Go down
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

αποστατες τιμονιου για VTEC Empty αποστατες τιμονιου για VTEC

1/12/2009, 1:48 pm
Κατα τη γνωμη μου, το VFR παραεχει χαμηλο τιμονι για all rounder, κατι που αρχισε με το FI και συνεχιστηκε στο VTEC. Για οποιον το χρησιμοποιει αρκετα στην πολη, αποστατες 3cm κανουν ολη τη διαφορα για να γινει το μηχανακι πιο all-rounder, οπως εγραφα και στο θεμα https://vfrh.forumgreek.com/forum-f14/topic-t23-24.htm#13456.

Εχω τους αποστατες τιμονιου του Jaws απο Αγγλια και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, http://www.jaws-motorcycles.co.uk/. Ειναι για το Blackbird αλλα κανουν και για το VTEC που εχει πηρουνια 43mm, tιμη 112GBP. Και η φορτιση του μπροστινου δεν μεταβαλεται πολυ, συνεχιζει να ξυνει κανεις τους αποστατες των μαρσπιεδων σε δημοσιους δρομους Wink Laughing
demon
demon
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR800FI-01

αποστατες τιμονιου για VTEC Empty Re: αποστατες τιμονιου για VTEC

1/12/2009, 3:22 pm
Αν δε σου κάνει κόπο, δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω ή καμιά φωτό τοποθετημένα. Μπαίνουν εύκολα? Περιλαμβάνει και τάπες το σετ? Ξέρεις αν κάνουν και για FI?
Ευχαριστώ!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

αποστατες τιμονιου για VTEC Empty Re: αποστατες τιμονιου για VTEC

2/12/2009, 12:18 am
demon wrote:Αν δε σου κάνει κόπο, δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω ή καμιά φωτό τοποθετημένα. Μπαίνουν εύκολα? Περιλαμβάνει και τάπες το σετ? Ξέρεις αν κάνουν και για FI?

Δυστυχως δεν κανουν για το FI το οποιο εχει πηρουνια διαμετρου 41mm αλλα μονο για το VTEC. Μπαινουν αρκετα ευκολα για καποιον που ψιλο-μαστορευει, εγω χρειαστηκα να λιμαρω λιγο τη μια απο τις δικες μου για να πατησει σωστα.

Ναι, το σετ περιλαμβανει ταπες οι οποιες αντικαθιστουν τις μαμισιες. Αυτες εχουν και προφορτιση ελατηριου που ειναι στανταρ στο VTEC αλλα οχι σε παλιοτερα Blackbird. Για να ανεβασω φωτογραφια πρεπει να βγαλω πρωτα Laughing
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum