Go down
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Σέρβις ανάρτησης ohlins, πού; Empty Σέρβις ανάρτησης ohlins, πού;

21/3/2013, 2:22 am
Έρχεται η ώρα για ένα γενικό σέρβις στην πίσω ανάρτηση του Ντέρο (ohlins HO 851). Έχει κάνει κάποιος αντίστοιχη δουλειά, πού την έκανε, έμεινε ευχαριστημένος;
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Σέρβις ανάρτησης ohlins, πού; Empty Re: Σέρβις ανάρτησης ohlins, πού;

21/3/2013, 7:34 am
Το δικό μου το είχα πάει στον Τασούλη για servive. Κόστος 80 ευρώ. Υπάρχει μόνο ένα σημείο στο οποίο δεν είμαι σίγουρος αν είμαι ευχαριστημένος και λέω δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν είχα τοποθετήσει το OHLINS ξανά πριν το service και δεν ξέρω αν είναι θέμα Τασούλη ή θέμα αμορτισέρ. Είναι αρκετά μαλακό ακόμα και με την προφόρτιση στο τέρμα. Επειδή δεν είμαι υπέρβαρος (είμαι;) και δεν νομίζω το ελατήριο του Ohlins να είναι τόσο μαλακό, αναρωτιέμαι μήπως βίδωσαν την υδραυλική προφόρτιση σε λάθος θέση στο σώμα του αμορτισέρ. Αν δεν το βγάλω δεν μπορώ να πω.

Εναλλακτική λύση Κ-shock και πιθανότατα η αντιπροσωπεία της YAMAHA που είναι και ο εισαγωγέας (αν δεν έχω χάσει κάποια εξέλιξη).
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Σέρβις ανάρτησης ohlins, πού; Empty Re: Σέρβις ανάρτησης ohlins, πού;

24/3/2013, 11:50 pm
Ο φυσικός wrote: Επειδή δεν είμαι υπέρβαρος (είμαι;) και δεν νομίζω το ελατήριο του Ohlins να είναι τόσο μαλακό, αναρωτιέμαι μήπως βίδωσαν την υδραυλική προφόρτιση σε λάθος θέση στο σώμα του αμορτισέρ. Αν δεν το βγάλω δεν μπορώ να πω.

Το ελατήριο του Ohlins δεν είναι ένα για όλους, είναι σίγουρα αυτό που έχεις το σωστό για το βάρος σου;
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum