Go down
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Πωλειται κρανος Shoei Z-One ουσιαστικα αχρησιμοποιητο Empty Πωλειται κρανος Shoei Z-One ουσιαστικα αχρησιμοποιητο

9/2/2013, 2:13 pm
Εχω σκοπο να βγαλω συντομα στο (Αγγλικο) ebay το εξης κρανος το οποιο καθεται στο κουτι του για μια εφταετια. Αν ενδιαφερεται κανεις εδω το βλεπουμε.

Το Shoei Z-One αγοραστηκε το 2005 με σκοπο να χρησιμοποιηθει στο Transalp και να αντικαταστησει ενα Shoei RF-900 που ειχα, στο VFR χρησιμοποιουσα τοτε ενα Arai Astro-J. Ενω ειναι και τα δυο μεγεθος XL 61-62cm, το Z-One μου πεφτει ελαχιστα μεγαλυτερο και μπαζει αερα απο κατω σε βαθμο που κανει ενοχλητικη τη χρηση του σε ταχυτητες > 100χμω. Δοκιμασα 3 χρονια πριν το Shoei Silent Kit ενος φιλου αλλα ουτε αυτο εκανε δουλεια. Μεσα στην πολη δεν υπαρχει προβλημα και γι'αυτο το κρατησα σαν δευτερο κρανος πολης αλλα δεν το φορεσα ποτε και ειναι ουσιαστικα αχρησιμοποιητο.

Το κρανος ειναι XL 61-62cm και ειναι βαθυ μπλε με ομορφα γκρι-μαυρα-ασπρα γραφικα – ειναι πολυ ομορφο, θα ανεβασω και φωτογραφια οταν βγαλω. Το εχω φορεσει 3-4 φορες συνολικα σε μικρες βολτες και δεν εχω παει ποτε ταξιδι. Το κρανος αγοραστηκε 270 λιρες Αγγλιας τοτε - σε προσφορα λογω του οτι ητανε να βγει το XR1000, υπαρχει αποδειξη αγορας, το κουτι του με τα σχετικα και ο μπλε υφασματινος σακκος της Shoei για τη μεταφορα του.

Κοιταξα προσφατες σχετικες δημοπρασιες στο Αγγλικο ebay και οι τιμες που εχουν πουληθει τετοια κρανη ειναι γυρω στις 100 λιρες (~120 ευρω), οποτε και σκεφτομαι να το βαλω στο ebay σε τετοια τιμη "buy it now". Αλλα αν ενδιαφερθει καποιος απο δω το δινω 100 ευρω και θα το φερω Ελλαδα. Το κρανος ειναι ουσιαστικα καινουργιο και πολυ ομορφο και το Z-One ειχε παρει πολυ καλες κριτικες οταν εβγαινε.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πωλειται κρανος Shoei Z-One ουσιαστικα αχρησιμοποιητο Empty Re: Πωλειται κρανος Shoei Z-One ουσιαστικα αχρησιμοποιητο

9/2/2013, 2:55 pm
Πολύ καλό κράνος, το φορούσα σε όλα τα ταξίδα επί 4 χρόνια και το φορώ ακόμα μέσα στην Αθήνα. Ποιότητα και εφαρμογή εξαιρετικές.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum