Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

+12
Dimitrisk12
ΗΛΙΑΣ
Ο φυσικός
gabadoo
posnightmist
Roberto
SCORPIOS
DoctorAbo
Vvag
teacher
Caracal
mikemusic4
16 posters
Go down
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 3:33 pm
mikemusic4 wrote:Απο αυτα που γράφεις είναι φυσιολογικό δλδ που χαμηλά την ένιωσα τόσο ήπια ετσι ?

Μα δε μπορώ να ξέρω πόσο ήπια την ένιωσες... Εμένα όταν την είχα οδηγήσει με είχε εντυπωσιάσει (μετά από Fazer 600 που είχα για 2 χρόνια) και γενικότερα μπορώ να πω πως όχι μόνο δεν έχω παράπονο απ' το γκάζι της, αλλά το διασκεδάζω δεόντως στα ορεινά στροφιλίκια..!!

Ο φυσικός wrote: Sleep Sleep Sleep Sleep lol!

See ya on the road Jack... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 3:37 pm


Ο φυσικός wrote: Sleep Sleep Sleep Sleep lol!

See ya on the road Jack... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad [/quote]

Tack my friend, Tack.... scooter
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 3:38 pm
Ναι σωστά, εχεις ενα δίκιο σε αυτο ,δεν μπορείς να ξέρεις τι αισθάνθηκα εγω !!! Αλλά απο τις απαντήσεις που μου δώσατε "πήρα" εναν μπούσουλα και με καλύψατε Smile

Δεν χάνετε ευκαιρία οι vtec VS γραναζάδες βλέπω ε? lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 3:41 pm
Μike, τα VFR είχαν και έχουν σαν βασικό χαρακτηριστικό τους μια συνεχή παροχή δύναμης χωρίς απότομες εξάρσεις (οι οποίες θα έδιναν μια μεγαλύτερη αίσθηση νεύρου). Το αποτέλεσμα είναι να κινείσαι γρήγορα ΚΑΙ εύκολα, πράγμα σημαντικό σε βρεγμένους ή γλυστερούς δρόμους σαν αυτόυς που έχουμε στην Ελλάδα.

Από την άλλη βέβαια δεν έχω οδηγήσει το VFR που οδήγησες και δεν μπορώ να ξέρω αν "πάει καλά" ή όχι. cheers
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 3:45 pm
Μου άρεσε αυτη η αίσθηση (οπως την περιγράφεις) που αισθάνθηκα κ εγω Φυσικέ , και μου ταιριάζει μια τέτοια χαρτογράφηση κινητήρα..
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 4:11 pm
mikemusic4 wrote:Ναι το καταλαβαίνω αυτο που λες, το άνοιξα μόνο σε μια δόση μόνο την πρώτη της και έφτασε πάνω απο τα 90 χλμ/ωρα το έκανα γιατι μου ειχε πει ενας τύπος οτι οταν μπαίνει το vtec μετα τις 7000 στροφες οτι νιώθεις ενα τίναγμα, γι αυτο την άνοιξα αλλά δεν αισθάνθηκα κάτι τέτοιο, μια χαρά και μετα τις 7k πήγε..


Εδώ θα ήθελα να προσθέσω ότι αυτό μπορεί να συνέβη και στην περίπτωση που την άνοιξες χωρίς να έχει ζεσταθεί το μοτέρ και να μην έχει φτάσει τους 65 βαθμούς και άνω, θερμοκρασία κατά την οποία λειτουργεί το VTEC. Λίγο δύσκολο βέβαια με τέτοιο καιρό αλλά όχι απίθανο αν την καβάλησες χωρίς να ζεσταθεί πρώτα.
Κατά τ' άλλα το σκαλοπάτι στην πρώτη γενιά VTEC είναι πολύ έντονο, όχι μόνο από άποψη ώθησης, όσο και από θέμα θορύβου. Κατά την άποψή μου, βασικός λόγος αγοράς της συγκεκριμένης μοτοσυκλέτας!!!
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 5:26 pm
Η μηχανή είχε δουλέψει κανα 10λεπτο σίγουρα, την θερμοκρασία την κοίταξα πριν κανά λεπτό πριν την ανοίξω γιατί πέτυχα και 2 φανάρια και θυμάμαι οτι ήταν πάνω απο 60 c σίγουρα..

Να πω την αλήθεια με είχε συνεπάρει τόσο πολύ το "πάτημα" και η συνολική αίσθηση της μηχανής που δεν έδωσα βάση στον ήχο !!! Ενα άλλο που μου άρεσε είναι οτι σε μικρές ανωμαλίες του δρόμου δεν κοπάναγε οπως ενα ss πχ αλλά πέρναγε γλυκά, αυτο φυσικά εχει να κάνει και με τι ρυθμίσεις εχει κάνει ο καθένας, βασικά ο τύπος που την είχε είχε αλλάξει το πίσω ελατήριο της ανάρτησης (εχει και το μαμά για να μου δώσει)
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 5:38 pm
mikemusic4 wrote:δεν έδωσα βάση στον ήχο !!!

Μέγα λάθος!! Κάνε το την επόμενη φορά... Δεν έχω ακούσει ωραιότερο ήχο σε μοτοσυκλέτα από τον V4... Rock Rock
Για αυτό ακριβώς το λόγο κατά τη γνώμη μου, το VFR θέλει και να "ακουστεί" λίγο περισσότερο με μια aftermarket εξάτμιση (2 στην περίπτωσή μας!). Απλά "είναι πολλά τα λεφτά Άρη"... Neutral

mikemusic4 wrote:βασικά ο τύπος που την είχε είχε αλλάξει το πίσω ελατήριο της ανάρτησης

Το ελατήριο ή όλη την ανάρτηση (αλλάζει μόνο το ελατήριο;); Νομίζω εκεί είναι και το μειονέκτημα του VFR - στις αναρτήσεις, οπότε μάλλον είσαι τυχερός που παίρνεις αναβαθμισμένη μηχανή σε αυτό το κομμάτι! Wink
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 5:47 pm
Το ελατήριο μπορεί να αλλάξει. Πρέπει βέβαια να λυθεί το αμορτισέρ.

Mike, ξέρεις αν έχει τοποθετηθεί σκληρότερο και ποιας μάρκας;
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

9/10/2011, 8:44 pm
Σκληρότερο ελατήριο εχει βάλει, δεν μου είπε μάρκα.. Μόνο ελατήριο οχι ολόκληρη την ανάρτηση.
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

11/10/2011, 9:22 pm
Τα δεδομένα άλλαξαν, δεν ήθελε να την πάμε σε μάστορα για μια ματιά και στράβωσα, βρήκα μοντέλο του 02 χωρίς ABS σε πολύ καλή τιμή, την είδε και μάστορας και αύριο το πρωι επιτέλους θα αποκτήσω Vfr, το παλικάρι που θα πάρω την μηχανή ήταν και μια χαρά παιδί..

Η αλήθεια είναι οτι ήθελα με ABS αλλά είχα ορίσει και κάποια χρήματα σαν όριο, θέλω να πάρω και κράνος ήθελα και κάποια λεφτα με το που πάρω την μηχανή για να την κάνω σένια,οπότε όλα μια χαρά..Αυριο παίρνω την μηχανή και μάλλον την επόμενη μέρα (να την χαρώ και λίγο) κατευθείαν συνεργείο για σενιάρισμα και βάψιμο..

Θα ήθελα και τις δικές προτάσεις όσο αφορά το χρώμα Smile
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

11/10/2011, 9:31 pm
Lava red Razz
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

11/10/2011, 11:54 pm
Italian red. Thumbsup
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 8:55 am
Ασημί βέβαια!!! cheers
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 1:17 pm
mikemusic4 wrote:Θα ήθελα και τις δικές προτάσεις όσο αφορά το χρώμα Smile

Αυτό που αναφέρει η άδεια κυκλοφορίας
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 2:19 pm
mikemusic4 wrote:
Θα ήθελα και τις δικές προτάσεις όσο αφορά το χρώμα Smile

Semiaz wrote:Lava red Razz

+1.000.000.000 Thumbsup
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 3:12 pm
Την πήρα Thumbsup

Η μηχανή είναι σε ασημί, αλλά επειδή ειναι ήταν λίγο παραμελημένη εξωτερικά η αλήθεια είναι οτι θέλει βάψιμο..

Τώρα που έγινε δική μου η αλήθεια είναι οτι δεν με χαλάει και σε ασημί..

Μου αρέσει πολύ το μαύρο χρώμα στις μηχανές αλλά επειδή η συγκεκριμένη εχει πολλές λεπτομέρειες φοβάμαι οτι σε μαύρο θα "χάνει" ολοι μου λένε για αυτο το κόκκινο, ο βαφέας μου το είπε μπριλιαντί και απ οτι καταλαβαίνω εννοεί αυτο Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Honda_VFR800_st1pz

Η αλήθεια είναι οτι και μου αρέσει αλλά και τις πάει πάρα πολύ !!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 3:15 pm
Καλοριζικη ρε Mike cheers

καλα χιλιομετρα να εχεις και να της "πιεις το αιμα" οσο γινεται Thumbsup

αντε να σε δουμε απο κοντα με την κουκλα σου :_hi:


ΑΥΤΟ ειναι το τελειο χρωμα ΝΑΙ Wink το lava red αλλιως Rolling Eyes
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 3:21 pm
Σ ευχαριστώ πολύ Γιάννη, πραγματικά εχω ξετρελαθεί, η μηχανή είναι τέλεια !!!!

Απ οτι βλέπω στην υπογραφή σου και η δική σου αυτο το lava red είναι cheers
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 3:26 pm
Πέρασα και απο Σαρακάκη και ρώτησα για ανάγλυφα και τα μπροστά φλασάκια σε λεύκα..

Για όποιον ενδιαφέρεται τα φλασάκια στοιχίζουν 38€ το τεμάχιο = 76€
και τα ανάγλυφα 40€ το τεμάχιο = 80€

Όταν βρω ευκαιρία θα γράψω και τους κωδικούς για να μην ψάχνεστε με του υπάλληλο να τους βρείτε..
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 3:32 pm
mikemusic4 wrote:
Απ οτι βλέπω στην υπογραφή σου και η δική σου αυτο το lava red είναι cheers

Wink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 5:42 pm
Καλοτάξιδη!!!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Εδώ όποιον και να ρωτήσεις το ίδιο θα σου πει (όπως είδες και παραπάνω) πως δηλαδή ένα είναι το καλό το χρώμα... το δικό του!!! lol! lol! lol! lol!

Αλλά για να είμαστε ακριβείς και να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, ΜΑΥΡΟ θα το κάνεις, πολεμικό και άγριο ΜΑΥΡΟ. Rock Rock Rock
Όχι απλά δε χάνει, αλλά με αυτή την πέρλα που έχουν τα μοντέλα 06 και μετά, φαίνεται απίστευτο!!! Very Happy Very Happy Very Happy


Όπως και να έχει καλορίζικη, πήρες γαμώ τα μηχανάκια. Να τη χαρείς στο έπακρο και όπως της αρμόζει, δηλαδή ΛΙΩΣ' ΤΗ ΣΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ!!!!

cheers cheers cheers
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 7:41 pm
Αχ μου βάζεις φωτιές Βαγγέλη Rock

Αυτη εδω είναι η γκομενάρα sunny
Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Dsc00149pr
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 8:51 pm
Κούκλα!!! Καλορίζικη!!!

mikemusic4 wrote:Αχ μου βάζεις φωτιές Βαγγέλη Rock

Και πολύ καλά κάνω... Spite Spite Spite

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 DSC_7491

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 DSC_1218

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 DSC_9153

Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

12/10/2011, 8:57 pm
Μην του βάζεις φωτιές βρε, θα του καεί και θα γίνει κατάμαυρη... Blush
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

13/10/2011, 8:27 pm
Καλορίζικη και απροβλημάτιστη.
Αν και έχω κόκκινη που γράφει ΠΙΟ ωραία στις φωτό έχω να σε προτείνω

Ασπρο
Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTBhWleCb-ZXDh5Vj5bpc4VahrtuSdc3q3K953Z2gn9xP15O4vxPA


Castrol
Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTjIpLiSkReR8UyColLKXEsvZfU1fr8fH47KgCzXO2pdm-paEhqfA


Η αν θέλεις κάτι πιο extrem. lol!
Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRnc8aThxsFKQZxP3hoXtYMohFIGk51wR767EHijaFo4OdnXIuT0g
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

13/10/2011, 11:03 pm
χαχαχα το ροζ δεν νομίζω, αμα με δω σε καθρέφτη θα μου πετάξω ντομάτες, θα μου εχουν πετάξει και αβγά οι περαστικοί και θα φτιάξω ομελέτα !!!

Το castrol δεν νομίζω, δεν μου αρέσει να διαφημίζω κάτι (αν και castrol λάδια πάντα βάζω) και εκτος απο αυτο δεν μου αρέσει και το πράσινο στην μηχανή (αν και βάζελος !!)

Το λευκό το είδα στον Σαρακάκη όπως και σ ενα παλικάρι που την εχει κάνει απο το forum, οι λεύκες ζάντες πάντως είναι τελείως fail,η διχρομία πάντως λευκό - μαύρο της πάει και είναι στα υπ οψιν..


Ρε παιδιά την είχα ερωτευτεί αυτη την μηχανή που την έβλεπα, τώρα που την καβαλάω ομως εχω πάθει την πλάκα μου, δεν θέλω να κατέβω απο πάνω της, παω σπίτι απο την δουλειά μέσο Λαμίας για να την ευχαριστηθώ Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 979951
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

13/10/2011, 11:15 pm
Παιδιά αυτη ήταν η λεγόμενη νύφη του 1986 που την είχε δείξει κάποτε και σε διαφήμιση του Νου-Νου που τα πάντα ήταν λεύκα ?

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 86-vfr700f2
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

13/10/2011, 11:24 pm
Καλοτάξιδη και καλώς ήρθες! cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!! - Page 2 Empty Re: Αναγνώριση μοντέλου, χρονολογία κατασκεύης / Βοήθεια !!!

13/10/2011, 11:25 pm
Ναι, κάπου στο φόρουμ υπάρχει και το σχετικό βιντεάκι.

Παρενθετικά, το άσπρο VTEC είναι το ομορφότερο VTEC που έχω δει. Ναι, έχω άσπρο VFR 750, αλλά δεν το λέω για αυτό.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum