Go down

Για πείτε...

2 - 10%
1 - 5%
0 - 0%
1 - 5%
3 - 15%
2 - 10%
1 - 5%
4 - 20%
4 - 20%
2 - 10%
 
Total Votes: 20
 
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

18/6/2009, 11:50 pm
Σε συνέχεια του προηγούμενου thread, φτιάχνω ένα poll να συγκεντρώσουμε στατιστικά τις γνώμες μας για το ποια θεωρούμε πως είναι τα καλύτερα ελαστικά για το χαρακτήρα του VFR. Κι όταν λέω για το χαρακτήρα του VFR, εννοώ ακριβώς αυτό που είναι: sport-touring. Δηλαδή να έχουν μια Α διάρκεια ζωής, να ζεσταίνονται γρήγορα και να κρατάνε καλά σε πιο σβέλτους ρυθμούς, να τα πηγαίνουν καλά στο βρεγμένο και γιατί όχι, να μπαίνουν άνετα και στην πίστα.

Προσοχή: Υπάρχουν μαλακά λάστιχα που στην πίστα μ@μ@νε, υπάρχουν άλλα που ενισχύουν το touring μέρος της μοτοσυκλέτας γράφοντας πολλά χιλιόμετρα, επειδή όμως είναι ακριβώς ΚΑΙ sport ΚΑΙ touring, ρωτάω ποια θεωρείτε ότι τα πάνε λίγο πολύ καλά και στους δύο τομείς.


Αφορμή για το poll είναι ότι ψάχνω λάστιχο. Προσωπικά είμαι ανάμεσα σε Diablo Rosso, Corsa III, M3 και Z6 Interact. Για τα Interact διάβασα ότι έχουν άλλη τεχνολογία, ίδια γόμα και μεταβλητής ευκαμψίας σκελετό, πράγμα που μου φάνηκε ενδιαφέρον έτσι όπως το εξηγούσε στο ΜΟΤΟ... και έσταζε μέλι, όμως δεν ξέρω αν πραγματικά επειδή τους άρεσε ή επειδή τους πληρώνει καλά η εταιρία. Γιατί και για τα Rosso μέλι έσταζε... Πάντως τα Z6 βγαίνουν και σε 2 κατηγορίες, για βαριές και ελαφριές μοτοσυκλέτες κι αυτό είναι σίγουρα ατού. Από την άλλη το Corsa III σκέφτομαι μήπως παραείναι μαλακά (ειδικά για το VFR που είναι και 250 κιλά) και βγάζουν πολύ λίγα χιλιόμετρα... Παρομοίως και τα M3.

Τέλος πάντων, ακούω γνώμες γενικότερα.
Για πάμε...

Smile
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 12:52 am
Dunlop Roadsmart. Για χρήση sport touring είναι άψογα. Στο ίδιο μήκος κύματος είναι και τα ΒΤ021.
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 9:12 am
apostat wrote:Dunlop Roadsmart. Για χρήση sport touring είναι άψογα. Στο ίδιο μήκος κύματος είναι και τα ΒΤ021.
Thumbsup

και κάπου εδώ τελειώνει η συζήτηση.... Smile
noe13
noe13
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 276
Ηλικία : 39
Μοντέλο : vfr 800 v-tec 2005
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 5:05 pm
Λειπουν τα conti road attack!Sport touring λαστιχο το οποιο αργει να ζεσταθει(ακαταλληλο για χρηση πολης) αλλα οταν το κανει κανει κιχ!Ψιλοαργη αλλα προβλεψιμη κορωνα που βγαζει την αδυναμια της σε συνεχομενα πολυ κλειστα στροφιλικια....αλλα ειπαμε σπορτ τουρινγκ χαρακτηρα!Θα βγαλουν και ανετα πανω απο 18.000κμ!Στα + και η παρα πολυ καλη τιμη γυρω στα 260ε
xapos_kil
xapos_kil
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 148
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 08
Κράνος : Shoei XR 1000

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 6:14 pm
Δεν ξερω που βρικατε τα road attack 260 εγω 360 μου βγηκαν, ακομα δεν τα φορεσα αλλα ειμαι απο επαρχια οποτε τις γαμαν τις τιμες.. τωρα το καλυτερο λαστιχο πιστευω δεν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο εφοσον ολα τα λαστιχα παιζουν σε ιδιες τιμες..πανω κατω με πλυν για το ενα συν για το αλλο.. οποτε το καλυτερο θα ειναι αν μπορεσουμε να φορεσουμε ολα τα μοντελα που βγαινουν σ'αυτες τις διαστασεις κ να πουμε οτι σ'αυτη την κατηγορια καλυτερο ειναι αυτο κτλ..

Πλεον τα λαστιχα πιστευω οτι ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο.. Για το μεσο οδηγο.. δεν νομιζω να πει μαπα το καρπουζι.. η να σκασει στα καλα καθουμενα. .
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 7:31 pm
Ξαναέβαλα τα rennsport ! Το απόλυτο λάστιχο !Δε θέλει ζέσταμα, κρατάει πάντα (βρεγμένο δε ξέρω..)

Εχει σίγουρα πιο μικρή διάρκεια από τα άλλα αλλά με τέτοιο ΚΡΑΤΗΜΑ και με 180 ευρώ το ζευγάρι από αγγλία, τα θεωρώ το απόλυτο λάστιχο!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 7:42 pm
noe13 wrote:Λειπουν τα conti road attack!Sport touring λαστιχο το οποιο αργει να ζεσταθει(ακαταλληλο για χρηση πολης) αλλα οταν το κανει κανει κιχ!Ψιλοαργη αλλα προβλεψιμη κορωνα που βγαζει την αδυναμια της σε συνεχομενα πολυ κλειστα στροφιλικια....αλλα ειπαμε σπορτ τουρινγκ χαρακτηρα!Θα βγαλουν και ανετα πανω απο 18.000κμ!Στα + και η παρα πολυ καλη τιμη γυρω στα 260ε

Σύμφωνα μ' αυτά που λες είναι πιο πολύ touring το λάστιχο αυτό... γιατί αν αργεί να ζεσταθεί, δεν τα πάει καλά στα στροφιλίκια και χάνει τη sport πλευρά της μηχανής τότε θεωρώ ότι ένα λάστιχο που κρατάει καλύτερα είναι προτιμότερο. Όπως επίσης και τα 18.000 χλμ είναι μπόλικα... Γνώμη μου είναι ότι για μία μοτοσυκλέτα που ταξιδεύει αλλά έχει και την "άγρια" πλευρά της, 10-15.000 χλμ αυτονομία σε ένα λάστιχο (και λογικά καλύτερο κράτημα) είναι καλά.


Viking wrote:Ξαναέβαλα τα rennsport ! Το απόλυτο λάστιχο !Δε θέλει ζέσταμα, κρατάει πάντα (βρεγμένο δε ξέρω..)

Εχει σίγουρα πιο μικρή διάρκεια από τα άλλα αλλά με τέτοιο ΚΡΑΤΗΜΑ και με 180 ευρώ το ζευγάρι από αγγλία, τα θεωρώ το απόλυτο λάστιχο!

Αυτό πάλι μήπως τονίζει πολύ τη sport πλευρά της μηχανής και χάνεις το μέσο; Όταν λες πιο μικρή διάρκεια τι εννοείς; Γιατί αν βγάζει λιγότερα από 10.000 χλμ τότε το χάσαμε πάλι το sport-touring της υπόθεσης. Το ζητούμενο είναι να κρατάει μεν καλά (ίσως όχι τόσο καλά όσο ένα sport λάστιχο) αλλά να κάνει και κάνα χιλιόμετρο παραπάνω... Και σίγουρα να μη χορεύει στο βρεγμένο, δεν έχουμε μηχανή μόνο για πίστα που δε θα μπεις όταν βρέχει άλλωστε...
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 8:05 pm
Φορουσα μεχρι και πριν ενα μηνα τα z6 roadtec.Δεν ζεσταινονται παρα πολυ γρηγορα (λογο σκληρης κορωνας στο κεντρο) και αυτο ειναι ενα μειον για την πολη!Αλλα μολις ζεσταθουν κανουν πολυ καλα την δουλεια τους και σε στροφες και βγαζουν αρκετα χμλ!Τωρα εβαλα corsa iii οχι για να μπω σε πιστα η οτι το "κυνηγαω" το μηχανακι αλλα για μεγαλυτερη ασφαλεια!Σιγουρα θα μου βγαλει τα μισα χμλ αλλα το μηχανακι μεσα και εξω απο την πολη κανει οτι θελεις!Ισως ιδανικα λαστιχα να ειναι και τα batlax 016......
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 8:08 pm
Προτιμώ να έχω τέλειο κράτημα στο στεγνό και με μικρό κόστος έστω και για 8000-9000 χλμ.Ναι, προφανώς τονίζω την σπορ πλευρά και άρα σπαμάρω, αλλά σπαμάρω άρα υπάρχω lol!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 8:27 pm
padelis wrote:Φορουσα μεχρι και πριν ενα μηνα τα z6 roadtec.

Απλή αναφορά ότι το interact που έχω βάλει στην ψηφοφορία είναι εντελώς διαφορετικό λάστιχο.


padelis wrote:....βγαζουν αρκετα χμλ!........Σιγουρα θα μου βγαλει τα μισα χμλ.......

Παίδες αναφέρετε νούμερα να ξέρουμε τι μας γίνετε!!!

Viking wrote:Προτιμώ να έχω τέλειο κράτημα στο στεγνό και με μικρό κόστος έστω και για 8000-9000 χλμ.Ναι, προφανώς τονίζω την σπορ πλευρά και άρα σπαμάρω, αλλά σπαμάρω άρα υπάρχω lol!

Razz Razz Razz Razz


Αυτό ακριβώς είναι το ζητούμενό μου σ' αυτό το thread, όχι να πούμε τι βολεύει τον καθένα μας για τη χρήση που θέλουμε να κάνουμε (αυτό το είπαμε στο άλλο θέμα), δλδ sport με λίγα χιλιόμετρα και κορυφαίο κράτημα 'H touring με χαλαρή οδήγηση, χαλαρότερο κράτημα και πολλά χιλιόμετρα... αλλά τη γνώμη μας για το ποιό λάστιχο θεωρούμε καλύτερο για το χαρακτήρα της μηχανής, δηλαδή να τα πηγαίνει όσο το δυνατόν καλύτερα και στα 2 κομμάτια... Wink
noe13
noe13
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 276
Ηλικία : 39
Μοντέλο : vfr 800 v-tec 2005
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 9:30 pm
Τοτε ισως να δοκιμαζες τα sport attack!Οσοι τα εχουν βαλει ειναι ξετρελλαμενοι!Φοβερο κρατημα και σε βρεγμενο!Και θα σου βγαλουν σιγουρα 8.000km
noe13
noe13
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 276
Ηλικία : 39
Μοντέλο : vfr 800 v-tec 2005
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

19/6/2009, 9:35 pm
xapos_kil wrote:Δεν ξερω που βρικατε τα road attack 260 εγω 360 μου βγηκαν, ακομα δεν τα φορεσα αλλα ειμαι απο επαρχια οποτε τις γαμαν τις τιμες.. τωρα το καλυτερο λαστιχο πιστευω δεν υπαρχει καποιο συγκεκριμενο εφοσον ολα τα λαστιχα παιζουν σε ιδιες τιμες..πανω κατω με πλυν για το ενα συν για το αλλο.. οποτε το καλυτερο θα ειναι αν μπορεσουμε να φορεσουμε ολα τα μοντελα που βγαινουν σ'αυτες τις διαστασεις κ να πουμε οτι σ'αυτη την κατηγορια καλυτερο ειναι αυτο κτλ..

Πλεον τα λαστιχα πιστευω οτι ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο.. Για το μεσο οδηγο.. δεν νομιζω να πει μαπα το καρπουζι.. η να σκασει στα καλα καθουμενα. .
http://www.moto-endisi.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=21&keyword=&manufacturer_id=0&Itemid=27&orderby=product_name&limit=50&limitstart=100

και δε βαζω τιμες απο εξωτερικο για να μη σε στεναχωρησω κι αλλο!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

20/6/2009, 5:30 pm
Ρε παίδες, τόσοι είμαστε και στο poll έχουν συμμετάσχει μόνο 4... το να έχουμε 1 ψήφο για κάθε λάστιχο δε βοηθάει σε τίποτα... Ειδικά οι παλιότεροι που έχετε αλλάξει αρκετές φορές λάστιχα, σίγουρα θα έχετε μια άποψη. Για να βλέπουμε γνώμες... θα βοηθήσει όλους μας νομίζω!! Smile
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

20/6/2009, 5:43 pm
georgevfr
georgevfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-23
Mηνύματα : 386
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS '08
Κράνος : Arai corcair rx 7

cover me with chocolate and throw me to the lesbians

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

20/6/2009, 5:52 pm
Ειχα τα ΒΤ020 και ημουν πολυ ευχαριστημενος σε στεγνο και βρεγμενο δρομο . Αργη σχετικα κορονα, δεν τα εβαλα πιστα για να πω ποιο πολλα για τον σπορ χαρακτηρα τους αν υπηρχε.
Μιας και εμεινα ευχαριστημενος απο τα παραπανω αν και τα φοραγε απο μαμα , εβαλα την εξεληξη τους τα ΒΤ021 τα οποια ειναι δυγομα . Ειμαι πολυ ικανοποιημενος και παλι τα φοραω 6000 χλμ. και δεν με εχουν προδοσει ποτε . ΔΕΝ παω πιστα , με ενδιαφερει πιο πολυ να στριψω καλα σε κανα ορεινο στροφυλικι και αυτα τα ελαστικα το κανουν καλα . Στη Μοτοροδα που τα εβαλα (330e) μου ειπαν οτι βγαζουν αναλογα τη χρηση περιπου 15.000 χλμ.
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

20/6/2009, 6:38 pm
metzeler M3 αν και δεν εχω Vfr τα θελω για πορομοια χρηση και στο fz6 βλαλαν 13.000χλμ με τελικες σε εθνικη και δε σημαζευεται. Νομιζω πως αν και σπορτ λαστιχο (στο εξωτερικο απο οτι εχω ακουσει δε πουλανε μια) στην ελλαδα κρατανε ικανοποιητηκα χειλιομετρα χωρις να κανεις συμβιβασμους σε κρατηματα. τα diablo corsa 3 ειναι πιο 'γρηγορα' απο τα Μ3 αλλα θα πεθανουν πιο γρηγορα. Τελος πολυ καλες εντυπωσεις μου αφησαν και τα dunlop sportec αν και δε το περιμενα που φοραγε το fz1 μαμα. οταν το λαστιχο ηταν ζεστο ηταν απλα βεντουζα και κρατησε 12.000 οπου φαγωθηκαν τα πλαινα και οχι το κεντρο! ελπιζω να βοηθησα λιγο Smile
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

20/6/2009, 9:35 pm
Εγω παιδια φοραω τα 2CT, και ειναι το 3ο ζευγαρι..
Εχω βαλει και βτ 014 και κοντι σπορτ οπως και Μ1.
Στα 014 με χαλαγε η αργη κορωνα.
Στα κοντι σπορτ το κρατημα γκρεμιστηκε κυριολεκτικα μετα απο 5χιλ χλμ χωρις εμφανη φθορα σε σημειο απαραδεκτο.
Τα Μ1 που τωρα εγιναν Μ3 ηταν η χρυση τομη,στη πολη μονο εκαναν λιγο παραπανω θορυβο λογω πυκνης χαραξης αλλα με αναλογα καλο κρατημα στη βροχη.
Τα 2CT τωρα, εχουν γρηγορη κορωνα που μου αρεσει πολυ, βγαζουν κοντα στα 10 χιλ χλμ, μπαινουν πιστα με αξιωσεις,και γενικα μου εχουν κατσει καλα.
Αλλα ολα ειναι θεμα οδηγου,πως νοιωθει το καθε λαστιχο ο καθενας μας.
Ισως και εμπειριας..ολα μαζι τελος παντων.
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

20/6/2009, 11:46 pm
Κανά Pirelli ρε παιδιά; Να ισοσκελίσουν οι μπάρες της ψηφοφορίας. Very Happy

Αυτό είναι αρκετά τυπικό σε θέμα με λάστιχα: Κάθε αναβάτης, μία γνώμη.
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

21/6/2009, 9:55 pm
Εχω τα ΒΤ 014 , εχω κανει 5500 χλμ πιστευω πως θα βγαλουνε ακομα κανα τριαρι χιλιαδες με ανεση
δεν μου εχουν γλιστρησει ποτε ,ζεσταινονται γρηγορα γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο το κρατημα. σε βροχη δεν τα εχω δοκιμασει με απαιτησεις οποτε pray
Εχουν λιγο αργη κορωνα αλλα αυτο ειναι και θεμα βαρους αναβατη και τροπου οδηγησης ,τα λαστιχα γενικα φθηρονται στο κεντρο πιο ευκολα και τετραγωνιζουν
απο τα πλακωματα με χιλιομετρα . Οταν ερθει η ωρα τους τοτε θα αποφασισω . Καλοβλεπω μεχρι στιγμης τα Pirelli diablo corsa 3 ειδομεν
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR; Empty Re: Ποια θεωρείτε καλύτερα ελαστικά για το VFR;

22/6/2009, 2:09 am
Προσωπική συμβουλή : τα corsa 3 μη τα πιέσετε κατευθείαν γιατί το μπροστά (!) κάνει κάτι χαζογλιστρήματα. Ένα μικρό ζεσταματάκι και είστε ΟΚ. Wink
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum