Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

+11
Fanrider
ELENA
xristos280
mak
Postman
Don John
nikos-ex victor
SCORPIOS
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo
da_beazt
15 posters
Go down
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

28/3/2011, 10:59 pm
Ενώ οι βόρειοι μαζεύτηκαν στην Ελλάδος την άκρη, η αφεντιά μου είπε να βγάλει το cbf για μια βολτίτσα μπας και φτάσω τα χλμ που έχει κάνει ο ταχυδρόμος (στο ίδιο διάστημα 7500 ο postman, 2800 εγώ έχω μείνει πίσω Shocked ). Η σκέψη ήταν να πήγαινα επίσκεψη στα ξαδέρφια μου στον Βόλο και στον κολλητό μου στο Μουζάκι Καρδίτσας χωρίς να πληρώσω διόδια και με ενδιάμεσες στάσεις. Έστειλα λοιπόν μήνυμα στον Πανέα που εξέφρασε αμέσως επιθυμία να έρθει βόλτα και μίλησε και με τον Χρήστο για να συμπληρώσουμε το παζλ. Το ραντεβού ήταν στη Λαμία στις 10.30 το πρωί στις 25 Μαρτίου.

Αφού ξύπνησα στις 8.00 το πρωί και αποφάσισα ότι θα έχανα το ραντεβού ενημέρωσα τον Πανέα, έλεγξα την πίεση στα ελαστικά και έφυγα κατά τις 10.00 (ναι ξέρω στα ραντεβού είμαι άγγλος...). Ο αδερφός δεν ήταν στην Θήβα αλλά η δύναμη της συνήθειας με έβαλε μέσα στην πόλη. Μερικές φορές η μηχανή όπως και το αυτοκίνητο μου πάνε μόνα τους και δεν με ακούνε. Αφού βγήκα πήρα τον δρόμο για Μπράλο.

Έφτασα στον Πασιάκο ακριβώς την ώρα που έμπαινε και ο Πανέας (καλά μιλάμε για υπολογισμό με ακρίβεια δευτερολέπτου) και μετά το απαραίτητο τοστάκι βάλαμε βενζίνα και φύγαμε. Από τους 3 δρόμους που πάνε από Λαμία στον Βόλο πιστοί στην παράδοση του φόρουμ διαλέξαμε τον παραλιακό (και ίσως μακρύτερο) ο οποίος όμως μας πέρασε από μερικά πανέμορφα μέρη. Παρακάτω οι φωτό από το Αχίλλειο (όπου διαπίστωσα ότι όταν δεν φορτίζεις την ψηφιακή μένεις από μπαταρία).

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253612

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253611

Έπειτα φύγαμε για Σούρπη όπου και είχαμε ραντεβού να πάρουμε τηλέφωνο τον Χρήστο για τα περαιτέρω. Ενώ ο Πανέας συννενοούνταν εγώ κατόρθωσα να λαδώσω μόνος μου (και σωστά αυτή την φορά) την αλυσίδα. Έχοντας ψηλώσει τουλάχιστον 10 εκατοστά από την περηφάνεια έφτιαξα τους καθρέπτες και ξεκινήσαμε για την παραλία του Αλμυρού.

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253615

(Πανέας βγάζει γάντια)
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253613

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253616

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253617

Ο Χρήστος ήρθε σχεδόν αμέσως και μας πήγε στο κτήμα των παππούδων της Βάσως (σε αυτό το φόρουμ τελικά υπάρχει εμμονή με γεφύρια, λίμνες και κτήματα).

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253619

Όχι το cbf δεν είναι βρώμικο απλά το Fi είναι καθαρό και το VTEC πολύ καθαρό:
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253619

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253621

Βάσω: "γιατί κάνατε τόση ώρα?"
Πανέας: "αφού ο Da_beazt έφαγε όλα τα λεφτά να αγοράζει μηχανές και δεν έχει για διόδια τι να κάνουμε?"
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253622

Da_beazt: "άκουσα το όνομα μου?"
Πανέας: "κλείσε το τσοκ και πρόσεξε μην γλιστρήσεις στο χαλικάκι και τα πάρεις όλα σβάρνα!"
Ο Χρήστος χαμογελάει γιατί δεν έχει συνειδητοποιήσει ότι έχω παρκάρει κοντά του...
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253626

Φυσικά (όχι Τάκη δεν σε φώναξα) μετά πήγαμε για φαγητό γιατί το τοστάκι είχε αποσβεσθεί προ πολλού. Ο προορισμός ήταν η Μιτζέλα, αλλιώς Αμαλιόπολη.

Λοιπόν το άσπρο χρώμα τελικά απωθεί την σκόνη ενώ το δικό μου το μολυβί την τραβάει σαν μαγνήτης ρε παιδί μου...
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253628

Εννοείται ότι φάγαμε τα πάντα...
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3253631

Κάπου εκεί τελείωσε η μπαταρία...

Η συνέχεια έλεγε καφέ στο Κολωνάκι του Βόλου, δλδ στις Αλυκές. Όταν λέμε καφέ εννοούμε δίπλα στην θάλασσα, πατώντας άμμο και ανησυχώντας μήπως το αλάτι πειράξει τις εξατμίσεις. Μετά από πολύ γέλιο και αφού έπεσε το σκότος ο Πανέας έφυγε για Λαμία και οι άλλοι για Βόλο.

Την επομένη το πρόγραμμα είχε Βόλος - Λάρισα (μέσω παλιάς Εθνικής) - Τρίκαλα. Στα Τρίκαλα κατέληξα σε εστιατόριο με θέα τον Πηνειό (άμα ξυπνάς στις 10 και φεύγεις στις 12 δεν προλαβαίνεις να πας για καφέ). Το ξέρατε ότι ο Πηνειός έχει και ψάρια (τα νερά είναι καθαρά). Μάλιστα ενώ τρώγαμε μια παρέα 3 (μάλλον Πακιστανών) ψαράδων επιδιδόταν στο ψάρεμα με δίχτυ πριν τους τσακώσει η ομάδα Δ και τους αναγκάσει να ρίξουν τα ψάρια και πάλι στο ποτάμι.

Α ναι, όπως λέει και το σποτάκι: Σαράφης στην Αθήνα, Σαράφης στα Τρίκαλα
Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου P3263688

Με το αναρτώμενο βάρος να έχει ανέβει από τα λαζάνια και το παγωτό έφυγα για Δομοκό και Μπράλο. Και ναι το Σάββατο είδα και άλλους μοτοσυκλετιστές που αντιχαιρετούσαν! Φτάνοντας στην Λαμία είδα και δύο GSXR που ζεσταίναν τα λάστιχα ετοιμαζόμενοι για τις στροφές του Δομοκού...

Με την νύχτα να πέφτει έφτασα στην Αθήνα έχοντας μάθει τα ακόλουθα:

1. Το CBF έχει αυτονομία 280 - 300χλμ (με εμένα στο τιμόνι)
2. Η άνοιξη έχει έρθει γιατί καθάριζα 4 φορές την ημέρα την ζελατίνα από τα μυγάκια. (φίλοι με cbf: μήπως φταίει to top case που κουβαλούσα;)
3. Περίπου 800 χλμ σε 2 μέρες χωρίς κούραση και πόνους στην μέση
4. Στο Πήλιο θα περάσουμε ΓΑΜΑΤΑ!!!!
5. Δύο μεγάλα ευχαριστώ σε Πανέα και Χρήστο - Βάσω για την παρέα και την φιλοξενία. Τώρα σας περιμένω και τους 4 (ακούς Χριστίνα) στην Θεσ/νίκη...
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 12:42 am
πάντα τέτοιαααααααααααααα ωπα είπα λέωωωωωω Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 433222 Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 433222 Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 359929 Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 359929 Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 359929
Επιπλέον μπράβο Γιάννη που βάζεις ώρες και αποκτάς εμπειρία και γίνεσαι ασφαλής και όλα αυτά μαζί & ταυτοχρόνως ε? Α ! Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 462580
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 12:48 am
Ιωάννη εύγε, αλλά δεν μας είπες, sneakers είχατε;
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 11:00 am
Μπράβο στα παιδιά.
Γιάννη αν πάρεις vfr με εσένα πάνω μου φαίνεται θα έχει αυτονομία 500 χλμ. Whistle
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 11:43 am
:clap2 Clapping2 Clapping2
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 4:37 pm
:_hi: :_hi:

μια χαρα σε/σας βρισκω Wink Thumbsup
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 6:10 pm
Μπραβοοοο ρεεεεεεεεεεεεε!!!!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
mak
mak
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 586
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Honda VFR RC46 II
Κράνος : AGV K3 Rossi Sword, Arai Chaser Force Red

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 6:14 pm
Μπράβο παίδες!! Clapping2 Clapping2
xristos280
xristos280
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-08-08
Mηνύματα : 489
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR 800 2009
Κράνος : SHOEI XR 1000 crest

Χρήστος

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 6:17 pm
Όλα καλά αλλά λίγο λάστιχο στους δρόμου του Πηλίου δεν άφησες …

Να μας ξανάρθεις φίλε και θα περάσουμε ακόμα καλύτερα.!!

Εννοείτε και όποιος άλλος θέλει

ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 6:56 pm
Μπράβο μπράβο Thumbsup
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 7:36 pm
Ωραιοι Thumbsup
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

29/3/2011, 10:55 pm
μπραβο παιδακια....... cheers


υγ.Χρηστο και Βασω δεν θα σας δουμε ποτε ετσι οπως παει,εχουμε πλησιασει σε αποσταση αναπνοης 3 φορες και δεν ετυχε να τα πουμε!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

1/4/2011, 6:23 pm
Μπράβο ωρέ παιδάκια!!
Ρε Γιάννη κάνε κάνα χιλιόμετρο ρε παιδί μου, τι τα' χεις τα μηχανάκια.... Razz


Μόλις μου θύμισες πως αν δεν έρθω Πανελλήνια στο Πήλιο θα σκάσω... Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 501379 Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 501379 Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου 501379
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

2/4/2011, 12:04 am
Smile ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ ΛΕΒΕΝΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΕΛΗ ΠΑΡΕΑ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΕΑ ΚΑΙΧΡΗΣΤΟ ΒΑΣΩ ΤΑΓΛΥΚΟΥΛΙΑ ΜΟΥ.. I love you
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου Empty Re: Όταν το cbf συνάντησε επιτέλους το Fi του Πανέα και το Vtec του Χρήστου

2/4/2011, 10:34 am
Μπραβο φιλε ωραια εκδρομη. cheers cheers cheers cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum