Γνωρίστε το Couch Surfing!

+7
Παναγιώτης Κ.
Ταξιδευτής
teacher
Epivainousa
ELENA
Sir Eater
Ο φυσικός
11 posters
Go down
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Γνωρίστε το Couch Surfing!

23/1/2009, 8:00 pm
Όσοι από εσάς σχεδιάζετε ένα ταξίδι στο εξωτερικό (αλλά και στο εσωτερικό) θα πρότεινα να δείτε το site www.couchsurfing.com

Η εγγραφή είναι δωρεάν και το όλο project είναι έτσι κι αλλιώς μη κερδοσκοπικό. Wink
Η ιδέα είναι η εξής: ας πούμε ότι θέλετε να πάτε ένα ταξίδι Βενετία - Γκρατς - Βιέννη και πίσω. Μπορείτε να δείτε τα προφιλ των μελών στη διαδρομή σας και να στείλετε mail σε όσους σας φαίνονται ενδιαφέροντες για να σας φιλοξενήσουν. Αυτοί μπορεί θαυμάσια να αρνηθούν ή και να σας αγνοήσουν αλλά αργά ή γρήγορα θα βρείτε κάποιον να σας φιλοξενήσει.
Δεν υποχρεούστε να κάνετε τίποτα (να ανταποδώσετε τη φιλοξενία ή κάτι άλλο) απλά να σεβαστείτε τη φιλοξενία που σας προσφέρεται. Πέρα από το οικονομικό όφελος, το σημαντικό στην ιστορία είναι ότι βλέπετε τη χώρα και την περιοχή μέσα από τα μάτια ενός ντόπιου και αυτό είναι, νομίζω, η έννοια του ταξιδιού. Στο couchsurfing υπάρχουν και group για μοτοσικλέτα οπότε εκεί είναι ακόμα πιθανότερο να βρούμε καλή παρέα. Ακόμα και αν δεν βρείτε ή δεν θέλετε να σας φιλοξενήσουν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να πάρετε πληροφορίες (πχ κάθε πότε έχει φέρυ από το σημείο Α για το σημείο Β;) ή να δώσετε ένα ραντεβού στο κέντρο μιας πόλης για ένα καφεδάκι και λίγη ξενάγηση!

Επειδή σίγουρα αναρρωτιέστε για το θέμα της ασφάλειας (και πού ξέρω εγώ ποιος είναι αυτός;) να σας πω 2 πράγματα.
1. Τα μέλη έχουν στα προφίλ τους σχόλια από άλλα μέλη. Αν, λοιπόν, βρείτε κάποιον με 50 θετικά σχόλια από ανθρώπους από όλον τον κόσμο μπορείτε να αισθάνεστε ασφαλής.
2. Έχω φιλοξενήσει έτσι καμιά σαρανταριά άτομα σε 2 χρόνια και το καλοκαίρι του 2008 μαζί με τον teacher κάναμε ένα 15νθήμερο ταξίδι στας Ευρώπας όπου μείναμε μόνο σε μέλη σε 6 διαφορετικές πόλεις. Ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα, αντίθετα ήταν μια καταπληκτική εμπειρία.

Εν πάσει περιπτώσει η ιδέα, ίσως, δεν είναι κατάλληλη για κάθε ψυχοσύνθεση Laughing αλλά όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά. cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

2/5/2010, 10:02 pm
Το συγκεκριμένο θέμα είναι ανεβασμένο από τον Ιανουάριο του 2009 αλλά επειδή σήμερα στο Πόρτο Γερμενό ήρθε στην κουβέντα, το ξαναφέρνω στην επιφάνεια.
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

2/5/2010, 10:09 pm
Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

2/5/2010, 11:27 pm
Ότι και να λές εμενα με τρομάζει λίγο το να πάω και να με φιλοξενήσει ένας άγνωστος πόσο στο εξωτερικό ! Το έχω ξαναδεί αυτό με ακίνητα . Εδώ δεν κοιμάμαι σε ίδια καμπίνα με αγνώστους στο καράβι θα πάω σε σπίτι ?
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

2/5/2010, 11:31 pm
Όπως είπα δεν είναι τρόπος ταξιδιού για τον καθένα, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι πρόκειται για εξαιρετικά ασφαλή τρόπο ταξιδιού και αν θες όταν βρεθούμε από κοντά θα σου παρουσιάσω τις ασφαλιστικές δικλείδες που έχει.

Και σε τελική ανάλυση, μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάποιος μόνο για να βρει κάποιον να του δείξει την πόλη, χωρίς να μείνει σπίτι του όμως.
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

2/5/2010, 11:41 pm
Ο φυσικός wrote:Όπως είπα δεν είναι τρόπος ταξιδιού για τον καθένα, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι πρόκειται για εξαιρετικά ασφαλή τρόπο ταξιδιού και αν θες όταν βρεθούμε από κοντά θα σου παρουσιάσω τις ασφαλιστικές δικλείδες που έχει.

Και σε τελική ανάλυση, μπορεί να το χρησιμοποιήσει κάποιος μόνο για να βρει κάποιον να του δείξει την πόλη, χωρίς να μείνει σπίτι του όμως.


Οκ θέλω να δω λεφθομέρειες !
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

3/5/2010, 12:20 pm
Ο φυσικός wrote:
Όσοι από εσάς σχεδιάζετε ένα ταξίδι στο εξωτερικό (αλλά και στο εσωτερικό) θα πρότεινα να δείτε το site www.couchsurfing.com
Η εγγραφή είναι δωρεάν και το όλο project είναι έτσι κι αλλιώς μη κερδοσκοπικό. Η ιδέα είναι η εξής: ας πούμε ότι θέλετε να πάτε ένα ταξίδι Βενετία - Γκρατς - Βιέννη και πίσω. Μπορείτε να δείτε τα προφιλ των μελών στη διαδρομή σας και να στείλετε mail σε όσους σας φαίνονται ενδιαφέροντες για να σας φιλοξενήσουν. Αυτοί μπορεί θαυμάσια να αρνηθούν ή και να σας αγνοήσουν αλλά αργά ή γρήγορα θα βρείτε κάποιον να σας φιλοξενήσει. Δεν υποχρεούστε να κάνετε τίποτα (να ανταποδώσετε τη φιλοξενία ή κάτι άλλο) απλά να σεβαστείτε τη φιλοξενία που σας προσφέρεται. Πέρα από το οικονομικό όφελος, το σημαντικό στην ιστορία είναι ότι βλέπετε τη χώρα και την περιοχή μέσα από τα μάτια ενός ντόπιου και αυτό είναι, νομίζω, η έννοια του ταξιδιού. Στο couchsurfing υπάρχουν και group για μοτοσικλέτα οπότε εκεί είναι ακόμα πιθανότερο να βρούμε καλή παρέα. Ακόμα και αν δεν βρείτε ή δεν θέλετε να σας φιλοξενήσουν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για να πάρετε πληροφορίες (πχ κάθε πότε έχει φέρυ από το σημείο Α για το σημείο Β;) ή να δώσετε ένα ραντεβού στο κέντρο μιας πόλης για ένα καφεδάκι και λίγη ξενάγηση!
Επειδή σίγουρα αναρρωτιέστε για το θέμα της ασφάλειας (και πού ξέρω εγώ ποιος είναι αυτός;) να σας πω 2 πράγματα.
1. Τα μέλη έχουν στα προφίλ τους σχόλια από άλλα μέλη. Αν, λοιπόν, βρείτε κάποιον με 50 θετικά σχόλια από ανθρώπους από όλον τον κόσμο μπορείτε να αισθάνεστε ασφαλής.
2. Έχω φιλοξενήσει έτσι καμιά σαρανταριά άτομα σε 2 χρόνια και το καλοκαίρι του 2008 μαζί με τον teacher κάναμε ένα 15νθήμερο ταξίδι στας Ευρώπας όπου μείναμε μόνο σε μέλη σε 6 διαφορετικές πόλεις. Ποτέ δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα, αντίθετα ήταν μια καταπληκτική εμπειρία.
Εν πάσει περιπτώσει η ιδέα, ίσως, δεν είναι κατάλληλη για κάθε ψυχοσύνθεση Laughing αλλά όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά. cheers

καλημερα,επειδη ειμαι κι εγω μελος εκει (ειπαμε,οπου γλεντι και χαρα η Αγγγελω πρωτη) να σημειωσω οτι ,ναι μεν,ειναι δωρεαν,αλλα σου ζητουν να καταθεσεις κατι σαν (αναγκαστικη) εισφορα,μεσω καρτας,γυρω στα 14ευρω . Το κοστος εισφορας ποικιλλει αναλογα με την χωρα και το βιοτικο της επιπεδο.
Αρχικα αυτο με σοκαρε αλλα, στην τελικη, καλο ειναι να εχουν διαπιστωμενα στοιχεια για το καθε μελος!
Επισης,οπως ηδη ανεφερες, υπαρχει η επιλογη να προσφερεις μονο την παρεα σου η κατι πιο απλο,ξεναγηση και βολτες,αναλογα το κεφι. Φυσικα διατηρεις παντα ακεραιο το δικαιωμα σου να αρνηθεις!

Παντως εξαιρετικη η ιδεα σου να το δημοσιευσεις Thumbsup

υ.γ. και ΠΟΥΥΥΥ ησουν το προηγουμενο σαββατο που ειχαμε μαζωξη στο Σταυλο !??!!? εεεεερ!?!?!?!?
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

3/5/2010, 1:37 pm
Αχαααα ενδιαφέρον ότι είμαστε τουλάχιστον 3 μέλη εδώ....

Εγώ έχω να πω τα καλύτερα για το coushsurfing και ότι η εμπειρίες μου ως τώρα είναι όλες θετικές!!! Είμαι μέλος στο coushsurfing και σε αντίστοιχο προγενέστερο club από το 2003 και μιλάω με θετικά σχόλια.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

3/5/2010, 1:53 pm
Και εγω μελος απο φετος, αν και το παρακολουθω χρονια τωρα... Smile
Πραγματικα το βρισκω μια υπεροχη ιδεα! Γνωριζεις νεους ανθρωπους, νοιωθεις χρησιμος στους γυρω σου, πας εκει που πανε οι ντοπιοι και οχι εκει που αρμεγουν τους τουριστες, ανοιγεις οριζοντες σε αλλες κουλτουρες και ολα αυτα χωρις καμια υποχρεωση απο κανεναν! Ασε που οι περισσοτεροι εκει μεσα ειναι ταξιδεμενοι ανθρωποι με πολυ ανοιχτα μυαλα, αλτρουιστες και γενικα φοβερα ατομα... Smile

Καντε εναν κοπο και δειτε το site της CS. Θα κανετε ενα μεγαλο δωρο στον εαυτο σας! Smile
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

3/5/2010, 2:28 pm
Epivainousa wrote:

καλημερα,επειδη ειμαι κι εγω μελος εκει (ειπαμε,οπου γλεντι και χαρα η Αγγγελω πρωτη) να σημειωσω οτι ,ναι μεν,ειναι δωρεαν,αλλα σου ζητουν να καταθεσεις κατι σαν (αναγκαστικη) εισφορα,μεσω καρτας,γυρω στα 14ευρω . Το κοστος εισφορας ποικιλλει αναλογα με την χωρα και το βιοτικο της επιπεδο.
Αρχικα αυτο με σοκαρε αλλα, στην τελικη, καλο ειναι να εχουν διαπιστωμενα στοιχεια για το καθε μελος!
Επισης,οπως ηδη ανεφερες, υπαρχει η επιλογη να προσφερεις μονο την παρεα σου η κατι πιο απλο,ξεναγηση και βολτες,αναλογα το κεφι. Φυσικα διατηρεις παντα ακεραιο το δικαιωμα σου να αρνηθεις!

Παντως εξαιρετικη η ιδεα σου να το δημοσιευσεις Thumbsup

υ.γ. και ΠΟΥΥΥΥ ησουν το προηγουμενο σαββατο που ειχαμε μαζωξη στο Σταυλο !??!!? εεεεερ!?!?!?!?

Η εισφορά δεν είναι καθόλου αναγκαστική. Μόνο αν θέλεις το κάνεις. Αυτό που κερδίζεις είναι ότι μετά είσαι verified member, ξέρει δηλαδή ο άλλος ότι τα στοιχεία σου ανταποκρίνονται στην αλήθεια, αφού έχουν ελεχθεί μέσω της πιστωτικής σου. Πάντως, μόνο αν θες το κάνεις.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 12:32 am
Είμαι μέλος απο χθές, Νικόλα, σου έστειλα πρόσκληση φιλίας, απάντα μη σου κόψω την καλημερα. Τeacher, πώς σε εντοπίζω;
Άλλος απο δω μέσα;
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 12:39 am
ELENA wrote:Ότι και να λές εμενα με τρομάζει λίγο το να πάω και να με φιλοξενήσει ένας άγνωστος πόσο στο εξωτερικό ! Το έχω ξαναδεί αυτό με ακίνητα . Εδώ δεν κοιμάμαι σε ίδια καμπίνα με αγνώστους στο καράβι θα πάω σε σπίτι ?
Για την καμπίνα σε καταλαβαίμω, δεν έχεις απο πού να φύγεις, αλλά σε σπίτι όλο και κάποιο παράθυρο θα βρείς........ lol!
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 1:46 am
ELENA wrote:Ότι και να λές εμενα με τρομάζει λίγο το να πάω και να με φιλοξενήσει ένας άγνωστος πόσο στο εξωτερικό ! Το έχω ξαναδεί αυτό με ακίνητα . Εδώ δεν κοιμάμαι σε ίδια καμπίνα με αγνώστους στο καράβι θα πάω σε σπίτι ?

+100000000000000000000
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 2:09 am
postmankav wrote:
ELENA wrote:Ότι και να λές εμενα με τρομάζει λίγο το να πάω και να με φιλοξενήσει ένας άγνωστος πόσο στο εξωτερικό ! Το έχω ξαναδεί αυτό με ακίνητα . Εδώ δεν κοιμάμαι σε ίδια καμπίνα με αγνώστους στο καράβι θα πάω σε σπίτι ?

+100000000000000000000

Ασε ρε Γιώργο που φοβάσαι.......... εδώ φιλοξενείς τέτοιους περίεργους τύπους:

Γνωρίστε το Couch Surfing! Img3297qr
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 8:00 am
Παναγιώτης Κ. wrote:
postmankav wrote:
ELENA wrote:Ότι και να λές εμενα με τρομάζει λίγο το να πάω και να με φιλοξενήσει ένας άγνωστος πόσο στο εξωτερικό ! Το έχω ξαναδεί αυτό με ακίνητα . Εδώ δεν κοιμάμαι σε ίδια καμπίνα με αγνώστους στο καράβι θα πάω σε σπίτι ?

+100000000000000000000

Ασε ρε Γιώργο που φοβάσαι.......... εδώ φιλοξενείς τέτοιους περίεργους τύπους:

Γνωρίστε το Couch Surfing! Img3297qr

Δεν εχεις αδικο Παναγιωτη!!! Ευτυχως τους ειχα κλειδωσει μαζι….. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 9:21 am
postmankav wrote:Δεν εχεις αδικο Παναγιωτη!!! Ευτυχως τους ειχα κλειδωσει μαζι….. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Σσσσσσσσσ.... θα σας ακούσει ο Roberto και θα με πάρει χαμπάρι (το πουλάκι μου θα έχει special περιποίηση στα δωμάτια στην Ιταλία)........

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 9:22 am
Vvag wrote:
postmankav wrote:Δεν εχεις αδικο Παναγιωτη!!! Ευτυχως τους ειχα κλειδωσει μαζι….. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Σσσσσσσσσ.... θα σας ακούσει ο Roberto και θα με πάρει χαμπάρι (το πουλάκι μου θα έχει special περιποίηση στα δωμάτια στην Ιταλία)........

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

....μπορει να ρωτησει και το Μακη!! χαχαχα lol! lol! lol! lol! lol!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 10:30 am
Παναγιώτης Κ. wrote:Είμαι μέλος απο χθές, Νικόλα, σου έστειλα πρόσκληση φιλίας, απάντα μη σου κόψω την καλημερα.

Razz Απαντηξα! Cool
Εγραψα κιολας τι χαλιας οικοδεσποτης εισαι! Το κρασι παλιο, το χαβιαρι μαυρο, το τυρι μουχλιασμενο κλπ κλπ! Laughing
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 10:33 am
postmankav wrote:
Vvag wrote:
postmankav wrote:Δεν εχεις αδικο Παναγιωτη!!! Ευτυχως τους ειχα κλειδωσει μαζι….. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Σσσσσσσσσ.... θα σας ακούσει ο Roberto και θα με πάρει χαμπάρι (το πουλάκι μου θα έχει special περιποίηση στα δωμάτια στην Ιταλία)........

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

....μπορει να ρωτησει και το Μακη!! χαχαχα lol! lol! lol! lol! lol!

Tι μλκ ρεεεεε!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
laume
laume
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-31
Mηνύματα : 713
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda CBF 250!!!
Κράνος : HJC Samurai MC1

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 4:32 pm
Ρεεεεεεε!!! Μαζευτείτε ρεεεεεεε!!! lol! lol! lol!

Couch surfing, εεεεεε???

Think Think Think
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

5/5/2010, 4:49 pm
Στις πιο ωραίες εμπειρίες από το CS θα συμπεριλάβω:

τη φιλοξενία από τον Φατίχ, Τούρκο που δουλεύει στην Οττάβα στον Καναδά στην IBM και με τον οποίο κάναμε υπέροχες μακροσκελείς συζητήσεις.

την επίσκεψη του Τιμ, 24χρονου Αμερικάνου ο οποίος αφού μάζεψε κάποια λεφτά δουλεύοντας, τα παράτησε όλα, πήγε Γερμανία, αγόρασε μια Άφρικα και πήγε από Γερμανία στην Ιορδανία περνώντας και από το σπίτι μου.

τη φιλοξενία στο Γκρατζ από τον Richard, σχεδιαστή επίπλων. Ευγενέστατος, μας ξενάγησε στην πόλη, οργάνωσε meeting με άλλα μέλη για εμάς και είχε ένα κουκλίστικο σπιτάκι.

την επίσκεψη του Shane, του τρελαμένου προγραμματιστή της Google με τα βαμμένα κόκκινα μαλλιά και το κατεστραμμένο χιούμορ.

Δοκιμάστε το....
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

6/5/2010, 1:24 pm
Στο CS είμαι username: geospyrop

cheers
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Γνωρίστε το Couch Surfing! Empty Re: Γνωρίστε το Couch Surfing!

7/5/2010, 7:01 pm
Εγω το θεωρό ενδιαφέρον.Είναι ωραία να σε ξεναγεί κάποιος ντόπιος να σε πηγαίνει στα στέκια του και να μην χάνεις χρόνο ψάχνωντας με τον χάρτη που να πας
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum