VFRh -- VFR Hellas

+7
Vvag
Aek1924
mAthosalas
salcon
panosxlv650
Drake Ramore
Ταξιδευτής
11 posters
Go down

Πείτε μας τη γνώμη σας για το forum

10 - 38%
15 - 58%
1 - 4%
0 - 0%
0 - 0%
 
Total Votes: 26
 
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty VFRh -- VFR Hellas

18/12/2008, 5:18 pm
Το VFRh ειναι το Ελληνικο φορουμ για το VFR -το διαχρονικο sport touring μοντελο της Honda.
Ψηφιστε παραπανω και πειτε μας αναλυτικα γνωμες και προτασεις πως να κανουμε το φορουμ μας ακομα καλυτερο!

cheers
Drake Ramore
Drake Ramore
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-18
Mηνύματα : 84
Ηλικία : 45
Μοντέλο : XL600V TransAlp
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

18/12/2008, 9:43 pm
Πολύ καλή κίνηση, και εύχομαι η ανταπόκριση να είναι ανάλογη.
Καλή αρχή Νικόλα ;)
panosxlv650
panosxlv650
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 27
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Transalp XL650V
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

19/12/2008, 12:39 am
Καλή αρχή κι από εμένα. Εύχομαι πολλά, ασφαλή κι όμορφα χιλιόμετρα!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

19/12/2008, 8:50 am
Smile Thank youuuuuuu!!! Smile Τα νεα ξεκινηματα ειναι παντα πολυ ωραια!
Πως σας φαινεται το φορουμ; Εχετε παρατηρησεις;
Drake Ramore
Drake Ramore
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-18
Mηνύματα : 84
Ηλικία : 45
Μοντέλο : XL600V TransAlp
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

19/12/2008, 10:45 am
Μια χαρά στήσιμο έχει για αρχή.
Θα πρέπει να περιμένεις βέβαια να γραφτούν αρκετά μέλη ωστε να εντοπιστούν τυχόν προβλήματα ή παραλείψεις.
Μην ανησυχείς πάντως...εδώ είμαστε για να συμβάλουμε να δημιουργηθεί ένα καλό φόρουμ ;)
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

19/12/2008, 11:36 am
Drake Ramore wrote:Μια χαρά στήσιμο έχει για αρχή.
Θα πρέπει να περιμένεις βέβαια να γραφτούν αρκετά μέλη ωστε να εντοπιστούν τυχόν προβλήματα ή παραλείψεις.
Μην ανησυχείς πάντως...εδώ είμαστε για να συμβάλουμε να δημιουργηθεί ένα καλό φόρουμ ;)

cheers cheers Ωραια! Τωρα το μονο που μενει ειναι να ενημερωσουμε τους κατοχους VFR για το φορουμ... Θελει να αναλαβει καποιος το moto.gr; What a Face
salcon
salcon
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 1
Ηλικία : 55
Μοντέλο : r1200gs
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

19/12/2008, 8:07 pm
αξιος για την προσπαθεια Νικο .Θα παει μπροστα γιατι φαινετε η αγαπη σου για το αντικειμενο φιλε.
Καλη επιτυχια λοιπον και ευχομαι να γεμισεις με πολυυυ κοσμο fun της vfr.
mAthosalas
mAthosalas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 52
Μοντέλο : R1200GS
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

21/12/2008, 4:52 pm
Καλο ξεκινημα.Μικροατελειες αν υπαρξουν,ο,τι μπορουμε να επισημανουμε,θα το κανουμε. Smile
Δυο παρατηρησεις...
Δεν φαινεται η εικονα και το κειμενο που εχω βαλει στην Υπογραφη μου...
Καποια Υποκατηγορια με Φωτογραφιες;...
:?:
mAthosalas
mAthosalas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 52
Μοντέλο : R1200GS
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

21/12/2008, 5:09 pm
mAthosalas wrote:Καλο ξεκινημα.Μικροατελειες αν υπαρξουν,ο,τι μπορουμε να επισημανουμε,θα το κανουμε. Smile
Δυο παρατηρησεις...
Δεν φαινεται η εικονα και το κειμενο που εχω βαλει στην Υπογραφη μου...
Καποια Υποκατηγορια με Φωτογραφιες;...
:?:
Ok η πρωτη παρατηρηση λυθηκε...Μαθαινουμε...ακομα νεο το Φορουμ cheers
Aek1924
Aek1924
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 4
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Triumph Tiger 1050
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

22/12/2008, 10:43 am
Προς το παρον μια χαρα ειναι οτι προβλημα εχει ο καθενας ας το αναφερει εδw και σιγουρα θα λυθει
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

23/12/2008, 9:57 am
mAthosalas wrote:
mAthosalas wrote:Καλο ξεκινημα.Μικροατελειες αν υπαρξουν,ο,τι μπορουμε να επισημανουμε,θα το κανουμε. Smile
Δυο παρατηρησεις...
Δεν φαινεται η εικονα και το κειμενο που εχω βαλει στην Υπογραφη μου...
Καποια Υποκατηγορια με Φωτογραφιες;...
:?:
Ok η πρωτη παρατηρηση λυθηκε...Μαθαινουμε...ακομα νεο το Φορουμ cheers

Καλημερα φιλε Κωστα! Δεν προλαβα να δω το προηγουμενο σου μηνυμα, αλλα οπως βλεπω βρηκες τη λυση. ;)
Για να εμφανιζεται η υπογραφη πρεπει να ενεργοποιηθει η σχετικη επιλογη στο Προφιλ χρηστη:

Code:
Προφιλ --> Επιλογες --> Να προσαρτάται πάντα η υπογραφή μου.

Για τις φωτογραφιες σαφως και υπαρχει κατηγορια. (Κανε κλικ στην πανω οριζοντια μπαρα στο Gallery).
Εκει το καθε μελος μπορει να φτιαξει μια προσωπικη Gallery με φωτογραφιες η να βαλει φωτο στις γενικες κατηγοριες.

Επειδη επι του παροντως ο συνολικος χωρος στην Gallery ειναι πολυ μικρος (10ΜΒ) πρεπει να προσεξουμε λιγο να μην τον υπερβουμε. Αν και οταν φτασουμε να τον γεμισουμε, τοτε βλεπουμε! ;)
mAthosalas
mAthosalas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 7
Ηλικία : 52
Μοντέλο : R1200GS
Κράνος : Καμία επιλογή

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

23/12/2008, 4:41 pm
10MB θα τα γεμισουμε σε μια βολτα...Πρεπει να προνοησεις για να αυξανομαστεεε SmileΤα λεμε Νικολα
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

11/1/2009, 11:06 pm
Σα χρήστης αλλά και σα γραφίστας, λέω να κάνω μερικές παρατηρήσεις για το site...

Η αρχική σελίδα νομίζω πως είναι λίγο παραφορτωμένη και δεν ξέρεις τι να πρωτοδείς... Έχει υπερβολικά πολλές πληροφορίες γύρω γύρω και δεν ξέρω αν είναι απαραίτητες. Ένα forum που το βρίσκω πολύ εύχρηστο αλλά και ευχάριστο (και εύκολο) στο μάτι, είναι το bikenet (www.bikenet.gr). Έχει κάποια βασικά πράγματα στην αρχή και πρέπει να scrollάρεις για να δεις κι άλλες πληροφορίες.
Για να μην τα πολυλογώ, μία γενική παρατήρηση είναι ότι το δεξιό banner θα μπορούσε να λείπει ή οι πληροφορίες που δεν είναι τόσο βασικές, όπως το gallery ή το social bookmarking να έμπαιναν στο κάτω μέρος του αριστερού banner έτσι ώστε να μην "βομβαρδίζεται" ο χρήστης με πληροφορίες με το που μπαίνει και μπερδεύεται. Τα στατιστικά και τέτοια πράγματα π.χ. είναι νομίζω κάπως 2ης σημασίας για να μπαίνουν πάνω πάνω...
Επίσης ένα άλλο πολύ βασικό πράγμα που θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει στα forum είναι η λίστα με τα τελευταία posts. Στο συγκεκριμένο, τα τελευταία posts κινούνται και είναι αρκετά δύσκολο και να προλάβεις να διαβάσεις τους τίτλους, αλλά και να επιλέξεις αυτά που θέλεις να διαβάσεις.
Το μενού με τα θέματα του forum νομίζω πως είναι μια χαρά.
Σα στήσιμο τώρα (δημιουργικό) δεν ξέρω και κατά πόσο μπορεί να αλλάξει γιατί αν δεν κάνω λάθος το forum βρίσκεται σε domain που δέχεται συγκεκριμένα templaits. Εν πάση περιπτώση, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να έχει κάτι περισσότερο δημιουργικά (προς το παρόν τουλάχιστον), μια χαρά είναι. Η εικόνα πάνω απ' το menu βέβαια δε μπορώ να πω ότι με τρελαίνει, αλλά προς το παρόν το δίνει το μήνυμα. Ίσως αν κάποια στιγμή έχω χρόνο να κάνω μερικές προτάσεις και αν αρέσουν μπαίνει κάτι άλλο...

Αυτά. Προσωπική γνώμη φυσικά και πάντα φιλικά!
Βαγγέλης.
Bye
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

12/1/2009, 10:50 am
Vvag wrote:Σα χρήστης αλλά και σα γραφίστας, λέω να κάνω μερικές παρατηρήσεις για το site...

Η αρχική σελίδα νομίζω πως είναι λίγο παραφορτωμένη και δεν ξέρεις τι να πρωτοδείς... Έχει υπερβολικά πολλές πληροφορίες γύρω γύρω και δεν ξέρω αν είναι απαραίτητες. Ένα forum που το βρίσκω πολύ εύχρηστο αλλά και ευχάριστο (και εύκολο) στο μάτι, είναι το bikenet (www.bikenet.gr). Έχει κάποια βασικά πράγματα στην αρχή και πρέπει να scrollάρεις για να δεις κι άλλες πληροφορίες.
Για να μην τα πολυλογώ, μία γενική παρατήρηση είναι ότι το δεξιό banner θα μπορούσε να λείπει ή οι πληροφορίες που δεν είναι τόσο βασικές, όπως το gallery ή το social bookmarking να έμπαιναν στο κάτω μέρος του αριστερού banner έτσι ώστε να μην "βομβαρδίζεται" ο χρήστης με πληροφορίες με το που μπαίνει και μπερδεύεται. Τα στατιστικά και τέτοια πράγματα π.χ. είναι νομίζω κάπως 2ης σημασίας για να μπαίνουν πάνω πάνω...
Επίσης ένα άλλο πολύ βασικό πράγμα που θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει στα forum είναι η λίστα με τα τελευταία posts. Στο συγκεκριμένο, τα τελευταία posts κινούνται και είναι αρκετά δύσκολο και να προλάβεις να διαβάσεις τους τίτλους, αλλά και να επιλέξεις αυτά που θέλεις να διαβάσεις.
Το μενού με τα θέματα του forum νομίζω πως είναι μια χαρά.
Σα στήσιμο τώρα (δημιουργικό) δεν ξέρω και κατά πόσο μπορεί να αλλάξει γιατί αν δεν κάνω λάθος το forum βρίσκεται σε domain που δέχεται συγκεκριμένα templaits. Εν πάση περιπτώση, δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να έχει κάτι περισσότερο δημιουργικά (προς το παρόν τουλάχιστον), μια χαρά είναι. Η εικόνα πάνω απ' το menu βέβαια δε μπορώ να πω ότι με τρελαίνει, αλλά προς το παρόν το δίνει το μήνυμα. Ίσως αν κάποια στιγμή έχω χρόνο να κάνω μερικές προτάσεις και αν αρέσουν μπαίνει κάτι άλλο...

Αυτά. Προσωπική γνώμη φυσικά και πάντα φιλικά!
Βαγγέλης.
Bye

Γεια σου φιλε Βαγγελη!! Cool
Ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες παρατηρησεις σου! Ειναι ακριβως αυτο που ζητουσα!
Καταρχας μπορουν να αλλαξουν τα παντα στο look του φορουμ. Τα templates ειναι πληρως παραμετροποιησιμα, οποτε μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε!
Το δεξι μενου θα το αλλαξω/μετακινησω να δουμε πως φαινεται!

Τωρα οσον αφορα την αρχικη σελιδα, η αληθεια ειναι οτι και εμενα κατι δεν μου κανει κλικ... Ειναι λιγο "βαρια" και με προβληματιζει... Ισως το οτι τα γενικα χρωματα του φορουμ ειναι ανοιχτα ενω το πανω μενου ειναι τοσο σκοτεινο;
Παντως η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι τι να του κανω για να εχει ενα πιο ενιαιο look.

Οταν λες για την εικονα πανω απο το μενου τι εννοεις; Το λογοτυπο η το αβαταρ του καθε χρηστη; cheers
Με εβαλες σε ιδεες τωρα! Thumbsup Χιλια ευχαριστω! Wink
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

12/1/2009, 10:53 am
mAthosalas wrote:10MB θα τα γεμισουμε σε μια βολτα...Πρεπει να προνοησεις για να αυξανομαστεεε SmileΤα λεμε Νικολα

Κωστη μου, τα 10ΜΒ ειναι δυστυχως το οριο που δινει ο συγκεκριμενος παροχος... Νομιζω οτι υπαρχει δυνατοτητα να πληρωσεις κατι και να παρεις μεγαλυτερο χωρο, αλλα οπως και να εχει δεν επηρεαζει το χωρο που εχουμε για φωτογραφιες απο βολτες κλπ!
Αυτες μπαινουν σε ανεξαρτητο site (οπως ειναι το imageshack) που εχει απεριοριστο χωρο για φωτο, οποτε δεν μας προβληματιζει! Thumbsup
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

12/1/2009, 8:24 pm
Τελικα δεν υπαρχει η δυνατοτητα για 2 μονο στηλες στην αρχικη σελιδα... Αδειασα ομως τα αχρηστα και τα ξανατακτοποιησα ωστε να γινει πιο λιτο και ομορφο. Νομιζω οτι δεν ειναι ασχημο, ε; Smile

Με αφορμη την αναθεωρηση του φορουμ, αλλαξα επισης και το λογοτυπο Για πειτε καμια γνωμη αδερφια! Smile
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

12/1/2009, 8:39 pm
ΧΑΧΑ!! Την ώρα ακριβώς που έψαχνα υλικό και εικόνες στο google για την πάνω εικόνα, κάνω ένα refresh στο site και τη βλέπω αλλαγμένη!!! Very Happy
ΑΥΤΟ ακριβώς εννοούσα!!! Αν και θέλει ακόμα, τώρα παρα-απλοποιήθηκε νομίζω, είναι σαφώς καλύτερη από την προηγούμενη και δένει καλύτερα από την προηγούμενη με το μαύρο φόντο! Η μόνη ένσταση, ότι πρέπει να είναι μεγαλύτερη σε μήκος, εκτός αν η δικιά μου οθόνη αφήνει κενό μετά το λογότυπο του VFR (ανάλυση 1920x1200).. Το δε λογότυπο ήταν επίσης μία ένσταση που είχα και έλεγα να κάνω καμιά πρόταση... αλλά με πρόλαβες!!! Είχα ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ στο μυαλό μου!!!!! Το VFR με αυτή τη γραμματοσειρά και το φτερό από πίσω!!!! Απίστευτο!! cheers cheers
Η αρχική σελίδα μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε πααααάρα πολύ! Τα τελευταία posts είναι πολύ πιο εύχρηστα όταν δεν κινούνται. Μόνο αν μπορείς βάλε περισσότερα, ή πρόσθεσε σελίδες όπως έχει το moto.gr. Γενικά οι πληροφορίες πήραν τη σωστή σειρά σε σχέση με τη σημασία τους και απλοποιήθηκε αρκετά.
Γενικά βελτιώθηκε ΠΑΡΑ πολύ από χτες, μπράβο!!!

Keep up the good work και εγώ λέω ν' ανοίξω λίγο το photoshop μπας και βοηθήσω λίγο... Wink
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

12/1/2009, 9:28 pm
Vvag wrote:ΧΑΧΑ!! Την ώρα ακριβώς που έψαχνα υλικό και εικόνες στο google για την πάνω εικόνα, κάνω ένα refresh στο site και τη βλέπω αλλαγμένη!!! Very Happy
ΑΥΤΟ ακριβώς εννοούσα!!! Αν και θέλει ακόμα, τώρα παρα-απλοποιήθηκε νομίζω, είναι σαφώς καλύτερη από την προηγούμενη και δένει καλύτερα από την προηγούμενη με το μαύρο φόντο! Η μόνη ένσταση, ότι πρέπει να είναι μεγαλύτερη σε μήκος, εκτός αν η δικιά μου οθόνη αφήνει κενό μετά το λογότυπο του VFR (ανάλυση 1920x1200).. Το δε λογότυπο ήταν επίσης μία ένσταση που είχα και έλεγα να κάνω καμιά πρόταση... αλλά με πρόλαβες!!! Είχα ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ στο μυαλό μου!!!!! Το VFR με αυτή τη γραμματοσειρά και το φτερό από πίσω!!!! Απίστευτο!! cheers cheers
Η αρχική σελίδα μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε πααααάρα πολύ! Τα τελευταία posts είναι πολύ πιο εύχρηστα όταν δεν κινούνται. Μόνο αν μπορείς βάλε περισσότερα, ή πρόσθεσε σελίδες όπως έχει το moto.gr. Γενικά οι πληροφορίες πήραν τη σωστή σειρά σε σχέση με τη σημασία τους και απλοποιήθηκε αρκετά.
Γενικά βελτιώθηκε ΠΑΡΑ πολύ από χτες, μπράβο!!!

Keep up the good work και εγώ λέω ν' ανοίξω λίγο το photoshop μπας και βοηθήσω λίγο... Wink

Ειχες απολυτο δικιο Βαγγελη! Και εμενα κατι μου χαλαγε την ολη εικονα πριν κ δεν μπορουσα να το εντοπισω. Τελικα ηταν τα μαυρα τμηματα πανω στο ανοιχτοχρωμο υπολοιπο φορουμ. Neutral

Χαιρομαι που σου αρεσει τωρα! Τα μεγαλα μυαλα ρε παιδι μου!! Laughing Razz
Οσο για την υπεραπλουστευση ειχες δει το λογοτυπο με το λευκο φοντο.. Οντως παραηταν αδειο. Για δες τωρα; Οχι να το παινευτω αλλα νομιζω οτι αυτη τη φορα χτυπησα διανα! Blush

Οσο για το μηκος του λογοτυπου κοιτα να δεις το προβλημα. Επειδη δεν εχω προσβαση στα templates ωστε να βαλω λιγο κωδικο HTML δυστυχως δεν γινεται να "σπασω" το λογοτυπο ωστε να μεγαλωνει/μικραινει αναλογα με την οθονη. Ετσι εκανα το αμεσως επομενο και το μακρυνα λιγο ακομα και "εσβησα" τις ακρες του λογοτυπου ωστε να μην ενοχλει οταν η οθονη ειναι πολυ μεγαλη. Παντως αναλυση 1920 ρε συ δεν νομιζω να εχουν πολλοι... Laughing

Αντε, σιγα σιγα γινεται κουκλα! I love you
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

12/1/2009, 10:16 pm
Ταξιδευτής wrote:
Ειχες απολυτο δικιο Βαγγελη! Και εμενα κατι μου χαλαγε την ολη εικονα πριν κ δεν μπορουσα να το εντοπισω. Τελικα ηταν τα μαυρα τμηματα πανω στο ανοιχτοχρωμο υπολοιπο φορουμ. Neutral

Χαιρομαι που σου αρεσει τωρα! Τα μεγαλα μυαλα ρε παιδι μου!! Laughing Razz
Οσο για την υπεραπλουστευση ειχες δει το λογοτυπο με το λευκο φοντο.. Οντως παραηταν αδειο. Για δες τωρα; Οχι να το παινευτω αλλα νομιζω οτι αυτη τη φορα χτυπησα διανα! Blush

Οσο για το μηκος του λογοτυπου κοιτα να δεις το προβλημα. Επειδη δεν εχω προσβαση στα templates ωστε να βαλω λιγο κωδικο HTML δυστυχως δεν γινεται να "σπασω" το λογοτυπο ωστε να μεγαλωνει/μικραινει αναλογα με την οθονη. Ετσι εκανα το αμεσως επομενο και το μακρυνα λιγο ακομα και "εσβησα" τις ακρες του λογοτυπου ωστε να μην ενοχλει οταν η οθονη ειναι πολυ μεγαλη. Παντως αναλυση 1920 ρε συ δεν νομιζω να εχουν πολλοι... Laughing

Αντε, σιγα σιγα γινεται κουκλα! I love you

ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Όντως η οθόνη μου είναι λίγο θηρίο, αλλά όπως το' κανες τώρα που κάνει fade στα άκρα και δεν κόβεται, το βλέπω μια χαρά!!!
Άντε όσο πάει και βελτιώνεται!! Επειδή έχω ξεκινήσει να φτιάχνω ένα banner, ΑΝ δεν έχεις αντίρρηση, θα στο στείλω να μου πεις αν σ' αρέσει κι αν θες το βάζεις... Όχι πως αυτό που υπάρχει τώρα είναι κακό, απλά έλεγα να βάλω το χεράκι μου μήπως γίνει ακόμη καλύτερο... Εσύ βέβαια ξεκίνησες το εγχείρημα, δική σου απόφαση είναι τι μπαίνει. Εννοείται ότι αν δε σ' αρέσει δε μπαίνει. Τσπ..Όταν το τελειώσω θα στο στείλω (από αύριο γιατί τώρα πρέπει να φύγω)...

Χαίρομαι που δημιουργείται ένας χώρος για VFR και γίνεται τόσο καλός!!
Κι εις ανώτερα!!
Bye
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

13/1/2009, 9:35 am
Εννοειται οτι θα χαρω να μου στειλεις το banner σου φιλε Βαγγελη! Καθε προσφορα και διαθεση βοηθειας ειναι πολυτιμη! Smile

ΥΓ. Πηραμε την πρωτη "μου αρεσει πολυ" ψηφοοοοοο!!! Yahoo
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

14/1/2009, 11:52 pm
"Μου αρέσει πολύ" έβαλα κι εγώ.Πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο αρνητικό στοιχείο,απλά είναι καινούριο και του λέιπουν θεματάκια και πληροφορίες.Σιγά σιγά πιστεύω θα εμπλουτίσουμε το φόρουμ με πληροφορίες για την VFR μας ωστέ να επιλέγουμε πιο εύκολα τα λαδάκια μας,τα λάστιχα μας και τον εξοπλισμό μας!!
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 67
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

5/2/2009, 10:16 pm
άβαταρ πως μπαίνει βρε παιδιά?
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

5/2/2009, 10:28 pm
Στο μενού επάνω θα βρεις μία επιλογή που λέει "προφίλ". Εκεί θα μπεις σε μία σελίδα όπου αριστερά σου βγάζει ένα μενού που έχει την επιλογή "Άβαταρ".
Ύστερα βλέπεις κάτι τέτοιο
VFRh -- VFR Hellas 12787760xq2
πατάς "Βrowse" και ανεβάζεις τη φωτογραφία σου! Πατάς "υποβολή" και αυτό ήταν! Bye
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

5/4/2009, 9:38 pm
Eγώ δε μπορώ να μιλήσω για τι στυλιστικό του forum καθόσον τυγχάνω μούσμουλο σε αυτά.
Θα ήθελα να υπάρχει επιλογή "νέα μηνλυματα" στην επάνω μπάρα.
Αυτό όμως που μου αρέσει πολύ είναι ότι το επίπεδο των ανθρώπων και η ευγένεια που για μένα είναι κύρια χαρακτηριστικά.
Εκεί το μαγαζί δε παίζεται. Νάστε καλά και πάντα έτσι (φίλοι κι' αγαπημένοι)
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

6/4/2009, 4:16 pm
DoctorAbo wrote:Eγώ δε μπορώ να μιλήσω για τι στυλιστικό του forum καθόσον τυγχάνω μούσμουλο σε αυτά.
Θα ήθελα να υπάρχει επιλογή "νέα μηνλυματα" στην επάνω μπάρα.

Blush Blush Eλαααα! Και δεν μπορω τα κοπλιμεντα! Κοκκινιζω! Blush
Η επιλογη που θες -αν καταλαβα καλα- υπαρχει φιλε Δοκτωρα! Wink
Κατω απο την μπαρα με τα κουμπια του forum υπαρχει η επιλογη: "Δημοσιεύσεις που έγιναν μετά την τελευταία σας επίσκεψη"

Αν το πατησεις αυτο θα σου εμφανιζει τα νεα μηνυματα απο την τελευταια σου επισκεψη. Το μονο μειον που εχει ειναι οτι αν μπεις μια φορα και δεν δεις τα νεα μηνυματα και ξαναμπεις αργοτερα, καμια φορα θεωρει οτι τα νεα μηνυματα τα διαβασες και δεν τα ξαναεμφανιζει.
(Αυτο βεβαια δεν μου το εχει κανει πολλες φορες και συνηθως δουλευει σωστα, αλλα θεωρησα καλο να το αναφερω.)

Παντως με αυτη την επιλογη εμφανιζει τα νεα θεματα/μηνυματα. Wink
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

13/5/2009, 9:01 pm
Πριν λιγο καιρο καποια παιδια μου ζητησαν αν θα ηταν ευκολο να προσθεσουμε ενα πεδιο στο προφιλ χρηστη που να μπορει να γραψει καποιος εκει ενα τηλεφωνο επικοινωνιας.
Σκεφτηκα οτι ειναι καλη ιδεα και το εβαλα!
Πιστευω οτι ειναι καλο για την μεταξυ μας επικοινωνια αν ολοι το συμπληρωσουμε. Ετσι και αλλιως το προφιλ ΔΕΝ ειναι διαθεσιμο στους επισκεπτες του φορουμ, οποτε δεν μπορουν να δουν το στοιχειο αυτο.

Παντως, σαφως και ειναι προαιρετικο, ετσι; Οποιος θελει το συμπληρωνει! Wink

Ελπιζω να το βρειτε χρησιμο!
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

VFRh -- VFR Hellas Empty Re: VFRh -- VFR Hellas

13/5/2009, 9:28 pm
Ταξιδευτής wrote:Πριν λιγο καιρο καποια παιδια μου ζητησαν αν θα ηταν ευκολο να προσθεσουμε ενα πεδιο στο προφιλ χρηστη που να μπορει να γραψει καποιος εκει ενα τηλεφωνο επικοινωνιας.
Σκεφτηκα οτι ειναι καλη ιδεα και το εβαλα!
Πιστευω οτι ειναι καλο για την μεταξυ μας επικοινωνια αν ολοι το συμπληρωσουμε. Ετσι και αλλιως το προφιλ ΔΕΝ ειναι διαθεσιμο στους επισκεπτες του φορουμ, οποτε δεν μπορουν να δουν το στοιχειο αυτο.

Παντως, σαφως και ειναι προαιρετικο, ετσι; Οποιος θελει το συμπληρωνει! Wink

Ελπιζω να το βρειτε χρησιμο!

Πολυ ομορφη κινηση, χρειαζεται πιστευω να υπαρχουν τηλεφωνα επικοινωνιας

(για οποιον θελει φυσικα) Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum