Go down
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16 Empty Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16

3/5/2016, 2:45 pm
Η αλήθεια είναι ότι το πάλευα καιρό να το κάνω και τελικά το έκανα πραγματικότητα το πρηγούμενο Σαββατοκύριακο που μας πέρασε πρίν το Πάσχα,ένα σαββατοκύριακο στα πάτρια εδάφη να δω οικογένεια και φίλους παιδικούς γιαυτό και κανόνισα meeting και τα σχετικά.

Πρωινό ξύπνημα το Σάββατο και στις 5 το πρωι περούσα την Γεφυρα Ριου Αντιρρίου.ο καιρός καλός σχετικά αν και διατηρούσα και τις επιθυλάξεις μου γιαυτό.

Παλιοβούνα και οι πρωτες ψιχάλες έκαναν την εμφανιση τους η οποία ευτυχώς λιγο παρακάτω ήταν παρελθόν.

Μοναχική πορεία μες την νύχτα με συντροφιά την μουσική από το Blutooth .

Ο δρομος άδειος και ήταν σκέτη απόλαυση.Το οδικό δίκτυο της Ιονίας οδού σε πολλά σημεία ήταν απολαυστικότατος.



Στάση στην Ηγουμενίτσα για καφεδάκι με την παρέα του Ηλία ,χάσαμε και το καράδι αλλά χαλάλι του.

[img]Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16 28pkx4[/img]

Δοκίμασε και την Βέφα μου σε μια σύντομη βολτίτσα

Επιβίβαση σε φέρυ για την Λευκίμη Κέρκυρας εκ΄τος του συντομότερου της διαδρομής και χρόνου 50 λεπτά περίππου ένατι 2 ωρών για το λιμάνι της Κέρκυρας ,θα έκανα και την βόλτα μου 40 περίπου χιλιόμετρα από τα μέρη που στην εφηβική μου ηλικία πέρασα καταπληκτικά.

Λευκίμη, Κάβος ,Αη Γιάννης,Πετριτή ,Μπούκαρης,Μωραίτικα,Μπενίτσες ,Πέραμα,Ποντικονήσι ....τι να προτοθυμηθώ .... οι αναμνησεις με κατάκλυζαν σαν χείμαρρος και συγκηνήθηκα ρε γαμωτο,

Δειτε και την διαδρομή που εινα απολαυστική απόλιμάνι Λευκίμης μέχρι σπίτι μου πατρικο Γαρίτσα,









vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16 Empty Re: Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16

3/5/2016, 3:08 pm


Το νησί έσφυζε από κόσμο και ζωή λόγω του Πάσχα.

Η διαμονή μου εκέι αναλώθηκε σε επισκέψεις και συνευρέσεις με παιδικούς φίλους που περάσαμε υπέροχα αναπολώντας τα εφηβικά μας και ξένιαστα χρόνια.

Την Κυριακή ήταν και η μεγάλη Λειτανία του Αγιου Σπυριδωνα πολυούχου και προστάτη της Κέρκυρας που δυστυχως αναβλήθηκε λόγω της καταρατώδους βροχής .

Ο καιρός χειροτέρευε επικίνδυνα και έτσι αναχώρησα για Πάτρα μετά το Κυριακάτικο οικογειανειακό τραπέζι,ευτυχώς κατά την διάρκεια της επιστροφής δεν έβρεξε καθόλου ,την δόση μου βέβοια την πήρα μόλς ανέβηκα την γέφυρα με καταρακτώδη βροχή και αέρα και ολολογω ότι τα χρειάστηκα γιατι δεν μπορύσα να σταματήσω ,ήμουν ήδη στα μισα της διαδρομής, και την διάσχισα με 2α στο κιβώτιο και 9 χιλιάδες στοφές για να μην με πεταξει ο αέρας στα κιγκλιδώματα και με πατήσει κανένα αμάξι.



Γενικώς ήταν ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο γεμάτο συναισθήματα και αναπολήσεις .

ΤΗΕ END


Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16 Empty Re: Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16

4/5/2016, 12:14 am
Το ίδιο  ΠΣΚ ήμουν και γω Κέρκυρα και το Σάββατο  στην πόλη, Λιστόν,  Αγιο , Κανόνι,  και διαφορα , κρίμα να μην το'ξερα να βρεθούμε

Και ένα βιντεάκι απο  βόλτα στην πόλη

vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16 Empty Re: Εκδρομή Κέρκυρα Σαββατοκύριακο 23-24/4/16

4/5/2016, 12:22 am
Fanrider wrote:Το ίδιο  ΠΣΚ ήμουν και γω Κέρκυρα και το Σάββατο  στην πόλη, Λιστόν,  Αγιο , Κανόνι,  και διαφορα , κρίμα να μην το'ξερα να βρεθούμε

Και ένα βιντεάκι απο  βόλτα στην πόλη


Ναι ,κρίμα Φανη,δεν πειράζει θα βρεθουμε στην Πανελλήνια cheers cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum