Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

+14
mak
Fanrider
posnightmist
xapos_kil
apostat
KiloMeater
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Vvag
easy rider
Don John
Postman
gasoil
glystras
Armenis
18 posters
Go down
Sieche
Sieche
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 184
Ηλικία : 51
Μοντέλο : VFR RC 46
Κράνος : O´NEAL Havoc

Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα... - Page 3 Empty Re: Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

14/3/2010, 4:40 am
H africana εχει καρμπυρατερ και διπλα μπουζι ανα κιλυνδρο!Δεν εχει λοξιγκα ετσι. Smile
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα... - Page 3 Empty Re: Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

22/7/2012, 10:35 pm
Ξεθαβω το θεμα γιατι εχω κατι παρομοιο με το vfr μου ( εκτος απο τα ηλεκτρικα που οποτε γουσταρει με αφηνει απο φωτα). Μου μπερδευει κ εμενα στις χαμηλες με σταθερο γκαζι. Βρηκε κανεις που ειχε το προβλημα τι ηταν? φευγω αυριο το βραδυ για Βενετια και ο χρονος ειναι πολυ περιορισμενος , οτι κανω αυριο το πρωι.
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα... - Page 3 Empty Re: Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

22/7/2012, 10:58 pm
φίλε SOTOS80,

δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω άμεσα με το πρόβλημα. Νομίζω όμως ότι πρέπει να κανονίσεις άμεσα να κλείσεις πακέτο οδικής ώστε αν γίνει κάτι απευκταίο να μην σου χαλάσει τα πάντα. Ελπίζω ότι και αν είναι να λυθεί άμεσα (σήμερα στην βόλτα είχαμε ένα φούιτ και αν δεν είχαμε μαζί το φαστ ενώ ο φίλος δεν είχε οδική θα είχαμε ένα θέμα στο να επιστρέψουμε από το βουνό στον πολιτισμό).
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα... - Page 3 Empty Re: Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

22/7/2012, 11:06 pm
Εχω κανονισει και οδικη βοηθεια αλλα προσπαθω να λυσω οτι προβημα τυχον εχω ωστε να γινει το ταξιδι οπως πρεπει. Δυστυχως για καποιον λογο μου τα εμφανιζει τωρα πριν το ταξιδι.. μεσολαβουσε και Σαββατολυριακο οποτε δεν μπορουσα να κανω και πολλα. Το ποβλημα με τα ηλεκτρικα δεν εχω βρει λυση ...απλα βγαζω σιγα σιγα καλωδιακια εκτος της μπλε φυσσας.. μεχρι τωρα ειμαι στα 6 αν θυμαμαι καλα. Πρεπει καποια στιγμη να το δω και αυτο αλλα αυτο θελει αρκετο χρονο και λυσιμο της μηχανης πραγμα που δεν μπορει να γινει αυριο. Οπότε αν τυχόν με αφησει απο φωτα..απλα δεν θα κυκλοφορώ νύχτα. Το μπέρδεμα μου το παρουσίασε πρίν απο 3-4 μέρες όπου βρισκόμουνα στην Κρήτη. Έπεστρεψα εχτές το πρωί πήγα σε μερικά συνεργεία αλλά κανείς δεν ήθελε να ασχοληθεί λόγο Σαββάτου. :( Οπότε ελπίζω ότι αύριο κάτι θα προλάβω να κάνω. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω που να το πάω γιατί ο δικός μου που πάω χρόνια δεν είναι εξουσιοδοτημένος της HONDA και νομίζω δεν έχει προγραμμα να συνδεθεί να δέι τί γίνειται στο μοτερ...άρα πρέπει να παω σε κάποιον εξουσιοδοτημένο παρόλο που δεν τους συμπαθώ καθόλου... ειδικά μετα απο κάποιες κουβέντες που είχα με μερικούς απο αυτούς και επέμεναν ότι δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα με τα ηλεκτρικά των VFR.
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα... - Page 3 Empty Re: Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

22/7/2012, 11:40 pm
Περιπου το ιδιο ρεταρισμα παθαινω και εγω περιπου στις 5-6.000 στροφες. Επιφυλασομαι σε κακη βενζινη και στην υπερβολικη ζεστη μιας που το εκανε τα τελευταια 100 μεσημεριανα (38-40 βαθμους) απο τα 500 χιλιομετρα που εκανα αυτες τις μερες και μετα απο βενζινη ανεφοδιασμο σε βενζινη. Ειδομεν.
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα... - Page 3 Empty Re: Περιεργο μηχανικο φρεναρισμα...

22/7/2012, 11:43 pm
Εμένα δεν πρέπει να είναι βενζίνη γιατί ειδικά τις τελευταίες μέρες άλλαξα αρκετες φορές καθώς έκανα πολλά χιλιόμετρα στην Κρήτη και κάθε φορά απο διαφορετικό βενζινάδικο. Τώρα ούτε θέμα ζέστης είναι πιστεύω γιατί μου το κάνει και βραδάκι όπου έχει δροσίσει λίγο.

Έχει κανείς να προτείνει κανενάν καλό μάστορα στην παρειοχή των Αθηνων που φυσικά να μην με γδύσει απλά και μόνο για να το βαλει στο μηχάνημα να δεί τί γίνεται με μείγματα - αέρα.?
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum