤΙΠΟΤΑ dentouli μας και πλέον ανήκεις και συ στο πάνθεον των αναβατών που απαντούν θετιά στην ερώτηση "έχεις πέσει ποτέ με τη μοτοσυκλέτα ? "

Ως εδώ όμως !!!!

Δε θα μπορούσα ειλικρινά να ρίξω την ευθύνη στους προπορευόμενους ακόμα και αν είχαν σβέλτο ρυθμό. Μου έχει συμβεί κατ' επανάληψη να λειτουργεί ο κόφτης πλαγιάσματος που έχω και συνειδητά να μένω πίσω όπου δεν αισθάνομαι πολύ ασφαλής. Το ίδιο κατάλαβα ότι έκανε και ο Γιάννης. Το ίδιο έκανες και συ τελικά και απλά όπως τίμια λες πήγες ίσια λόγο απειρίας ή λόγο αφηρημάδας.



Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 3:49 pm
Vvag wrote:Ανυπομονώ να ξαναβγάλω μούσια. ΔΕ ΒΛΕΠΟΜΑΙ. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Άσε που είναι και θέμα ασφαλείας. Να σου βγει κανά λιοντάρι πεινασμένο μπροστά, να μην έχεις μούσια, και να βρει το λιοντάρι στόχο τον λαιμό εύκολα; Τι σόι κρομανιόν είσαι άμα δεν έχεις μούσια;

naaa
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:04 pm
Επειδή βλεπω ότι εχουμε ξεφύγει λιγο…… και επειδή η εκδρομη οργανώθηκε από μενα…. Βλεπω μια κίνηση για το φόρτωμα ευθηνών, θέματα ασφαλείας και τέτοια, εκτος αν λάθος κατάλαβα!!!
Πιστεύω ότι εχετε καταλάβει πως έγινε το περιστατικό και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε άλλο κανεις δεν επαθε τιποτα , ολοι καλα πισω στα σπιτια μας, παει αυτό!!!
Παμε παλι…. Τι πιο φυσιολόγικο να χωριστούμε σε 2 γκρουπακια με τους και καλα «γρήγορους» και τους «αργούς», εχω την εντύπωση ότι ετσι γινεται σε κάθε εκδρομη που παμε, αυτο εχω δει σε οσες βολτες εχω συμμετέχει, και πιστεψτε με ειμαι ενας από τους «αργους»!!! Κανεις μας δεν εχει να αποδείξει τιποτα, την βολτα μας κανουμε να περασουμε καλα και τιποτα άλλο, και ποσο ταπα να πας με βροχη..??????

Οσο αφορα το θεμα με το video Νικο από ότι θυμάμαι μας ειχες κράξει απίστευτα , όταν το ποστάραμε!!! Ξεπεράσετο ρε φιλε !!! Εκεινη την περιοδο είχαμε ψυχολογικά προβλήματα με το Βαγγο και θέλαμε να αυτοκτονήσουμε!!! Παει και αυτό….

Οποιος από τους συμμετέχοντες της εκδρομης πιστεύει ότι κατι δεν πήγε καλα, την Δευτερα θα είμαι Συμοφε να τα πουμε από κοντα!!!

Παντα υπεράνω από όλα είναι η ασφάλεια μας και η σωματική μας ακεραιότητα !!!

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς Postman!!!


Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:08 pm
A έω κ εγώ ενα βίντεο!!!!!!!!!!!!
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:12 pm
Them1s xXx wrote:A έω κ εγώ ενα βίντεο!!!!!!!!!!!!

......και αλλος με ψυχολογικα.....
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:43 pm
Caracal wrote:Τι σόι κρομανιόν είσαι άμα δεν έχεις μούσια; naaa

naaa naaa naaa

Τι είναι κρομανιόν; confused

postmankav wrote:Οσο αφορα το θεμα με το video Νικο από ότι θυμάμαι μας ειχες κράξει απίστευτα , όταν το ποστάραμε!!! Ξεπεράσετο ρε φιλε !!! Εκεινη την περιοδο είχαμε ψυχολογικά προβλήματα με το Βαγγο και θέλαμε να αυτοκτονήσουμε!!! Παει και αυτό….

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Για το συγκεκριμένο βίντεο:
Είναι γεγονός πως προσπαθούσαμε να αποδείξουμε ότι είμαστε γαμΑτοι, ο Ρόσσι δεν κλάνει μία μπροστά μας, αφού ήμουν έτοιμος να βγάλω το κράνος για να ανάψω τσιγάρο με τις σπίθες από το σκουλαρίκι, αλλά δεν καπνίζω... naaa naaa naaa
Ακόμα και στην πίστα, γι αυτό έπεσα για να αποδείξω πόσο γαμΑτος οδηγός είμαι. Ζητώ ταπεινή συγχώρεση, είμαι μικρός κι ανώριμος, θα μάθω.

Και στα σοβαρά τώρα.
Την πλάκα μας κάναμε και θεωρώ πως πηγαίναμε ΣΒΕΛΤΑ και με ΡΥΘΜΟ, όχι γρήγορα. Οι περισσότεροι από εμας πάμε κάποιες στιγμές έτσι (ειδικά στην Επίδαυρο), δεν αγγίζουμε όμως ούτε κατά διάνοια το ρυθμό των πολεμιστών με τα supersport. Όχι γιατί δε μπορούμε, αλλά γιατί δε θέλουμε. Το βίντεο ίσως ξεγελά. Όσο για το ότι τραβήξαμε βίντεο, βοηθάει πολύ στο να βλέπεις τον εαυτό σου (γραμμές, στάση σώματος κλπ) και να βελτιώνεσαι. Και έχει και πλάκα.

Για τις εκδρομές γενικότερα:
Τα' χουμε ξαναπει. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ μεταξύ μας νομίζω που πάει με την ταυτότητα στο στόμα, οπότε θεωρώ άτοπο να κάνουμε τέτοιες παρατηρήσεις (που κατά τα άλλα είναι ολόσωστες και συμφωνώ) εδώ πέρα. Όσο για το ξεκάβλωμα, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα θέλουν να φύγουν μπροστά και κάποιοι που θα πηγαίνουν χαλαρά πίσω. Προσωπικά, αν ξέρω πως είναι μόνο ΕΝΑΣ που μένει πίσω μόνος του, τον περιμένω (αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος να το κάνει). Ειδικά αν είναι άπειρος. Αν όμως ξέρω ότι είναι 2-3, δεν έχω άγχος και πιάνω το ρυθμό μου. Εγώ βλέπω πως ούτε στις πρώτες, ούτε στις τελευταίες εκδρομές μας είχαμε τέτοια θέματα. Αλλά εγώ είμαι εγώ. Wink

postmankav wrote:......και αλλος με ψυχολογικα.....

Ασ' τον αυτόν, έχει και σωματικά, είναι καμμένη περίπτωση...
Razz Razz Razz
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:44 pm
postmankav wrote:Επειδή βλεπω ότι εχουμε ξεφύγει λιγο…… και επειδή η εκδρομη οργανώθηκε από μενα…. Βλεπω μια κίνηση για το φόρτωμα ευθηνών, θέματα ασφαλείας και τέτοια, εκτος αν λάθος κατάλαβα!!!
Πιστεύω ότι εχετε καταλάβει πως έγινε το περιστατικό και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε άλλο κανεις δεν επαθε τιποτα , ολοι καλα πισω στα σπιτια μας, παει αυτό!!!
Παμε παλι…. Τι πιο φυσιολόγικο να χωριστούμε σε 2 γκρουπακια με τους και καλα «γρήγορους» και τους «αργούς», εχω την εντύπωση ότι ετσι γινεται σε κάθε εκδρομη που παμε, αυτο εχω δει σε οσες βολτες εχω συμμετέχει, και πιστεψτε με ειμαι ενας από τους «αργους»!!! Κανεις μας δεν εχει να αποδείξει τιποτα, την βολτα μας κανουμε να περασουμε καλα και τιποτα άλλο, και ποσο ταπα να πας με βροχη..??????
Οσο αφορα το θεμα με το video Νικο από ότι θυμάμαι μας ειχες κράξει απίστευτα , όταν το ποστάραμε!!! Ξεπεράσετο ρε φιλε !!! Εκεινη την περιοδο είχαμε ψυχολογικά προβλήματα με το Βαγγο και θέλαμε να αυτοκτονήσουμε!!! Παει και αυτό….
Οποιος από τους συμμετέχοντες της εκδρομης πιστεύει ότι κατι δεν πήγε καλα, την Δευτερα θα είμαι Συμοφε να τα πουμε από κοντα!!!
Παντα υπεράνω από όλα είναι η ασφάλεια μας και η σωματική μας ακεραιότητα !!!
Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς Postman!!!

Μικρέ εγώ λέω να κάνουμε Λαϊκό τσιμπούσι τη Δευτέρα στο ΣΥΜΟΦΕ και να σου χαρίσουμε μια μυγοσκοτώστρα γιατί πολύ τσιμπάς τώρα τελευταία Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Υ.Γ. Περί αυτοκτονιών ..... βαθύτατα προσωπικά θέματα και δεν ανακατευόμαστε. Ας τα βρουν οι αυτοκτονημένοι με τον Άγιο Πέτρο !!!!!
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:46 pm
Βάγγο μου κρομανιόν είναι ένας προϊστορικός άθρωπας (σχεδόν). Νομίζω παλιότερος από το Νεάρντερνταλ και πιο καινούργιος από τον χομοσάπιενς. Νομίζω επίσης πως οι κρομανιόν ψήνανε καρακάλ στη σούβλα με τσίπουρα
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:48 pm
DoctorAbo wrote:Βάγγο μου κρομανιόν είναι ένας προϊστορικός άθρωπας (σχεδόν). Νομίζω παλιότερος από το Νεάρντερνταλ και πιο καινούργιος από τον χομοσάπιενς. Νομίζω επίσης πως οι κρομανιόν ψήνανε καρακάλ στη σούβλα με τσίπουρα


lol! lol! lol! lol!
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 5:54 pm
DoctorAbo wrote:

Μικρέ εγώ λέω να κάνουμε Λαϊκό τσιμπούσι τη Δευτέρα στο ΣΥΜΟΦΕ και να σου χαρίσουμε μια μυγοσκοτώστρα γιατί πολύ τσιμπάς τώρα τελευταία Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz



ειμαι ψαρας σαν το Βαγγο...... lol! lol! lol! lol!
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 6:09 pm
DoctorAbo wrote:
postmankav wrote:Επειδή βλεπω ότι εχουμε ξεφύγει λιγο…… και επειδή η εκδρομη οργανώθηκε από μενα…. Βλεπω μια κίνηση για το φόρτωμα ευθηνών, θέματα ασφαλείας και τέτοια, εκτος αν λάθος κατάλαβα!!!
Πιστεύω ότι εχετε καταλάβει πως έγινε το περιστατικό και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε άλλο κανεις δεν επαθε τιποτα , ολοι καλα πισω στα σπιτια μας, παει αυτό!!!
Παμε παλι…. Τι πιο φυσιολόγικο να χωριστούμε σε 2 γκρουπακια με τους και καλα «γρήγορους» και τους «αργούς», εχω την εντύπωση ότι ετσι γινεται σε κάθε εκδρομη που παμε, αυτο εχω δει σε οσες βολτες εχω συμμετέχει, και πιστεψτε με ειμαι ενας από τους «αργους»!!! Κανεις μας δεν εχει να αποδείξει τιποτα, την βολτα μας κανουμε να περασουμε καλα και τιποτα άλλο, και ποσο ταπα να πας με βροχη..??????
Οσο αφορα το θεμα με το video Νικο από ότι θυμάμαι μας ειχες κράξει απίστευτα , όταν το ποστάραμε!!! Ξεπεράσετο ρε φιλε !!! Εκεινη την περιοδο είχαμε ψυχολογικά προβλήματα με το Βαγγο και θέλαμε να αυτοκτονήσουμε!!! Παει και αυτό….
Οποιος από τους συμμετέχοντες της εκδρομης πιστεύει ότι κατι δεν πήγε καλα, την Δευτερα θα είμαι Συμοφε να τα πουμε από κοντα!!!
Παντα υπεράνω από όλα είναι η ασφάλεια μας και η σωματική μας ακεραιότητα !!!
Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς Postman!!!

Μικρέ εγώ λέω να κάνουμε Λαϊκό τσιμπούσι τη Δευτέρα στο ΣΥΜΟΦΕ και να σου χαρίσουμε μια μυγοσκοτώστρα γιατί πολύ τσιμπάς τώρα τελευταία Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz


Υ.Γ. Περί αυτοκτονιών ..... βαθύτατα προσωπικά θέματα και δεν ανακατευόμαστε. Ας τα βρουν οι αυτοκτονημένοι με τον Άγιο Πέτρο !!!!!


Συμφωνώ!!!Για το Υ.Γ. δε μου πέφτει λόγος...
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 6:37 pm
DoctorAbo wrote:Βάγγο μου Κρομανιόν είναι ένας προϊστορικός άθρωπας (σχεδόν) και θεωρείται η πρώτη έκδοση του σημερινού Homo Sapiens. Παίρνει το ονομά του από περιοχή στην Γαλλία (Magnon) στην οποία ανακαλύφθηκαν για πρώτη φορά οι σκελετοί τους. Συνυπήρξε για καιρό με τον Νεάρντερνταλ στην Ευρώπη, τον οποίο σταδιακά εξαφάνισε, άγνωστο πως ακριβώς και γιατί. Μάλλον γιατί δεν ξυρίζονταν κι αυτοί. Νομίζω επίσης πως οι Ηπειρώτες κρομανιόν εξημερώνανε καρακάλ για κατοικίδια και αυτά σε αντάλλαγμα τους έφερναν και κανά κυνήγι να τρώνε μαζί με το τσίπουρο

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

24/2/2011, 7:58 pm
Μια που κλείνω περίπου ένα χρόνο που έρχομαι εκδρομές μαζί σας θα ήθελα να πω τα ακόλουθα:

Στην πρώτη βόλτα (Ιτέα - Γαλαξίδι) τα είχα βρει σκούρα όταν προσπάθησα να ακολουθήσω τον ρυθμό (και με το TMAX ε). Για αυτό και έμεινα πίσω όταν αισθάνθηκα ότι ήμουν στα όρια μου. Και σχετικά πρόσφατα οταν πήγαμε Ναύπλιο με τους Posnightmist και Tomako (και βρήκαμε εκεί τον Φάνη) κάποια στιγμή φοβήθηκα με κάτι γλυστρίματα στον πίσω τροχό και έκοψα μένοντας τελευταίος για να πάω πιο άνετα. Δεν είμαι και ο εμπειρότερος οδηγός (ούτε ο εbeerοτερος) και όποτε αισθάνομαι ότι δεν μπορώ μένω ενσυνείδητα πίσω για να οδηγώ όπως μου ταιριάζει. Δεν με πειράζει να μένει τελευταίος από ψυχολογικής απόψεως και δεν αισθάνομαι ότι πρέπει να αποδείξω ότι είμαι γρήγορος. Το πιο σημαντικό για εμένα είναι να φτάσω με ασφάλεια. Στα πλαίσια της ασφάλειας θεωρώ ότι είναι καλό στις εκδρομές να συμφωνούμε την διαδρομή (σε ποιες διασταυρώσεις στρίβουμε για που) και μετά να φροντίζουμε να μην μένει μόνος του ο τελευταίος (γιατί αν γίνει κάτι δεν θα υπάρχει κάποιος να τον βρει).

Αυτά. Να σημειώσω ότι στις εκδρομές με το drz στον βορρά έχω ταλαιπωρήσει αρκετά τα παιδιά καθώς το να συνοδεύεις με vfr το drz είναι επίπονο (αν και ανταμοίβεσαι με την αύξηση της αυτονομίας που καρπώνεσαι Razz ).

P.S. Vvag αυτός είναι ο άνθρωπος του Cro-Magnon


http://www.goldenageproject.org.uk/images/slides/cro-magnon.jpg

και με σάρκα (εκτός από οστά)

http://1.bp.blogspot.com/_dvbHH5KkRSU/SvUeeJ-BM-I/AAAAAAAAD3c/T5tdgEz-kyg/s400/fallen_ones.jpg
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

25/2/2011, 12:19 am
DoctorAbo wrote:

Δε θα μπορούσα ειλικρινά να ρίξω την ευθύνη στους προπορευόμενους ακόμα και αν είχαν σβέλτο ρυθμό. Μου έχει συμβεί κατ' επανάληψη να λειτουργεί ο κόφτης πλαγιάσματος που έχω και συνειδητά να μένω πίσω όπου δεν αισθάνομαι πολύ ασφαλής. Το ίδιο κατάλαβα ότι έκανε και ο Γιάννης. Το ίδιο έκανες και συ τελικά και απλά όπως τίμια λες πήγες ίσια λόγο απειρίας ή λόγο αφηρημάδας.





Δεν κατηγόρησα κανέναν για τίποτα,εγω φταίω που έπεσα.

Όταν κουράστηκα έκοψα ρυθμό,δεν έπεσα στα...γρήγορα,στα αργά έπεσα.

Όταν έγραψα ότι ο πόστμαν λύσσαξε,το έγραψα με την χαρά κάποιου που καμάρωνε έναν φίλο με νέο μηχανάκι να το χαίρεται!!!Αλήθεια τον χαιρόμουν με το χαμόγελο που είχε.

Απλώς έγραψα τις σκέψεις μου για τις πιθανότητες να ήμουν εγώ ο τελευταίος , να έπεφτα και....
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

25/2/2011, 10:41 am
DENTOCOP wrote:
Δεν κατηγόρησα κανέναν για τίποτα,εγω φταίω που έπεσα.
Όταν κουράστηκα έκοψα ρυθμό,δεν έπεσα στα...γρήγορα,στα αργά έπεσα.
Όταν έγραψα ότι ο πόστμαν λύσσαξε,το έγραψα με την χαρά κάποιου που καμάρωνε έναν φίλο με νέο μηχανάκι να το χαίρεται!!!Αλήθεια τον χαιρόμουν με το χαμόγελο που είχε.
Απλώς έγραψα τις σκέψεις μου για τις πιθανότητες να ήμουν εγώ ο τελευταίος , να έπεφτα και....

Dento μου δεν αναφερόμουν σε αυτό που έγραψες εσύ αλλά στη αναφορά του Ταξιδευτή που την εξέλαβα σαν "ας είμαστε προσεκτικότεροι και ας μη λύσαμε για να μη "τραβάμε" τους πιο αργούς που ενδεχομένως να μη μπορούν να ακολουθήσουν με ασφάλεια". Σε αυτό αναφερόμουν.

Όσον αφορά στο να έχουμε το νου μας ότι ακολουθεί και ο τελευταίος έχεις απόλυτο δίκιο !!!
Cool
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

25/2/2011, 10:49 am

Παρεξήγησις και με το μπαρδόν δηλαδής.


Bye Bye Bye Bye Bye Bye
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

25/2/2011, 11:05 am
Ρε παιδιά πως κάνετε έτσι???
Και εγώ λύσσαξα χτες...
είχαν πολύ αλάτι τα σουβλάκια Stupid2
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

25/2/2011, 12:54 pm
posnightmist wrote:Ρε παιδιά πως κάνετε έτσι???
Και εγώ λύσσαξα χτες...
είχαν πολύ αλάτι τα σουβλάκια Stupid2

εσυ μην τρως πολυ αλατι κανει κατακρατηση υγρων.... lol! lol! lol! lol! lol! lol!
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

25/2/2011, 5:59 pm
postmankav wrote:
posnightmist wrote:Ρε παιδιά πως κάνετε έτσι???
Και εγώ λύσσαξα χτες...
είχαν πολύ αλάτι τα σουβλάκια Stupid2

εσυ μην τρως πολυ αλατι κανει κατακρατηση υγρων.... lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Ναι ρε γμτ και θολώνουν οι κοιλιακοί... Shocked naaa naaa naaa
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

15/5/2011, 7:42 pm
Είναι σημαντικό η περιγραφή των γεγονότων να γίνεται άμεσα....

Έλληνας φαντάρος αραγμένος

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 P1010059br

Έλληνας φαντάρος έτοιμος για όλα

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 P1010060rp

Έλληνας φαντάρος και πρώην Έλληνες φαντάροι

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 P1010065z

Πρώην Έλληνας φαντάρος του υγειονομικού κόκκινος από τα νεύρα του

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 P1010063a



Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011 - Page 2 Empty Re: Επισκεπτήριο στον Vvag - 20 Φεβ 2011

15/5/2011, 7:44 pm
ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΑ ΜΟΥΣΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥ!!!!

Υ.Γ. Πολύ πουστόνεο είμαι σ' αυτές τις φωτό... lol! lol! lol! lol! lol!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum