Go down
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

15/6/2013, 3:29 pm
Όπως όλοι θα είδατε (κι εγώ μαζί) ο επεξεργαστής κειμένου όταν γράφουμε τα post μας, εδώ και λίγες μέρες άλλαξε.
Δεν ξέρω πως, δεν ξέρω το γιατί, φαντάζομαι όμως πως είναι αναβάθμιση της Forumotion που φιλοξενεί το φόρουμ μας.
Προσωπικά δε μου αρέσει, με ενοχλεί που τo προεπιλεγμένο view είναι με τις παραθέσεις να εμφανίζονται κίτρινες μέσα εκεί που γράφεις, με ενοχλεί που οι φατσούλες δεν είναι μόνιμα στην αριστερή πλευρά, αλλά οκ, θα το συνηθίσουμε κι αυτό..!

Συγκεκριμένα για τις παραθέσεις, επειδή βλέπω πολλούς να το κάνουν λάθος και επειδή σήμερα πήγα να γράψω και μπορούσα να γράψω μόνο μέσα στο κίτρινο πλαίσιο:

Πατάμε το τελευταίο κουμπί (πρώτο από δεξιά που εμφανίζει μια "σελίδα") στο μενού με τα κουμπιά για να αλλάξει το view.
Ό,τι είναι μέσα σε παράθεση (αυτό που θα βλέπουμε μετά σε μπλε πλαίσιο δηλαδή), θα εμφανίζεται μεταξύ των

[quοte="τάδε"]     και     [/quοte]

Εκεί μέσα θα εμφανίζεται αυτό που έχει γράψει αυτός που παραθέτουμε. Αν μας ενδιαφέρει μόνο μια φράση από το post του, μπορούμε να σβήσουμε όλα τα υπόλοιπα που εμφανίζονται μέσα στα quotes. Το λέω, γιατί πολλές φορές βλέπω σε ταξιδιωτικά και παραθέτουν κάποιοι ολόκληρο post με δεκάδες φωτογραφίες για να γράψουν από κάτω ένα "μπράβο", με αποτέλεσμα να εμφανίζονται δύο φορές οι φωτογραφίες και να κάνουμε ένα ατελείωτο scroll με το mouse για να δούμε τι λέει.

Επίσης, για να μην εμφανίζεται αυτό που θέλουμε να γράψουμε εμείς, ΜΕΣΑ στο κουτί παράθεσης, γράφουμε εκτός των quotes, δηλαδή

[quοte="τάδε"]    post προηγούμενου     [/quοte]
Δικό μας post


Επίσης όταν δε θέλουμε να κάνουμε καθόλου παράθεση, η σβήνουμε τα πάντα και γράφουμε, ή πατάμε το μεγάλο μπλε κουμπί που λέει "Απάντηση" στο κάτω μέρος της σελίδας και όχι το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω απ' το post, δίπλα απ' το "Πολλαπλή παράθεση".

Και μιας και το ανέφερα, το "πολλαπλή παράθεση" το πατάμε αν θέλουμε να παραθέσουμε περισσότερα από ένα posts και στη συνέχεια πατάμε το μεγάλο μπλε "Απάντηση" στο κάτω μέρος. Η λογική είναι ίδια, δηλαδή τα posts παραθέτονται με τη μορφή που έγραψα παραπάνω με τα quotes, και γράφουμε από κάτω από κάθε παράθεση.

Μπορείτε πριν δημοσιεύσετε το posts σας, να πατάτε Προεπισκόπιση για να δείτε πως θα εμφανίζεται αυτό που γράψατε. Βοηθάει και στο να εμφανίζεται σωστά αυτό που γράφετε αλλά και να κατανοήσετε το πως δουλεύουν τα πράγματα (οι παραθέσεις εμφανίζονται μεταξύ "quote", οι εκόνες μεταξύ "img" κλπ).


Για τις φωτογραφίες και τα video ισχύει ό,τι και πριν.
Αν κάποιος σκεφτεί κάποια άλλη συμβουλή ή κάποιος έχει απορίες σχετικά με το φόρουμ, νομίζω εδώ είναι το κατάλληλο thread να τις εκφράσει! Wink

Ελπίζω να βοήθησα.
cheers
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 67
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

15/6/2013, 3:33 pm
Vvag wrote:Όπως όλοι θα είδατε (κι εγώ μαζί) ο επεξεργαστής κειμένου όταν γράφουμε τα post μας, εδώ και λίγες μέρες άλλαξε.
Δεν ξέρω πως, δεν ξέρω το γιατί, φαντάζομαι όμως πως είναι αναβάθμιση της Forumotion που φιλοξενεί το φόρουμ μας.
Προσωπικά δε μου αρέσει, με ενοχλεί που τo προεπιλεγμένο view είναι με τις παραθέσεις να εμφανίζονται κίτρινες μέσα εκεί που γράφεις, με ενοχλεί που οι φατσούλες δεν είναι μόνιμα στην αριστερή πλευρά, αλλά οκ, θα το συνηθίσουμε κι αυτό..!

Συγκεκριμένα για τις παραθέσεις, επειδή βλέπω πολλούς να το κάνουν λάθος και επειδή σήμερα πήγα να γράψω και μπορούσα να γράψω μόνο μέσα στο κίτρινο πλαίσιο:

Πατάμε το τελευταίο κουμπί (πρώτο από δεξιά που εμφανίζει μια "σελίδα") στο μενού με τα κουμπιά για να αλλάξει το view.
Ό,τι είναι μέσα σε παράθεση (αυτό που θα βλέπουμε μετά σε μπλε πλαίσιο δηλαδή), θα εμφανίζεται μεταξύ των

[quοte="τάδε"]     και     [/quοte]

Εκεί μέσα θα εμφανίζεται αυτό που έχει γράψει αυτός που παραθέτουμε. Αν μας ενδιαφέρει μόνο μια φράση από το post του, μπορούμε να σβήσουμε όλα τα υπόλοιπα που εμφανίζονται μέσα στα quotes. Το λέω, γιατί πολλές φορές βλέπω σε ταξιδιωτικά και παραθέτουν κάποιοι ολόκληρο post με δεκάδες φωτογραφίες για να γράψουν από κάτω ένα "μπράβο", με αποτέλεσμα να εμφανίζονται δύο φορές οι φωτογραφίες και να κάνουμε ένα ατελείωτο scroll με το mouse για να δούμε τι λέει.

Επίσης, για να μην εμφανίζεται αυτό που θέλουμε να γράψουμε εμείς, ΜΕΣΑ στο κουτί παράθεσης, γράφουμε εκτός των quotes, δηλαδή

[quοte="τάδε"]    post προηγούμενου     [/quοte]
Δικό μας post


Επίσης όταν δε θέλουμε να κάνουμε καθόλου παράθεση, η σβήνουμε τα πάντα και γράφουμε, ή πατάμε το μεγάλο μπλε κουμπί που λέει "Απάντηση" στο κάτω μέρος της σελίδας και όχι το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω απ' το post, δίπλα απ' το "Πολλαπλή παράθεση".

Και μιας και το ανέφερα, το "πολλαπλή παράθεση" το πατάμε αν θέλουμε να παραθέσουμε περισσότερα από ένα posts και στη συνέχεια πατάμε το μεγάλο μπλε "Απάντηση" στο κάτω μέρος. Η λογική είναι ίδια, δηλαδή τα posts παραθέτονται με τη μορφή που έγραψα παραπάνω με τα quotes, και γράφουμε από κάτω από κάθε παράθεση.

Μπορείτε πριν δημοσιεύσετε το posts σας, να πατάτε Προεπισκόπιση για να δείτε πως θα εμφανίζεται αυτό που γράψατε. Βοηθάει και στο να εμφανίζεται σωστά αυτό που γράφετε αλλά και να κατανοήσετε το πως δουλεύουν τα πράγματα (οι παραθέσεις εμφανίζονται μεταξύ "quote", οι εκόνες μεταξύ "img" κλπ).


Για τις φωτογραφίες και τα video ισχύει ό,τι και πριν.
Αν κάποιος σκεφτεί κάποια άλλη συμβουλή ή κάποιος έχει απορίες σχετικά με το φόρουμ, νομίζω εδώ είναι το κατάλληλο thread να τις εκφράσει! Wink

Ελπίζω να βοήθησα.
cheers

χα,χα πανευκολο με τετοιον δασκαλο!cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

15/6/2013, 3:58 pm
Βαγγ μπράβο για το κείμενο. cheers
Πιστεύεις ότι υπάρχει ελπίδα ο Ανέστης να μην παραθέτει όλο το κείμενο του προηγούμενου;  lol!lol!lol!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

18/6/2013, 12:17 pm
Αυτό πήγε άπατο. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ γιατί βλέπω ακόμα αρκετούς και γράφουν μέσα στο κουτί παράθεσης. Punk
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

18/6/2013, 1:26 pm
Εγώ προτείνω μια πιο απλή λύση. Απενεργοποίησε το πλήκτρο παράθεσης.  Ε μα πια!!!!!
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

18/6/2013, 1:51 pm
Vvag wrote: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ

Μην φωνάζεις ορέ, το διαβάσαμε!
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 67
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

18/6/2013, 4:29 pm
Vvag wrote:Αυτό πήγε άπατο. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ γιατί βλέπω ακόμα αρκετούς και γράφουν μέσα στο κουτί παράθεσης. Punk


Eχει και χειροτερουs?Rock Rock
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

18/6/2013, 11:59 pm
Vvag wrote:Όπως όλοι θα είδατε (κι εγώ μαζί) ο επεξεργαστής κειμένου όταν γράφουμε τα post μας, εδώ και λίγες μέρες άλλαξε.
Δεν ξέρω πως, δεν ξέρω το γιατί, φαντάζομαι όμως πως είναι αναβάθμιση της Forumotion που φιλοξενεί το φόρουμ μας.
Προσωπικά δε μου αρέσει, με ενοχλεί που τo προεπιλεγμένο view είναι με τις παραθέσεις να εμφανίζονται κίτρινες μέσα εκεί που γράφεις, με ενοχλεί που οι φατσούλες δεν είναι μόνιμα στην αριστερή πλευρά, αλλά οκ, θα το συνηθίσουμε κι αυτό..!

Συγκεκριμένα για τις παραθέσεις, επειδή βλέπω πολλούς να το κάνουν λάθος και επειδή σήμερα πήγα να γράψω και μπορούσα να γράψω μόνο μέσα στο κίτρινο πλαίσιο:

Πατάμε το τελευταίο κουμπί (πρώτο από δεξιά που εμφανίζει μια "σελίδα") στο μενού με τα κουμπιά για να αλλάξει το view.
Ό,τι είναι μέσα σε παράθεση (αυτό που θα βλέπουμε μετά σε μπλε πλαίσιο δηλαδή), θα εμφανίζεται μεταξύ των

[quοte="τάδε"]     και     [/quοte]

Εκεί μέσα θα εμφανίζεται αυτό που έχει γράψει αυτός που παραθέτουμε. Αν μας ενδιαφέρει μόνο μια φράση από το post του, μπορούμε να σβήσουμε όλα τα υπόλοιπα που εμφανίζονται μέσα στα quotes. Το λέω, γιατί πολλές φορές βλέπω σε ταξιδιωτικά και παραθέτουν κάποιοι ολόκληρο post με δεκάδες φωτογραφίες για να γράψουν από κάτω ένα "μπράβο", με αποτέλεσμα να εμφανίζονται δύο φορές οι φωτογραφίες και να κάνουμε ένα ατελείωτο scroll με το mouse για να δούμε τι λέει.

Επίσης, για να μην εμφανίζεται αυτό που θέλουμε να γράψουμε εμείς, ΜΕΣΑ στο κουτί παράθεσης, γράφουμε εκτός των quotes, δηλαδή

[quοte="τάδε"]    post προηγούμενου     [/quοte]
Δικό μας post


Επίσης όταν δε θέλουμε να κάνουμε καθόλου παράθεση, η σβήνουμε τα πάντα και γράφουμε, ή πατάμε το μεγάλο μπλε κουμπί που λέει "Απάντηση" στο κάτω μέρος της σελίδας και όχι το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω απ' το post, δίπλα απ' το "Πολλαπλή παράθεση".

Και μιας και το ανέφερα, το "πολλαπλή παράθεση" το πατάμε αν θέλουμε να παραθέσουμε περισσότερα από ένα posts και στη συνέχεια πατάμε το μεγάλο μπλε "Απάντηση" στο κάτω μέρος. Η λογική είναι ίδια, δηλαδή τα posts παραθέτονται με τη μορφή που έγραψα παραπάνω με τα quotes, και γράφουμε από κάτω από κάθε παράθεση.

Μπορείτε πριν δημοσιεύσετε το posts σας, να πατάτε Προεπισκόπιση για να δείτε πως θα εμφανίζεται αυτό που γράψατε. Βοηθάει και στο να εμφανίζεται σωστά αυτό που γράφετε αλλά και να κατανοήσετε το πως δουλεύουν τα πράγματα (οι παραθέσεις εμφανίζονται μεταξύ "quote", οι εκόνες μεταξύ "img" κλπ).


Για τις φωτογραφίες και τα video ισχύει ό,τι και πριν.
Αν κάποιος σκεφτεί κάποια άλλη συμβουλή ή κάποιος έχει απορίες σχετικά με το φόρουμ, νομίζω εδώ είναι το κατάλληλο thread να τις εκφράσει! Wink

Ελπίζω να βοήθησα.
cheers





ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟ  ΑΥΤΟ????????????????????Respect
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

19/6/2013, 12:11 am
Μόνο ο Ανέστης μαθαίνει, τέλος... lol! lol! lol!
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips! Empty Re: Ο επεξεργαστής κειμένου άλλαξε. Μερικά tips!

19/6/2013, 1:52 am
Vvag wrote:Μόνο ο Ανέστης μαθαίνει, τέλος... lol!lol!lol!

μα αφού είναι πανεύκολο......Cool
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum