Go down
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! Empty Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!!

18/10/2012, 9:38 pm
Τις τελευταίες μέρες έψαχνα για ένα iphone στο ebay Αγγλίας, μιας και το προηγούμενο που είχα "έκανε φτερά". Τελικά κατάφερα και πήρα ένα χτες.
Μέχρι να τα καταφέρω όμως, έψαχνα πληστειριασμούς που με ενδιέφεραν και ρώταγα πολύ απλά κι ευγενικά, αν ο πωλητής μπορεί/θέλει να στείλει στην Ελλάδα.
Πολλοί μου απαντούσαν "Sorry, UK only" (οι περισσότεροι βασικά), ενώ άλλοι δεν είχαν πρόβλημα να στείλουν στην Ελλάδα.

Έρχεται λοιπόν πριν από λίγο ένα μήνυμα από έναν τύπο που πούλησε το iphone του ΤΡΕΙΣ μέρες πριν (που σημαίνει ότι του είχα στείλει μήνυμα ίσως και πριν 4 μέρες), το οποίο λέει το εξής:

1. Pay off your national debt
2. Buy an iPhone with cash in the bank not on a credit card.


Η δική μου απάντηση ήταν άμεση:

1. I guess you have no clue about that national debt (I did't caused it by the way, so it' s not mine - but I pay for it, how that sounds?).
2. I hate credit cards, I never used one. I use prepaid cards... let me think... Oh, that' s the same as cash!
3. You know what THREE stands for. I guess you' re not smart enough and trying to play it smart with me. Didn' t work.

By the way I did bye an iphone. Check the seller's feedback on me.

Have a nice day.


Το feedback του πωλητή ήταν παρεπιπτόντως "Amazingly fast payment!!! A+++", μιας και πλήρωσα αμέσως αφού κέρδισα τον πληστειριασμό.

Έ ρε γέλια με τον κάθε μαλάκα που δεν έχει τι να κάνει... Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! 813843 Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! 813843 Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! 813843
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! Empty Re: Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!!

18/10/2012, 9:45 pm
Φαντάσου Βάγγο τι αντιμετώπιση έχουν οι Έλληνες στο εξωτερικό . Ξέρω περίπτωση που φοιτήτρια πήγε να ανοίξει λογαριασμό σε Αγγλική τράπεζα με την ταυτότητα η υπάλληλος της την πέταξε στην μούρη λέγοντάς της ότι αυτά είναι σκουπίδια . Όταν επέστρεψε με δικηγόρο από την πρεσβεία ξαφνικά το σκουπίδι έγινε κρατικό έγγραφο ! Σκατοφάρα ρε σύ μιά ζωή τέτοιοι ήταν , τώρα θα τους μάθεις ?
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! Empty Re: Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!!

18/10/2012, 9:53 pm
...Είμαι από την αρχή της εβδομάδας Αγγλία.... και έχω (όχι για πρώτη φορά..) 2 φορές προσπαθήσει-αναγκαστεί να απαντήσω σε ερωτήσεις-παρατηρήσεις που έχουν να κάνουν με το χρέος, την οικονομική κατάσταση της χώρας... και γενικότερα θα πώ ότι πλεο υπάρχει έντονος ρατσιμός!!!

Δεν ξέρω τη λύση... αν και δεν είναι κάτι που μπορεί κάποιος μεμονωμένα να κάνει... αλλά και η χώρας μας - εκπρόσωποι μας... δεν θα έλεγα ότι έχουν βοηθήσει στο να μην υπάρξει κακή εικόνα προς τα έξω...
και φυσικά να πω ότι οι ξένοι ξέρουν αυτά που τους λένε-διαβάζουν από ΜΜΕ... οπότε .... ...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! Empty Re: Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!!

18/10/2012, 9:58 pm
teacher wrote:και φυσικά να πω ότι οι ξένοι ξέρουν αυτά που τους λένε-διαβάζουν από ΜΜΕ... οπότε .... ...

Ήταν κάτι που σκέφτηκα να του γράψω, αφού είχα στείλει το μήνυμα, οπότε δεν του το' στειλα:

STOP WATCHING SO MUCH TV!!!

Παρεπιπτόντως, αυτό ισχύει για ΟΛΟΥΣ. Έχω να την ανοίξω μήνες.

cheers
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! Empty Re: Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!!

18/10/2012, 10:38 pm
teacher wrote:...Είμαι από την αρχή της εβδομάδας Αγγλία.... και έχω (όχι για πρώτη φορά..) 2 φορές προσπαθήσει-αναγκαστεί να απαντήσω σε ερωτήσεις-παρατηρήσεις που έχουν να κάνουν με το χρέος, την οικονομική κατάσταση της χώρας... και γενικότερα θα πώ ότι πλεο υπάρχει έντονος ρατσιμός!!!

Δεν ξέρω τη λύση... αν και δεν είναι κάτι που μπορεί κάποιος μεμονωμένα να κάνει... αλλά και η χώρας μας - εκπρόσωποι μας... δεν θα έλεγα ότι έχουν βοηθήσει στο να μην υπάρξει κακή εικόνα προς τα έξω...
και φυσικά να πω ότι οι ξένοι ξέρουν αυτά που τους λένε-διαβάζουν από ΜΜΕ... οπότε .... ...

Πολύ απλά μπορείς να τους λες ότι το χρέος τους ( σε όλες τις μεγάλες βιομηχανηκές χώρες) είναι τεράστιο μπρόστα στο δικό μας, πειραματόζωα γαρ και οι ζαρτιέρες γιατί κόβονται αφού δεν ανήκουν στην οικονομική ένωση (ευρώ) οπότε το σκασμό αδερφές Very Happy
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!! Empty Re: Απίστευτο μήνυμα από πωλητή στο ebay!!!!

18/10/2012, 10:59 pm
Ήμουνα στο Ισραήλ πριν λίγο καιρό. Η αντιμετώπιση ήταν πολύ καλή γενικά, αλλά πέτυχα έναν ταξιτζή...

- Mr, where are you from?
- Greece
- Ah, the whole day sitting in the sun drinking coffee and the europeans have to pay for this.
- Mr... do you know the meaning of the word "prejudice"? Yes? So, the "prejudice" we Greeks have for you Jews, is that all of you are huge assholes.

σιγή...
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum