Go down
sv2dxa
sv2dxa
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-06-07
Mηνύματα : 38
Ηλικία : 56
Μοντέλο : Cheetah
Κράνος : HELMETS

ΘΩΜΑΣ
http://www.mousikisxolimikras.gr

Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι... Empty Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι...

26/6/2013, 1:54 pm
Όταν όλα τα VFR ταξίδευαν στο νότο , ήταν ένα μοναχικό που γλιστρούσε στα ανηφορικά μονοπάτια του βορρά. Την Κυριακή 23 Ιουνίου στις 7.00 πμ εγώ η σύζυγος και η 23χρονη , ξεκινήσαμε με λιγοστές αποσκευές από Θεσσαλονίκη για ένα διήμερο στη Θάσο. Ήταν το πρώτο ταξίδι μας με το VFR. Τα πρώτα 100χλμ βγήκαν γρήγορα και εύκολα μιας και ο δρόμος ήταν δικός μας αλλά κάπου κοντά στη Μουσθένη η στάση ήταν αναγκαία. Καφεδάκι , ξεμούδιασμα και ξανά στο δρόμο για Καβάλα , που βέβαια δεν ήταν και πολύ μακριά. Εδώ με μια άνω τελεία να πω ότι πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη στη σχέση μοτοσυκλέτας αναβάτη για να είναι το ταξίδι απολαυστικό. Και συγχωρήστε με που θα το πω αλλά τα πολλά χρόνια της μοτοσυκλέτας δεν μ άφησαν εντελώς χαλαρό επάνω της γιατί κάθε ήχος και κάθε δόνηση δημιουργούσε ερωτηματικά έστω κι αν τις περισσότερες φορές δεν υπήρχε σοβαρός λόγος. Όταν ¨ολοκληρωθεί η σχέση¨ μου μαζί της και η εμπιστοσύνη αποκατασταθεί πλήρως πιστεύω να έχω πιο ξεκούραστη διαδρομή.
Την Καβάλα αναγκαστικά διαδέχτηκε η Κεραμωτή μιας και είχε δρομολόγιο μεσημέρι ενώ αντίθετα τα δρομολόγια ήταν κάθε ώρα… Στο σημείο αυτό να ευχαριστήσω ένα παλικάρι που ταξίδευε με το σκουτεράκι του , έχοντας κοινό προορισμό , και μας βοήθησε στην ανεύρεση του δρόμου για το λιμάνι της Κεραμωτής.
Υπήρξαν στιγμές που ένιωσα τη μηχανή μου να γλιστράει στον δρόμο όπως ένα φτερό σε μεταξένιο ύφασμα. Υπήρξαν όμως και στιγμές που μου φάνηκε πιο σκληρή , θορυβώδης και απείθαρχη. Είναι ακόμα η αρχή της σχέσης και μου κάνει τη δύσκολη…
Το νησί είναι γνωστό σε όλους και δεν χρειάζεται συστάσεις. Φυσικά το γυρίσαμε όλο και θυμήθηκα προσωπικά κάποια άλλη φορά πριν περίπου 25 χρόνια που το έκανα με παπάκι…
Αθάνατες στιγμές…
Κλείνοντας να πω ότι κανένα μετεωρολογικό σύστημα δεν προέβλεψε την καταιγίδα της Δευτέρας που μας βρήκε στη Κεραμωτή και μας χάλασε λίγο τη διάθεση και το πρόγραμμα. Τσάμπα τα βλέπουμε τα report…
Τέλος να σημειώσω μία ενόχληση στον αυχένα που έχρισε παυσίπονο… και φυσικά με προβλημάτισε για το επόμενο ταξίδι.

Υ.Γ.
Ωραία μοτοσυκλέτα φίλοι μου.
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι... Empty Re: Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι...

26/6/2013, 3:54 pm
Thumbsup

foto? Coffee

cheers
sv2dxa
sv2dxa
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-06-07
Mηνύματα : 38
Ηλικία : 56
Μοντέλο : Cheetah
Κράνος : HELMETS

ΘΩΜΑΣ
http://www.mousikisxolimikras.gr

Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι... Empty Re: Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι...

26/6/2013, 4:53 pm
Νικόλα όσο κι αν προσπάθησα... δεν το κατέχω το σπορ.
Από link σε link και τρεχαγύρευε...
Περίμενα πιο απλά τα πράγματα για ανέβασμα φωτο.
Ας πούμε ένα κλικ και τέλος...
Ή κάτι δεν κατάλαβα καλά ή για να ανεβάσεις φωτό πρέπει να ανοίξεις λογαριασμούς ,
να ανεβάσεις , να λινκάρεις , να πιείς 2 καφέδες , να πάρεις τα παιδιά από το σχολείο ,
να copy , paste , resize , φρένα , συμπλέκτη , calculate , transpose ,afraid
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι... Empty Re: Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι...

26/6/2013, 9:59 pm
κάθε αρχή κ δύσκολη.........τα ξέρεις τώραWink

cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι... Empty Re: Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι...

27/6/2013, 1:01 am
Καλή συνέχεια εύχομαι, Θωμά. Σιγά σιγά θα το εμπιστευθείς.
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι... Empty Re: Άλλοι για Θάσο πήγαιναν κι άλλοι για Καρπενήσι...

27/6/2013, 11:41 am
ThumbsupThumbsupThumbsupThumbsupThumbsup
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum