Go down
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Πωλείται κράνος Shoei Z-One ουσιαστικά αχρησιμοποίητο Empty Πωλείται κράνος Shoei Z-One ουσιαστικά αχρησιμοποίητο

12/12/2009, 11:01 pm
Πωλειται κρανος Shoei Z-One ουσιαστικά αχρησιμοποίητο. Το αγορασα αρχες του 2005 για να αντικαταστησω το Shoei RF-900 που χρησιμοποιω στο Transalp που εχω και το οποιο αγορασα αρχες του 2002. Ενω ειναι και τα δυο μεγεθος XL 61-62cm και εχουν παρομοια εφαρμογη (λογικο καθως ειναι Shoei), το Z-One μου πεφτει ελαχιστα μεγαλυτερο και μπαζει αερα σε βαθμο που κανει ενοχλητικη τη χρηση του. Δοκιμασα προσφατα το Shoei Silent Kit ενος φιλου αλλα ουτε αυτο εκανε δουλεια. (Το Arai Astro-J του 2004 που χρησιμοποιω στο VFR αν και ειναι επισης XL 61-62cm εχει σαφως πιο σφιχτη εφαρμογη). Μεσα στην πολη δεν υπαρχει προβλημα και το κρατησα τοσα χρονια σαν δευτερο κρανος πολης αλλα εμεινε ουσιαστικα αχρησιμοποιητο.

Το κρανος ειναι XL 61-62cm και ειναι βαθυ μπλε με ομορφα γκρι-μαυρα-ασπρα γραφικα – ειναι πολυ ομορφο και λυπαμαι να το δωσω λογω εμφανισης και μονο, φωτογραφια θα ακολουθησει. Το εχω φορεσει 3-4 φορες συνολικα σε μικρες βολτες και δεν εχω παει ποτε ταξιδι ουτε εχω ιδρωσει φορωντας το (δεν φορεθηκε ποτε καλοκαιρι). Το κρανος αγοραστηκε 270 λιρες Αγγλιας ή περιπου 300 ευρω με την σημερινη ισοτιμια σε προσφορα λογω του οτι το XR1000 εβγαινε ή ειχε μολις βγει (υπαρχει αποδειξη αγορας, το κουτι του με τα σχετικα και ο μπλε υφασματινος σακκος της Shoei για τη μεταφορα του). Το κρανος βρισκεται στο σπιτι μου στην Αθηνα και καθως θα ειμαι εκει την μεθεπομενη βδομαδα, οποιος ενδιαφερεται ας επικοινησει. Δινεται 150 λιρες Αγγλιας ή 165 ευρω.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum