Πάμε για ......κλείσιμο;

+18
oσονοuπω
apostat
VEFALIFT
Them1s xXx
horrorshow_gr
Caracal
ELENA
Roberto
posnightmist
tomakos
Tinder
kortomalteze
DoctorAbo
Don John
Ο φυσικός
chr1s_86
Vvag
Παναγιώτης Κ.
22 posters
Go down
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

5/7/2012, 5:02 pm
Vvag wrote: 2-3 γεμίσματα σε V-Tec με πετρέλαιο.

Είναι το μόνο που μπορώ να εγγυηθώ ! ! ! cheers
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

5/7/2012, 5:13 pm
Vvag wrote: έχει επιλέξει να απέχει.

Drinking

Ναί έχει επιλέξει να ΑΠΕΧΕΙ.
Μπράβο Νίκο.
Μετράς.
Α ναί, κ καλό ταξίδι στο Nord Capp, με την αύρα σου , κ τις μπότες σου.
Δυστυχώς μόνο αυτά σου μείναν.
Ναι και το φόρουμ,αλλά μην ανχώνεσαι σε λίγο θα εξαφανιστεί κ αυτό.
Συγγνώμη για τον τρόπο μου,αλλά αυτός είναι ο αυθεντικός, αυτός που θα ακουγόταν κ σε προσωπικό επίπεδο.
Κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται, κ ας "τσαλακωθεί" η εικόνα σου.
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

5/7/2012, 5:43 pm
Το παρόν φόρουμ είναι ένα forumotion. Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται καμία διαχείριση (backup κλπ), αφού την αναλαμβάνει εξ' ολοκλήρου η forumotion. Σε αντάλλαγμα, δεν κοστίζει τίποτα και δεν δίνει καμία πρόσβαση στην βάση δεδομένων. Σε περίπτωση που κάποιος αποφασίσει να ιδρύσει ένα κανονικό φόρουμ, αυτό θα είναι εντελώς άδειο. Δεν είναι δυνατόν να μεταφερθούν όχι μόνο τα topics, αλλά ούτε καν η λίστα των μελών.
Από την άλλη, η forumotion δεν έχει κανέναν λόγο να κλείσει το φόρουμ. Βγάζει καλά λεφτά από τα κλικς πάνω στο Domain forumotion.

To VFRh.net ήταν μια καταχωρημένη διεύθυνση, που απλά έδειχνε στο vfrh.forumgreek.com. Τώρα δεν δείχνει πια, επειδή έληξε στις 30.6.2012. Από ότι φαίνεται εδώ, η καταχώριση ανανεώθηκε στον GoDaddy στις 2.7.2012 για έναν χρόνο, από κάποιον exotikweb.

Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 2:38 am
apostat wrote: To VFRh.net ήταν μια καταχωρημένη διεύθυνση, που απλά έδειχνε στο vfrh.forumgreek.com. Τώρα δεν δείχνει πια, επειδή έληξε στις 30.6.2012. Από ότι φαίνεται εδώ, η καταχώριση ανανεώθηκε στον GoDaddy στις 2.7.2012 για έναν χρόνο, από κάποιον exotikweb.


Αυτό ακριβώς, το είδα από την Τρίτη το βράδυ, όταν διάβασα παλαιότερο σου post για το GoDaddy.

DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 11:47 am
οπότε κοιτάμε όλοι τον Νίκο και του λέμε με πονηρό ύφος .... who's your daddy baby ? Who's your daddy ?

προσωπικά στερούμαι των γνώσεων να καταλάβω γιατί δε μπορούμε να μπούμε αφού δε πληρώνουμε και δε κινδυνέυουμε με κλείσιμο. Έχω μπε - ε - ρδευτεί naaa

Χρειάζεται να κάνει κάτι ο president ? Ας το κάνει. Χρειάζεται χρήματα ? Να του δώσουμε.

Αν το θέμα λοιπόν είναι πως κάποιος πρέπει να κάνει κάτι και δε το κάνει, ας πάρουμε την απόφαση να ανοίξουμε άλλο και να τελειώνουμε. Αλλά όχι κρυφά, όχι καλυμμένα. Να κάνουμε ΑΝΤΑΡΣΙΑ . Να πούμε .... δε μας φτάνει το επίπεδο που έχουμε να φτιάξουμε άλλο καλύτερο και να έχουμε και τα κλειδιά. cheers Thumbsup

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 12:12 pm
Μήτσε, και εγώ μαζί σου. Το να κάνουμε άλλο είναι εύκολο, αλλά είναι κρίμα να χαθεί όλο το υλικό και οι δημοσιευσεις που ΟΛΟΙ μας έχουμε συνεισφέρει.

Αν ο Νίκος θέλει, μπορεί να παραχωρήσει ή να πουλήσει σε κάποιον/ους το φόρουμ.
Αν όχι, μπορεί να έχει την ικανοποίηση να το δει να βουλιάζει.

Όπως και να έχει, ο Νίκος έχει και το καρπούζι και το μαχαίρι, και είναι ο μόνος υπεύθυνος για το ποιά θα είναι η τύχη του φόρουμ.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 12:25 pm
1. Αν γίνει νέο φόρουμ θα χάσουμε όλο το υλικό με τα ταξιδιωτικά (το να τα μεταφέρουμε, είναι πρακτικά αδύνατον) και θα πρέπει να ξαναγραφτούν όλα τα μέλη.
2. Όταν γράψει κάποιος στο Google, VFR hellas ποιο θα βγάζει; Θα γίνει μπλέξιμο αν υπάρχουν 2 φόρουμ.
3. Είναι κάποιος διατεθειμένος να δημιουργήσει και να διαχειριστεί ένα νέο φόρουμ;

Το φόρουμ δε μπορεί να το πουλήσει σε κανέναν ο Νίκος, γιατί έχει φτιαχτεί στο forumotion το οποίο είναι δωρεάν.
ΟΚ, δε θέλει να ασχοληθεί, έχει χαθεί, δε μπαίνει για τους Χ, Ψ λόγους, δεκτό, κανένα πρόβλημα.
Χρειαζόμαστε όμως πρόσβαση σε τέτοια θέματα όπως αυτό που δημιουργήθηκε με το όνομα, κι αν δε θέλει να έχει σχέση ο Νίκος, ας δώσει τα κλειδιά στους mods να μπορούν να το κάνουν αυτοί.
Νομίζω πως αυτή θα ήταν η πιο σωστή λύση, αλλιώς ας συνεχίσει να κάνει τη δουλειά του admin.

Σε κάθε περίπτωση είτε έτσι, είτε αλλιώς, λύση θα βρεθεί.
Ας μην πνιγόμαστε πάντως σε μια κουταλιά νερό, το vfrh.forumgreek.com δουλεύει κανονικότατα και θα συνεχίσει να δουλεύει και να τα λέμε.
Το ζήτημα είναι πως αν δημιουργηθεί κάποιο άλλο θέμα, δεν υπάρχει κάποιος να μπορεί να το διορθώσει έτσι όπως έχει αυτή τη στιγμή η κατάσταση,
όπως επίσης και το ότι αν ψάξει κάποιος στο google θα πέσει πάνω στο vfrh.net.

Καλό θα ήταν να ξέρουμε πως θα κινηθούμε πάντως, έμμεσα ή άμεσα.
Τι να πω, μακάρι να βρεθεί λύση σύντομα....

cheers
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 12:43 pm
DoctorAbo wrote:οπότε κοιτάμε όλοι τον Νίκο και του λέμε με πονηρό ύφος...

Όχι όλοι.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 12:52 pm
Caracal wrote:
DoctorAbo wrote:οπότε κοιτάμε όλοι τον Νίκο και του λέμε με πονηρό ύφος...

Όχι όλοι.

Λίγο χιούμορ ορέ... Neutral
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 12:58 pm
Vvag wrote:
Caracal wrote:
DoctorAbo wrote:οπότε κοιτάμε όλοι τον Νίκο και του λέμε με πονηρό ύφος...

Όχι όλοι.

Λίγο χιούμορ ορέ... Neutral

Το ορέ γράφεται με Ω π.χ. "Ωρέ Κόγκα Δράκο" Mad
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 1:01 pm
Tinder wrote:Το ορέ γράφεται με Ω π.χ. "Ωρέ Κόγκα Δράκο" Mad

Κάααατσε, αυτό που γίνεται; Γιατί στα μέρη μου ας πούμε γράφεται με "ου".

Π.χ. "μην κάθ'σι κατα'η ουρέ πιδούλιι μ', θα παγώσ' ου πισινόσ σ' ". Ή κάπως έτσι τέλος πάντων.

(για να μην ξεχνάμε πως κάποτε κατείχαμε και τα πρωτεία στο σπαμ...) Razz Razz Razz Razz
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 1:18 pm
Να σας διαφωτίσω εγώ...

Ω, η αρχικη του προφορα είναι ΟΥ βαρύ με λιγο ι στο τέλος. Για αυτό καιί υπήρχε το διαφορετικό γράμμα...

Για αυτό και οι Ηπειρώτες σήμερα, δεν λένε ''Ο μια μηχανάρααααα'' αλλά ''ΟΎι μια μηχανάρα'' γιατί έχουν κρατήσει ακόμα ένα ίχνος από την αρχαία προφορά στην τοπική τους προφορά. Ομοίως και στο χωρίο του Vvag.

Οπότε με Ω γράφεται.
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 67
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 1:43 pm
Εγω νομιζω οτι το Ω εχει θετικη αποψη πχ Ω ρε μανα μου! και το ΟΥ αρνητικη πχ ΟΥ να μου χαθειs!
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 1:51 pm
oσονοuπω wrote:Εγω νομιζω οτι το Ω εχει θετικη αποψη πχ Ω ρε μανα μου! και το ΟΥ αρνητικη πχ ΟΥ να μου χαθειs!

Σωστός
π.χ. Ω ρε μάνα μου

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 3DFB93F658C311D4855500062950B7A



και OΥ να μου χαθείς

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Dw592f
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 2:17 pm
Vvag wrote:1. Αν γίνει νέο φόρουμ θα χάσουμε όλο το υλικό με τα ταξιδιωτικά (το να τα μεταφέρουμε, είναι πρακτικά αδύνατον) και θα πρέπει να ξαναγραφτούν όλα τα μέλη.
2. Όταν γράψει κάποιος στο Google, VFR hellas ποιο θα βγάζει; Θα γίνει μπλέξιμο αν υπάρχουν 2 φόρουμ.
3. Είναι κάποιος διατεθειμένος να δημιουργήσει και να διαχειριστεί ένα νέο φόρουμ;
Ας σκεφτούμε τι είναι ένα φόρουμ καν: Είναι 1% τόπικς που αξίζει να μείνουν (ταξιδιωτικά, τεχνικά κλπ) και 99% τόπικς που έχουν σχέση με επικαιρότητα. Τα τελευταία έχουν χρόνο ζωής μια-δυό βδομάδες, και μετά χάνονται στον πάτο της επισκεψιμότητας.

Είναι σχετικά εύκολο να μεταφέρουν τα ενδιαφέροντα τόπικς οι ίδιοι οι δημιουργοί τους με cut&paste σε άλλο φόρουμ. Κάποια άλλα, μπορούν να τα μεταφέρουν οι mods ή κάποιοι προσωρινοί εθελοντές, με μικρή εργασία ο καθένας τους.
Τα ενεργά μέλη μπορούν να ξαναγραφτούν, δεν είναι ιδιαίτερος κόπος.
Το αποτέλεσμα θα είναι ένα φτωχό σε σύνολο τόπικς και αριθμό μελών αρχικό φόρουμ, απαλλαγμένο όμως από το σπαμ του vVag (και αν το χειριστεί έξυπνα ο admin, και από τον ίδιο τον vVag). Very Happy
Μετά από έναν μήνα η λειτουργία θα έχει αποκατασταθεί, από την στιγμή που είναι όλοι διατεθειμένοι να συνεχίσουν να συμμετάσχουν όπως σήμερα.

Στο google πάνε στην επιφάνεια τα τελευταία αποτελέσματα, οπότε το καινούριο φόρουμ θα είναι πάνω πάνω μετά από λίγο καιρό. Υπάρχουν τρόποι να το επηρεάσεις μάλιστα, με στοχευμένες καταχωρίσεις στα bots (ψαχτήρια).

Η δημιουργία ενός φόρουμ απαιτεί τα εξής:
- Χώρο σε κάποιον server, με κόστος γύρω στα 60€ τον χρόνο.
- Καταχώρηση του ονόματος στον GoDaddy ή κάποιον αντίστοιχο πάροχο, κόστος κανά 10€ τον χρόνο.
- Λογισμικό forum, με κόστος μηδέν, μιάς και υπάρχουν πολύ καλά προγράμματα public domain.
- Πέντ' έξη μέλη με λογαριασμό Admin και άλλοι τόσοι Mods, για να μοιράζεται η δουλειά, η ευθύνη, η ευθυνοφοβία και η αυθαιρεσία. Very Happy

Δεν είναι λοιπόν μπαμπούλας η δημιουργία καινούριας πλατφόρμας.


Από την άλλη βέβαια, για ποιόν λόγο να γίνει αυτό; Εδώ έχουμε ένα άναρχο φόρουμ, που πορεύεται μια χαρά στον χρόνο. Υπάρχει κάποιος τυπικός admin που έχει την πρίζα στο χέρι βέβαια, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές: Πιστεύει κανείς σας ότι ο Νίκος θα τραβήξει κάποτε την πρίζα; Εγώ δεν το πιστεύω, επειδή ξέρω ότι ο Νίκος μπορεί να είναι πικραμένος με κάποια πράγματα, αλλά παπάρας δεν είναι. Απλά δεν ασχολείται.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 2:40 pm
apostat wrote:Από την άλλη βέβαια, για ποιόν λόγο να γίνει αυτό; Εδώ έχουμε ένα άναρχο φόρουμ, που πορεύεται μια χαρά στον χρόνο. Υπάρχει κάποιος τυπικός admin που έχει την πρίζα στο χέρι βέβαια, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές: Πιστεύει κανείς σας ότι ο Νίκος θα τραβήξει κάποτε την πρίζα; Εγώ δεν το πιστεύω, επειδή ξέρω ότι ο Νίκος μπορεί να είναι πικραμένος με κάποια πράγματα, αλλά παπάρας δεν είναι. Απλά δεν ασχολείται.

Άι τόταλλυ αγκρί. Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Γι αυτό τόνισα κι εγώ πως το πρόβλημα δεν είναι το αν θα υπάρχει ή όχι το φόρουμ στο άμεσο μέλλον, αλλά το ότι δε μπορούμε να αντιμετωπίσουμε θέματα όπως αυτό που έγινε με το όνομα του domain (και κατά τη γνώμη μου και άλλα, όπως σχεδιαστικά ή θέματα περιεχομένου στην αρχική π.χ. αλλά αυτά ίσως τα πούμε άλλη φορά).


apostat wrote:Το αποτέλεσμα θα είναι ένα φτωχό σε σύνολο τόπικς και αριθμό μελών αρχικό φόρουμ, απαλλαγμένο όμως από το σπαμ του vVag (και αν το χειριστεί έξυπνα ο admin, και από τον ίδιο τον vVag). Very Happy

naaa naaa naaa naaa lol! lol! lol! lol! lol! lol!
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 2:45 pm
Tinder wrote:
oσονοuπω wrote:Εγω νομιζω οτι το Ω εχει θετικη αποψη πχ Ω ρε μανα μου! και το ΟΥ αρνητικη πχ ΟΥ να μου χαθειs!

π.χ. Ω ρε μάνα μου
....
και OΥ να μου χαθείς
....


Όχι απαραίτητα....


Χμμ....

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 3DFB93F658C311D4855500062950B7A

Γυναίκααα!!!! Ου να μου χαθείς! Very Happy
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 3:11 pm
Να μαι παλι να προσπαθω να αποδειξω οτι ΔΕΝ ειμαι ελεφαντας...

Δηλαδη ρε παιδια συγνωμη αλλα ΤΙ πρεπει να κανω για να σας πεισω οτι το φορουμ ΔΕΝ εμποδιζεται απο την απουσια μου;
ΔΕΝ ειναι δικο μου!
ΔΕΝ εχω καποια ειδικα/κρυφα κλειδια!
ΔΕΝ κραταω κρυφο καποιο φοβερο ελεγχο που εχω μονο εγω.

Εδω και πολυ καιρο -πανω απο χρονο- οι φιλοι Παναγιωτης Roberto και Αγγελος Aggevi* ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑDMINISTRATORS ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΝΑ.
* Ο Αγγελος ηταν Admin για ενα διαστημα μαζι με τον Παναγιωτη αλλα ειχα ξεχασει οτι μου ειχε ζητησει να τον αφαιρεσω λογω ελλειψης χρονου να ασχοληθει. Το VFRH Admin ειναι ενα account που ειχα φτιαξει για να ανεβαζω τα θεματα στην 1η σελιδα ως VFRH και οχι ως "ταξιδευτης", θελοντας να ειναι πιο επισημα...

Και επειδη θελω να μιλαω με αποδειξεις οριστε: Any member of this group is an Administrator of the forum.
Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Clipbo10


Ξαναλεω: ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα δικαιωματα που εχω εγω σαν admin εχουν και τα αλλα παιδια. Εχουν προσβαση στο control panel απο το link στο κατω μερος καθε σελιδας και μπορουν να κανουν απολυτως τα παντα. Απο το να αλλαξουν ονοματα, να γραψουν/σβησουν/διορθωσουν μελη, μεχρι να φτιαξουν θεματικες κατηγοριες, μεχρι να αλλαξουν τα παντα που αφορουν την εμφανιση του φορουμ, μεχρι και να σβησουν το φορουμ τελειως!

Τωρα, αν ΔΕΝ μπαινουν στο control panel, η αν δεν εχουν χρονο/διαθεση/whatever να πραξουν ως admins αυτο ειναι ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ θεμα και ΟΧΙ δικο μου!
Τα "κλειδια" οπως τα αποκαλειτε τα εχω δωσει εδω και πανω απο ενα χρονο! Και ερχονται ξανα καποιοι καλοθελητες να μου την πουνε και να με βγαλουν κακο/βλαμμενο/περιεργο που εχω απομεινει μονος μου και τετοια χαρωπα.
Και ναι, φιλε Θεμη, Gfaga, και Δημητρη και οσους βιαζονται να συμφωνησουν (πχ Vvag) ΕΣΑΣ λεω γιατι και εγω εχω μαθει να μιλαω ανοιχτα και τα ιδια θα σας ελεγα και απο κοντα.
Εγω δεν σας ενοχλησα ΠΟΤΕ, δεν μαλωσα μαζι σας και σας θεωρουσα φιλους. ΓΙΑΤΙ αυτη η επιθεση; Σχολια οτι απεχω εσκεμμενα (gfaga)* , οτι εχω απομεινει μονος απο τις βλακειες μου (Θεμη) και οτι υποσκαπτω το φορουμ (Δημητρη/who's your daddy) ειναι ΑΘΛΙΑ και δεν αξιζει ΚΑΝ να τα σχολιασω.
Απλα μου δινετε ακομα ενα λογο γιατι θα επρεπε να απεχω πλεον απο αυτη τη παρεα...

* Γιαννη φιλε, το ονομα σου αναφερθηκε εντελως εκ παραδρομης και ζητω συγνωμη!

Δεν με πειραζει. Εχω μαθει πλεον να μην παιρνω προσωπικα τα γραφομενα σε φορουμ. Ναι Θεμη, μπορει να σου φανει παραξενο αλλα ΕΧΩ μερικους φιλους και ξερουν τι ειμαι και δεν ειμαι.

Στα του φορουμ τωρα.
Αυτος ο οποιος εγραψε ΑΚΡΙΒΩΣ το πως εχουν τα πραγματα αλλα μαλλον τον αγνοησατε ειναι ο Σταθης.

Το forum οταν φτιαχτηκε στηθηκε στη σελιδα της forumotion απλα και μονο γιατι ηταν ΔΩΡΕΑΝ και ηθελα να φτιαξω μια σελιδα για κατοχους VFR για να βρισκομαστε και να πηγαινουμε βολτες κλπ.
ΟΜΩΣ αυτο που ΔΕΝ διαφημιζει το forumotion ειναι το οτι αν καποιος θελησει να μεταφερει το φορουμ του αλλου, τοτε βασικα τον ηπιε διοτι ΔΕΝ υπαρχει η δυνατοτητα για κανεναν ακομα και για τον "admin" να κατεβασει τη βαση δεδομενων με τα θεματα, μνμτα κλπ για να την παει αλλου!
Αυτο το θεωρησα απαραδεκτο και πριν καιρο οταν ακομα μετειχα στο φορουμ το ειχα κανει θεμα αλλα περασε στο ντουκου...

Αν θελει καποιος και εχει το χρονο να ασχοληθει, ενημερωνω οτι αν ψαξει στο google για forumotion database transfer θα βρει κατι προγραμματακια/πατεντα που πανε και κοιτανε ολα τα θεματα και κανουν copy/paste κειμενα κλπ.
Προφανως ομως αυτο μετα θελει μαζεμα, καθαρισμα και τακτοποιηση για να μπορεσει να ανεβει σε αλλο forum, αλλα ειναι και αυτο μια λυση...


Οσο για το vfrh.net δεν σχολιαζω τα γελοια περι "οπότε κοιτάμε όλοι τον Νίκο και του λέμε με πονηρό ύφος... who's your daddy" (το οποιο παρεπιπτωντος ειναι μαλλον καποιος αμερικανικος domain registrar που καταχωρει ονοματα κατα χιλιαδες) και θα αναφερω το εξης:

Τo vfrh[b].net[.b] ηταν μια "αναβαθμιση" για το φορουμ μας ως ΔΩΡΟ. ΔΕΝ εχει σχεση με το αν θα λειτουργει το φορουμ η οχι!
Αναφερεται ΜΟΝΟ στο αν θα συνεχισει να υπαρχει η καταληξη .net η αν θα ισχυει η κανονικη του forumotion.net.
ΔΕΝ ληγει το φορουμ, ΔΕΝ κλεινει και ΔΕΝ χανεται τιποτα!


Κανονικα η καταληξη .net ως αναβαθμιση για καποιο φορουμ πληρωνεται στη forumotion, αλλα λογω μεγαλης κινησης που ειχαμε ως φορουμ μας το προσεφεραν ΔΩΡΕΑΝ.
Ετσι προφανως δεχτηκα την αναβαθμιση αυτη, η οποια ομως ΔΕΝ ειναι επ απειρον ανανεουμενη.
Συγκεκριμενα η αναβαθμιση αυτη ηταν για ενα ετος αν δεν απατωμαι και στη συνεχεια πληρωνεται. ΟΜΩΣ επειδη το φορουμ συνεχιζει να εχει μεγαλη κινηση η ανανεωση μας προσφερθηκε παλι δωρεαν και κατοπιν παρακλησης του Roberto μπηκα στο control panel (που μπορει να μπει ΚΑΙ ο ιδιος οσο και ο Αγγελος!) και πατησα το μαγικο κουμπακι "Renewal".

Αυτο εληξε προφανως παλι προσφατα και για αυτο το redirect χαθηκε. ΟΥΤΕ κακος δακτυλος μπηκε στη μεση, ουτε εγω το χαλασα ουτε τιποτα.

Μαλιστα μπαινοντας στο control panel ειδα φαρδια πλατεια την ανακοινωση οτι το redirect εχει ληξει και αν θελαμε να ανανεωσουμε να πατησουμε σε ενα λινκ.
Αυτο το link σε εβγαζε στη παρακατω σελιδα οπου ελεγε τα εξης:
Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Clipbo11


ΠΑΛΙ λογω κινησης μας χαριζουν την επομενη ανανεωση οποτε μαντεψτε τη συνεχεια. Renew και ιδου:
Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Clipbo12


ΠΡΟΦΑΝΩΣ αν ο Παναγιωτης ειχε χρονο να ασχοληθει (γιατι θεληση εχει νομιζω) θα εβλεπε οτι το .net εληγε και θα μπορουσε να κανει αυτο το απλο που εκανα εγω σημερα και να ανανεωσει την καταληξη. Οπως επισης προφανως δεν θα μπορεσω να μπαινω να φτιαχνω αυτα τα θεματα επ απειρον, ποσο μαλλον οταν τα ακουω και απο πανω!

Και για να τελειωνουμε. Ο λογος που απεχω απο το φορουμ ειναι συγκεκριμενος, δεν εχει να κανει με κανεναν σας και στην τελικη ΔΕΝ σας αφορα, αλλα για να ληξουμε το θεμα μια και καλη οριστε:

Το φορουμ το εφτιαξα με ενα πολυ γλυκο ανθρωπο που δυστυχως πλεον δεν ειναι στη ζωη μου... Εκανε την επιλογη της να παει αλλου και εγω δεν ειχα αλλη επιλογη απο το να το δεχτω.

Το φορουμ ομως ηταν κατι που φτιαξαμε μαζι, σε μια ομορφη περιοδο της ζωης μου και για μενα ηταν και ειναι συνυφασμενο με αυτον τον ανθρωπο.
Το να συνεχισω να ειμαι μεσα στο φορουμ αυτο μου ηταν επωδυνο.
Ετσι εγω αποφασισα να αποχωρησω απο το φορουμ. Εκεινη οχι.

Σας παρακαλω πολυ λοιπον σεβαστειτε το γεγονος οτι θελω να απεχω -τουλαχιστον ιντερνετικα- και αφηστε με στην ησυχια μου αν μη τι αλλο.

Οσοι απο εδω μεσα ειναι φιλοι μου και ξερουν τι ειμαι και τι οχι, εχουν το τηλεφωνο μου και με συναντανε εξω για μια μπυρα και μια εκδρομη.
Για τα υπολοιπα, τα "κλειδια" τα εχετε εσεις και καντε τα οτι θελετε...
Εγω μπορει να εφτιαξα αυτο το χωρο αλλα πλεον δεν χωραω εδω περα...


Last edited by Ταξιδευτής on 6/7/2012, 5:21 pm; edited 1 time in total
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 3:47 pm
Mεγάλε Ταξιδευτά μου , ο αστεϊσμός που έκανα βασιζόταν πάνω στο όνομα Godaddy που έλαβε τα δικαιώματα. Έτσι λοιπόν είπα Who's your daddy baby.

Αν εξαιτίας αυτού με κόβεις από φίλο δε πειράζει ρε μεγάλε, θα επιβιώσω και χωρίς τη φιλία σου. Εγώ πάντως δε σε¨κόβω" από φίλο. Θα σου μιλάω κι ας με έχεις εσύ "κομμένο". Smile




apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 3:59 pm
Ταξιδευτής wrote:Να μαι παλι να προσπαθω να αποδειξω οτι ΔΕΝ ειμαι ελεφαντας...
Μετά από τις επεξηγήσεις αυτές, νομίζω ότι πολλοί από εδώ μέσα χρωστάμε ένα συγνώμη στον Νίκο, για διάφορα κατά καιρούς υπονοούμενα ή νοούμενα που έχουμε ρίξει. Thumbsup
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 4:20 pm
Τελικά ρε παίδες-και σόρρυ αλλά δεν κατάλαβα:

σε ποιά διεύθυνση θα μπαίνουμε πια???

vfrh.net ή vfrh.forumgreek.com???

Να ξέρω τι θα λέω και σ'αυτούς που συναντάω,που θα μας βρούν. Wink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 4:26 pm
Όπα μισό Νίκο, επειδή μάλλον δε διαβάζουμε σωστά τι έχει γραφτεί και βγήκα ξαφνικά καλοθελητής, να υπενθυμίσω λίγο με το τι έχω συμφωνήσει:


Them1s xXx wrote:
3ον, οι Mods οτι κ να κάνουν τα παιδιά, Mods είναι δεν είναι ADMIN ή θεοί(ή ελοχιμ,ή καλικάτζαροι)κ πιστεύω κάνουν την δουλεία τους αρκετά καλά.
4ον, Πρέπει να βρεθεί τρόπος να παραλάβει κάποιος το Forum, αφού ο "δημιουργός" του ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΠΛΕΟΝ να ασχοληθεί.
apostat wrote:Από την άλλη βέβαια, για ποιόν λόγο να γίνει αυτό; Εδώ έχουμε ένα άναρχο φόρουμ, που πορεύεται μια χαρά στον χρόνο. Υπάρχει κάποιος τυπικός admin που έχει την πρίζα στο χέρι βέβαια, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές: Πιστεύει κανείς σας ότι ο Νίκος θα τραβήξει κάποτε την πρίζα; Εγώ δεν το πιστεύω, επειδή ξέρω ότι ο Νίκος μπορεί να είναι πικραμένος με κάποια πράγματα, αλλά παπάρας δεν είναι. Απλά δεν ασχολείται.



Και γενικά δεν είπα τίποτα παραπάνω από το ότι το φόρουμ χρειάζεται έναν admin. Είτε εσένα ΑΝ θέλεις (ω ναι, το είπα και αυτό), είτε κάποιον άλλον εφόσον εσύ επιλέγεις για ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ λόγο να απέχεις (πράγμα σεβαστό!). So simple. Είπα κάτι κακό; Σε έθιξα κάπως; Καλοθελητής γιατί;.... κι εγώ κι ο Φαγάς που δεν έχει γράψει ΚΑΝ!!!! Blink

Τα παραπάνω φυσικά με γνώμονα το ότι ο Άγγελος κι ο Παναγιώτης δε μπορούν να επέμβουν σε θέματα Administrator γιατί ΑΥΤΟ ήξερα.
Κι αυτό δεν το' βγαλα απ' το μυαλό μου νομίζω, έχει ειπωθεί από τους ίδιους αν θυμάμαι καλά. Όχι γιατί δε θέλουν τα παιδιά, αλλά πιθανότατα επειδή δεν το ξέρουν ή δεν το έχουν καταλάβει!!!

Επίσης το τόνισα και εγώ, παραπάνω από μία φορά, πως θα συνεχίσουμε να έχουμε φόρουμ, δεν τίθεται θέμα διαγραφής, απλά θέμα παρέμβασης (με γνώμονα τα δεδομένα μου μέχρι τότε, ξαναλέω).

Anyway, δεν πληγώθηκα, δε στενοχωρήθηκα, δε θίχτηκα, ούτε κακίες κρατάω, ούτε θα αλλάξει κάτι στη ζωή μου. Όπως ακριβώς δεν έκανα και καμία επίθεση γιατί δεν έχω κάποιο απωθημένο μαζί σου.
Το μόνο που είπα είναι ότι χρειαζόμαστε κάποιον να μπορεί να διαχειριστεί το φόρουμ, είτε εσένα είτε κάποιον άλλον εφόσον δε θέλεις εσύ. Τόσο απλά.
Αν μπορείς να είσαι λίγο πιο προσεκτικός όταν διαβάζεις τι γράφουν οι άλλοι.

Καλούς δρόμους να' χεις.

cheers
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 5:19 pm
Βαγγελη, εχεις απολυτο δικιο, βιαστηκα να γραψω για εσενα και το Γιαννη που οντως δεν ειχε γραψει απολυτως τιποτα!
Ανακαλω και ζητω συγνωμη και στους δυο σας.

Φιλε Δημητρη, τα γραφομενα σε ενα φορουμ δεν με επηρεαζουν και δεν τα παιρνω σοβαρα οπως ειπα.
Ειμαστε και παραμενουμε φιλοι και το ξερεις.

Ο Παναγιωτης ειναι Admin αλλα ισως να μην εχει χρονο η να μην το κατεχει το θεμα. Οποτε προσθετω αλλους 2 admins, 2 ανθρωπους που εχουν αποδειξει οτι νοιαζονται για το φορουμ και εχουν τις γνωσεις να βοηθησουν:

- τον Βαγγελη Vvag για να κανει τα καλλιτεχνικα μαγικα που ηθελε
- και τον Σταθη Apostat που και τεχνικες γνωσεις εχει και εμπειρια ως admin σε αλλα φορα.

Να ειστε καλα και ελπιζω να ανταμωσουμε σε καμια βολτα εκει εξω...
Eγω οτι ειχα να πω το ειπα και λυπαμαι για οσους με εκριναν χωρις να γνωριζουν...
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 67
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 5:33 pm
Ταξιδευτής wrote:Βαγγελη, εχεις απολυτο δικιο, βιαστηκα να γραψω για εσενα και το Γιαννη που οντως δεν ειχε γραψει απολυτως τιποτα!
Ανακαλω και ζητω συγνωμη και στους δυο σας.

Φιλε Δημητρη, τα γραφομενα σε ενα φορουμ δεν με επηρεαζουν και δεν τα παιρνω σοβαρα οπως ειπα.
Ειμαστε και παραμενουμε φιλοι και το ξερεις.

Ο Παναγιωτης ειναι Admin αλλα ισως να μην εχει χρονο η να μην το κατεχει το θεμα. Οποτε προσθετω αλλους 2 admins, 2 ανθρωπους που εχουν αποδειξει οτι νοιαζονται για το φορουμ και εχουν τις γνωσεις να βοηθησουν:

- τον Βαγγελη Vvag για να κανει τα καλλιτεχνικα μαγικα που ηθελε
- και τον Σταθη Apostat που και τεχνικες γνωσεις εχει και εμπειρια ως admin σε αλλα φορα.

Να ειστε καλα και ελπιζω να ανταμωσουμε σε καμια βολτα εκει εξω...
Eγω οτι ειχα να πω το ειπα και λυπαμαι για οσους με εκριναν χωρις να γνωριζουν...
cheers Thumbsup Clapping2
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 5:35 pm
Βαλε και εμένα Νίκο προσφέρομαι!!!
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 7:59 pm
Ταξιδευτής wrote: Μαλιστα μπαινοντας στο control panel ειδα φαρδια πλατεια την ανακοινωση οτι το redirect εχει ληξει και αν θελαμε να ανανεωσουμε να πατησουμε σε ενα λινκ.
Αυτο το link σε εβγαζε στη παρακατω σελιδα οπου ελεγε τα εξης:
Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Clipbo11

Νίκο και υπόλοιπα παιδιά, στη δική μου κονσόλα διαχείρισης, δεν έχεις πρόσβαση στο Tab "Διάφορα", συνεπώς όσο και να ήθελα δεν μπορούσα να επέμβω. Δεν ήταν στο χέρι μου.

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Vfrhcredits

Ότι περνούσε από το χέρι μου το έκανα από την Τρίτη το βράδυ. Δεν υπάρχει λόγος να το αναλύσω τώρα.
Και αν δεν υπήρχε πλέον η λύση για vfrh.net κάτι άλλο θα βρισκόταν που το σκεφτόμουν ήδη.


Τέλος καλό λοιπόν με την ιστορία του domain name και ας το αφήσουμε.


Ταξιδευτής wrote:
Ο Παναγιωτης ειναι Admin αλλα ισως να μην εχει χρονο η να μην το κατεχει το θεμα..

Νίκο και υπόλοιποι, χωρίς να αισθάνομαι ότι με έχετε θίξει για κάτι, και εντελώς καλοπροαίρετα, πρέπει να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα....

Ότι και να κατέχω ή να μην κατέχω, όπως φάνηκε δεν είχε σχέση με το αν μπορούσα να επαναφέρω το vfrh.net με το τρόπο που έγινε. Πάντως, η δουλεία μου στο χώρο της πληροφορικής είναι, οπότε καταλαβαίνω γιατί μιλάμε.

Τώρα για το χρόνο....
Πράγματι, το τελευταίο καιρό, κάνοντας δύο και τρεις δουλειές στην Ελλάδα, δεν είχα χρόνο. Τώρα στην Γερμανία, προσπαθώ να εγκατασταθώ και να "μπω" στη νέα δουλειά, δεν είχα καν internet στο σπίτι για ένα μήνα, και στη δουλειά δεν ανοίγω forum ούτε με τη σκέψη.

Παρά όλα αυτά, πιστεύω ότι όποιος έχει απευθυνθεί σε εμένα έχει πάρει απάντηση ή έχει ικανοποιηθεί το αίτημα του. Αν όχι, ευχαρίστως να μου θυμίσετε. Επίσης, παρά την πίεση του χρόνου, έχω σπαταλήσει αρκετές ώρες, ειδικά το πρώτο καιρό, στο να μεταφέρω θέματα, να κλειδώσω παλιές, ξεχασμένες αγγελίες, κτλ.
Μέχρι και τις προάλλες, που πλέον μπορώ να βλέπω forum από εδώ, έκανα αυτή τη δουλειά.

Απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω αυτά τα δύο, για να μην μένουν εντυπώσεις.


Last edited by Roberto_Diavolo on 7/7/2012, 3:03 am; edited 4 times in total
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 8:00 pm
Caracal wrote:Να σας διαφωτίσω εγώ...

Ω, η αρχικη του προφορα είναι ΟΥ βαρύ με λιγο ι στο τέλος. Για αυτό καιί υπήρχε το διαφορετικό γράμμα...

Για αυτό και οι Ηπειρώτες σήμερα, δεν λένε ''Ο μια μηχανάρααααα'' αλλά ''ΟΎι μια μηχανάρα'' γιατί έχουν κρατήσει ακόμα ένα ίχνος από την αρχαία προφορά στην τοπική τους προφορά. Ομοίως και στο χωρίο του Vvag.

Οπότε με Ω γράφεται.

lol! lol! lol! lol! lol!
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 8:12 pm
... αφήστε τα μιση και πιαστε το Γ@μησι!!!!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 8:26 pm
postmankav wrote:... αφήστε τα μιση και πιαστε το Γ@μησι!!!!

Think Razz lol!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πάμε για ......κλείσιμο; - Page 2 Empty Re: Πάμε για ......κλείσιμο;

6/7/2012, 8:37 pm
Πλάκα μΕ κάνετε. Τι, αυτό ήτανε;
Ούτε λίγα μπινελίκια;
Ούτε 7 σελίδες ξεκατίνιασμα;
Ούτε λίγο ξύλο, έστω, μερικές απειλές βρε αδερφέ!
Αυτό ήταν, φλώρεψε το φόρουμ. Ζητάμε συγνώμες, συγχωρούμε, τσουγκρίζουμε ποτήρια... αυτό ήταν, ξενέρωσα. Πάω να βρω ένα φόρουμ με λίγη πραγματική τόλμη κ γοητεία...

Α για κάτσε όμως, έγινα μπορδώ... για να κάνουμε κάνα Ban... γατάκια.....

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum