Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

+23
Roberto
NIKOS 13
karapialis
kostasdirt
vasilakos
xristos280
Alarm
chr1s_86
Tinder
Fanrider
Ταξιδευτής
Ο φυσικός
Postman
sotokan
dinpas
nasos
Sir Eater
Vvag
gasoil
alextsouk
KiloMeater
glystras
Don John
27 posters
Go down
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 10:36 pm
glystras wrote:όπως και όσο μπορεί κάποιος να ζητήσει νομικές ευθύνες σε μια εκδρομή του VFRH άλλο τόσο μπορεί και για την πίστα ... δυστυχώς ατυχές το σχόλιο Νικόλα

πάντως για να πούμε και κάτι σοβαρό θα πρέπει να δημιουργηθεί μια ομάδα με έμπειρα άτομα που θα αναλάβει την οργάνωση και θα έχει τον τσαμπουκα να αρνηθεί σε μέλος την πίστα

πχ έναν τεχνικό έλεγχο
τήρηση ωραρίου στα sessions
στην έξοδο από τα pits θα υπάρχει σημαία από κάποιον από την ομάδα και θα τηρείτε ευλαβικά από τα μέλη

αυτά τα άτομα θα έχουν τον πλήρη έλεγχο της πίστας και θα ενημερώσουν όλους, πριν την πίστα, τις διαδικασίες...

+782

Καλά το πάμε, μ' αρέσει. Very Happy Very Happy Very Happy

Ας πούμε λοιπόν...

1. Glystras
2. Dohn John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag


Last edited by Vvag on 20/4/2010, 10:37 pm; edited 1 time in total
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 10:36 pm
glystras wrote:

πάντως για να πούμε και κάτι σοβαρό θα πρέπει να δημιουργηθεί μια ομάδα με έμπειρα άτομα που θα αναλάβει την οργάνωση και θα έχει τον τσαμπουκα να αρνηθεί σε μέλος την πίστα

πχ έναν τεχνικό έλεγχο
τήρηση ωραρίου στα sessions
στην έξοδο από τα pits θα υπάρχει σημαία από κάποιον από την ομάδα και θα τηρείτε ευλαβικά από τα μέλη


αυτά τα άτομα θα έχουν τον πλήρη έλεγχο της πίστας και θα ενημερώσουν όλους, πριν την πίστα, τις διαδικασίες...




Σημαντικο πολυ σωστο !!

Ταξιδευτής wrote:
Don John wrote:......


Τα πιο σημαντικα θεματα που βλεπω ειναι:

- πληρης τεχνικος ελεγχος *

- αναληψη/καταμερισμος ευθυνων για οτι τυχον συμβει -κατι που θεωρω πολυ σοβαρο ζητημα γιατι πριν το κακο ολοι ειναι φιλοι. Οταν ομως ο Χ πεσει πανω στον Ψ και αρχισουν τα μου σου του ειναι που στραβωνει το πραγμα...
καταμερισμος ευθυνων για οτι τυχον συμβει - Να το λεγαμε καλυτερα τηρηση κανονων εντος πιστας
το καταμερισμος ευθυνων για οτι τυχον συμβει ..ακουγετε καπως ...



- Αυστηρο moderation στο dress code. Πχ οχι κορντουρες, οχι ελαφρια μπουφαν/τζιν, οχι ασυνδετα ρουχα, οχι τσαντακια/"μπανανες" στη μεση κλπ

Καμια κορντουρα αμα ο αλος δεν εχει δερμα δε νομιζω να ειναι και τραγικο ωρε

- Αυστηρο moderation στη συμπεριφορα μεσα στην πιστα και μαυρη σημαια σε οσους τυχει να βαλουν σε κινδυνο αλλους κλπ

- Σωστα groups ανα εμπειρια αναβατη

- Σχεδιο ΑΜΕΣΗΣ δρασης (δεν κανω καθολου πλακα) σε περιπτωση στραβης

+1 ΣΩΣΤΟ
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 10:39 pm
gasoil wrote:
Καλοβλέπω την πρόταση του Ηλία για ένα group επισκεπτών ετσι αν εμεις κάνουμε 2 groups να μπαίνουμε 1 κάθε 3.
Να τους πούμε και 200 ευρώ το session να βγάλουμε κιόλας. Καλυτεροι είναι οι άλλοι ???

lol! lol!

εισαι παλιανθρωπος ρεεε Swear Swear Swear

lol! lol! lol! naaa naaa naaa
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 10:48 pm
Don John wrote:
gasoil wrote:
Καλοβλέπω την πρόταση του Ηλία για ένα group επισκεπτών ετσι αν εμεις κάνουμε 2 groups να μπαίνουμε 1 κάθε 3.
Να τους πούμε και 200 ευρώ το session να βγάλουμε κιόλας. Καλυτεροι είναι οι άλλοι ???

lol! lol!

εισαι παλιανθρωπος ρεεε Swear Swear Swear

lol! lol! lol! naaa naaa naaa

Καλα λεει καλα λεειΜια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 55kyhe





Αφου το κοστος αλλαξε το αντεχω Thumbsup
1. Glystras
2. Dohn John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag
6. CB1-FAN
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 10:49 pm
sad2 sad2 sad2
Δυστυχώς δεν μου βγαίνει.


Μπράβο παιδιά πολύ ωραία φάση !!!
Ζηλεύωωω Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 979951 Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 979951 Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 979951
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 10:54 pm
gasoil wrote:
Ταξιδευτής wrote:
Για το θεμα της αδειας ομολογω οτι το βλεπω ΠΟΛΥ δυσκολο δυστυχως... :( Ομως θα το παλεψω αν τελικα προχωρησουμε...
Τα δύσκολα τα φτιάξαμε παλιά.
Τώρα παλεύουμε τα αδύνατα.

Αρα είσαι μέσα Smile

1. Glystras
2. Dohn John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil

cheers

Καλοβλέπω την πρόταση του Ηλία για ένα group επισκεπτών ετσι αν εμεις κάνουμε 2 groups να μπαίνουμε 1 κάθε 3.
Να τους πούμε και 200 ευρώ το session να βγάλουμε κιόλας. Καλυτεροι είναι οι άλλοι ???

lol! lol!

+οσα θες! Laughing Μ' αρεσεις ρε μπαγασα! Laughing Worthy cheers
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 11:34 pm
Πολύ καλή ιδέα και πρωτοβουλία...!

Θα ήθελα να συμμετάσχω στην οργάνωση, να βοηθήσω κτλ, αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγω του ότι δεν θα έχω πολύ χρόνο τους επόμενους 2 μήνες...

Πιθανή η συμμετοχή ωστόσο τη μέρα του trackday...


Μόνο μια απορία έχω, τι ακριβώς εννοείτε με το €200/session? Τιμή από trackday του ΧΨΩ διοργανωτή δεν είναι πάντως, μια και τα ολοήμερα απ'όσο ξέρω είναι €60-70 και του 0-300 €15/session.

Don John wrote:
Μια παρουσίαση σας έκανα για έναν ακόμα τρόπο που υπάρχει vs στα 200€/ session του Ζαφειρόπουλου και ΜΟΝΟΝ αν σας φαίνεται λογικό, τότε και μόνο τότε, κάνουμε μια προσπάθεια να το υλοποιήσουμε.
gasoil
gasoil
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-06
Mηνύματα : 252
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR 03 VTEC ABS
Κράνος : Καμία επιλογή

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 11:47 pm
chr1s_86 wrote:Πολύ καλή ιδέα και πρωτοβουλία...!

Θα ήθελα να συμμετάσχω στην οργάνωση, να βοηθήσω κτλ, αν και δεν ξέρω αν θα μπορέσω λόγω του ότι δεν θα έχω πολύ χρόνο τους επόμενους 2 μήνες...

Πιθανή η συμμετοχή ωστόσο τη μέρα του trackday...


Μόνο μια απορία έχω, τι ακριβώς εννοείτε με το €200/session? Τιμή από trackday του ΧΨΩ διοργανωτή δεν είναι πάντως, μια και τα ολοήμερα απ'όσο ξέρω είναι €60-70 και του 0-300 €15/session.

Don John wrote:
Μια παρουσίαση σας έκανα για έναν ακόμα τρόπο που υπάρχει vs στα 200€/ session του Ζαφειρόπουλου και ΜΟΝΟΝ αν σας φαίνεται λογικό, τότε και μόνο τότε, κάνουμε μια προσπάθεια να το υλοποιήσουμε.

Προς το παρόν το μόνο που ξέρουμε ειναι οτι η πίστα για ολο το απόγευμα θα στοιχίσει περίπου 1200 ευρώ. Το κόστος ανα άτομο θα εξαρτηθεί απο τις συμμετοχές.
Αρα αναμονή. Για αυτόν τον λόγο η έγκαιρη δήλωση συμμετοχής βοηθάει.
cheers
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

20/4/2010, 11:53 pm
postmankav wrote:Τελικα δεν την γλιτωνω την 600αρα… χαχαχαχχα

Μπραβο Γιαννη για την πρωτοβουλία….Respect Respect Respect


Εδώ θα ηθελα να προσθεσω ότι θα ηταν καλη φαση να ριχναμε και κανενα σουβλακι στα καρβουνα….. εεε τοσους γυρους θα φαμε, να μην μασήσουμε και τιποτα???? Εεεεε????? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

δε τη γλιτωνεις....στο ειπα εγω εδω και μερες
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:05 am
αν ειναι ευκολο να μου πειτε για ποτε το υπολογιζετε...δεν περιμενω να μου πειτε ημερομηνια προς θεου...!!αλλα μεσα σε ποιο μηνα το υπολογιζετε, δηλαδη μαιο , ιουνιο κλπ κλπ. ρωταω γιατι εχω δηλωσει σημετοχη για τις 9 μαιου που λεγαμε. οικονομικο το θεμα...απο αδεια δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα.
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:15 am
Πάνω που τοχω κάνει τάμα να μην ξανα-αμαρτανω πρωτού διαβώ το χρυσό μονοπάτι, με διαολίζετε συνεχώς...
Αμα πιά, δεν αφήνετε εναν άνθρωπο να αγιάσει...


1. Glystras
2. Dohn John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag
6. CB1-FAN
7. KiloMeater (& friends)
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:19 am
KiloMeater wrote:Πάνω που τοχω κάνει τάμα να μην ξανα-αμαρτανω πρωτού διαβώ το χρυσό μονοπάτι, με διαολίζετε συνεχώς...
Αμα πιά, δεν αφήνετε εναν άνθρωπο να αγιάσει...

7. KiloMeater (& friends)

how many?? Wink
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:34 am
1. Glystras
2. Dohn John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag
6. CB1-FAN
7. KiloMeater (& friends)
8. Ο φυσικός
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:36 am
παιδια αυτό με τους φίλους δεν μου πολύ κάθετε καλά..

εμείς μεταξύ μας έχουμε ένα σεβασμό και σίγουρα θα ακούσει ο ένας τον άλλο, αλλά πες πχ είναι ο φίλος του Ηλία μέσα παρασυρετε και κάνει επικίνδυνες προσπεράσεις και του βγει μαύρη σημαία ......θα πει και με το δίκιο του..... ποιος νομίζεις ότι είσαι- είσαστε και θα συνεχίσει

να κοιτάξουμε πρώτα μεταξύ μας τι κάνουμε και μετά βλέπουμε


Last edited by glystras on 21/4/2010, 12:43 am; edited 1 time in total
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:39 am
Don John wrote:
KiloMeater wrote:Πάνω που τοχω κάνει τάμα να μην ξανα-αμαρτανω πρωτού διαβώ το χρυσό μονοπάτι, με διαολίζετε συνεχώς...
Αμα πιά, δεν αφήνετε εναν άνθρωπο να αγιάσει...

7. KiloMeater (& friends)

how many?? Wink

Κάτσε να ρωτήσω αυριο να σας πώ, εχω απο 2 εως 5 υποψηφίους.
Ομως λέμε για ατομα που δεν εχουνε δερμα φορμες κτλ... οκ το κρανάκι τους, το μπουφανάκι τους (κορντουρα) , γάντι μποτα κομπλε αλλά That's all..
αν ειναι οκ να φτιαξουμε ενα τέτοιο γκρουπάκι για νιουφηδες θα παίξουνε μάλλον αλλιώς δύσκολα...

περισσότερα αυριο...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:43 am
Πολλοί φαντάζομαι δε θα έχουν δέρματα. Γι αυτό τι κάνουμε; Μπορούν να μπουν με τις κορντούρες ή υπάρχει περίπτωση με κάποιο τρόπο να είναι κάποιος που θα νοικιάζει;

Όσο για την ημερομηνία, φαντάζομαι πως αρχές με μέσα Μαΐου θα ήταν καλά... Τέλος Μαΐου έχουμε και μια Πανελλήνια και αρχές Ιουνίου, Ιταλία... Smile
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:44 am
glystras wrote:παιδια αυτό με τους φίλους δεν μου πολύ κάθετε καλά..

εμείς μεταξύ μας έχουμε ένα σεβασμό και σίγουρα θα ακούσει ο ένας τον άλλο, αλλά πες πχ είναι ο φίλος του Ηλία μέσα παρασυρετε και κάνει επικίνδυνες προσπεράσεις και του βγει μαύρη σημαία ......θα πει και με το δίκιο του..... ποιος νομίζεις ότι είσαι- ήσαστε και θα συνεχίσει

να κοιτάξουμε πρώτα μεταξύ μας τι κάνουμε και μετά βλέπουμε

λογικός προβληματισμός, και εγώ θα τον είχα...
πρόταση είναι, αμα μας κανει καλώς, αμα δε μας κάνει.. λελε
Βασικα για να μειωθεί το κόστος το είπα...
αλλά ετσι που το εχω αρχισει και το σκεφτομαι, νομιζω αμα βγαζαμε ενα τετοιο ομοιογενες γρουπακι με τετοιο προσανατολισμο (δηλαδη chance of a lifetime για σημετοχή σε πίστα) θα ητανε καλή φάση για αυτούς.. εχει και μια κοινωνική διασταση βρε αδερφε!

πάντως μη φανταστείς οτι θα βγαλω post σε forum να μαζέψω οποιον περνάει απέξω..
λέμε για ανθρώπους που να τους ξέρουμε καλά, έγώ πχ εχω κατα νού συγγενείς, συναδελφους στη δουλειά κτλ...
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:46 am
πιστεύω κορντούρα είναι ΟΚ με την προϋπόθεση να έχει και παντελόνι το όποιο να συνδέετε με το μπουφάν και να έχουν όλες τις προστασίες
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:54 am
ΝΟΜΙΖΩ ότι όταν μιλούσαμε για την αρχική μας "πρόταση" και σκέψη, είχαμε αποδεχτεί μεταξύ μας τις κορντουρες και απλά έμενε να δούμε αν θα είναι αποδεκτές από τον διοργανωτή Suspect

ΑΝ λοιπόν είναι έτσι και ΑΝ όλα τα υπόλοιπα (διασφάλιση "πειθαρχίας", τήρηση κανόνων κλπ) λυθούν τότε γιατί να μην το αποδεχτούμε και τώρα?? Think

Όσο αφορά την ημερομηνία Βάγγο δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα ιδιαίτερο αφού μιλάμε για καθημερινή και μάλλον ακούγεται σωστή η τοποθέτηση σου για Μάιο :_hi:
Alarm
Alarm
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-21
Mηνύματα : 268
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Honda CBR 600 RR '07
Κράνος : Shoei XR-1000

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 9:24 am
Καθημερινη εγω θα ειμαι απον. Φτανω σπιτι στις 7 , οποτε δεν προλαβαινω,
Κριμα Neutral
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 9:47 am
το να πάρετε 1 μερούλα άδεια δεν το έχετε σκεφτεί ;;;;;

νομίζετε ότι αν δεν την πάρετε θα την πληρωθείτε lol!

έλα Alarm και θα σου κάνω δώρο μια γέφυρα για τα πιρούνια σου ......
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 9:52 am
Οντως παιδιά.. οι άδειες δεν είμαι μόνο για διακοπές το καλοκαίρι.

μια εβδομαδα (5 εργάσιμες) σκορπισμένη ανα single ημέρα μεσα στο ετος δινειεξαιρετικές ευκαιρίες πχ μια φορά το δίμηνο να κάνεις κάτι ομορφο... ενα TD, μια μονοήμερη κτλ...
Και συνήθως ειναι και πιο εύκολο για τους εργοδότες απο το να τις μαζέυεις και κάποια στιγμή να ζητησεις 4 εβδομαδες
(as if... Wink
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 9:52 am
να δω πως θα παει το οικονομικο και θα σας πω.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 9:59 am
KiloMeater wrote:Οντως παιδιά.. οι άδειες δεν είμαι μόνο για διακοπές το καλοκαίρι.

μια εβδομαδα (5 εργάσιμες) σκορπισμένη ανα single ημέρα μεσα στο ετος δινειεξαιρετικές ευκαιρίες πχ μια φορά το δίμηνο να κάνεις κάτι ομορφο... ενα TD, μια μονοήμερη κτλ...
Και συνήθως ειναι και πιο εύκολο για τους εργοδότες απο το να τις μαζέυεις και κάποια στιγμή να ζητησεις 4 εβδομαδες
(as if... Wink


Εκτός αν κάνεις διακοπές μόνο όταν κλείνει η εταιρία... που σημαίνει πως δεν παίρνεις άδεια όποτε θες.
Κάπως έτσι είναι η περίπτωσή μου, αλλά σε εξαιρετικές περιπτώσεις (όπως ένα ταξίδι στην Ιταλία ας πούμε) ή το να φύγω 1-2 ώρες νωρίτερα μια φορά στο τόσο, τα κανονίζω. Αλλά εγώ είμαι τυχερός... Smile
xristos280
xristos280
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-08-08
Mηνύματα : 489
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR 800 2009
Κράνος : SHOEI XR 1000 crest

Χρήστος

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 10:27 am
1. Glystras
2. Dohn John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag
6. CB1-FAN
7. KiloMeater (& friends)
8. Ο φυσικός
9.Xristos280 (Με υπερπροσπάθεια αλλά νομίζω το έχουμε.γιατι έτσι μας αρέσε!! Very Happy )
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 10:54 am
1. Glystras
2. Don John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag
6. CB1-FAN
7. KiloMeater (& friends)
8. Ο φυσικός
9.Xristos280 (Με υπερπροσπάθεια αλλά νομίζω το έχουμε.γιατι έτσι μας αρέσε!! )
10. Sotokan

Σωτηρη δεν σε περιμενα αλλο και το εβαλα εγω Razz Wink . Τάσο εσυ?? confused


Last edited by Don John on 21/4/2010, 7:05 pm; edited 1 time in total
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 10:55 am
Don John wrote:
how many?? Wink ]

Λοιπον, εχω 3 ή 4 ατομα
(GS1200, Vstrom x 2, αυτοί είναι οι πιο σίγουροι, και ίσως ενα Brossaki για 4ο)
Ενθουσιαστήκανε με την ιδέα , μιλάμε για άτομα που ποτέ δεν θα τολμούσανε να μπούμε πίστα υπο άλλες συνθήκες
Εχουνε εξοπλισμό φουλ αλλα όχι δερμα

Πάντως αυτό το γκρουπάκι λογω ιδιαιτερων συνθηκων, δεν πρεπει να εχει πολύ κόσμο, προτείνω ως 10 άτομα max.

Επίσης, βάλε στη λίστα αλλον ενα με VFR 800 FI Wink
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 11:34 am
KiloMeater wrote:
Don John wrote:
how many?? Wink ]

Λοιπον, εχω 3 ή 4 ατομα
(GS1200, Vstrom x 2, αυτοί είναι οι πιο σίγουροι, και ίσως ενα Brossaki για 4ο)
Ενθουσιαστήκανε με την ιδέα , μιλάμε για άτομα που ποτέ δεν θα τολμούσανε να μπούμε πίστα υπο άλλες συνθήκες
Εχουνε εξοπλισμό φουλ αλλα όχι δερμα

Πάντως αυτό το γκρουπάκι λογω ιδιαιτερων συνθηκων, δεν πρεπει να εχει πολύ κόσμο, προτείνω ως 10 άτομα max.

Επίσης, βάλε στη λίστα αλλον ενα με VFR 800 FI Wink

Μια χαρά ακούγεται Λιάκο Wink

αν μαζευτούν 10 άτομα (γνωστά και μυαλωμένα Wink ) και δημιουργήσουν χαλαρά ένα "δικό τους" γκρουπακι, τότε θεωρώ πως θα γίνουμε και εμείς άλλοι 20 Wink για άλλα δυο δικά μας γκρουπ Rolling Eyes

Με συνολικά 30 άτομα , μια χαρά θα μας βγει η τιμή και το κόστος ανά άτομο, μένοντας ακριβώς και στον αρχικό προϋπολογισμό των παραδειγμάτων Thumbsup

1. Glystras
2. Don John
3. Ταξιδευτής
4. Gasoil
5. Vvag
6. CB1-FAN
7. KiloMeater (& friends)
8. Ο φυσικός
9. Xristos280 (Με υπερπροσπάθεια αλλά νομίζω το έχουμε.γιατι έτσι μας αρέσε!! )
10. Sotokan
11. VFR FI (φίλος Ηλία)


Last edited by Don John on 21/4/2010, 7:05 pm; edited 1 time in total
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:17 pm
1) Θα χρειαστούμε κριτες = τα γνωστά άτομα που παραφυλάνε στις γωνίες με τις σημαίες;
Εγώ φαντάζομαι μονο εναν στα pits κυρίως για να δείχνει το τέλος τoυ session και οχι κάτι περισσότερο. Το θεωρείτε μεγάλη 'εκπτωση' ασφάλειας αυτό;
Για αυτη τη δουλειά θα χρειαστούμε καποιο φιλο (μη οδηγό) που να γουσταρει..
Φωτουλααααααα...

2) Κάτι αναφέρθηκε για το Δημήτρη το Μπούκη. Μακάρι να είναι εκει θα μας βοηθήσει αλλα γιατι να έρθει ο άνθρωπος, τι εχει να κερδίσει;Αν παλι δεν ερθει, μηχάνημα για αερα στα λαστιχα δε θα εχουμε... καλα θα φύγουμε με ξεφούσκωτα δε χαλασε και ο κοσμος...

3) Τον δανεικό εξοπλισμό τον διαθέτουν οι διοργανώτριες εταιρίες ή ο ιδιοκτήτης της πίστας; Παίζει δηλαδή καμια φόρμα για κάποιον που δεν εχει και θέλει;

4) Φωτογραφίες. Δεν εχει νόημα να φέρουμε επαγγελματία, τόσοι ασχολούμαστε με φωτο εδω μέσα. Φέρτε την καλή φωτογραφική με οτι φακό έχετε. Βιντεάκια επίσης καλοδεχούμενα (αν και δεν θα σας αρέσει αυτό που θα δείτε μετά για τον εαυτό σας...)
Ομως δεν μπορει ο καθενας να περιδιαβαινει την πιστα για να πιασει καλες φωτογραφιες... θέλει κάποιον ελεγχο

5) Οδηγίες για αρχάριους.
για το γκρουπάκι με φιλους κτλ (ασχετους με το χώρο πιστας): μπορώ να αναλάβω εγώ να τους κάνω μια ξενάγηση και να τους πούμε μερικά βασικά για την πίστα πριν μπούνε, καθώς και 1-2 γύρους στην αρχή να δούνε τα πατήματα.
Φυσικά καμία σχέση με εννοιες εκπαιδευτή η οτιδήποτε τέτοιο.
Στο γκρουπάκι με τα VFR φαντάζομαι αντίστοιχα κάποιος άλλος θα αναλάβει

6) Οσο το σκέφτομαι, τόσο καταλήγω οτι πρέπει να έχουμε μια δήλωση, εστω και ηλεκτρονικά , με email κτλ, οπου ο καθένας αναγνωρίζει οτι μπαίνει με ατομική του ευθύνη.
Alarm
Alarm
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-21
Mηνύματα : 268
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Honda CBR 600 RR '07
Κράνος : Shoei XR-1000

Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day... - Page 2 Empty Re: Μια «εναλλακτική» ΠΡΟΤΑΣΗ για VFR+φίλοι track day...

21/4/2010, 12:31 pm
glystras wrote:το να πάρετε 1 μερούλα άδεια δεν το έχετε σκεφτεί ;;;;;

νομίζετε ότι αν δεν την πάρετε θα την πληρωθείτε lol!

έλα Alarm και θα σου κάνω δώρο μια γέφυρα για τα πιρούνια σου ......

Μακαρι να ηταν ετσι ευκολο. Πειρα 1 μονοημερη αδεια πρην λιγο καιρο για να παω σε track day . Με τα χιλια ζωρια μου την εδωσαν. Εδω δεν σκευτηκα καν να παρω αδεια προχθες που ημουν κρυομενος και επρεπε να ημουν με ενεσεις κορτιζονης για την μεση και οχι στη δουλεια.

Θα προσπαθησω αν και δεν μπορω να υποσχεθω τιποτα. Neutral
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum