Θα το αγοράζατε;

+11
kostasdirt
padelis
Viking
finrod
Φυσαλίδα
Tinder
'AGGEVI'
Fanrider
georgevfr
Don John
Vvag
15 posters
Go down
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

25/10/2009, 5:53 pm
Το μοντελο που ενδιαφερεσαι ειναι το Flanker D-Dry,παντως
Του Κινεζου εννοω
Καλο φαινεται,εγω θα το επαιρνα ενα ψαχνομουνα για τετοιου ειδους ενδυση
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

25/10/2009, 6:25 pm
gabadoo wrote:
Λεει κατω κατω οτι εχει και αλλα μεγεθη διαθεσιμα
Στειλτου e-mail και ρωτα τον,αυτο εννοουσα "ψαχτο"

Τον ρώτησα, στέλνει λέει και διαφορετικά μεγέθη πάνω και κάτω, οπότε προχωράω σε παραγγελία!! Wink

ThanX!!! Smile
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

25/10/2009, 7:10 pm
Παρηγγέλθησαν 2 σετς, για μένα και το Βασιλάκο.
Άντε να δούμε τι λέει ο Κινέζος και πόσο γνήσια είναι (που πιστεύω θα είναι) τα νταϊνέζια του.

Very Happy Very Happy Very Happy
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

26/10/2009, 3:32 pm
Με γειά και στους δύο!

Vvag είσαι μεγάλος μπρίζας!
Ήξερα ότι η κορντούρα μου μπάζει νερά στα μανίκια αλλά έλεγα ok άστο αφού την κάνει τη δουλειά του. Το Σ/Κ όμως έφαγα τρελή βρόχα και μου έσπασε το νευρικό σύστημα. Σαν να μην έφτανε αυτό σήμερα το πρωί έσπασε και το φερμουάρ από το μπουφάν.
Περιμένω όμως με νύχια και με δόντια, να το δω και από κοντά!
georgevfr
georgevfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-23
Mηνύματα : 386
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS '08
Κράνος : Arai corcair rx 7

cover me with chocolate and throw me to the lesbians

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

26/10/2009, 6:12 pm
Πανο σχεδον ολα τα μπουφαν κορντουρα δεν ειναι 100% αδιαφροχα και μετα απο αρκετη ωρα θα βαλουν νερο εστω και λιγο.
Η βροχη θελει αδιαβροχο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Μην ακους κατι ψωνια που μεχρι και το σωβρακο τους θελουν να γραφει Dainese Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

26/10/2009, 6:24 pm
georgevfr wrote:Μην ακους κατι ψωνια που μεχρι και το σωβρακο τους θελουν να γραφει Dainese Razz

Φίλε Γεώργιε, είναι ανάλογα πόσο αξιολογεί κανένας τ' απαυτά του. Εγώ τα' χω πολύτιμα και φοράω μόνο τα καλύτερα σώβρακα. Cool

Laughing Laughing Laughing
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

26/10/2009, 6:49 pm
Πως μου ξεφυγε αυτο το θεμα τοσο καιρο; Α ρε Βαγγελη, δεν σε προλαβα ρε γμτ! Neutral
Το μπουφαν / παντελονι αυτο που ποσταρησες ειναι 1500% κινεζικη μαιμου! Στο λεω με καθε ΜΑ ΚΑΘΕ βεβαιοτητα!

Ο Αγγελος ηταν ο μονος που το ψιλιαστηκε το θεμα, αλλα μαλλον τα γραφομενα του περασαν στο ντουκου... Αυτο με το μοντελο ΕΙΝΑΙ ενδεικτικο, αλλα οχι απαραιτητο... Καποια μοντελα Κινεζικα απλα δεν υπαρχουν στη γκαμα των αυθεντικων Dainese ενω καποια αλλα υπαρχουν...

Δυστυχως η τ@υλα ειναι κακος συμβουλος. Λυσσαξες με τα Dainese! Στο ειχα πει και εγω να ξεκολλησεις απο τη "μαρκα" και να παρεις επωνυμο μεν αλλα πιο οικονομικο, αλλα οχι! Ε τωρα πηγες σαν το προβατο. Neutral

Πρεπει να ξερεις οτι ειδικα στα επωνυμα ρουχα το "τρελη ευκαιρια" ΔΕΝ υπαρχει!
Τα αυθεντικα Dainese ακομα και ο Κινεζος πρεπει να τα αγορασει απο καπου. Οταν η τιμη που αγοραζει ειναι η ιδια η και μεγαλυτερη απο οσο πουλαει μπουφαν ΚΑΙ παντελονι (200 δολ), τοτε ΠΩΣ περιμενεις εσυ να τα παρεις σε αυτη την τιμη;

Τα συγκεκριμενα ρουχα που πηρες ειναι χιλιοτσεκαρισμενα Κινεζικες απομιμησεις.
Δεν υπαρχει (πολυ) ευκολος τροπος να το καταλαβεις, και ειδικα στις κορντουρες αλλα αν θες να πειστεις για τα γραφομενα μου, κανε μια βολτα απο την ιχθυοσκαλα στο Κερατσινι η στο τελωνειο του Πειραια. Θα βρεις εναν παγκο ΤΙΓΚΑ στα Dainese! Τοσο κορντουρες οσο και δερματινα. Ολα τα μοντελα που θα δεις εκει τα πουλαει 150 ευρω το κομματι, και ομως εχουν ΟΛΑ τα καρτελακια της Dainese, τις εσωτερικες ταμπελες, σηματα κλπ κλπ. Εδω εχουν ακομα και το εξωτερικο στεγανο κλεισιμο στα φερμουαρ που εχουν καποια μοντελα της Dainese!
Το μονο που σε ψυλλιαζει για την προελευση τους ειναι η υφη τους, καποια σηματα που ειναι στραβοκεντημενα και το οτι -καποια- εχουν μαλακα προστατευτικα.

Πρεπει να πω οτι η ποιοτητα της αντιγραφης ειναι εξαιρετικη και ομολογω οτι και εγω ειχα μπει σε μεγαλο πειρασμο να παρω μια κορντουρα, αλλα τελικα αναθεωρησα. Γιατι μπορει οπτικα να ειναι σχεδον ιδια, αλλα αυτα τα ρουχα δεν τα παιρνεις για την ομορφια αλλα για την ασφαλεια σε μια (μακρυα απο εμας) πτωση! Neutral

Ελπιζω να μην χρειαστει ποτε να αποδειξουν την ασφαλεια τους ρε συ... Καλοριζικα και αφου εχεις τετοιο κολλημα με τη μαρκα, την επομενη φορα καλυτερα να δωσεις 2 δεκαρες παραπανω και να παρεις αυθεντικα παρα απο Κινα... By the way, θα αγοραζες απο Κινα κρανος Arai με 200 ευρω;
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

27/10/2009, 1:56 pm
Vvag wrote:Φίλε Γεώργιε, είναι ανάλογα πόσο αξιολογεί κανένας τ' απαυτά του. Εγώ τα' χω πολύτιμα και φοράω μόνο τα καλύτερα σώβρακα. Cool Laughing Laughing Laughing

Βαγγο αν φοραω Πειραϊκης Πατραϊκης λες να εχω θεμα ρε φιλε?? Surprised Surprised :( :(

Razz Razz
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Θα το αγοράζατε; - Page 2 Empty Re: Θα το αγοράζατε;

27/10/2009, 2:05 pm
Ταξιδευτής wrote:Πως μου ξεφυγε αυτο το θεμα τοσο καιρο; Α ρε Βαγγελη, δεν σε προλαβα ρε γμτ! Neutral
Το μπουφαν / παντελονι αυτο που ποσταρησες ειναι 1500% κινεζικη μαιμου! Στο λεω με καθε ΜΑ ΚΑΘΕ βεβαιοτητα!

Ο Αγγελος ηταν ο μονος που το ψιλιαστηκε το θεμα, αλλα μαλλον τα γραφομενα του περασαν στο ντουκου... Αυτο με το μοντελο ΕΙΝΑΙ ενδεικτικο, αλλα οχι απαραιτητο... Καποια μοντελα Κινεζικα απλα δεν υπαρχουν στη γκαμα των αυθεντικων Dainese ενω καποια αλλα υπαρχουν...

Δυστυχως η τ@υλα ειναι κακος συμβουλος. Λυσσαξες με τα Dainese! Στο ειχα πει και εγω να ξεκολλησεις απο τη "μαρκα" και να παρεις επωνυμο μεν αλλα πιο οικονομικο, αλλα οχι! Ε τωρα πηγες σαν το προβατο. Neutral

Πρεπει να ξερεις οτι ειδικα στα επωνυμα ρουχα το "τρελη ευκαιρια" ΔΕΝ υπαρχει!
Τα αυθεντικα Dainese ακομα και ο Κινεζος πρεπει να τα αγορασει απο καπου. Οταν η τιμη που αγοραζει ειναι η ιδια η και μεγαλυτερη απο οσο πουλαει μπουφαν ΚΑΙ παντελονι (200 δολ), τοτε ΠΩΣ περιμενεις εσυ να τα παρεις σε αυτη την τιμη;

Τα συγκεκριμενα ρουχα που πηρες ειναι χιλιοτσεκαρισμενα Κινεζικες απομιμησεις.
Δεν υπαρχει (πολυ) ευκολος τροπος να το καταλαβεις, και ειδικα στις κορντουρες αλλα αν θες να πειστεις για τα γραφομενα μου, κανε μια βολτα απο την ιχθυοσκαλα στο Κερατσινι η στο τελωνειο του Πειραια. Θα βρεις εναν παγκο ΤΙΓΚΑ στα Dainese! Τοσο κορντουρες οσο και δερματινα. Ολα τα μοντελα που θα δεις εκει τα πουλαει 150 ευρω το κομματι, και ομως εχουν ΟΛΑ τα καρτελακια της Dainese, τις εσωτερικες ταμπελες, σηματα κλπ κλπ. Εδω εχουν ακομα και το εξωτερικο στεγανο κλεισιμο στα φερμουαρ που εχουν καποια μοντελα της Dainese!
Το μονο που σε ψυλλιαζει για την προελευση τους ειναι η υφη τους, καποια σηματα που ειναι στραβοκεντημενα και το οτι -καποια- εχουν μαλακα προστατευτικα.

Πρεπει να πω οτι η ποιοτητα της αντιγραφης ειναι εξαιρετικη και ομολογω οτι και εγω ειχα μπει σε μεγαλο πειρασμο να παρω μια κορντουρα, αλλα τελικα αναθεωρησα. Γιατι μπορει οπτικα να ειναι σχεδον ιδια, αλλα αυτα τα ρουχα δεν τα παιρνεις για την ομορφια αλλα για την ασφαλεια σε μια (μακρυα απο εμας) πτωση! Neutral

Ελπιζω να μην χρειαστει ποτε να αποδειξουν την ασφαλεια τους ρε συ... Καλοριζικα και αφου εχεις τετοιο κολλημα με τη μαρκα, την επομενη φορα καλυτερα να δωσεις 2 δεκαρες παραπανω και να παρεις αυθεντικα παρα απο Κινα... By the way, θα αγοραζες απο Κινα κρανος Arai με 200 ευρω;


Καλα βρε Νικο Surprised Surprised

Το θεμα με το κοστουμακι παιζει εδω και τοσες μερες............ τρεις σελιδες κατεληξε να συμπληρωσει και δεν το εχεις δει να γραψεις τις ενστασεις σου? Suspect Suspect

Τωρα για το οσο αφορα το οτι ο Κινεζος θα πρεπει να τα αγορασει απο καπου εγω θα απαντησω μηπως ολοι στην πραγματικοτητα θα πρεπει να τα αγορασουν απο τον Κινεζο?
Υπαρχει κανεις εδω μεσα που αμφισβητει οτι τελικα ΟΛΑ τα προϊοντα (ΜΑ ΟΛΑ) γινοται στην Κινα και διατιθενται απο εκει ως Γερμανικα, Αμερικανικα, Γαλλικα κλπ?

Τελος παντων εγω νομιζω οτι θα πρεπει να περιμενουμε να τα δουμε πριν αρχισουμε τους αφορισμους.
Και που ξερεις?? ισως τελικα αποδειχτουν εφαμιλλα με τα Γαλλογερμανοαμερικανικα "επωνυμα" προϊοντα.

Ισως να αποδειχτει οτι τα παιδια δεν ειναι τελικα και τοσο προβατα.....ας περιμενουμε Suspect Suspect
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum