VFRH & κάπνισμα

+16
icex
ELENA
easy rider
Seelenheil
Passenger
SCORPIOS
Postman
Fanrider
laume
apostat
Don John
gabadoo
Παναγιώτης Κ.
Ταξιδευτής
Vvag
KiloMeater
20 posters
Go down
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:16 am
'AGGEVI' wrote:Προσωπικα ειμαι καπνιστης 18 χρονια και μολις φετος στα μεσα του πρωτου μηνα εβαλα σκοπο να μειωσω το καπνισμα απο 2 πακετα σε 4-5 τσιγαρα ανα ημερα.

Ειλικρινά πες μου δεν το σκέφτεσαι ? Από τα 4 πακέτα ? Επειδή το δοκίμασα και εγώ και δεν έπιασε δεν τα μετράς ? Εγω το σκεφτόμουν και έλεγα αχ άλλο ένα τσιγαράκι !! Πόσα έκανα?? 2, 3 ,αμαν είναι το τέταρτο !!!!!!!!!Τέλος για σήμερα ! Και μετά αντιλήφθηκα ότι αν δεν πάρω απόφαση να το κόψω τελείως γιατρειά δεν έχει . Ειλικρινά καπνίζω πλέον όπως να' ναι ! Μπορεί να μην κάνω πολλά τις καημερινές αλλά μπορεί και το Σαβ/κο να κάνω όσα δεν έκανα την εβδομμάδα όλη.Είμαστε άρρωστοι το έχετε καταλάβει?
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:19 am
Σημερα πάντως στη ΣΥΜΟΦΕ πολύ ντουμάνι ρε παιδιαααααααααααααααααα!!!!

Θα χρειαστώ ξεκάπνισμα το σουκου μάλλον!!!! Very Happy
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:21 am
Αρχικά βγες στο μπαλκόνι !! Για το Σκ όλο ιδέες και υπονοούμενα είσαι !! Μας χτυπάς εκεί που πονάμε !!!!!
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:26 am
hornetkav wrote:Σημερα πάντως στη ΣΥΜΟΦΕ πολύ ντουμάνι ρε παιδιαααααααααααααααααα!!!!

Θα χρειαστώ ξεκάπνισμα το σουκου μάλλον!!!! Very Happy

Επιασε πουρί το μπουρί ? Very Happy
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:29 am
VFR2004 wrote:
hornetkav wrote:Σημερα πάντως στη ΣΥΜΟΦΕ πολύ ντουμάνι ρε παιδιαααααααααααααααααα!!!!

Θα χρειαστώ ξεκάπνισμα το σουκου μάλλον!!!! Very Happy

Επιασε πουρί το μπουρί ? Very Happy

xaxaxxaxxa κατσε να δεις τωρα......
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:34 am
VFR2004 wrote:
hornetkav wrote:Σημερα πάντως στη ΣΥΜΟΦΕ πολύ ντουμάνι ρε παιδιαααααααααααααααααα!!!!

Θα χρειαστώ ξεκάπνισμα το σουκου μάλλον!!!! Very Happy

Επιασε πουρί το μπουρί ? Very Happy



lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:39 am
hornetkav wrote:
VFR2004 wrote:
hornetkav wrote:Σημερα πάντως στη ΣΥΜΟΦΕ πολύ ντουμάνι ρε παιδιαααααααααααααααααα!!!!

Θα χρειαστώ ξεκάπνισμα το σουκου μάλλον!!!! Very Happy

Επιασε πουρί το μπουρί ? Very Happy



lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Νόντας ο τεράστιος

Respect Thumbsup
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:41 am
ELENA wrote:
'AGGEVI' wrote:Προσωπικα ειμαι καπνιστης 18 χρονια και μολις φετος στα μεσα του πρωτου μηνα εβαλα σκοπο να μειωσω το καπνισμα απο 2 πακετα σε 4-5 τσιγαρα ανα ημερα.

Ειλικρινά πες μου δεν το σκέφτεσαι ? Από τα 4 πακέτα ? Επειδή το δοκίμασα και εγώ και δεν έπιασε δεν τα μετράς ? Εγω το σκεφτόμουν και έλεγα αχ άλλο ένα τσιγαράκι !! Πόσα έκανα?? 2, 3 ,αμαν είναι το τέταρτο !!!!!!!!!Τέλος για σήμερα ! Και μετά αντιλήφθηκα ότι αν δεν πάρω απόφαση να το κόψω τελείως γιατρειά δεν έχει . Ειλικρινά καπνίζω πλέον όπως να' ναι ! Μπορεί να μην κάνω πολλά τις καημερινές αλλά μπορεί και το Σαβ/κο να κάνω όσα δεν έκανα την εβδομμάδα όλη.Είμαστε άρρωστοι το έχετε καταλάβει?


Οχι Ελενα προσπαθω και δεν το σκεφτομαι ουτε τα μετραω, απλα κανω τσιγαρο με τον καφε μου (κατι που μου ειναι δυσκολο ακομα να κοψω) και οταν τυχει να πιω ποτακι. Εκοψα ή για να ακριβολογω προσπαθω ακομα να κοψω, τα τσιγαρα "συνηθειας" δηλαδη ολα αυτα που αναβα χωρις πραγματικα να το θελω. Οπως ειπα εξ' αρχης ειμαι στην προσπαθεια ακομα δεν εχω σκοπο να καταπιεστω .... Bye
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 12:43 am
'AGGEVI' wrote:
ELENA wrote:
'AGGEVI' wrote:Προσωπικα ειμαι καπνιστης 18 χρονια και μολις φετος στα μεσα του πρωτου μηνα εβαλα σκοπο να μειωσω το καπνισμα απο 2 πακετα σε 4-5 τσιγαρα ανα ημερα.

Ειλικρινά πες μου δεν το σκέφτεσαι ? Από τα 4 πακέτα ? Επειδή το δοκίμασα και εγώ και δεν έπιασε δεν τα μετράς ? Εγω το σκεφτόμουν και έλεγα αχ άλλο ένα τσιγαράκι !! Πόσα έκανα?? 2, 3 ,αμαν είναι το τέταρτο !!!!!!!!!Τέλος για σήμερα ! Και μετά αντιλήφθηκα ότι αν δεν πάρω απόφαση να το κόψω τελείως γιατρειά δεν έχει . Ειλικρινά καπνίζω πλέον όπως να' ναι ! Μπορεί να μην κάνω πολλά τις καημερινές αλλά μπορεί και το Σαβ/κο να κάνω όσα δεν έκανα την εβδομμάδα όλη.Είμαστε άρρωστοι το έχετε καταλάβει?


Οχι Ελενα προσπαθω και δεν το σκεφτομαι ουτε τα μετραω, απλα κανω τσιγαρο με τον καφε μου (κατι που μου ειναι δυσκολο ακομα να κοψω) και οταν τυχει να πιω ποτακι. Εκοψα ή για να ακριβολογω προσπαθω ακομα να κοψω, τα τσιγαρα "συνηθειας" δηλαδη ολα αυτα που αναβα χωρις πραγματικα να το θελω. Οπως ειπα εξ' αρχης ειμαι στην προσπαθεια ακομα δεν εχω σκοπο να καταπιεστω .... Bye



Clapping2 Clapping2 Clapping2 cheerleader cheerleader cheerleader cheerleader rock on
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 7:20 am
Συμφωνώ για τον παραλογισμό και των αντικαπνιστπων μερικές φορές.
Και η λύση, για μένα, δεν είναι να πηγαίνεις και να κάνεις σαματά, απλά το σκέφτεσαι απο πριν και αν δε σε παίρνει, δεν πάς και τελειώνει η υπόθεση. Είτε αυτό είναι τα μπουζούκια, ο καφές, η πίτα ή ο ΣΥΜΟΦΕ.
Ναι κάτι χάνεις αλλά ουτε χαλιέσαι ούτε χαλάς τη σχέση σου με τους γύρω.

Μήπως είναι η κράση του Έλληνα.... προσωπικά βρίσκω υποτιμητική οποιαδήποτε τέτοια παραδοχή.
Γενικότερα το βρίσκω θλιβερό ακόμα σήμερα, εν έτει 2010, η κουβέντα για το αν καπνιζουμε η όχι να θυμίζει μαύρο σε νοτια πολιτεία του 50 στις ΗΠΑ που μπαίνει σε μπαρ λευκών και ξεκινάει συζήτηση για το ρατσισμό.

Καλές είναι οι θεωρίες, αλλά οταν τα κάνουμε συγκεκριμένα λίγο δυσκολεύει το πράγμα.
Ξαναρωτάω λοιπόν. Ερχεται η κοπή το πίτα, και σκάει ο Βασίλης με το (πολυ χαριτωμένο ) πιτσιρίκι.
- του λέμε 'Φίλε κακώς έκανες, παρε το μικρό και φύγε' ?
- παίζουμε ανέμελα με το μικρό ανάμεσα στο ντουμάνι και του προσφέρουμε μερικές τζούρες παθητικού;
-σκεφτόμαστε οτι 'αα φιλε εκανες λάθος που τον εφερες, τωρα θα καπνίσουμε παρέα'... και συνεχίζουμε;
-δεν το ανάβουμε;

Το πρώτο αν το έκανε κάποιος θα τον παραδεχόμουνα. Το τελευταίο, εκ του αποτελέσματος, δεν ίσχυσε.
Τα ενδιάμεσα εγω δεν τα θεωρώ ηθικά σωστά, νόμιμα - ξενόμιμα.
Νόμος που να μας κάνει να σεβόμαστε δεν θα βγεί ποτέ.
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

2/2/2010, 8:49 pm
ΑΡΧΟΝΤΑΣ!!



VFRH & κάπνισμα - Page 2 Dsc00022j

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Dsc00023c[u]
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

VFRH & κάπνισμα - Page 2 Empty Re: VFRH & κάπνισμα

3/2/2010, 2:35 pm
προσωπικα δεν μου αρεσει να ακουω την λεξη αντικαπνιστης γιατι δεν πολεμαω το τσιγαρο θεωρουμε μη καπνιστης γιατι δεν καπνιζω και δεν με απασχολει αμα οι αλλοι καπνιζουν ,ας καπνισουν οσο θελουν και οποτε θελουν και σε οποιο σημειο της γης γουσταρουν ,αυτοι κανουν κακο στον εαυτο τους και το βρισκω λαθος να τους αποπερνουμε επειδη καπνιζουν .Πιστευω οτι πρεπει απο μονοι τους να συνηδητοποιησουν οτι δεν πρεπει να καπνιζουν διπλα σε ανθρωπους οι οποιοι δεν καπνιζουν ειδικα διπλα σε παιδια και σε εγγυους .Εχω μπει μεσα σε νοσοκομειο στην πτερυγα του αγγειοχειρουργικου και εβλεπα γεροντακια οι οποιοι ηταν 55 χρονων!! και μοιαζαν με 100 και οι περισσοτεροι ειχαν κομενα ποδια και χερια επειδη ειχαν βουλωσει οι αρτηριες τους και παθανε γαγγραινα απο το τσιγαρο,ο παππους του κοψανε το ποδι απο το τσιγαρο και ο πατερας επαθε ρηξη κοιλιακης αορτης και την γλυτωσε απο θαυμα λογω του τσιγαρου,και το ειχε κοψει απο το 94 ,γι αυτο θερμη παρακληση σεβαστειτε τους γυρω σας και προσπαθειστε να μην καπνιζετε διπλα τους .
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum