aprillia tuono '05

+12
oσονοuπω
XLGeorge
Wtower
vtecpatra
Sir Eater
VEEFARIOS
Vvag
Caracal
tomakos
DoctorAbo
Them1s xXx
jimcaret
16 posters
Go down
jimcaret
jimcaret
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-09-07
Mηνύματα : 8
Ηλικία : 49
Μοντέλο : aprillia tuono
Κράνος : agv -k3

aprillia tuono '05 Empty aprillia tuono '05

16/9/2014, 2:00 pm
www.car.gr/classifieds/bikes/view/4992187/ δειτε το ΑΞΙΖΕΙ! Shoot
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

16/9/2014, 4:29 pm
δεν νομίζω να είμαστε φόρουμ για αγγελίες.
jimcaret
jimcaret
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-09-07
Mηνύματα : 8
Ηλικία : 49
Μοντέλο : aprillia tuono
Κράνος : agv -k3

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

16/9/2014, 10:07 pm
ζηταω ανταλλαγη με vfr......περιεργο???και εχει κ αγγελειες Mad
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

16/9/2014, 11:01 pm
δεν διαβάζω greeklish.
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

16/9/2014, 11:46 pm
να φύγετε ... να πάτε αλλού Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
και μεις πουλάγαμε ΜΖnaaa (που ήταν το καλύτερο απ' όλα) αλλά δε παρενοχλούσαμε το κόσμο Shocked Blink naaa
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

16/9/2014, 11:58 pm
DoctorAbo wrote:να φύγετε ... να πάτε αλλού Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
και μεις πουλάγαμε ΜΖnaaa  (που ήταν το καλύτερο απ' όλα) αλλά δε παρενοχλούσαμε το κόσμο Shocked Blink naaa  

Ουρέους ο ΜεΖες για την εποχή του Surprised Razz Laughing
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 9:26 am
Κάποτε, κάπου, είχα γράψει:

Το τι επιπέδου λαός είμαστε, φαίνεται αν ψάξετε λίγο το site αγγελιών για οχήματα, www.car.gr . Μπείτε, και κάντε ότι ψάχνετε για κάποιο μοντέλο αυτοκινήτου ή ακόμα χειρότερα, μοτοσυκλέτας. Δείτε σε τι μεγάλο ποσοστό, κυριαρχούν τα ψέμματα, η ανοησία, η πλήρης ανικανότητα περιγραφής με λόγο, οι φωτογραφίες ανάποδα, το τσάτρα πάτρα, η κακοσυνταξία, η απαιδευσιά, η έλλειψη γνώσεων, η ψευτομαγκιά, η ηλιθιότητα, η γελλοιότητα. Να φτάσεις να αναρωτιέσαι, πίθηκοι βάζουν τις αγγελίες; Και γιατί είναι ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ;
Ε, αυτοί είμαστε.


Με bold η εδώ περίπτωση...
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 9:42 am
Caracal wrote:Κάποτε, κάπου, είχα γράψει:

Το τι επιπέδου λαός είμαστε, φαίνεται αν ψάξετε λίγο το site αγγελιών για οχήματα, www.car.gr . Μπείτε, και κάντε ότι ψάχνετε για κάποιο μοντέλο αυτοκινήτου ή ακόμα χειρότερα, μοτοσυκλέτας. Δείτε σε τι μεγάλο ποσοστό, κυριαρχούν τα ψέμματα, η ανοησία, η πλήρης ανικανότητα περιγραφής με λόγο, οι φωτογραφίες ανάποδα, το τσάτρα πάτρα, η κακοσυνταξία, η απαιδευσιά, η έλλειψη γνώσεων, η ψευτομαγκιά, η ηλιθιότητα, η γελλοιότητα. Να φτάσεις να αναρωτιέσαι, πίθηκοι βάζουν τις αγγελίες; Και γιατί είναι ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ;
Ε, αυτοί είμαστε.


Με bold η εδώ περίπτωση...

De fandazomai na ennoeis ton Ko Τζιμ !!!!! I agelia tou einai apolytos emperistatomeni, me tehnikes leptomereies kai poly katatopistiki !
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 1:25 pm
Neeee, 0Λa t kataΛab3σ ma p1os 1se I d0m1?
jimcaret
jimcaret
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-09-07
Mηνύματα : 8
Ηλικία : 49
Μοντέλο : aprillia tuono
Κράνος : agv -k3

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 1:47 pm
βρε παιδες ...απλα ζηταω μια vfr και καπια στιγμη θα το παρω....εναι θεμα χρονου.απευθυνθηκα στο αρμοδιο forum-club σε περιπτωση που καπιος 8ελει αυτη τη ρημαδα αντ/γη.ειμαι 40 και ειμαι πανω σε μοτο απο το '90.δεν εχω ορεξη για χαζομαρουλες ,οπως καπιοι αλλοι.αν θελει καπιος καλως αν οχι ...οκ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 1:59 pm
Είναι όλα θέμα πλασαρίσματος φίλε μου. Μπήκες σ' αυτό το φόρουμ, ποστάροντας ΜΟΝΟ ένα link με την αγγελία σου, με την ατάκα "δείτε το, ΑΞΙΖΕΙ". Η δε περιγραφή σου στην αγγελία, ε είναι λίγο ό,τι να' ναι με τα greeklish κτλ...

Πιστεύεις πως θα ήταν ίδια η αντιμετώπισή που θα είχες, αν είχες μπει εδώ μέσα λέγοντας "καλησπέρα παιδιά, με λένε τάδε και οδηγώ μοτό απ' το 90, θέλω να αποκτήσω κι εγώ ένα VFR και αυτή τη στιγμή πουλάω ένα Tuono, αν ενδιαφέρεται κάποιος για ανταλλαγή..."; Όπως επίσης διαφορετική "προώθηση" θα είχες στην αγγελία σου με μια σωστή περιγραφή, γραμμένη με ελληνικά.

Είμαι κατά της ειρωνίας, κανείς δεν κέρδισε τίποτα ποτέ ειρωνευόμενος, αλλά κακά τα ψέμματα, έδωσες τροφή να χαρούν τα trolls.

Κατά τα λοιπά, ΟΝΤΩΣ δεν είμαστε site αγγελιών, είμαστε ένα ωραίο παρεάκι με κοινό ενδιαφέρον. Καλοδεχούμενοι όλοι όσοι έχουν κοινή λογική και νοοτροπία, να μπουν σ' αυτό το παρεάκι και γιατί όχι, ΜΕΣΑ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ να βάλουν και την αγγελία τους.

Φιλικά,
cheers
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 2:28 pm
[quote="jimcaret"]βρε παιδες ...απλα ζηταω μια vfr και καπια στιγμη θα το παρω....εναι θεμα χρονου.απευθυνθηκα στο αρμοδιο forum-club σε περιπτωση που καπιος 8ελει αυτη τη ρημαδα αντ/γη.ειμαι 40 και ειμαι πανω σε μοτο απο το '90.δεν εχω ορεξη για χαζομαρουλες ,οπως καπιοι αλλοι.αν θελει καπιος καλως αν οχι ...οκ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ[/quote

Αγαπητε συναδελφε σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις το vfr της αρεσκιας σου και να το χαρεις οπως εσυ επιθυμεις.
Με ολο τον σεβασμο θα μου επιτρεψεις να πω πως οταν το πρωτο μυνημα μετα την εγγραφη ειναι μια στεγνη αγγελια για να πουληθει κατι ε.. αυτο δεν ειναι ο καλυτερος τροπος προσεγγισης και δειχνει μια διαθεση εκμεταλευσης του βηματος που παρεχεται απο το φορουμ και αυτο ενοχλει
Στα φορουμ οπως και στις παρεες αλλωστε ο νεοεισερχομενος παρουσιαζει πρωτα τον ευαυτο του χαιρετειται απο την ομαδα και μετα γινεται κομματι της.
Αλωστε κανονας της ηλεκτρονικης και οχι μονο αλληλογραφιας ειναι οπως συμπεριφερομεθα δια ζωσης ετσι και να γραφουμε.
Ορθα παρατηρησες οτι στο φορουμ υπαρχει νημα για αγγελιες προκειμενου να εξυπηρετουνται τα μελη μεταξυ τους
Τελειωνοντας σε καλοσωριζω στην παρεα μας, και ελπιζω να μην παρεξηγησες τα γραφομενα μουcheers cheers
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 3:40 pm
Vvag wrote:Είμαι κατά της ειρωνείας, κανείς δεν κέρδισε τίποτα ποτέ ειρωνευόμενος, αλλά κακά τα ψέμματα, έδωσες τροφή να χαρούν τα trolls.
cheers

ΨΕΜΜΑΤΑ....!!!! Εγω εχω κερδισει κανταρια με ειρωνείες..... ολοι μου οι φιλοι οταν αρχιζω να ειρωνευομαι, ξεραίνονται στο γελιο.... το γελιο ειναι ανεκτιμητο.... για αυτο ειμαι ζαμπλουτος.....

Γατακι.....!!!!!.....

Τραβα να γρατζουνισεις κανα καναπε τωρα..............

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Υ.Γ.: Τα σκεύη μου στην ομήγυρη.! T
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 4:04 pm
Sir Eater wrote:
Vvag wrote:Είμαι κατά της ειρωνείας, κανείς δεν κέρδισε τίποτα ποτέ ειρωνευόμενος, αλλά κακά τα ψέμματα, έδωσες τροφή να χαρούν τα trolls.
cheers

ΨΕΜΜΑΤΑ....!!!! Εγω εχω κερδισει κανταρια με ειρωνείες..... ολοι μου οι φιλοι οταν αρχιζω να ειρωνευομαι, ξεραίνονται στο γελιο.... το γελιο ειναι ανεκτιμητο.... για αυτο ειμαι ζαμπλουτος.....

Γατακι.....!!!!!.....

Τραβα να γρατζουνισεις κανα καναπε τωρα..............

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Υ.Γ.: Τα σκεύη μου στην ομήγυρη.! T




Πλάκα κάνεις...!!! Ζούμε μεγάλες στιγμές!!!! Είναι μεγάλη μέρα η σημερινή!!!!
Ο Φαγάς έκανε τη μεγάλη επιστροφή........ ΣΕ ΑΥΤΟ το thread, ΜΕ ΑΥΤΗ τη βαρύγδουπη δήλωση!!!!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


Άντε να μείνεις τώρα που έκανες την αρχή ε; Να λέμε και καμιά μ@λ@κί@, να ειρωνευόμαστε και λίγο, να περνάει η ώρα και να γελάμε. Razz Razz Razz


cheers cheers cheers cheers cheers
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 5:18 pm
ρε παιδιά, ποιος είναι αυτός ο τύπος ο Σερ Ίτερ που έκανε επιστροφή ? Blink
Τον ξέρει κανείς ? Shocked
Που να μείνει ? Γιατί να μείνει ?
Παππάς είναι η νοικοκυρά ? Κάτι για τα σκεύη του λέει ........ Coffee
jimcaret
jimcaret
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-09-07
Mηνύματα : 8
Ηλικία : 49
Μοντέλο : aprillia tuono
Κράνος : agv -k3

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 6:46 pm
οκ λοιπον παμε παλι απ την αρχη....καλησπερα κυριοι ,ειμαι ο δημητρης απο την αλεξανδρουπολη, κατοχος αρκετων μοτο απο το 91 για την ακριβεια!μπαινω στο φορουμ σας με χαρα ,μια ωρα αρχιτερα μιας και θα ρθει και το vfr στο θειο μητσο οπου ναναι!οποτε τα λεμε στην πορεια!ειμαι και στο aprillia bikers club τοσο καιρο και ηταν κατι πολυ θετικο και χρησιμο για ολους μας!
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 7:16 pm
Γειά σου Δημήτρη από την Αλεξανδρούπολη και καλώς μας ήρθες.Αφού έκανες την αρχή καντην και σωστά ανοιγωντας ενα πόστ στα νέα μέλη για να σε καλοσορίσουμε και επισήμως.

cheers cheers
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 8:18 pm
Γεια σου ιταλέ που θες να γίνεις σχιστομάτης Wink
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 10:49 pm
Welcome. Bye
Για αρχή , είδα στο car.gr ,υπάρχουν 2 VFR 800 vtec στην Περιφέρεια Θεσσαλονίκης που ενδιαφέρονται για
ανταλλαγή (δεν αξίζει να ξενιτευτείς κιόλας).
Προσωπικά, αν πάρεις vtec, να πάρεις με abs.
Στα Vfr (vtec)οι αλλαγές είναι μικρές αλλά σημαντικές όσον αφορά το έτος παραγωγής.
Τα μοντέλα 2002-2005 έχουν μαύρες ζάντες, κίτρινα φλάς, κ αυτοκόλλητο "vfr v4 vtec"
Τα μοντέλα 2006-2008 έχουν κίτρινα φλάς, αλλά γκρί ζάντες κ ανάγλυφο ασημί αυτοκόλλητο "VFR"
τα μοντέλα 2008-2010 έχουν λευκά φλάς, γκρί ζάντες,ανάγλυφο ασημί αυτοκόλλητο "VFR".
Τα παραπάνω έχουν ασημένιο πλαίσιο, ενώ του 2010 κ μετά έχουν μαύρο πλαίσιο,πιρούνι-ψαλίδι, κ στο λευκό
λευκές ζάντες, ενώ στο σκούρο γκρί κ στο μπορντό έχει χρυσές.
Υπάρχει κ μια διαφορά στα 02-05 με τις στροφές που μπαίνει σε λειτουργία το vtec με τα μεταγενέστερα.
Τώρα αν υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω, ας το προσθέσει καλό είναι να γνωρίζεις 2-3 πράγματα.
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

17/9/2014, 11:09 pm
jimcaret wrote:οκ λοιπον παμε παλι απ την αρχη....καλησπερα κυριοι ,ειμαι ο δημητρης απο την αλεξανδρουπολη, κατοχος αρκετων μοτο απο το 91 για την ακριβεια!μπαινω στο φορουμ σας με χαρα ,μια ωρα αρχιτερα μιας και θα ρθει και το vfr στο θειο μητσο οπου ναναι!οποτε τα λεμε στην πορεια!ειμαι και στο aprillia bikers club τοσο καιρο και ηταν κατι πολυ θετικο και χρησιμο για ολους μας!

Γεια σου συνονόματε απ την Αλεξανδρούπολη cheers
Καλώς ήρθες Cool
Έχουμε και μέλος του φόρουμ εκεί στην Αλεξανδρούπολη! Έχει VFR, γυναίκα και παιδί !!!!
Με Tuono τώρα και με ότι ονειρεύεσαι μετά θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε από κοντά στην επόμενη Πανελλήνια.

Συγχαρητήρια που πέρασες το crash test με τόσο μεγάλη επιτυχία Thumbsup Thumbsup band scooter
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 10:16 am
Them1s xXx wrote:Welcome. Bye
Για αρχή , είδα στο car.gr ,υπάρχουν 2 VFR 800 vtec στην Περιφέρεια Θεσσαλονίκης που ενδιαφέρονται για
ανταλλαγή (δεν αξίζει να ξενιτευτείς κιόλας).
Προσωπικά, αν πάρεις vtec, να πάρεις με abs.
Στα Vfr (vtec)οι αλλαγές είναι μικρές αλλά σημαντικές όσον αφορά το έτος παραγωγής.
Τα μοντέλα 2002-2005 έχουν μαύρες ζάντες, κίτρινα φλάς, κ αυτοκόλλητο "vfr v4 vtec"
Τα μοντέλα 2006-2008 έχουν κίτρινα φλάς, αλλά γκρί ζάντες κ ανάγλυφο ασημί αυτοκόλλητο "VFR"
τα μοντέλα 2008-2010 έχουν λευκά φλάς, γκρί ζάντες,ανάγλυφο ασημί αυτοκόλλητο "VFR".
Τα παραπάνω έχουν ασημένιο πλαίσιο, ενώ του 2010 κ μετά έχουν μαύρο πλαίσιο,πιρούνι-ψαλίδι, κ στο λευκό
λευκές ζάντες, ενώ στο σκούρο γκρί κ στο μπορντό έχει χρυσές.
Υπάρχει κ μια διαφορά στα 02-05 με τις στροφές που μπαίνει σε λειτουργία το vtec με τα μεταγενέστερα.
Τώρα αν υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω, ας το προσθέσει καλό είναι να γνωρίζεις 2-3 πράγματα.

Να διορθωσω λιγο και να πω πως απο το '05 και μετα ειναι τα αναγλυφα ενω μεχρι το '04 τα αυτοκολλητα.
Το λεω με σιγουρια γιατι '05 ειναι το δικο μου και εχει αναγλυφα, ενω το V-Tec κουμπωνει στις 6700rpm.

Τωρα αμα ο κυριος Θεμης επιμενει να διαφωνει ε να περιμενει να ανεβω καμια φορα "επι τελους"στην Αθηνα να πλακωθουμε.... στις μπυρες να το λυσουμε....

naaa naaa naaa lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Ε και να καλοσωρισω κι εγω το νεο μελος....! :_hi:

Υ.Γ.: Κυριε Γιατρε μου να συστηθω.... Πλανοδιος Μοτοσυκλετιστης που τα καλοκαιρια χανει την μοτοσυκλετιστικη του παιδια και κυκλοφορει και με βερμουδα καμια φορα. Η μοιρα με βρισκει στη Σαμο αυτο το διαστημα γιατι μου ειπαν πως εφτιαξαν τσοι δρομοι.... επεσα θυμα ομως πλεκτανης και κατεληξα να κανω το γυρω του νησιου καμια 10αρια φορες για να γραψω καμια 350αρια χλμ.
Τωρα παραμενω ζαλισμενος απο τις σβουρες....

snif aprillia tuono '05 672558 aprillia tuono '05 672558 Knife
Wtower
Wtower
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-08-29
Mηνύματα : 251
Ηλικία : 45
Μοντέλο : Yamaha XT1200Z
Κράνος : Arai Viper

三心道場忍術
https://www.facebook.com/george.c.karakostas

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 10:17 am
Τι εγινε ρε παιδια, ξαναγυρισε ο φαγας και πουλαει ενα τουονο με ιχνη ειρωνιας??
Yahoo

Καλως ηρθες τζιμ!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 10:29 am
Sir Eater wrote:
Them1s xXx wrote:
Στα Vfr (vtec)οι αλλαγές είναι μικρές αλλά σημαντικές όσον αφορά το έτος παραγωγής.
Τα μοντέλα 2002-2005 έχουν μαύρες ζάντες, κίτρινα φλάς, κ αυτοκόλλητο "vfr v4 vtec"
Τα μοντέλα 2006-2008 έχουν κίτρινα φλάς, αλλά γκρί ζάντες κ ανάγλυφο ασημί αυτοκόλλητο "VFR"
τα μοντέλα 2008-2010 έχουν λευκά φλάς, γκρί ζάντες,ανάγλυφο ασημί αυτοκόλλητο "VFR".
Τα παραπάνω έχουν ασημένιο πλαίσιο, ενώ του 2010 κ μετά έχουν μαύρο πλαίσιο,πιρούνι-ψαλίδι, κ στο λευκό
λευκές ζάντες, ενώ στο σκούρο γκρί κ στο μπορντό έχει χρυσές.
Υπάρχει κ μια διαφορά στα 02-05 με τις στροφές που μπαίνει σε λειτουργία το vtec με τα μεταγενέστερα.
Τώρα αν υπάρχει κάποιος που ξέρει κάτι παραπάνω, ας το προσθέσει καλό είναι να γνωρίζεις 2-3 πράγματα.

Να διορθωσω λιγο και να πω πως απο το '05 και μετα ειναι τα αναγλυφα ενω μεχρι το '04 τα αυτοκολλητα.
Το λεω με σιγουρια γιατι '05 ειναι το δικο μου και εχει αναγλυφα, ενω το V-Tec κουμπωνει στις 6700rpm.

Οι διαφορες ειναι ως εξης:
02-03 με μαυρες ζαντες, πορτοκαλι φλας και αυτοκολλητα "VFR"
04-05 με ασημι ζαντες, πορτοκαλι φλας και αναγλυφα "VFR"
(αυτα εχουν επισης διαφορετικο λογισμικο απο τα 02-03 και ομαλοτερη μεταβαση στη ζωνη VTEC η οποια γινεται στα 02-05 στις 6800σαλ)
06-09 με ασημι ζαντες, ασπρα φλας και αναγλυφα "VFR"
(αυτα εχουν επισης διαφορετικο λογισμικο και μπαινουν στη ζωνη VTEC νωριτερα απο τα 02-05 και βγαινουν σε ακομη χαμηλοτερες στροφες για να μην υπαρχει "υστερηση" - το τελευταιο κατα τη γνωμη μου ειναι non issue - και επισης εχουν διαφορετικη μπροστινη πλεξουδα που παιρνει ρευμα για τα φωτα κατ'ευθειαν απο τον ανορθωτη και ενισχυμενο "starter battery cable").

Επισης τα 06-09 εχουν "retardation" στην 6η που λειτουργει σαν "κοφτης τελικης". Απο το 2010-13 και μετα υπαρχουν το γκρι με χρυσαφι ζαντες και το ασπρο με ασπρες ζαντες τα οποια ειναι σαν τα 06-09 και εχω ακουσει (χωρις ναναι διασταυρωμενο) οτι σ'αυτα εχει βγει ο κοφτης τελικης.


Last edited by VFGeorge on 18/9/2014, 10:37 am; edited 1 time in total
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 10:36 am
Sir Eater wrote:
Ε και να καλοσωρισω κι εγω το νεο μελος....! :_hi:

Υ.Γ.: Κυριε Γιατρε μου να συστηθω.... Πλανοδιος Μοτοσυκλετιστης που τα καλοκαιρια χανει την μοτοσυκλετιστικη του παιδια και κυκλοφορει και με βερμουδα καμια φορα. Η μοιρα με βρισκει στη Σαμο αυτο το διαστημα γιατι μου ειπαν πως εφτιαξαν τσοι δρομοι.... επεσα θυμα ομως πλεκτανης και κατεληξα να κανω το γυρω του νησιου καμια 10αρια φορες για να γραψω καμια 350αρια χλμ.
Τωρα παραμενω ζαλισμενος απο τις σβουρες....

snif aprillia tuono '05 672558 aprillia tuono '05 672558 Knife

Kαλώς μας ούρησες πλανόδιε μοτοσυκλετιστή. Γνώριζα κάποτε κάποιον που είχε εκπληκτική ομοιότητα με σένα σε πολλά πράγματα. Ήταν εδώ σ'αυτό το φόρουμ, τραγούδαγε με φωνή που σπάγαν οι λάμπες. Αλλά μετά τον χάσαμε, δε ξανακούσαμε γιαυτόν. Τώρα, μετά από πολλούς χειμώνες και καλοκαίριαα εμφανίζεσαι εσύ που παρουσιάζεις πολλές ομοιότητες με αυτόν που χάθηκε. Λες να πάρεις τη θέση του και να συνεχίσουμε ?
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 10:49 am
VFGeorge wrote:Οι διαφορες ειναι ως εξης:
02-03 με μαυρες ζαντες, πορτοκαλι φλας και αυτοκολλητα "VFR"
04-05 με ασημι ζαντες, πορτοκαλι φλας και αναγλυφα "VFR"
(αυτα εχουν επισης διαφορετικο λογισμικο απο τα 02-03 και ομαλοτερη μεταβαση στη ζωνη VTEC η οποια γινεται στα 02-05 στις 6800σαλ)
06-09 με ασημι ζαντες, ασπρα φλας και αναγλυφα "VFR"
(αυτα εχουν επισης διαφορετικο λογισμικο και μπαινουν στη ζωνη VTEC νωριτερα απο τα 02-05 και βγαινουν σε ακομη χαμηλοτερες στροφες για να μην υπαρχει "υστερηση" - το τελευταιο κατα τη γνωμη μου ειναι non issue - και επισης εχουν διαφορετικη μπροστινη πλεξουδα που παιρνει ρευμα για τα φωτα κατ'ευθειαν απο τον ανορθωτη και ενισχυμενο "starter battery cable").

Επισης τα 06-09 εχουν "retardation" στην 6η που λειτουργει σαν "κοφτης τελικης". Απο το 2010-13 και μετα υπαρχουν το γκρι με χρυσαφι ζαντες και το ασπρο με ασπρες ζαντες τα οποια ειναι σαν τα 06-09 και εχω ακουσει (χωρις ναναι διασταυρωμενο) οτι σ'αυτα εχει βγει ο κοφτης τελικης.

Να με συγχωρατε παλι που πετιεμαι.... αλλα του '04 εχουν αυτοκολλητα VFR και οχι αναγλυφα.... εχει ενας καλος φιλος ενα τετοιο και το ξερω απο εκει..... το ειδαν και αλλα μελη του φορουμ τουτου και μπορουν να επιβεβαιωσουν.... κατι βροχοποιοι, κατι ζαχαροπλαστες/αρτοποιοι/σεφ/επισκευαστες Η/Υ/προγραμματιστες... (αυτοι ολοι ειναι ενας ανθρωπος....εκτος απο το βροχοποιο  Wink ).

DoctorAbo wrote:Kαλώς μας ούρησες πλανόδιε μοτοσυκλετιστή. Γνώριζα κάποτε κάποιον που είχε εκπληκτική ομοιότητα με σένα σε πολλά πράγματα. Ήταν εδώ σ'αυτό το φόρουμ, τραγούδαγε με φωνή που σπάγαν οι λάμπες. Αλλά μετά τον χάσαμε, δε ξανακούσαμε γιαυτόν. Τώρα, μετά από πολλούς χειμώνες και καλοκαίριαα εμφανίζεσαι εσύ που παρουσιάζεις πολλές ομοιότητες με αυτόν που χάθηκε. Λες να πάρεις τη θέση του και να συνεχίσουμε ?

Γιατρε μου αμα ειναι συναισθηματικοι οι λογοι τοτενες να δεχθω να παιξω τουτο το ρολο...

Τουλαχιστον εσενα δεν σου θυμιζω τη Μανα σου...!!!! aprillia tuono '05 672558 Knife
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 67
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 11:07 am
Eγω ΕΝΑ (1) θα πω (για τα vtec oχι για τΑprilia) Smile
Δεν πα να λαλατε για τα χρωματα και ταυτοκολλητα και του φιλου μου και του ζαχαροβροχοποιοιυ και του γρηγορου και του νησιωτη και του ορεινου κλπ naaa
Παρε παιδακι μου ένα ΓΡΑΝΑΖΙ να σωθειs Razz
To 2014 model είναι πολύ πιο κοντα του Cool
Α ,θα το παρειs και τα 1/2 ευρουλακια Shocked
SIR EATER cheers cheers cheers



XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 12:27 pm
Sir Eater wrote:
Να με συγχωρατε παλι που πετιεμαι.... αλλα του '04 εχουν αυτοκολλητα VFR και οχι αναγλυφα.... εχει ενας καλος φιλος ενα τετοιο και το ξερω απο εκει.....

Μαλλον ειναι του '03 που εχει βγαλει αδεια το '04. Και γω του '04 εχω (αγορασμενο Σεπτεμβρη 2004 - μολις εγινε 10 χρονω Thumbsup) και εχει αναγλυφα VFR και ασημι ζαντες Wink

cheers
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 12:30 pm
Δείτε το model year στο αριθμό πλαισίου του, το 10ψηφίο δηλαδή στο πλαίσιο, αν είναι 3 ή 4 και θα σας λυθεί η διαφωνία.
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 12:36 pm
Caracal wrote:Δείτε το model year στο αριθμό πλαισίου του, το 10ψηφίο δηλαδή στο πλαίσιο, αν είναι 3 ή 4 και θα σας λυθεί η διαφωνία.

Εχεις χασει τη φορμα σου μου φαινεται.... σε περιμενα πιο καυστικο και εμπεριστατομενο με ανατριχιαστικες λεπτομεριες..... οπως και να εχει ενιωσα ενα κενο μεσα μου γιατι κακα τα ψεμματα... πλεον αποτελεις cult member του forum....

:_hi: Wink : Very Happy
jimcaret
jimcaret
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-09-07
Mηνύματα : 8
Ηλικία : 49
Μοντέλο : aprillia tuono
Κράνος : agv -k3

aprillia tuono '05 Empty Re: aprillia tuono '05

18/9/2014, 1:08 pm
σας ευχαριστω για τις συμβουλες και τα καλα σας λογια!καλως σας βρηκα!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum