Go down
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Πιθανα προβληματα μετα απο λυσημο-δεσιμο υποπλαισιου κ' καλαμιων VFR Empty Πιθανα προβληματα μετα απο λυσημο-δεσιμο υποπλαισιου κ' καλαμιων VFR

26/11/2009, 7:34 pm
Εχω ενα θεματακι με υποπλαισιο και τα καλαμια ! Απο την ημερα που αγορασα την μηχ (καινουρια) αρχισε και θαμπωνε το μαυρο χρωμα του υποπλαισιου και σημερα που μιλαμε μετα απο 4 χρονια ειναι σε ασχημη κατασταση και το αλλο ειναι οτι τα καλαμια περιπου στο υψος της τιμονοπλακας εχουν στιγματα σκουριας (οχι μπιμπικια) τεσπα πηγα σε κανα δυο μαστορες και μου ειπαν λυσημο και βαψιμο.Η ερωτηση μου ειναι αν λυσω υποπλαισιο-καλαμια τα βαψω και τα μονταρω ξανα(οχι εγω καποιος μηχ)θα εχω καποιο προβλημα;Η αληθεια ειναι πως δεν μου αρεσει η ιδεα του λυνω δενω μαλλον την φοβαμαι θα ελεγα! Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει κατι να μου πει γιατι με απασχολει καιρο αυτο.Ευχαριστω πολυ
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Πιθανα προβληματα μετα απο λυσημο-δεσιμο υποπλαισιου κ' καλαμιων VFR Empty Re: Πιθανα προβληματα μετα απο λυσημο-δεσιμο υποπλαισιου κ' καλαμιων VFR

26/11/2009, 8:22 pm
Φίλε μου η θαμπάδα στο υποπλαισιο μάλλον σημεία τριβής και άλατα πρέπει να είναι με μια αλοιφή θα έρθει στα ίσια του….

Τα πιρούνια πάλι με την ιδία αλοιφή θα συνέρθουν και μετά θα πρέπει να το περάσεις με κάτι για προστασία …(ρώτησε για αλοιφή επαναφοράς, γυαλίσματος και προστασίας)….. το να βάψεις τα πιρούνια βλακεία μου κάνει….το να τα λύσεις για να κάνεις την δουλειά καλή ,δεν θα σου δημιουργήσει προβλήματα, θυμήσου μόνο να βάλεις ένα σημάδι πάνω στα πιρούνια και την πλάκα ώστε να τα ξαναβάλεις ακριβώς το ίδιο
πρόσεχε μόνο μην το παρακάνεις με το τρίψιμο
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Πιθανα προβληματα μετα απο λυσημο-δεσιμο υποπλαισιου κ' καλαμιων VFR Empty Re: Πιθανα προβληματα μετα απο λυσημο-δεσιμο υποπλαισιου κ' καλαμιων VFR

26/11/2009, 8:33 pm
ki εμενα μου φανηκε υπερβολη να βγαλω τα καλαμια ! ευχαριστω πολυ
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum