Nordkapp 2017

+4
Ο φυσικός
arostaki
george_pan
neops
8 posters
Go down
neops
neops
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-10-06
Mηνύματα : 52
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR1200F
Κράνος : Kabuto RT33

Nordkapp 2017 Empty Nordkapp 2017

25/11/2016, 2:04 pm
Ο κύβος ερρίφθη!!! Thumbsup

Ο Βασίλης (arostaki) κι εγώ, είμαστε για τα καλά "ψημένοι" για το Βόρειο Ακρωτήρι και συμφωνήσαμε να ανοίξουμε αυτό το θέμα, ώστε να συζητάμε και να αναλύουμε ιδέες και απόψεις δημόσια, καταφέρνωντας ίσως με αυτό το τρόπο να "προσηλυτίσουμε" κι άλλους στην ενσάρκωση του ονείρου για ένα ταξίδι στο περίφημο Nordkapp...

Όσοι πιστοί (στο όνειρο) προσέλθετε!!! Very Happy
george_pan
george_pan
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-04-13
Mηνύματα : 31
Ηλικία : 41
Μοντέλο : FZ6 FAZER S2
Κράνος : AGV GT VELOCE

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

25/11/2016, 2:38 pm
Καταρχήν με το καλό να πάτε, αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις για πότε λέτε του χρόνου;
neops
neops
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-10-06
Mηνύματα : 52
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR1200F
Κράνος : Kabuto RT33

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

25/11/2016, 2:47 pm
Καλώς να έρθεις μαζί μας, φίλε!  cheers

Λέμε για 20+ μέρες, στο διάστημα από 15 Ιούλη-15 Αυγούστου...
george_pan
george_pan
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-04-13
Mηνύματα : 31
Ηλικία : 41
Μοντέλο : FZ6 FAZER S2
Κράνος : AGV GT VELOCE

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

25/11/2016, 2:50 pm
neops wrote:Καλώς να έρθεις μαζί μας, φίλε!  cheers

Λέμε για 20+ μέρες, στο διάστημα από 15 Ιούλη-15 Αυγούστου...

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση cheers cheers cheers

Την σκέφτομαι σοβαρά η αλήθεια είναι, απλά θα ξέρω την άδεια μου για του χρόνου κατά τον Μάρτιο δυστυχώς. Θα το προσπαθήσω...
arostaki
arostaki
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-19
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 63
Μοντέλο : vfr800
Κράνος : ARAI ΠΑΝΤΑ

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

25/11/2016, 4:26 pm
george_pan wrote:
neops wrote:Καλώς να έρθεις μαζί μας, φίλε!  cheers

Λέμε για 20+ μέρες, στο διάστημα από 15 Ιούλη-15 Αυγούστου...

Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση cheers cheers cheers

Την σκέφτομαι σοβαρά η αλήθεια είναι, απλά θα ξέρω την άδεια μου για του χρόνου κατά τον Μάρτιο δυστυχώς. Θα το προσπαθήσω...
παντως βλεποντας και ακουγωντας διαφορα ολα αυτα τα χρονια για το nordkapp τεινω να καταληγω στην πρωτη βδομαδα του Ιουλη για αναχωρηση.Βεβαια...για πανω εκει παμε αλλα αν βρουμε τετοιο χαλι καιρο δεν τοχουμε σε τιποτα να βρουμε αλλο προορισμο αν και τοτε δεν πιστευω να ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα. Αλλα αν τα εχουμε σχεδιασει ολα δεν εχει και τοσο γουστο ετσι?λοιπον.... αναμενουμε προτασεις και να μην ερθεται συμβουλες γνωμες Help! Help! οτι ναναι τελος παντων κουβεντα να γινεται Popcorn Popcorn
arostaki
arostaki
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-19
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 63
Μοντέλο : vfr800
Κράνος : ARAI ΠΑΝΤΑ

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

12/12/2016, 12:48 pm
neops wrote:Ο κύβος ερρίφθη!!! Thumbsup

Ο Βασίλης (arostaki) κι εγώ, είμαστε για τα καλά "ψημένοι" για το Βόρειο Ακρωτήρι και συμφωνήσαμε να ανοίξουμε αυτό το θέμα, ώστε να συζητάμε και να αναλύουμε ιδέες και απόψεις δημόσια, καταφέρνωντας ίσως με αυτό το τρόπο να "προσηλυτίσουμε" κι άλλους στην ενσάρκωση του ονείρου για ένα ταξίδι στο περίφημο Nordkapp...

Όσοι πιστοί (στο όνειρο) προσέλθετε!!! Very Happy
εμενα εκλεισε η αδεια μου 7 με 10 Ιουλιου. οριστε εκανα ενα πρωτο βημα.........
arostaki
arostaki
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-19
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 63
Μοντέλο : vfr800
Κράνος : ARAI ΠΑΝΤΑ

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

12/12/2016, 12:53 pm
neops wrote:Ο κύβος ερρίφθη!!! Thumbsup

Ο Βασίλης (arostaki) κι εγώ, είμαστε για τα καλά "ψημένοι" για το Βόρειο Ακρωτήρι και συμφωνήσαμε να ανοίξουμε αυτό το θέμα, ώστε να συζητάμε και να αναλύουμε ιδέες και απόψεις δημόσια, καταφέρνωντας ίσως με αυτό το τρόπο να "προσηλυτίσουμε" κι άλλους στην ενσάρκωση του ονείρου για ένα ταξίδι στο περίφημο Nordkapp...

Όσοι πιστοί (στο όνειρο) προσέλθετε!!! Very Happy
Αν θα κατεβεις την πεμπτη ΣΥΜΟΦΕ εκτος απροοπτου θαρθω μηπως πουμε κι αλλα Popcorn
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

12/12/2016, 7:19 pm
Αυτή την Πέμπτη θα έρθω! Hide

Είναι ωραία κουβέντα το θέμα Nordkapp και θα χαρώ πολύ να την κάνουμε, αν και δεν παίζει με τίποτα να έρθω.

Πάντως θα πρότεινα στον οποιονδήποτε αποφασίσει να κάνει ένα 20ήμερο ταξίδι στο εξωτερικό με παρέα, να πάει πρώτα μία τριήμερη εκδρομή εντός Ελλάδας για να δει ο ένας τα χούγια του άλλου.
Mak-mak
Mak-mak
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-05-19
Mηνύματα : 140
Ηλικία : 38
Μοντέλο : Vfr1200 f
Κράνος : Shoei x-spirit 2

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

12/12/2016, 7:27 pm
Ο φυσικός wrote:

Πάντως θα πρότεινα στον οποιονδήποτε αποφασίσει να κάνει ένα 20ήμερο ταξίδι στο εξωτερικό με παρέα, να πάει πρώτα μία τριήμερη εκδρομή εντός Ελλάδας για να δει ο ένας τα χούγια του άλλου.

Και λίγες είναι οι 3ις.. Έχει αρκετή κούραση ένα τέτοιο ταξίδι για να γίνει με παρέα που δεν ξέρεις τα χούγια.. Προσωπικά θα το επιχειρούσα και μονος μου αυτο το ταξίδι γιατι δεν ειμαι και ο πιο εύκολος "συντροχος" για χιλιομετροφαγηκά ταξίδια..
arostaki
arostaki
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-19
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 63
Μοντέλο : vfr800
Κράνος : ARAI ΠΑΝΤΑ

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

13/12/2016, 1:20 pm
Mak-mak wrote:
Ο φυσικός wrote:

Πάντως θα πρότεινα στον οποιονδήποτε αποφασίσει να κάνει ένα 20ήμερο ταξίδι στο εξωτερικό με παρέα, να πάει πρώτα μία τριήμερη εκδρομή εντός Ελλάδας για να δει ο ένας τα χούγια του άλλου.

Και λίγες είναι οι 3ις.. Έχει αρκετή κούραση ένα τέτοιο ταξίδι για να γίνει με παρέα που δεν ξέρεις τα χούγια.. Προσωπικά θα το επιχειρούσα και μονος μου αυτο το ταξίδι γιατι δεν ειμαι και ο πιο εύκολος "συντροχος" για χιλιομετροφαγηκά ταξίδια..
Ωραια...βρηκαμε ενα κοινο χιλιομετρικοφαγηκα ταξιδια κατι ειναι και αυτο...
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

14/12/2016, 10:52 pm
Mak-mak wrote:
Ο φυσικός wrote:

Πάντως θα πρότεινα στον οποιονδήποτε αποφασίσει να κάνει ένα 20ήμερο ταξίδι στο εξωτερικό με παρέα, να πάει πρώτα μία τριήμερη εκδρομή εντός Ελλάδας για να δει ο ένας τα χούγια του άλλου.

Και λίγες είναι οι 3ις.. Έχει αρκετή κούραση ένα τέτοιο ταξίδι για να γίνει με παρέα που δεν ξέρεις τα χούγια.. Προσωπικά θα το επιχειρούσα και μονος μου αυτο το ταξίδι γιατι δεν ειμαι και ο πιο εύκολος "συντροχος" για χιλιομετροφαγηκά ταξίδια..



Πάνω από τρεις μέρες όμως, είναι λίγο δύσκολο να βρεθούν. Έξτρα μέρες άδεια κτλ. κτλ.

Άμα κάνετε αρκετά χλμ. αυτές τις τρεις ημέρες κάτι γίνεται.



Ιδέα: συμμετοχή σε 36ωρο ίσως; Think
Mak-mak
Mak-mak
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-05-19
Mηνύματα : 140
Ηλικία : 38
Μοντέλο : Vfr1200 f
Κράνος : Shoei x-spirit 2

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

14/12/2016, 11:13 pm
Νίκος wrote:
Mak-mak wrote:
Ο φυσικός wrote:

Πάντως θα πρότεινα στον οποιονδήποτε αποφασίσει να κάνει ένα 20ήμερο ταξίδι στο εξωτερικό με παρέα, να πάει πρώτα μία τριήμερη εκδρομή εντός Ελλάδας για να δει ο ένας τα χούγια του άλλου.

Και λίγες είναι οι 3ις.. Έχει αρκετή κούραση ένα τέτοιο ταξίδι για να γίνει με παρέα που δεν ξέρεις τα χούγια.. Προσωπικά θα το επιχειρούσα και μονος μου αυτο το ταξίδι γιατι δεν ειμαι και ο πιο εύκολος "συντροχος" για χιλιομετροφαγηκά ταξίδια..



Πάνω από τρεις μέρες όμως, είναι λίγο δύσκολο να βρεθούν. Έξτρα μέρες άδεια κτλ. κτλ.

Άμα κάνετε αρκετά χλμ. αυτές τις τρεις ημέρες κάτι γίνεται.



Ιδέα: συμμετοχή σε 36ωρο ίσως; Think


cheers cheers cheers
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

16/12/2016, 9:05 pm
Mak-mak wrote:
Νίκος wrote:
Mak-mak wrote:

Και λίγες είναι οι 3ις.. Έχει αρκετή κούραση ένα τέτοιο ταξίδι για να γίνει με παρέα που δεν ξέρεις τα χούγια.. Προσωπικά θα το επιχειρούσα και μονος μου αυτο το ταξίδι γιατι δεν ειμαι και ο πιο εύκολος "συντροχος" για χιλιομετροφαγηκά ταξίδια..



Πάνω από τρεις μέρες όμως, είναι λίγο δύσκολο να βρεθούν. Έξτρα μέρες άδεια κτλ. κτλ.

Άμα κάνετε αρκετά χλμ. αυτές τις τρεις ημέρες κάτι γίνεται.



Ιδέα: συμμετοχή σε 36ωρο ίσως; Think

cheers cheers cheers

Για το 36ωρο, το έχω σκεφτεί πολλές φορές, αλλά να το κάνω με το CB και όχι με το VFR.
Πότε πάμε είπαμε;;;  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad
Mak-mak
Mak-mak
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-05-19
Mηνύματα : 140
Ηλικία : 38
Μοντέλο : Vfr1200 f
Κράνος : Shoei x-spirit 2

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

16/12/2016, 9:44 pm
ΠΑΝΕΑΣ wrote:


Πότε πάμε είπαμε;;;  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad


Όταν γίνει... lol! lol! lol! lol!


ένα ωραίο τεστ "αντοχής" σε αρκετά πιο μικρή "κλίμακα ταλαίπας", είναι και το οδοιπορικό ιστορίας που διοργανώνει κάθε Απρίλη η "μοτοπαρέα Λεωνιδίου". Μονοήμερο με μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα επαρχιακού, που σημαίνει όοοολη τη μέρα πάνω στη σέλα. Έχω λάβει μέρος ήδη σε 2 και καλώς εχόντων των πραγμάτων ευελπιστώ και για το 17!.. Thumbsup
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

17/12/2016, 1:23 am
ΠΑΝΕΑΣ wrote:
Mak-mak wrote:
Νίκος wrote:

Ιδέα: συμμετοχή σε 36ωρο ίσως; Think

cheers cheers cheers

Για το 36ωρο, το έχω σκεφτεί πολλές φορές, αλλά να το κάνω με το CB και όχι με το VFR.
Πότε πάμε είπαμε;;;  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad  Evil or Very Mad


Καλά το πάμε. Θα κατεβάσουμε ομάδα και θα την ονομάσουμε "VFR club" ή κάτι παρόμοιο. Very Happy



Φυσικά, ζήτημα είναι αν τα μισά μηχανάκια θα είναι VFR, αλλά δεν πειράζει!! lol! lol! lol!
neops
neops
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-10-06
Mηνύματα : 52
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR1200F
Κράνος : Kabuto RT33

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

2/1/2017, 10:13 am
Παρά το ξαφνικό χαμό του φίλου μου του Βασίλη (βλ. "Έφυγε" ο Βασίλης (arostaki)]) το νήμα θα παραμείνει ενεργό και το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί στη μνήμη του, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

3/1/2017, 11:36 am
neops wrote:Παρά το ξαφνικό χαμό του φίλου μου του Βασίλη (βλ. "Έφυγε" ο Βασίλης (arostaki)]) το νήμα θα παραμείνει ενεργό και το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί στη μνήμη του, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!
Thumbsup
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

4/1/2017, 3:49 pm
Man plans and God loughs my friends

και για τους Ελληνομαθείς φίλους μας .....

"Ο άνθρωπος κάνει σχέδια και ο Θεός γελάει"

Α ρε Βασίλη, εύχομαι να γελάς και συ στο ταξίδι που ξεκίνησες ...... cheers
neops
neops
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-10-06
Mηνύματα : 52
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR1200F
Κράνος : Kabuto RT33

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

4/1/2017, 3:58 pm
Είναι και τ' άλλο...

«Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης» (Εκκλ. 1, 2)


Ο Άνθρωπος, παρόλα αυτά, συνεχίζει να σχεδιάζει το μέλλον και να ζει (πλειστάκις) για αυτό...

Αυτό ακριβώς είναι το παράλογο της ύπαρξής μας...:_hi:
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

4/1/2017, 4:51 pm
neops wrote:Είναι και τ' άλλο...

«Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης» (Εκκλ. 1, 2)


Ο Άνθρωπος, παρόλα αυτά, συνεχίζει να σχεδιάζει το μέλλον και να ζει (πλειστάκις) για αυτό...

Αυτό ακριβώς είναι το παράλογο της ύπαρξής μας...:_hi:

Αγαπητέ μου, φυσικά και δεν είναι παράλογο να σχεδιάζουμε το μέλλον μας και να ζούμε για αυτό.

Η αυλαία θα πέσει μια μέρα για όλους. Δε μου φαίνεται όμως και πολύ δημιουργικό να περιμένουμε πότε θα πεθάνουμε, ή απλώς να μη σχεδιάζουμε το μέλλον διότι στο ενδιάμεσο θα μπορούσαμε και να πεθάνουμε.

Όσο ζούμε πρέπει να ζούμε, να δουλεύουμε, να παλεύουμε, να βάζουμε στόχους και να τους πετυχαίνουμε, να παίρνουμε ευχαρίστηση από τη διαδικασία της ζωής. Που ακριβώς είδες το παράλογο σε αυτό ?

Όπως έχω καταλάβει τη ζωή μέχρι τώρα στα 57 μου τα όνειρα μας δένουν με το μέλλον. Οι μόνοι άνθρωποι που δεν σχεδιάζουν το μέλλον τους και ζούν απομονωμένοι και αφιερωμένοι στον Θεό προετοιμάζοντας τους εαυτους τους για το τέλος είναι οι μοναχοί. Σέβομαι απόλυτα την άποψή τους, απλά έχω άλλες απόψεις για την ύπαρξή μου.

Τα παραπάνω με όλο μου το σεβασμό.
neops
neops
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-10-06
Mηνύματα : 52
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR1200F
Κράνος : Kabuto RT33

Nordkapp 2017 Empty Re: Nordkapp 2017

8/1/2017, 11:52 am
DoctorAbo wrote:
neops wrote:Είναι και τ' άλλο...

«Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης» (Εκκλ. 1, 2)


Ο Άνθρωπος, παρόλα αυτά, συνεχίζει να σχεδιάζει το μέλλον και να ζει (πλειστάκις) για αυτό...

Αυτό ακριβώς είναι το παράλογο της ύπαρξής μας...:_hi:

Αγαπητέ μου, φυσικά και δεν είναι παράλογο να σχεδιάζουμε το μέλλον μας και να ζούμε για αυτό.

Η αυλαία θα πέσει μια μέρα για όλους. Δε μου φαίνεται όμως και πολύ δημιουργικό να περιμένουμε πότε θα πεθάνουμε, ή απλώς να μη σχεδιάζουμε το μέλλον διότι στο ενδιάμεσο θα μπορούσαμε και να πεθάνουμε.

Όσο ζούμε πρέπει να ζούμε, να δουλεύουμε, να παλεύουμε, να βάζουμε στόχους και να τους πετυχαίνουμε, να παίρνουμε ευχαρίστηση από τη διαδικασία της ζωής. Που ακριβώς είδες το παράλογο σε αυτό ?

Όπως έχω καταλάβει τη ζωή μέχρι τώρα στα 57 μου τα όνειρα μας δένουν με το μέλλον. Οι μόνοι άνθρωποι που δεν σχεδιάζουν το μέλλον τους και ζούν απομονωμένοι και αφιερωμένοι στον Θεό προετοιμάζοντας τους εαυτους τους για το τέλος είναι οι μοναχοί. Σέβομαι απόλυτα την άποψή τους, απλά έχω άλλες απόψεις για την ύπαρξή μου.

Τα παραπάνω με όλο μου το σεβασμό.

Φίλτατε, ο σεβασμός είναι αμοιβαίος.  :_hi:

Ο ΚΑΜΥ - Ο ΣΙΣΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum