Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

+14
DoctorAbo
vasilakos
SCORPIOS
vagelis78
Binzis
Postman
scoodoofla
DENTOCOP
nikos-ex victor
vtecpatra
Caracal
tomakos
VEFALIFT
Ο φυσικός
18 posters
Go down

Μέρος και χρόνος κοπής

3 - 7%
8 - 19%
1 - 2%
10 - 24%
9 - 21%
3 - 7%
2 - 5%
1 - 2%
0 - 0%
1 - 2%
0 - 0%
2 - 5%
2 - 5%
 
Total Votes: 42
 
Poll closed
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 11:20 am
Μαζεύω -ξανά- τις προτάσεις που έγιναν:

Πού;

1. Εκδρομή στο Πάνειο όρος πάνω από την Κερατέα και πικνίκ στην κορυφή του.

2. Εκδρομή στο Δομοκό

3. Μπυραρία Βάλε-Βάλε στην Αργυρούπολη

4. ΣΥΜΟΦΕ και μπριζολοκατάσταση




Πότε;

Δευτέρα 10/2 (όχι για το πικνίκ!)

Σάββατο 8/2

Κυριακή 9/2

Σάββατο 15/2

Κυριακή 16/2

Σάββατο 22/2

Κυριακή 23/2

Σάββατο 1/3

Κυριακή 2/3

Μία πρόταση για ταβέρνα αποσύρθηκε.

Έχουμε 5 μέρες περιθώριο να ψηφίσουμε.  cheers
avatar
Επισκέπτης
Guest

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 4:42 pm
Thumbsup 
Εγω ψήφισα για Σάββατο 01/03 για δομοκο.
Μιας και πληρωνομαι στις 27 του μήνα (για πιο νωρίς δε παίζουν λεφτά για τόσο μακριά)
Αλλιώς αν επιλεγεί πιο κοντινός προορισμός τότε μπορώ και τις αλλες ημερομηνίες εκτος το επόμενο σκ 8-9/02.
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 5:27 pm
Αρχικά ευχαριστώ τον Φυσικό, για την άρτια οργανωτική προσπάθεια ! ! !  Respect 
Επιλογή μου, η εκδρομή στον Δομοκό, Κυριακή 9/2, ή όποια Κυριακή εξυπηρετεί τους περισσότερους, τόσο για την εκδρομή, όσο και για τον κεντρικότερο (προσιτό σε περισσότερους) προορισμό.  Wink 
Σκοπός, η μαζικότερη συνάντηση, συνδυασμένη με βόλτα, για μια εκδήλωση που γίνεται ΜΟΝΟ μία φορά το χρόνο.  :_hi: 
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 6:09 pm
VEFALIFT wrote:Αρχικά ευχαριστώ τον Φυσικό, για την άρτια οργανωτική προσπάθεια ! ! !  Respect 
Επιλογή μου, η εκδρομή στον Δομοκό, Κυριακή 9/2, ή όποια Κυριακή εξυπηρετεί τους περισσότερους, τόσο για την εκδρομή, όσο και για τον κεντρικότερο (προσιτό σε περισσότερους) προορισμό.  Wink 
Σκοπός, η μαζικότερη συνάντηση, συνδυασμένη με βόλτα, για μια εκδήλωση που γίνεται ΜΟΝΟ μία φορά το χρόνο.  :_hi: 

Α, και εγώ ψήφισα για 2/3, κατά τ΄άλλα μια από τα ίδια με τον άνω Smile 
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 6:48 pm
Το ανέβασμα από την Λαμία προς τον Δομοκό , είναι ωραίο σαν χάραξη, αν και η άσφαλτος έχει αρχίσει και δείχνει τα χρόνια της, και δεν κρατάει όπως κράταγε.

Επίσης το ανεβοκατέβασμα του Μπράλου είναι ενδιαφέρον οδηγικά.

Αλλά κατά τα άλλα, ο Δομοκός το χωρίο ρε παίδες, δεν λέει και τίποτα. Άναρχο χωριό, χωρίς καμία φυσική ομορφιά, τίγκα στην προχειρότητα του τσιμέντου της επαρχίας του '60. Εκτός αν εννοείτε κάποιο άλλο μέρος εκεί κοντά.

1000 φορές να λέγατε καλύτερα σε μια παραλία ή καφετέρια στην Στυλίδα να βλέπει κανείς την Θάλασσα έστω, ή σε κανά Άγιο Κωνσταντίνο για το παραθαλάσσιο και πάλι, ή στην Αμφίκλεια που έχει ωραιότατη πλατεία ή και στην Λαμία την ίδια μέσα να έχεις τουλάχιστον επιλογές, ή σε καμιά Αιδηψό που έχει τόσο ωραία διαδρομή η Εύβοια, ή τόσα άλλα μέρη τέλος πάντων.

Και στο 2014, για μια πίτα, 500 χμ, με την βενζίνη στο 1.60+, το βλέπω να μαζευόσαστε 5, κι ο ιθαγενής Πανέας 6. Εσείς όλοι που ψηφίσατε δλδ για Δομοκό, θα πάτε όντως; Ή τελευταία στιγμή θα θυμηθείτε ότι δεν μπορείτε, δεν σας κάνει η ημερομηνία τελικά κ.ο.κ.;
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 8:21 pm
Caracal wrote:Το ανέβασμα από την Λαμία προς τον Δομοκό , είναι ωραίο σαν χάραξη, αν και η άσφαλτος έχει αρχίσει και δείχνει τα χρόνια της, και δεν κρατάει όπως κράταγε.

Επίσης το ανεβοκατέβασμα του Μπράλου είναι ενδιαφέρον οδηγικά.

Αλλά κατά τα άλλα, ο Δομοκός το χωρίο ρε παίδες, δεν λέει και τίποτα. Άναρχο χωριό, χωρίς καμία φυσική ομορφιά, τίγκα στην προχειρότητα του τσιμέντου της επαρχίας του '60. Εκτός αν εννοείτε κάποιο άλλο μέρος εκεί κοντά.

1000 φορές να λέγατε καλύτερα σε μια παραλία ή καφετέρια στην Στυλίδα να βλέπει κανείς την Θάλασσα έστω, ή σε κανά Άγιο Κωνσταντίνο για το παραθαλάσσιο και πάλι, ή στην Αμφίκλεια που έχει ωραιότατη πλατεία ή και στην Λαμία την ίδια μέσα να έχεις τουλάχιστον επιλογές, ή σε καμιά Αιδηψό που έχει τόσο ωραία διαδρομή η Εύβοια, ή τόσα άλλα μέρη τέλος πάντων.

Και στο 2014, για μια πίτα, 500 χμ, με την βενζίνη στο 1.60+, το βλέπω να μαζευόσαστε 5, κι ο ιθαγενής Πανέας 6. Εσείς όλοι που ψηφίσατε δλδ για Δομοκό, θα πάτε όντως; Ή τελευταία στιγμή θα θυμηθείτε ότι δεν μπορείτε, δεν σας κάνει η ημερομηνία τελικά κ.ο.κ.;

Κάποπια συγκεκριμένη ταβέρνα προτάθηκε, στη διαδρομή προς Δομοκό αν κατάλαβα σωστά . . .
Για Άγιο Κων/νο, έχω συγκεκριμένες, καλές επιλογές, αλλά είπα να μη έχουμε, όσα μέλη, τόσες προτάσεις.
Προσωπικά θα πάω, όπου και όποτε αποφασίσει η παρέα, γιατί αν σκεφτώ την τιμή της βενζίνης, τα πουλάω και κάθομαι σπίτι μου ! ! !  Wink 
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

1/2/2014, 8:56 pm
Caracal wrote:Το ανέβασμα από την Λαμία προς τον Δομοκό , είναι ωραίο σαν χάραξη, αν και η άσφαλτος έχει αρχίσει και δείχνει τα χρόνια της, και δεν κρατάει όπως κράταγε.

Επίσης το ανεβοκατέβασμα του Μπράλου είναι ενδιαφέρον οδηγικά.

Αλλά κατά τα άλλα, ο Δομοκός το χωρίο ρε παίδες, δεν λέει και τίποτα. Άναρχο χωριό, χωρίς καμία φυσική ομορφιά, τίγκα στην προχειρότητα του τσιμέντου της επαρχίας του '60. Εκτός αν εννοείτε κάποιο άλλο μέρος εκεί κοντά.

1000 φορές να λέγατε καλύτερα σε μια παραλία ή καφετέρια στην Στυλίδα να βλέπει κανείς την Θάλασσα έστω, ή σε κανά Άγιο Κωνσταντίνο για το παραθαλάσσιο και πάλι, ή στην Αμφίκλεια που έχει ωραιότατη πλατεία ή και στην Λαμία την ίδια μέσα να έχεις τουλάχιστον επιλογές, ή σε καμιά Αιδηψό που έχει τόσο ωραία διαδρομή η Εύβοια, ή τόσα άλλα μέρη τέλος πάντων.

Και στο 2014, για μια πίτα, 500 χμ, με την βενζίνη στο 1.60+, το βλέπω να μαζευόσαστε 5, κι ο ιθαγενής Πανέας 6. Εσείς όλοι που ψηφίσατε δλδ για Δομοκό, θα πάτε όντως; Ή τελευταία στιγμή θα θυμηθείτε ότι δεν μπορείτε, δεν σας κάνει η ημερομηνία τελικά κ.ο.κ.;


Μιχαλη, το θέμα ,κατ'εμένα, είναι να μαζευτούμε όλοι μαζί -βόρειοι και νότιοι- να κόψουμε αυτή τη ριμάδα την πίτα.Το που δεν με ενδιαφέρει.
Απλά θεώρησα καλύτερο μέρος θάταν εκεί επειδή ειναι στην μέση από Βορρά και Νότο 'οπως είπε και ο Γιάννης.

Σε όσες συγκεντρώσεις έχω παρερευθεί έχω πέράσει πάρα πολύ ωραία και έχω γνωρίζει τους ανθρώπους πίσω από τα πληκτρολόγια.

Πέρασα και περνάω καλά μαζί τους και γιαυτό αποζητώ την παρέα τους.

Μαζί δεν έτυχε ακόμα να βρεθούμε,ελπίζω να γίνει και αυτό στο προσεχές μέλλον.


Οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους μας και όπως φάινεται θα δισκολέψουν ακόμα περισσότερο,γιαυτό προτιμώ να κάνω λιγότερες αλλά ποιοτικότερες βόλτες με τους φίλους μου όποτε μου δίνεται η ευκαιρία.

Για την συγκεκριμένη  εκδήλωση προσπαθώ στο καταδύναμην να κάνω το κουμάντο μου για να βρεθώ πάλι με τους γνωστούς και φίλους.

Τώρα αν δεν μπορώ να προδικάσω από τώρα για το αν θα καταφέρω να πάω ή όχι,το θέμα είναι ότι το αποζητώ και το θέλω.

Οι οικογενειακές υποχρεώσεις,ειδικά εμάς με τα πολλά παιδάκια,ετουλόουμου έχω τρία κορίτσια, μας έχουν πάρει στο κατόπιν.

Στο Δομοκό μπορεί να μην είναι τίποτα αξιόλογο να δώ.Θα δώ όμως τους φίλους μου και αυτό μου αρκει για να περάσω καλά.

Δεν ειναι ό τόπος ,είναι η ΠΑΡΕΑ, και αυτό είναι τελικά που μετράει.
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

2/2/2014, 2:06 am
αν κ δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η ιδέα του συμοφέ, την ψήφισα λόγω περίεργου ωραρίου κ μόνο 10/2 που σίγουρα θα έχω ρεπό.

αν βγεί κάτι άλλο θα ακολουθήσω "προγράμματος επιτρέποντως"
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

3/2/2014, 2:00 am
Ναι η παρέα ΟΚ, σωστόν και το δεχόμαστε όλοι, αλλά τόσο μακριά εκτός Αττικής, για μια κοπή πίτας, χειμωνιάτικα, στα οικονομικά του 2014, αναρωτιέμαι πόση παρέα θα μπορέσει να πάει τελικά.

 :( 

Τέσπα, ο καθένας έχει την γνώμη του, και την ψήφο του επίσης.

 Wink
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

3/2/2014, 10:45 am
Κι εμένα κάπου κοντά με βολεύει πάντως,την μπυραρια ψηφίζω Σάββατο 8/2.cheers 

Ας γίνω κακούλης εγωEvil or Very Mad Evil or Very Mad  αλλά πόσοι απο τους Βόρειους έδειξαν να συμφωνούν με την ιδέα του Δομοκού απο την μέρα που την έριξε το ΚτήνοΖ???

Και απο τους βολτάδες Νότιους ,πόσοι έδειξαν ενδιαφέρον?


Ας κόψουμε τις πίτες μας,ας μοιραστούμε τις φωτό για το ποιοί περάσαμε καλύτερα-οι Νότιοι εννοείται Wink -Απόκριες έρχονται ολο και κάπου θα ξαναμαζευτούμε,και από Άνοιξη καλοβλέπουμε τις μαζώξεις!

Αυτή είναι η δική μου άποψη,καθώς -όπως λέει και ο απο πάνω μου-δεν νομίζω ότι θα βολτάρουν πολλοί για Δομοκό.

ΥΓ.Ήδη άκουσα ότι κάποιος ίσως έρθει με το αυτοκίνητο Whistle Whistle Whistle 
scoodoofla
scoodoofla
Μέλος
Μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2012-04-18
Mηνύματα : 159
Ηλικία : 42
Μοντέλο : sh 125
Κράνος : agv

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

3/2/2014, 6:26 pm
ότι πεί ο άντρας μου........... I love you 
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

3/2/2014, 7:28 pm
Θεά Respect 
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

4/2/2014, 12:02 pm
scoodoofla wrote:ότι πεί ο άντρας μου........... I love you 

...και καλα... Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

5/2/2014, 2:01 am
Ενδιαφέρον.

Στο ΠΟΥ έχουν μαζευτεί μέχρι τώρα, 18 ψήφοι. Στο ΠΟΤΕ, 14.

Στην μία ακραία περίπτωση, οι 18 που ψήφισαν ΠΟΥ, και οι 14 που ψήφισαν ΠΟΤΕ, είναι όλοι διαφορετικοί μεταξύ τους, δλδ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ψήφισε και μέρος και χρόνο, και ουσιαστικά έχουν ψηφίσει 18+14=32 διαφορετικά άτομα.

Στην άλλη ακραία περίπτωση, από τους 18 που ψήφισαν ΠΟΥ, 14 από αυτούς ψήφισαν ΚΑΙ ΠΟΤΕ, άρα 4 μόνο δεν ψήφισαν ΠΟΤΕ, συνολικά έχουν ψηφίσει 18 διαφορετικά άτομα.

Φυσικά είναι δυνατά και τα ενδιάμεσα σενάρια, αλλά ο αριθμός αυτών που ψήφισαν και τα δύο σκέλη, δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερος από το min (ΠΟΥ , ΠΟΤΕ) ενώ ο αριθμός αυτών που ψήφισαν μόνο το ένα δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερος του max (ΠΟΥ , ΠΟΤΕ). Ο αριθμός των συνολικών ατόμων, δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερος του ΠΟΥ+ΠΟΤΕ και μικρότερος του max (ΠΟΥ , ΠΟΤΕ)

Ναι, αυπνίες...  naaa
Binzis
Binzis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-17
Mηνύματα : 128
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Vfr800 v-tec ABS
Κράνος : Shoei xr1000

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

5/2/2014, 8:36 am
Συγνώμη που επεμβαίνω διότι δεν είμαι και πολύ ενεργό μέλος, αλλά διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς… Smile 

Δεν ψήφισα και δεν θα ψηφίσω, αλλά όταν, όπου και άμα γίνει, και αν το πρόγραμμά μου το επιτρέπει, θα έρθω.
Αυτό που έχω καταλάβει όμως “κυρίως” μέσα από την επαγγελματική εμπειρία μου, καθώς και από το οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον μου είναι, ότι η πολλή δημοκρατία βλάπτει.
Μερικές φορές κάποιος πρέπει να αποφασίσει (πρωτοβουλία) και οι υπόλοιποι να ακολουθήσουν, έτσι απλά…όποιος μπορεί και σε όσους αρέσει.

Δεν θέλω με τα γραφόμενά μου να γίνω ερειστικός και ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση. Είναι κάτι που έχω διδαχτεί από την εμπειρία μου και που κάνω πράξη σχεδόν καθημερινά… Wink 
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

5/2/2014, 9:04 am
Binzis wrote:Συγνώμη που επεμβαίνω διότι δεν είμαι και πολύ ενεργό μέλος, αλλά διαβάζω καθημερινά και ανελλιπώς… Smile 

Δεν ψήφισα και δεν θα ψηφίσω, αλλά όταν, όπου και άμα γίνει, και αν το πρόγραμμά μου το επιτρέπει, θα έρθω.
Αυτό που έχω καταλάβει όμως “κυρίως” μέσα από την επαγγελματική εμπειρία μου, καθώς και από το οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον μου είναι, ότι η πολλή δημοκρατία βλάπτει.
Μερικές φορές κάποιος πρέπει να αποφασίσει (πρωτοβουλία) και οι υπόλοιποι να ακολουθήσουν, έτσι απλά…όποιος μπορεί και σε όσους αρέσει.

Δεν θέλω με τα γραφόμενά μου να γίνω ερειστικός και ούτε να έρθω σε αντιπαράθεση. Είναι κάτι που έχω διδαχτεί από την εμπειρία μου και που
κάνω πράξη σχεδόν καθημερινά… Wink 

Συμφωνώ . Thumbsup 

Μόλις ψήφισα Συμοφε για την επόμενη Δευτέρα .

Είδα οτι οι ψήφοι ηταν 8 για Δομοκό και 7 για Συμοφε και σκέφτομαι οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ¨βγει ¨ ο Δομοκος.
Διαβάζω και στο αντίστοιχο θέμα του βορείου κλιμακίου και δεν βλέπω τίποτα για Δομοκό , παρά μονο την πρόταση του οσωνουπω για Πηλιο για το Σάββατο που μόλις πέρασε .
Οπότε σκέφτομαι ¨ ωραία θα πάμε Δομοκό για να συναντήσουμε τους βόρειους αλλα οι βόρειοι θα λείπουν ¨. Stupid2 
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

5/2/2014, 9:30 am
Συμφωνώ με τον binzi.
Όπως πριν μερικά χρόνια έριξα-ρίξαμε την πρόταση
θα πάμε Πανταλεήμινα να κόψουμε την πίττα όσοι πιστοί προσέρθεται
Θυμάστε τι μεγάλη παρέα μαζευτήκαμε και τη ωραία περάσαμε..
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

6/2/2014, 5:17 pm
Μέχρι στιγμής  10 οι ψήφοι για Συμοφε και 8 για Δομοκό.....

Η αγωνία κορυφώνεται  Spite 
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

6/2/2014, 8:03 pm
Εγω εχω πει οτι η ΣΥΜΟΦΕ ειναι το πιο προσιτο μερος.Αλλα επειδη θα απουσιαζω απο την Αθηνα εως 20 του φλεβαρη περιπου δεν ψηφισα απο εκει και μετα αν προλαβω θα ακολουθησω οπου αποφασιστει.Στη περιπτωση του ΣΥΜΟΦΕ μπορω να βοηθησω και στα λιγα ετσι κι αλλιως..οργανωτικα κατοπιν συνεννοησης με το Τακη το Δημητρη το Βαγγελη κλπ.αλλιως θα ακολουθησω εκτος..αν ο καιρος δεν ειναι πολυ χαλια οποτε θα ειναι ταλαιπωρια.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

7/2/2014, 8:35 pm
Αυτή τη Δευτέρα, λοιπόν, στο ΣΥΜΟΦΕ. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναλάβει τη βασιλόπιτα; Προσωπικά θα λείπω όλη τη μέρα εκτός σπιτιού και θα είμαι και με τη μηχανή. Πάντως, αν χρειαστεί το αναλαμβάνω. Φέρτε φίλους και συγγενείς!  Very Happy 

Αν θέλετε μπορούμε να φέρουμε δωράκια για να ανταλλάξουμε.  cheers cheers cheers 
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

7/2/2014, 10:43 pm
Το σημαντικό είναι πως βγήκε άσπρος καπνός από την vfrοκαμινάδα. !!!!!
Κάτι είχε πει ο Βασιλάκος για τον φούρναρη γείτονά του "Στεργίου". Ισχύει Βασίλη ? Παίζει ?
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

7/2/2014, 11:24 pm
Ο φυσικός wrote:Αυτή τη Δευτέρα, λοιπόν, στο ΣΥΜΟΦΕ. ..........
Αν θέλετε μπορούμε να φέρουμε δωράκια για να ανταλλάξουμε.  cheers cheers cheers 

 Thumbsup Thumbsup Thumbsup 


 cheers cheers cheers 
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

7/2/2014, 11:32 pm
Think  ώρα?
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

8/2/2014, 1:14 am
nikos-ex victor wrote:Think  ώρα?

ε, η κλασική μας θα έλεγα (προωπική άποψη), κατά τις 21:30  Smile 
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

8/2/2014, 1:25 am
Ναι και από μένα για 21:30.
GIORGOS VFR
GIORGOS VFR
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-01-10
Mηνύματα : 279
Ηλικία : 51
Μοντέλο : vfr 800 A '03 - ''Κινέζος'' no name για την αγγαρεία
Κράνος : Arai chaser (θέλει αλλαγή)

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

8/2/2014, 12:34 pm
Η μη συμμετοχή μου τη Δευτέρα δεν συνδέεται με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας,αλλά με το ότι έχω υπηρεσία το βράδυ.(Το Πάνειο ''κόλλαγε'' περίφημα με το αυριανό ρεπό).Καλά να περάσετε,με ευχές για όλους για τη νέα χρονιά! cheers 
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

8/2/2014, 5:31 pm
OK για Δευτερα απο εμενα . Ερχομενος Θα φερω μαζι μου και μια βασιλοπιτα .
Μενει να συζητησουμε τι κερδιζει το φλουρι. Smile 
vaelsod
vaelsod
Μέλος
Μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2011-11-02
Mηνύματα : 296
Ηλικία : 41
Μοντέλο : XR250Baja
Κράνος : Shoei QWest

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

8/2/2014, 8:44 pm
Μπορεί να έρθω... κρεατικά και τέτοια φέρνουμε εμέις για να ψήσουμε? γενικά πως πάει το πράγμα γιατί δεν το χω πολυπαρακολουθήσει από την αρχή!
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

8/2/2014, 10:23 pm
vaelsod wrote:Μπορεί να έρθω... κρεατικά και τέτοια φέρνουμε εμέις για να ψήσουμε? γενικά πως πάει το πράγμα γιατί δεν το χω πολυπαρακολουθήσει από την αρχή!

οχι. ειπαμε οτι θα παραγγειλουμε απο γνωστο μπριζολαδικο οσοι μαζευτουμε
vaelsod
vaelsod
Μέλος
Μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2011-11-02
Mηνύματα : 296
Ηλικία : 41
Μοντέλο : XR250Baja
Κράνος : Shoei QWest

Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία Empty Re: Βασιλόπιτα 2, η επιστροφή! Νέα μεγαλη ψηφοφορία

9/2/2014, 4:09 pm
Ποσοι περίπου θα μαζευτούμε? υπάρχει λόγος που ρωτάω...
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum