Go down
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

28/4/2011, 9:10 pm
Λοιπόν αύριο ξεκινάω πρωί πρωί (ότι ωρα ξυπνήσω δηλαδή), παίρνω σβάρνα το επαρχιακό δίκτυο και ερχομαι για Π-Σ-Κ. Θα μεινω στην θεία μου (κοντά στον ΑΒ στην Ανδρονίκου) και θα είμαι διαθέσιμος για να τα πούμε από κοντά.

Εννοείται ότι θα έρθω με το Aprilia ε;
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

28/4/2011, 9:39 pm
Θα έχεις και Mars; Blush
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

28/4/2011, 10:06 pm
θα έχω BOUNTY
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

29/4/2011, 9:08 am
Στάση Καβάλα για καφέ, οπωσδήποτε.............
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

29/4/2011, 9:43 am
Γιάννη δώσε και το τηλ σου...αν και κακό 3μερο έρχεσαι...αλλά μία μπύρα-1 καφέ θα τον πιούμε θες δε θες!!!!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

29/4/2011, 11:36 am
Τόσο πολύ μ' έχει φοβηθεί το μάτι σου δηλαδή; Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Καλά σου... σε συγχωρώ. Έλα πάλι το καλοκαίρι, σε φάση που θα είμαι πάνω... δε θα βρέχει... αλήθεια!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

29/4/2011, 11:59 am
Μην παραμυθιάζεις τον κόσμο Βαγγέλη. Αυτό το καλοκαίρι ο Έβρος θα δει ανεπανάληπτες βροχοπτώσεις!
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

29/4/2011, 4:10 pm
τοτηλ ειναι 6973481008. τωρα παω για καφε στο περι ανεμων
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

30/4/2011, 9:25 pm
da_beazt wrote:τοτηλ ειναι 6973481008. τωρα παω για καφε στο περι ανεμων

Να πας και Alter Ego!! Και να φας στις Λεύκες!! Και στο Spagetti Company, παραδίπλα στο Alter Ego!! Και... βασικά να πάρεις τον Κώστα τηλέφωνο, κάτι ψιλά ξέρει από Αλεξανδρούπολη... Razz Razz Razz
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

2/5/2011, 12:36 pm
Vvag wrote:
da_beazt wrote:τοτηλ ειναι 6973481008. τωρα παω για καφε στο περι ανεμων

Να πας και Alter Ego!! Και να φας στις Λεύκες!! Και στο Spagetti Company, παραδίπλα στο Alter Ego!! Και... βασικά να πάρεις τον Κώστα τηλέφωνο, κάτι ψιλά ξέρει από Αλεξανδρούπολη... Razz Razz Razz

Άστα Βαγγέλη...τώρα που οι λεύκες ετοίμασαν και την αυλή...ετοιμάζονται μεγάλα φαγοπότια!!!
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

2/5/2011, 11:53 pm
Λοιπόν έγινε και το πρώτο ταξίδι με το μονοκύλινδρο (με fairing αυτή την φορά). Ως συνήθως στα ταξίδια μου στη Θεσσαλονίκη ξεκινησε στραβά. Το πρωί της Παρασκευής δεν ξύπνησα την ώρα που ήθελα, αναγκάστηκα να περάσω και από το γραφείο και έτσι αντί για τις 09:00 έφυγα στις 10:20 (περίπου). Πρώτη στάση στην Ασπροβάλτα για φαγητό και αγορά βαλβολίνης. Η καθυστέρηση δεν με άφησε να κάνω στάση Καβάλα (Παναγιώτη θα περάσω την επόμενη φορά άι σουέαρ) και με έκανε να πηγαίνω και από την Εγνατία για να φτάσω μια ώρα αρχύτερα (γιατί το φαγητό κρύωνε στο σπίτι). Σημείωση: φεύγοντας από Ασπροβάλτα, μόλις είχα βάλει εμπρός ακούστηκε ένα παφ και βγήκε και λίγος καπνός από το μπροστινό μέρος. Τα ηλεκτρικά δούλευαν κανονικά, το ίδιο και ο κινητήρας και αφού αποφάσισα ότι μάλλον κάτι τέως ζωντανό είχε πιαστεί σε μια ζεστή επιφάνεια έφυγα.

Έφτασα Αλε/πολη χωρίς να συμβεί κάτι συγκλονιστικό στον δρόμο και ακριβώς στην ώρα που κάθονταν στο τραπέζι. Μετά το φαγητό (και το γλυκό και ξάπλωμα 1 ώρας) βγήκαμε για καφέ. Στην συνέχεια η παρέα του εξαδέρφου μου με έπεισε να παίξω ένα RPG που είχανε και κατά τις 05:20 του Σαββάτου το διαλύσαμε.

Το Σάββατο μετά την αφύπνιση από τον Korto πήγα για καφέ με το ακριανό κλιμάκιο του forum, Korto, (Mostra)damus, τον Τάκη και την Βέρα. Το μεσημεριανό μενού είχε λαβράκια στα κάρβουνα και το απογευματινό καφέ ενώ το βραδινό δεν ξέρω γιατί μετά το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έπεσα για ύπνο.

Την Κυριακή το μενού είχε εκδρομή στα Λουτρά, ψήσιμο κρεάτων και αθλοπαιδιές.

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013905
Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013906
Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013908
Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013897
Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013904

Ναι οι επιγονατίδες μου έγιναν αξιοθέατο και όταν τις έβγαλα και όταν τις έβαλα...

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013925
Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013988
Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. P5013998

Μετά από ψήσιμο (έγινα αναπληρωματικός ψήστης που μπήκε στο 35'), φαγητό και τις απαραίτητες αθλοπαιδιές (πετοσφαίριση, μηλάκια και ψείρες όλα με παντελόνι μηχανής και τουριστικές μπότες) αποφάσισα να φύγω κατά τις 14:20.

Βγήκα από την Εγνατία στην Ν. Ηρακλείτσα για βενζίνη και συνέχισα από τον παλιό. Ωραία διαδρομή, ωραία τοπία, καθόλου κίνηση. Προσοχή όσοι πάρετε τον δρόμο αυτόν το κομμάτι από την διασταύρωση Δράμας μέχρι το λιοντάρι είναι κλειστό και βγαίνετε υποχρεωτικά Εγνατία. Στα Ν. Κερδύλλια έβαλα αδιάβροχο γιατί χοντρόψιχάλιζε και με το μπήκα Ασπροβάλτα έπιασε κανοική βροχή μέχρι και την Γερακαρού. Μετά την άφιξη μου λάδωσα και την αλυσίδα (με την βαλβολίνη μόνος μου).

Συμπεράσματα βόλτας
1. Πρέπει να πάω στην Καβάλα.
2. Πρέπει να ξαναπάω Αλεξ/πολη και αυτή την φορά να δω και το Πόρτο Λάγος (Vvag από εκεί να πας)
3. Το ταξίδι στην Εγνατία με το μονοκύλινδρο είναι κουραστικό. Τα 130 τα πιάνει άνετα αλλά μετά η επιτάχυνση θέλει χαρτόσημο. Στους επαρχιακούς είναι πολύ καλύτερο.
4. Έφυγα κουρασμένος και στην Εγνατία λόγω και της βαρεμάρας μου έβγαινε η κούραση και κοιτούσα αδιάκοπα το ρολόι. Στον επαρχιακό τα ξέχασα όλα και κοιτούσα τον δρόμο, τα τοπία και γενικά απολάμβανα την βόλτα. Η στάση του σώματος δεν με κούρασε και γενικά έφτασα σε καλή κατάσταση. Σε σχέση με το CBF (για μένα 12 στα 10 στην άνεση) ο Πήγασος παίρνει 7 στα 10.
5. Τα λάστιχα του πήγασου μου φταίνε. Τώρα φοράει dunlop trailmax και έχω το εξής ζήτημα: Όταν βγαίνω από την Εγνατία στην έξοδο (μετά από 30 λεπτά πορείας πχ) έχω την αίσθηση ότι θα πέσω σε κάθε πλάγιασμα. Είναι σαν να κάνει σκαλοπάτι το ελαστικό και να είναι ζεστό στο κέντρο και κατεψυγμένο στα πλάγια. Στον επαρχιακό δεν το αισθανόμουν εκτός από μια φορά που ψιλογλίστρησα και στο βρεγμένο πήγαινα χωρίς θέμα (σταθερά 100 - 110 στον επαρχιακό ανεξάρτητα από βροχή). Λέω να βάλω πιο ασφάλτινο (ή να σταματήσω να ανεβαίνω στο CBF που φοράει τα M3). Να σημειώσω ότι τα ελαστικά είναι καινούργια (έχουν περίπου 800 - 900 χλμ).
6. Όταν πήγαινα δεν έβγαλα φωτό γιατί βιαζόμουν. Όταν γύριζα δεν έβγαλα φωτό γιατί σφήνωσα το καπάκι του top case και κατόρθωσα να το ανοίξω μόνο στην Θεσσαλονίκη.

Αυτά και ελπίζω στην επόμενη βόλτα να δω πιο πολλούς (μήπως να πάμε προσεχώς για καφέ στην Ξάνθη καμμιά Κυριακή;)
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

3/5/2011, 12:00 am
Αστα αυτά για γλυκό θες να πας στην Ξάνθη και όχι για καφέ.
Τελικά το παφ τι ήταν?Στο ξαναέκανε?
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

3/5/2011, 12:55 am
Το παφ δεν το ξαναέκανε. Σήμερα που πήγα στο καρφούρ όταν έκανα να φύγω έσβησε ξαφνικά. Μετά πήρε μπρος και ήρθα σπίτι.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

3/5/2011, 10:12 am
Οι Ιταλόφιλοι αυτά τα καμώματα τα έχουν βαφτισει "χαρακτήρα".
Εγώ τα λέω απλά με το όνομά τους................





.......αναξιοπιστία.
(Mostra)damus
(Mostra)damus
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-28
Mηνύματα : 17
Ηλικία : 44
Μοντέλο : suzuki
Κράνος : Shoei XR-1000, X-Lite 602

Quod me nutrit me destruit

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

3/5/2011, 6:41 pm
Νομιζω πως η επομενη θα πρεπει να είναι στου Παναγιωτη Κ.

Da_ beazt ηταν χαρα μου που σε γνωρισα απο κοντα.. Αντε και στην επομενη... cheers
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ. Empty Re: Τώρα που έφυγε ο Vvag από την Αλεξ/πολη έρχομαι εγώ.

3/5/2011, 9:53 pm
da_beazt wrote:Το παφ δεν το ξαναέκανε. Σήμερα που πήγα στο καρφούρ όταν έκανα να φύγω έσβησε ξαφνικά. Μετά πήρε μπρος και ήρθα σπίτι.

Αν ξανακάνει παφ παρε τηλέφωνο .Μετα να δεις πόσα παφ θα κάνει !! Θύμισέ μου να σου πω για ένα μάστορα την Παρασκευή αν είσαι . cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum