Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

+26
vtecpatra
demon
PetrosVFR
Alarm
Roberto
DENTOCOP
chr1s_86
noe13
Παναγιώτης Κ.
nasos
mak
Armenis
padelis
Don John
macrozan
Ταξιδευτής
vasilakos
glystras
Vvag
Viking
kostasdirt
KiloMeater
Ο φυσικός
Fanrider
Leader
Mythos
30 posters
Go down
Mythos
Mythos
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-29
Mηνύματα : 59
Ηλικία : 45
Μοντέλο : Non VFR
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

9/3/2009, 11:05 pm
Μιας και δεν υπάρχει -νομίζω- αντίστοιχο θέμα είπα να κάνω μια αρχή για να εμπλουτίσουμε το Site με τις απόψεις μας....

Για πείτε λοιπόν ποιες θεωρείτε καλύτερες εξατμίσεις για τις Βεφες σας..?? απλές..?? carbon...?? η δεν παίζει ρόλο... cheers cheers Knupp Knupp
Leader
Leader
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 33
Ηλικία : 55
Μοντέλο : VFR 800 VTEC ABS 6/08
Κράνος : Schuberth S1 Flame Spirit

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

9/3/2009, 11:08 pm
Εγω προτιμω Carbon, καταρχην απο θεμα ομορφιας, λόγω βαρους, μικρότερης αποβαλουσας θερμοκρασίας και καλυτερου υλικου κατασκευής!

Σημ. Ερχονται μεθαύριο ραααααα! Yahoo Yahoo Yahoo Yahoo
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

10/3/2009, 10:04 pm
Yeessss carbon Smile πολυ καλη ελαφρια και δε καιει Evil or Very Mad
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

10/3/2009, 10:35 pm
Στο 750 έχω βάλει μια carbon εξάτμιση της Lazer. Την έχω βάλει πριν 6 χρόνια(!) και συνεχίζει να δουλεύει ακάθεκτη. Θυμάμαι τι μεγάλη διαφορά είχαν στο βάρος με τη μαμίσια. Τις κρατούσα στα χέρια και η carbon ήταν σαν να μην υπήρχε. Από απόδοση δεν είδα κάποια τεράστια διαφορά αλλά ούτε και την περίμενα. Πάντως δουλεύει πιο ευχάριστα ψηλά από πριν.
Leader
Leader
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 33
Ηλικία : 55
Μοντέλο : VFR 800 VTEC ABS 6/08
Κράνος : Schuberth S1 Flame Spirit

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

31/3/2009, 10:50 pm
Έβαλα τις Leovince Carbon πριν απο λίγες ώρες! Καταρχήν είναι πανέμορφες και πανάλαφρες! Ο ήχος, ακόμη και με τις τάπες, εξαίσιος! Το γκάζι επίσης, έχει λίγο καλύτερη απόκριση και η μετάβαση του Vtec, είναι πιο ομαλή τώρα. Μόλις βρω τρόπο να βγάλω τις τάπες(αυτές οι κ@λόβιδες που έχει, θελουν ειδικό εργαλείο για να βγουν), θα ξαναποσταρω εντυπώσεις! Εν ολίγης, άξιζε με το παραπάνω τα λεφτά της, η συγκεκριμένη βελτίωση! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

31/3/2009, 11:30 pm
Αμα πώ οτι μαρέσουνε οι εργοστασιακές του θα σας ξενερώσω;

Blush
Leader
Leader
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 33
Ηλικία : 55
Μοντέλο : VFR 800 VTEC ABS 6/08
Κράνος : Schuberth S1 Flame Spirit

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

31/3/2009, 11:37 pm
Οχι φυσικά! Αλλωστε οι "μαμα" εξατμίσεις ειναι ενα απο τα πιο ομορφα και πιο "χαρακτηριστικά" σημεια του VFR!
kostasdirt
kostasdirt
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 460
Ηλικία : 50
Μοντέλο : ΚΤΜ 990 Adventure EXC 450
Κράνος : Shoei XR1000 UVEX Enduro Airoh Stelt Senior

http://www.motobay.gr

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

31/3/2009, 11:47 pm
ΤΙΤΑΝΙΟ δεν το συζητώ αμετάβλητο υλικό ελαφρύ σαν carbon ανθεκτικό σαν ατσάλι σπάνιο και πανάκριβο έχω τις leovince μόνιμα ξετάπωτες...
kostasdirt
kostasdirt
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 460
Ηλικία : 50
Μοντέλο : ΚΤΜ 990 Adventure EXC 450
Κράνος : Shoei XR1000 UVEX Enduro Airoh Stelt Senior

http://www.motobay.gr

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

31/3/2009, 11:48 pm
Leader wrote:Έβαλα τις Leovince Carbon πριν απο λίγες ώρες! Καταρχήν είναι πανέμορφες και πανάλαφρες! Ο ήχος, ακόμη και με τις τάπες, εξαίσιος! Το γκάζι επίσης, έχει λίγο καλύτερη απόκριση και η μετάβαση του Vtec, είναι πιο ομαλή τώρα. Μόλις βρω τρόπο να βγάλω τις τάπες(αυτές οι κ@λόβιδες που έχει, θελουν ειδικό εργαλείο για να βγουν), θα ξαναποσταρω εντυπώσεις! Εν ολίγης, άξιζε με το παραπάνω τα λεφτά της, η συγκεκριμένη βελτίωση! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Δεν χρειάζεται ειδικό εργαλείο παρόλο που η βίδα είναι ιδιαίτερη ξεβιδώνει με ένα ίσιο κατσαβίδι.
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 12:48 am
Ύστερα από μελέτες Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? 979951 νομίζω ότι καλύτερες είναι οι staintune Punk

Τα λεφτά έφταναν για leovince aluminium που είναι επίσης πολύ καλές και μόνο μισό κιλό βαρύτερες από τις κάρμπον Thumbsup
Viking
Viking
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 230
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Aprilia RSV Tuono
Κράνος : Suomy Spec1R

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 12:59 am
kostasdirt wrote:
Leader wrote:Έβαλα τις Leovince Carbon πριν απο λίγες ώρες! Καταρχήν είναι πανέμορφες και πανάλαφρες! Ο ήχος, ακόμη και με τις τάπες, εξαίσιος! Το γκάζι επίσης, έχει λίγο καλύτερη απόκριση και η μετάβαση του Vtec, είναι πιο ομαλή τώρα. Μόλις βρω τρόπο να βγάλω τις τάπες(αυτές οι κ@λόβιδες που έχει, θελουν ειδικό εργαλείο για να βγουν), θα ξαναποσταρω εντυπώσεις! Εν ολίγης, άξιζε με το παραπάνω τα λεφτά της, η συγκεκριμένη βελτίωση! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Δεν χρειάζεται ειδικό εργαλείο παρόλο που η βίδα είναι ιδιαίτερη ξεβιδώνει με ένα ίσιο κατσαβίδι.
Κώστα δεν νομίζω ρε συ,προσπάθησα πάρα πολύ silent

Έχει παράξενο κεφάλι αυτή η βίδα,μόνο βιδώνει,αν πας να ξεβιδώσεις διώχνει το κατσαβίδι..Μιλάμε για τις ίδιες βίδες?
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 9:27 am
KiloMeater wrote:Αμα πώ οτι μαρέσουνε οι εργοστασιακές του θα σας ξενερώσω;

Blush

Όλα καλά με τις εξατμίσεις, ψήνομαι πολύ να βάλω κι εγώ τελευταία (ο ήχος του VFR ΠΡΕΠΕΙ να ακούγεται..!), αλλά από πλευράς εμφάνισης και μόνο θα συμφωνήσω με το Χιλιομετροφάγο... ΔΕΝ υπάρχουν πιο όμορφες από τις μαμίσιες. Είναι σχεδιασμένες για αυτή τη μηχανή και ακολουθούν τις γραμμές τις, αντιθέτως από όλες τις αφτερμάρκετ οι οποίες δείχνουν μικρές (ειδικά στην μεγάλη ουρά της Βέφας). Αυτό ισχύει και για τις περισσότερες μηχανές που έχουν τις εξατμίσεις κάτω από την ουρά (στο fazer που είχα, το ίδιο) εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις (συνδιασμό εξάτμισης - μηχανής) όπως το ducati του Ταξιδευτή π.χ.

Αυτή είναι η προσωπική μου αντικειμενική γνώμη... Razz Razz Razz
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 12:29 pm
για οποιον αρεσουν οι μαμα αλλα θελουν κατι καλυτερο http://www.bos-exhausts.com/cat/0230208-eng.html
kostasdirt
kostasdirt
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 460
Ηλικία : 50
Μοντέλο : ΚΤΜ 990 Adventure EXC 450
Κράνος : Shoei XR1000 UVEX Enduro Airoh Stelt Senior

http://www.motobay.gr

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 4:16 pm
Viking wrote:Ύστερα από μελέτες Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? 979951 νομίζω ότι καλύτερες είναι οι staintune Punk

Τα λεφτά έφταναν για leovince aluminium που είναι επίσης πολύ καλές και μόνο μισό κιλό βαρύτερες από τις κάρμπον Thumbsup
Λένε ότι είναι καλές αλλά προσωπικά δεν μου αρέσουν πολύ νίκελο βρε παιδάκι μου.. Laughing
kostasdirt
kostasdirt
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 460
Ηλικία : 50
Μοντέλο : ΚΤΜ 990 Adventure EXC 450
Κράνος : Shoei XR1000 UVEX Enduro Airoh Stelt Senior

http://www.motobay.gr

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 4:18 pm
Viking wrote:
kostasdirt wrote:
Leader wrote:Έβαλα τις Leovince Carbon πριν απο λίγες ώρες! Καταρχήν είναι πανέμορφες και πανάλαφρες! Ο ήχος, ακόμη και με τις τάπες, εξαίσιος! Το γκάζι επίσης, έχει λίγο καλύτερη απόκριση και η μετάβαση του Vtec, είναι πιο ομαλή τώρα. Μόλις βρω τρόπο να βγάλω τις τάπες(αυτές οι κ@λόβιδες που έχει, θελουν ειδικό εργαλείο για να βγουν), θα ξαναποσταρω εντυπώσεις! Εν ολίγης, άξιζε με το παραπάνω τα λεφτά της, η συγκεκριμένη βελτίωση! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Δεν χρειάζεται ειδικό εργαλείο παρόλο που η βίδα είναι ιδιαίτερη ξεβιδώνει με ένα ίσιο κατσαβίδι.
Κώστα δεν νομίζω ρε συ,προσπάθησα πάρα πολύ silent

Έχει παράξενο κεφάλι αυτή η βίδα,μόνο βιδώνει,αν πας να ξεβιδώσεις διώχνει το κατσαβίδι..Μιλάμε για τις ίδιες βίδες?
Ναι για τις ίδιες μιλάμε πράγματι είναι περίεργες αλλά θυμάμαι ότι πιέζοντας δυνατά το κατσαβίδι τις ξεβίδωσα ΠΡΟΣΟΧΗ όμως μην σου γλυστρήσει γιατί μετά.. Wall Crying or Very sad
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 5:14 pm
Παιδια γεια σας.
Προσφατα εβαλα τις leo αλουμινιου και φιλτρο DNA. Πραγματι η διαφορα ειναι αισθητη. Shocked Το μετρησα με φιλους και εχει σημαντικα καλυτερη ροπη (μαλλον καποιο κενο εκει στις 5000 σαλ εξαφανιστηκε) και η μεταβαση στο vtec οπως εγραψε και καποιος φιλος ακομα εγινε ομαλοτερη. Very Happy
Τελικη δεν εχω μετρησει ακομα, δε βρηκα ευκαιρια...δεν περιμενω και διαφορά σοβαρη, γιατι ηδη εβλεπα συχνα πανω απο 265 χλμ, οποτε, ποσα να ανεβασει ακομα; Χλωμο το βλεπω... Neutral

Παντως ειναι πολυ ελαφρυτερες. Κοντα στο 1/3 των μαμισιων. Και αρκετα ομορφες.
Συμφωνω ομως οτι οι μαμισιες ειναι πιο καλαισθητες.
Οι βιδες που γραφεις φιλε leader ειναι ειδικες για να μην κλεβονται οι σιγαστηρες. Mad Ξεσφιγγουν με σκυλα και μετα βγαινουν ευκολα. Οι σιγαστηρες βγαινουν λιγο δύσκολα. Εναι πολυ εφαρμοστοι. Εγω εβαλα και λιγο αντισκωριακο και τους εβγαλα με το πισω μερος, την ξυλινη λαβή δλδ, ενος σφυριου για να μην τους γρατζουνισω με τιποτα μεταλλικο.
Βεβαια το ακουσα λιγο και τους εβαλα παλι με τις ιδιες βιδες. Ειμαι κατα του θορυβου. Αλλωστε νομιζω οτι ξεταπωτες επηρρεαζουν αρνητικα και τη ροπη.

Βασιλης


Last edited by vasilakos on 1/4/2009, 5:29 pm; edited 1 time in total
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 5:25 pm
glystras wrote:για οποιον αρεσουν οι μαμα αλλα θελουν κατι καλυτερο [url=http://www.bos-exhausts.com/cat/0230208-eng.html
http://www.bos-exhausts.com/cat/0230208-eng.html[/quote[/url]]

Φιλε glystra κι εγω νομιζω οτι αυτες οι bos δεν ειναι τοσο ομορφες σαν τις original και δεν εχουν και λιγο racing εμφανιση σαν καποιες αλλες Wink

Τις εβαλε ενας φιλος και το αποτελεσμα ειναι αισθητικα μετριο Neutral . Αυτη ειναι βεβαια προσωπικη μου εκτιμηση.

Βασιλης
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 9:00 pm
Eμενα η μηχανη ηρθε με προικα ηδη μια ωραιοτατη aftermarket εξατμιση Sebring Carbon.
Τα μονα 2 "κακα" που εχει ειναι οτι:

- ειναι τοποθετημενη στην "μαμα" χαμηλη θεση
- λογω Γερμανιας ειναι road legal και εντελως αθορυβη Neutral -εχω μεχρι και πιστοποιητικο θορυβου για την εξατμιση, για τυχον ελεγχο. (Οι Γερμανοι σε αυτα ΔΕΝ αστειευονται)

Ετσι απο την αρχη σκεφτομουν οτι ενα απο τα πραγματα που πρεπει να κανω ειναι να παρω μια ανοιχτη εξατμιση που να μπει και ψηλα για να φαινεται και η υπεροχη ζαντα. Cool Το ξερω οτι ειναι λιγο ασυνηθιστο να εχει καποιος ηδη aftermarket εξατμιση και να θελει και αλλη, αλλα λογω των παραπανω το πηρα αποφαση. Blush

Παντως το ΤΙ θα εβαζα ηταν ευκολη αποφαση: απο τοτε που εψαχνα για VFR ειχα δει μια φωτογραφια με μια απιστευτη οβαλ εξατμιση με 2 αποληξεις και ειχα μεινει ετσι: Shocked Shocked I love you I love you I love you

Εψαξα λιγο και βρηκα οτι ειναι η Remus Viper Carbon. (αγνοηστε τον γκανγκουρα) Laughing
Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Bertl1
Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? 1005568784017282042S600x600Q85

Kαι το πιο ωραιο; Μιας που ειναι παλιοτερο μοντελο, την βρηκα σε στοκ και η τιμη της ειναι εξευτελιστικη! Ποσο; 100 ευρουλακια ειναι καλα;;; Worthy Rock Rock
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

1/4/2009, 11:45 pm
Νικο ειναι αυτο που μου ελεγες?

Αυτη απο οτι βλεπω δεν ειναι διαιρουμενη με ελατηρια και κολιε πρεπει να περνει βαση ε?

Η τιμη ειναι πολυ super
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 68
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

2/4/2009, 12:23 am
εμενα με αρεσουν τα λεοβιντσια μου (με κανουν και νοιωθω 60 χρονια νεωτερος) Laughing

https://2img.net/r/ihimizer/img21/3017/img0487t.jpg
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

2/4/2009, 2:08 am
Για λεγε ρε Νικο καμια λεπτομερεια!
Μονο μια υπαρχει?? απο που? πως??
Μην εισαι μονοφαγας ρε Mad Razz
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

2/4/2009, 8:51 am
χεχεχεχε! Smile Πολυ χαιρομαι που σας αρεσει η επιλογη μου!

Γιαννη μου, εννοειται ρε δικε μου οτι θα σε φτιαξω! Ετσι θα αφησω το φιλο;
Ακου μονοφαγας! Εγω ρε; Laughing Λοιπον, το μαγαζι ειναι στην Αγγλια κ το εχει ενα ζευγαρι μοτοσυκλετιστων. Ειναι ευγενεστατοι κ πολυ γρηγοροι στις απαντησεις τους.
Αν δεν απατωμαι εχουν ακομα αρκετο στοκ. 100 λιρες Αγγλιας εχει η εξατμιση. Αν σε ενδιαφερει κ μεσαια σωληνα ειναι αλλα 50 λιρες. Εγω που θα την τοποθετησω ψηλα θα παρω κ τα 2. ;)
Το αλλο καλο ειναι οτι τα μεταφορικα ειναι πολυ οικονομικα για κοτζαμ εξατμιση.. 30 λιρες.

Αν σε ενδιαφερει ριξε μια ματια στο site τους: www.motopike.com

Φανη, αυτη ειναι η εξατμιση που σε ελεγα φιλαρακι! Καλη δεν ειναι; I love you
Τι εννοεις αν ειναι διαιρουμενη η οχι; εχει 2 τμηματα. Το τελικο κ τη μεσαια σωληνα. Τωρα πως ενωνουν; θα δουμε!
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

10/4/2009, 7:56 pm
δεν ξερω αν κανουν δουλεια....αλλα σε ομορφια μετα τις μαμισιες οι two brothers ειναι οι πιο ομορφες....
kostasdirt
kostasdirt
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 460
Ηλικία : 50
Μοντέλο : ΚΤΜ 990 Adventure EXC 450
Κράνος : Shoei XR1000 UVEX Enduro Airoh Stelt Senior

http://www.motobay.gr

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

11/4/2009, 6:48 pm
Η μ@λ@κι@ με τις two brothers είναι ότι η μία είναι διακοσμητική! (λειτουργεί σαν αποθηκευτικός χώρος..)
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

11/4/2009, 6:56 pm
Surprised σοβαρα?????δεν το ηξερα......αρα η κραταμε μαμισιες η ψαχνουμε να δουμε αν κανει καλη δουλεια ο LPA(χειροποιητες)Wink
Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

17/4/2010, 11:45 pm
παιδια επειδη ψηθηκα κιολας για εξατμιση, ψαχνομαι για τις leovince σε τιτανιο αν υπαρχουν... το εχει ψαξει κανεις;
στο ebay (ιταλιας) εχει μονο αλουμινιο κ καρμπον κ επισης φαινεται να εχει βγει καινουργιο σχεδιο με διαφορετικο τελειωμα... οχι πιπιρολι αλλα κωνικο..
αν υπηρχε akrapovic η yoshimura θα εβαζα κατι τετοιο αλλα δυσκολα μιας κ δεν εχω βρει πουθενα... αλλα μια καρμπον ακραποβιτς εξαγωνη στο vfr πιστευω θα ηταν τελεια... παιζει πατεντα; απο αλλο μηχανακι τελικο; για HELP! Laughing
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

18/4/2010, 9:22 am
Armenis wrote:αλλα μια καρμπον ακραποβιτς εξαγωνη στο vfr πιστευω θα ηταν τελεια...
παίζει αλλά είναι λίγο πιο μακριές από ότι χρειάζεται
Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

18/4/2010, 9:41 am
ε να τσι κοψουμε ωρε! rambo Very Happy

οποτε μενουμε στις λεοβινς... αλλα αυτο το πραγμα με ψιλοχαλαει... την ιδια εξατμιση που ειχα στο σκουτερ θα βαλω κ στο VFR? Blink Very Happy τιτανιο πλεον δε βγαινει ε; μονο μτχ αν βρω...
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

18/4/2010, 10:11 am
http://www.mybike.gr/topic/30784-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%83-leovince-sbk-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-vfr/

για κάνε μια προσπάθεια ...και σίγουρα να σου κάνει καλύτερη τιμή
mak
mak
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 586
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Honda VFR RC46 II
Κράνος : AGV K3 Rossi Sword, Arai Chaser Force Red

Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..? Empty Re: Ποια η ''καλύτερη'' εξάτμιση για VFR..?

18/4/2010, 1:36 pm
glystras wrote:
Armenis wrote:αλλα μια καρμπον ακραποβιτς εξαγωνη στο vfr πιστευω θα ηταν τελεια...
παίζει αλλά είναι λίγο πιο μακριές από ότι χρειάζεται

+1

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum