Go down
alexandros
alexandros
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-24
Mηνύματα : 712
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Metzeler,m7 ή m5;; Empty Metzeler,m7 ή m5;;

16/11/2015, 12:15 am
Αλλαζω λαστιχα,τις τελευταιες 2 φορες φορεσα τα m5 και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,τωρα σκεφτομαι τα m7 αλλα δεν ξερω τι παιζει.Διαβασα κατι reviews σε κατι site απο εδω και απο εκει αλλα οι δοκιμες που κανανε ηταν με super sport μηχανες και σε πιστα.Δεν τα προοριζω για τετοια χρηση οποτε σας ρωταω αγαπητοι φιλοι,τα εχει φορεσει κανενας;Αν οχι εχετε μηπως καμια πληροφορια σχετικα με το αν ειναι πιο τουριστικο η παρεμεινε στο υφος του m5;
alexandros
alexandros
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-24
Mηνύματα : 712
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Metzeler,m7 ή m5;; Empty Re: Metzeler,m7 ή m5;;

30/6/2016, 7:09 pm
Λοιπον αγαπητοι μου φιλοι,εβαλα τελικα τα m7 απο τα οποια εμεινα πολυ ευχαριστημένος.Σε συγκριση παντα με τον προκατοχο τους τα m5 τα m7 εχουν πολυ πιο γρηγορη κορόνα πιο μαλακο λαστιχο απο το m5,στις στροφες πλαγιαζω πιο ανετα και βαθειά, (οσο μου επιτρεπει η εμπειρια μου και η ικανότητα μου στις στροφες) σε βρεγμενο οδοστρομα εχουν αξιοπρεπεστατο κρατημα ακομα και οταν στριβεις,μαλλον λογω των πολλων αυλακωσεων που εχει.Γενικα πιο σπορ οδηγηση,φανταζομαι λόγω της μαλακης γομας θα εχουν μικροτερη διαρκεια ζωης.Οσο αφορα τη τιμη ειναι τσιμπημενη βεβαια αλλα ειναι καινουριο μοντελο, ευτυχως εγω τα βρηκα σε τιμη m5 και τα χτυπησα αλύπητα,οπου ρωτησα Θεσσαλονίκη και Λαρισα οι τιμες που πηρα ηταν απο 360-290,χαοτικα μεγαλη απόκλιση απο την υψηλοτερη στη χαμηλοτερη τιμη που πραγματικα σε ξαφνιάζει,ενω οταν ρωτουσα για το m5 οι τιμες που έπαιρνα ηταν απο 290-270.Να σημειωθει οτι οι τιμες που προανεφερα ηταν τον Νοέμβριο του 2015.
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Metzeler,m7 ή m5;; Empty Re: Metzeler,m7 ή m5;;

30/6/2016, 11:55 pm
Γειά σου Αλέξανδρε,τα λάστιχα αυτα τα προτιμώ και εγω και τα φοράω και τωρα στην βεφα μου(Μ5) και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος παντα για τα δεδομένα τα δικά μου,

Μ3 πολλά ζευγάρια και τωρα Μ5.Βεβαια αν εξαιρέσεις το μεγάλο βιωτικό επίπεδο στην Συμπρωτεύουσα πληρωνετε ακριβα τα λάστιχά σας,εμεις εδω τα Μ5 τα δινουμε μια διακοσάρα και τα Μ7 255 ευρά,

Οπως και να έχει πάντως το γεγονός ειναι οτι κατ'εμ'ε ειναι λαστιχάρες με πολύ καλό κράτημα στις πίστες πατιναζ (βλέπε ελληνικοί δρόμοι) ,Τα προτιμώ και τα συστηνω ανεπιφύλακτα! cheers cheers cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum