Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

+16
DENTOCOP
Roberto
SCORPIOS
gabadoo
karapialis
Don John
Fanrider
nikos-ex victor
Tinder
FZMAN
Postman
Mythos
vasilakos
Them1s xXx
tomakos
Παναγιώτης Κ.
20 posters
Go down
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

15/8/2010, 9:07 pm
Σημείωση από τον Valentino Rossi


«Είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσω με λίγες λέξεις ποιά ήταν η σχέση μου με τη Yamaha τα τελευταία επτά χρόνια.



Πολλά πράγματα έχουν αλλάξει από τότε – πίσω στο 2004, αλλά ιδιαίτερα «αυτή», η Μ1 μου, άλλαξε. Εκείνο τον καιρό ήταν μια ταπεινή «μεσαίων θέσεων στο grid» μοτοσυκλέτα MotoGP, χλευαζόμενη από τους περισσότερους οδηγούς και μηχανικούς των MotoGP. Τώρα, έχοντάς την βοηθήσει να εξελιχθεί και να βελτιωθεί, μπορείς να τη δεις να χαμογελάει μέσα στο γκαράζ της, έχοντας κερδίσει τον σεβασμό και τον θαυμασμό, αλλά και τη μεταχείριση ως «πρώτης κλάσης».



Η λίστα των ανθρώπων που έκαναν αυτή την μεταμόρφωση δυνατή, είναι πολύ μεγάλη, αλλά θα ήθελα να ευχαριστήσω έτσι κι αλλιώς τους Masao Furusawa, Masahiko Nakajima και τον «δικό μου» Hiroya Atsumi ως εκπρόσωπους όλων των μηχανικών που εργάστηκαν σκληρά για να αλλάξουν το πρόσωπο της Μ1 μας. Μετά, τον Jeremy Burgess και όλα τα παιδιά στο γκαράζ, που την φρόντισαν με αγάπη σε όλες τις πίστες του κόσμου και επίσης όλους και όλες που εργάστηκαν στην ομάδα της Yamaha στη διάρκεια όλων αυτών των χρόνων.



Τώρα, ήρθε η στιγμή να κοιτάξω για νέες προκλήσεις, η δουλειά μου εδώ στη Yamaha τελείωσε. Δυστυχώς ακόμα και οι πιο όμορφες ιστορίες αγάπης τελειώνουν, αλλά αφήνουν πολλές υπέροχες αναμνήσεις, όπως όταν η Μ1 μου κι εγώ φιληθήκαμε για πρώτη φορά στο γρασίδι του Welkom, όταν με κοίταξε στα μάτια και μου είπε «σ’ αγαπώ!»
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

16/8/2010, 12:03 am
Ναι, ναι κλαψ, βρήκα άλλο γκομενάκι πιο σκερτζόζο και ατίθασοπαιχνιδιάρικο. Very Happy Razz
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

16/8/2010, 11:51 am
Kάλα τα λέει ο Vale άλλα με χρώματα repsol θα ήταν
η τέλεια αναχώρηση απο την YAMAHA..
Αν κ πιο πολύ με τσαντίζει που θα πάει ο stoner στην HONDA
παρά ο VALE στις κουδουνίστρες... Very Happy
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

16/8/2010, 12:20 pm
Καλα τα λες Θεμη Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Συμφωνω..ας παει να τρεξει και με τα κομπρεσερ απ τη Μπολωνια,αφου τοσο πολυ το θελουν σ ολη την Ιταλια..
Εμεις τον αγαπαμε κι ετσι...
Αλλα οπως και να το κανουμε ενα repsol κοστουμακι θα του πηγαινε κουτι,να ξαναφορουσε..
Αν και φοβαμαι οτι με την εξελιξη που εχουν τα xonda θα εκλεβε εκκλησιες.
Ας ειναι ομως.Καλη επιτυχια να εχει στη νεα προκληση που επελεξε,αλλωστε για αυτο τον αγαπαμε και τον ξεχωριζουμε,γιατι λεει ναι σε νεες προκλησεις.
Mythos
Mythos
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-29
Mηνύματα : 59
Ηλικία : 45
Μοντέλο : Non VFR
Κράνος : Καμία επιλογή

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

16/8/2010, 4:54 pm
εε ρε... γλέντια..επιτέλους θα εχω αναβάτη και μάρκα μηχανής στην ιδια ομάδα να υποστηρίζω !!! χαχαχ
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

16/8/2010, 9:07 pm
tomakos wrote:Ναι, ναι κλαψ, βρήκα άλλο γκομενάκι πιο σκερτζόζο και ατίθασοπαιχνιδιάρικο. Very Happy Razz

lol! lol! lol! lol! lol!
FZMAN
FZMAN
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-25
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 57
Μοντέλο : YAMAHA FAZER 600 S2
Κράνος : SHOEI XR 1100

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

4/9/2010, 8:28 pm
Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Valentinof I love you
Όπως έχει δηλώση η Μ1 είναι η αγαπημένη του μοτοσυκλέτα.
Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha P20070916210450343 I love you

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha P20080118172835625 I love you
Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Valentinorossiyamahajpg I love you
Και βέβαια δεν έχει ξαναμιλήσει με τέτοια λόγια για καμιά άλλη απ΄τις μοτοσυκλέτες που είχε.
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

5/9/2010, 5:20 am
FZMAN wrote:...
Και βέβαια δεν έχει ξαναμιλήσει με τέτοια λόγια για καμιά άλλη απ΄τις μοτοσυκλέτες που είχε.

Ναι βεβαίως, απλά μεγάλωσε... Very Happy

FZMAN
FZMAN
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-25
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 57
Μοντέλο : YAMAHA FAZER 600 S2
Κράνος : SHOEI XR 1100

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

5/9/2010, 11:32 am
VFR2004 wrote:
FZMAN wrote:...
Και βέβαια δεν έχει ξαναμιλήσει με τέτοια λόγια για καμιά άλλη απ΄τις μοτοσυκλέτες που είχε.

Ναι βεβαίως, απλά μεγάλωσε... Very Happy

Συμφωνώ αλλά απλά θα μπορούσε να μην πεί τίποτα. Wink
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

5/9/2010, 4:52 pm
THEMISXXX wrote:Kάλα τα λέει ο Vale άλλα με χρώματα repsol θα ήταν
η τέλεια αναχώρηση απο την YAMAHA..
Αν κ πιο πολύ με τσαντίζει που θα πάει ο stoner στην HONDA
παρά ο VALE στις κουδουνίστρες... Very Happy

συμφωνώ κ επαυξάνω....+782!!!
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

5/9/2010, 7:39 pm
postmankav wrote:
tomakos wrote:Ναι, ναι κλαψ, βρήκα άλλο γκομενάκι πιο σκερτζόζο και ατίθασοπαιχνιδιάρικο. Very Happy Razz

lol! lol! lol! lol! lol!

+ Ναι ναι λεω πολυ κλαψα




Ασε ητανε που ητανε πεσμενος φετος , θα τον ζαλισει και ο θορυβος των κατσαρολικων , και μεχρι να τα συνηθησει κι αυτα θα κανει περιπατο ο γλιφιτζουρακιας .
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

6/9/2010, 12:18 am
Πως το ελεγε σημερα ο Διατσιδης να δεις ?? Suspect

Σε μια ευθεια που ειναι μικροτερη και απο αυτην ακομα την ευθεια των Σερρων, η τελικη της Honda, ηταν 10 χιλ. πανω απο ολες τις αλλες μοτοσικλετες Rolling Eyes ..

Αυτο ειναι δυναμη κυριοι Thumbsup . Σε αυτο το μηχανακι θα ηθελα εγω, να δω ξανα τον γιατρο Wink
karapialis
karapialis
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-15
Mηνύματα : 189
Ηλικία : 45
Μοντέλο : 2008
Κράνος : Arai rx7,shoei diabolic

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

6/9/2010, 1:14 am
To moto gp έχει παραγινει χαλια σαν θεαμα(να χεσω το traction) και θυμιζει προπονησεις αγωνιζόμενων,δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο
Απο την αλλη τα moto2 εχουν θεαμα,μαχες,ενταση και πιστευω οτι τα αδικουν που δεν τα μεταδιδουν απευθειας.

Σημερα βεβαια υπηρξε μια ατυχη στιγμη για ενα νεο παιδι,ο οποιος εχασε την ζωη του-Tomizawa.

Αναγκαστηκα τα κατεβαζω απο torrent για να τα δω,και επειδη μολις ειδα τον αγωνα και το ατυχημα,ειλικρινα συγκλονιστηκα.
Οι ηλιθιοι δεν βγαλαν καν κοκκινη σημαια για να μπει το ασθενοφορο,μαλλον το θεωρησαν απλη πτωση.Αν γινοταν δε στην μεγαλη κατηγορια αυτο σε κανενα pedrosa ή rossi θα ειχε ερθει εγκαιρα το ελικοπτερο και ο στρατος μαζι....

Τελος παντων κριμα το παιδι..


http://www.motogp.com/en/news/2010/Press+Conference+Race+Direction+Shoya+Tomizawa
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

6/9/2010, 8:14 am
Don John wrote:Πως το ελεγε σημερα ο Διατσιδης να δεις ?? Suspect

Σε μια ευθεια που ειναι μικροτερη και απο αυτην ακομα την ευθεια των Σερρων, η τελικη της Honda, ηταν 10 χιλ. πανω απο ολες τις αλλες μοτοσικλετες Rolling Eyes ..

Αυτο ειναι δυναμη κυριοι Thumbsup . Σε αυτο το μηχανακι θα ηθελα εγω, να δω ξανα τον γιατρο Wink



Records:
Pole Lap: Dani PEDROSA 1'33.948 161.9 Km/h
Fastest Lap: Lap: 7 Dani PEDROSA 1'34.340 161.3 Km/h
Circuit Record Lap: 2010 Dani PEDROSA 1'34.340 161.3 Km/h
Best Lap: 2008 Casey STONER 1'33.378 162.9 Km/h



Αυτο ειναι Δυναμη και σε αυτο το μηχανακι θελουμε να δουμε τον Γιατρο!!!!!!

http://www.motogp.com/en/Results+Statistics


Razz Razz
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

14/9/2010, 11:16 am
Για να έχει θέαμα πρέπει να επιστρέψουν τα 1000
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

10/10/2010, 4:00 pm
Για να λεμε και την αληθεια, σημερα οι ανθρωποι της YAMAHA, μπορει να πανηγυριζουν τον τιτλο, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ θα ειναι ΚΑΙ "λιγο συγκινημενοι" Rolling Eyes

Ε ναι........ας μην πουμε πως τα δακρυα ειναι λογω της απωλειας αυτου που χανουν αλλα μονο απο συγκινηση Razz

Μας εφτιαξες παλι γιατρε Thumbsup Worship Worship Worship Worship
karapialis
karapialis
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-15
Mηνύματα : 189
Ηλικία : 45
Μοντέλο : 2008
Κράνος : Arai rx7,shoei diabolic

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

10/10/2010, 5:00 pm
Να τον χαιρονται τον παγκοσμιο, ο οποιος δεν χαιρεταει καν τον Spies και ο Rossi χρειαστηκε να του τραβηξει τον ωμο για να τον χαιρετησει.

Τελευταιος κινητηρας και δυνατοτερος για την Yamapa αλλα παρολα αυτα το παλικαρι πηγαινε πιο αργα απο την καθυστερηση.

Συγχαρητηρια στον Ελιας ,παγκοσμιο 2010 για τα moto2.
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

10/10/2010, 7:02 pm
Για εμένα είναι ο πιο αντιπαθής οδηγός.Επιμένω ότι απο συγκυρίες πήρε το πρωτάθλημα.
Ο γιατρός έδειξε και σήμερα ποιος είναι το αφεντικό.
Ας μην έκανε ο μηχανικός την βλακεία και ήταν ο πεντρόσα μέσα τότε να βλέπαμε.
Χαρηκα για τον elias γιατί μου αρέσει ο τρόπος που μπαίνει με ανάποδα τιμόνι στις στροφές
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

10/10/2010, 10:01 pm

Το να εισαι οπαδος καποιου οδηγος (ή καποιας ομαδας στο πδοσφαιρο αντιστοιχα..)
προυποθετει να εισαι πανω απο ολα Φιλαθλος,να αγαπας τους αγωνες συγκεκριμενα,τους
μηχανοκινητους αγωνες...

Μπορει ο Ροσσι να εφερε πολυ κοσμο στα MotoGP αλλα ελλατωθηκαν οι γνωστες (προς Θεου δεν
το λεω για σενα Σκορπιε,μην παρεξηγηθω,απλα δραττομαι της ευκαιριας με το ποστ σου..)

Πολλαπλασιαστηκαν οι οπαδοι,ελλατωθηκαν οι Φιλαθλοι
Ο Ροσσι να κερδιζει (και το Αιγαλεω με τον Ολυμπιακο που λεγανε και εδω στην Ελλαδα)
και να πανε να αφτοθουνε ολοι...

Για παμε να πω την γνωμη μου,πανω στο ποστ σου....




SCORPIOS wrote:Επιμένω ότι απο συγκυρίες πήρε το πρωτάθλημα.

Απο συγκυριες ε;
Σε 15 αγωνες μεχρι τωρα,εχει ανεβει στο βαθρο τις 13 φορες....
7 νικες
4 δευτερες
2 τριτες
και σε δυο αγωνες 4ος,παρακατω δεν εχει παει...
καμμια πτωση πουθενα,σε κανεναν αγωνα...

Ο Πεντροσα εχει 4 νικες,ο Στονερ 2 και ο Ροσσι 2


Συγκυρια;
Συγκυρια που ειναι ο ταχυτερος ολων,ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ (το τονιζω αυτο!!);;;;;;


SCORPIOS wrote:Ο γιατρός έδειξε και σήμερα ποιος είναι το αφεντικό.

Ο Γιατρος ειναι απλα ο Γιατρος
Δεν υπαρχουν τιτλοι για αυτον τωρα πια,τα εχει παρει ολα,δεν εχει να αποδειξει τιποτα
εκτος του να ξετρελλανει ενα Εθνος,ενα προσωπικο του στοιχημα
Ιταλος αναβατης (και δη ενα ονομα σαν τον Ροσσι!!!!)να παρει ενα Παγκοσμιο Πρωταθλημα
με Ιταλικη ομαδα-Μοτοσυκλετα (και δη την Ντουκατι!!!!!!)


...αλλα αφεντικο δεν ειναι πλεον (οσον αφορα την απολυτη ταχυτητα..)
Θεος στα φρενα,καραεμπειρος στον αγωνα και στις τακτικες,μανουλα στα ψυχολογικα
αλλα υπαρχει νεο Λιονταρι στην αγελη,το οποιο μαλιστα τον διωχνει κιολας....(για διαφορους
λογους που θα τους πουμε σε αλλη φαση..)

SCORPIOS wrote:Ας μην έκανε ο μηχανικός την βλακεία και ήταν ο πεντρόσα μέσα τότε να βλέπαμε.

Ας μην ειχε και η γιαγια μου ροδες να μην την κυνηγαγε ο παππους καβαλα στο αλογο!!!
Ελπιζω να καταλαβες οτι με τα Αν δεν γραφεται Ιστορια...
Και το '06 αν δεν επεφτε ο Ροσσι,δεν θα επαιρνε το Π.Π. ο Χευντεν

Ο Πεντροσα,τελικα ειναι δευτερατζα,και ας λεει ο Ρομπερτο-Παναγιωτης οτι θελει...
Ας μην ειχε τα λεφτα των χορηγων του και θα σου ελεγα ποιος θα εμενε παρεα με τον Στονερ
(ενα ηδη Π.Π.) στην Χοντα....

Ο συνομιληκος του Πεντροσα,Λορεντζο ειναι Παγκοσμιος Πρωταθλητης,ο επισης συνομιλικος
Στονερ ειναι Πρωταθλητης εδω και δυο χρονιες....
Θα δειτε του χρονου...


SCORPIOS wrote:Χαρηκα για τον elias γιατί μου αρέσει ο τρόπος που μπαίνει με ανάποδα τιμόνι στις στροφές

Καλος ο Ελιας αλλα μεχρι Μοτο2...
Του δοθηκε η ευκαιρια στην μεγαλη κατηγορια,αλλα "ετρεχε" οποτε ηθελε,'η οποτε ηταν να
υπογραψει κανα συμβολαιο!!!!
Καλοριζικος παντως,του αξιζε γιατι ηταν ο πιο σταθερος στην Μοτο 2 φετος,τοσο σε ταχυτητα
οσο και σε διαρκεια



Για να συνοψισω
Παναξιος Πρωταθλητης ο "μικρος"...
Μαθητεψε κοντα στον κορυφαιο,εκανε υπομονη,εδειξε δειγματα απο περσι,και φετος (μαζι με
την τυχη οτι δεν επσε πουθενα..)ηταν Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ...
Δεν ειναι καθολου τυχαιο αλλωστε ,(οπως ακουσαμε σημερα στην περιγραφη..)οτι ο ιδιος ο
Ροσσι του απεδωσε τα ευσημα λεγοντας οτι δεν ειναι να απορεις που ο Λορεντζο δεν
πεφτει...Ειναι πολυ καλος και δεν πεφτει...!!!!


Μια προβλεψη


Τωρα που εφυγε το αγχος απο τον μικρο,τωρα που ο ιδιος ειναι Πρωταθλητης και η ομαδα του
Παγκοσμια Πρωταθλητρια κοιταξτε να δειτε τι τρελλα πραματα θα κανει στον επομενο αγωνα της
Αυστραλιας (αν τον εχω ψυχολογησει καλα..)

Θα τρελλανει τα χρονομετρα
Αυτο το καινουργιο μοτερ της Γιαμαχα τα σπαει λεμε...!!!!!!
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

11/10/2010, 1:47 pm
Ρε Θοδωρη,αναρωτιεμαι γιατι δεν μπορεις να νοιωσεις την αγαπη που εχει ο κοσμος,απο ολες τις ηπειρους και ολων των ηλικιων για τον Ροσσι,τη λατρεια θα ελεγα καλυτερα.
Καποιο λογο θα εχουν ολοι ρε φιλε,δεν μπορει...καποιο λογο που με τις πολλες αναλυσεις δεν τον βλεπεις,χανεται.
Καλες οι αναλυσεις,αλλα εμεις θεμε αλατι και πιπερι..
Πρωτος η τεταρτος δεν μας νοιαζει..καθολου.
Ολοι σ αυτο το επιπεδο ειναι σιγουρα κορυφαιοι,και κατα συνθηκη γρηγοροτεροι απ το Γιατρο.
Ομως ποτε τους ολοι μαζι,δεν θα εχουν την αποδοχη,την αναγνωριση που εχει ο Γιατρος.
Να ερχονται απο ολη τη γη με παιδια,με σκυλια..κυριολεκτικα,ακομα και ανθρωποι μεγαλοι σε ηλικια..κατι που ειδες αλλωστε,για να τους δουν.
Μαλλον γιατι δεν εχουν το μεγαλειο αυτου του παιδιου,ισως γιατι παντα ειναι χαμογελαστος;ισως γιατι παντα προσπαθει στο μεγιστο;ισως γιατι αυτοσαρκαζεται;γιατι δεν παραπονιεται;
Ισως και ολα αυτα μαζι,τον εχουν φθασει στο σημειο που ειναι.
Βεβαια φιλε,καθε γνωμη και αποψη ειδικα δικη σου,ειναι ενδιαφερουσα.
karapialis
karapialis
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-15
Mηνύματα : 189
Ηλικία : 45
Μοντέλο : 2008
Κράνος : Arai rx7,shoei diabolic

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

11/10/2010, 3:30 pm
Μια προβλεψη


Τωρα που εφυγε το αγχος απο τον μικρο,τωρα που ο ιδιος ειναι Πρωταθλητης και η ομαδα του
Παγκοσμια Πρωταθλητρια κοιταξτε να δειτε τι τρελλα πραματα θα κανει στον επομενο αγωνα της
Αυστραλιας (αν τον εχω ψυχολογησει καλα..)

Θα τρελλανει τα χρονομετρα
Αυτο το καινουργιο μοτερ της Γιαμαχα τα σπαει λεμε...!!!!!!

Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

11/10/2010, 4:23 pm
karapialis wrote:

lol! lol! lol!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

12/10/2010, 9:22 pm
Φίλε μου gabadoo δεν παρεξηγιέμαι.Δεν λέω ο lorenzo είναι πολύ καλός οδηγός.
Ο χαρακτήρας του είναι αυτό που δεν μου αρέσει
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

12/10/2010, 11:04 pm
vasilakos wrote:Ρε Θοδωρη,αναρωτιεμαι γιατι δεν μπορεις να νοιωσεις την αγαπη που εχει ο κοσμος,απο ολες τις ηπειρους και ολων των ηλικιων για τον Ροσσι,τη λατρεια θα ελεγα καλυτερα.
Καποιο λογο θα εχουν ολοι ρε φιλε,δεν μπορει...καποιο λογο που με τις πολλες αναλυσεις δεν τον βλεπεις,χανεται.
Καλες οι αναλυσεις,αλλα εμεις θεμε αλατι και πιπερι..
Πρωτος η τεταρτος δεν μας νοιαζει..καθολου.
Ολοι σ αυτο το επιπεδο ειναι σιγουρα κορυφαιοι,και κατα συνθηκη γρηγοροτεροι απ το Γιατρο.
Ομως ποτε τους ολοι μαζι,δεν θα εχουν την αποδοχη,την αναγνωριση που εχει ο Γιατρος.
Να ερχονται απο ολη τη γη με παιδια,με σκυλια..κυριολεκτικα,ακομα και ανθρωποι μεγαλοι σε ηλικια..κατι που ειδες αλλωστε,για να τους δουν.
Μαλλον γιατι δεν εχουν το μεγαλειο αυτου του παιδιου,ισως γιατι παντα ειναι χαμογελαστος;ισως γιατι παντα προσπαθει στο μεγιστο;ισως γιατι αυτοσαρκαζεται;γιατι δεν παραπονιεται;
Ισως και ολα αυτα μαζι,τον εχουν φθασει στο σημειο που ειναι.
Βεβαια φιλε,καθε γνωμη και αποψη ειδικα δικη σου,ειναι ενδιαφερουσα.


Φιλε,το εχω πει και θα το ξαναπω αλλη μια

Δεν θεοποιω κανεναν και τιποτα,ουτε Ροσσι,ουτε Στονερ,ουτε Πεντροσα,ουτε Κανκουνεν
ουτε Βατανεν,ουτε Σουμαχερ,ουτε Αλονσο.......ΚΑΝΕΝΑΝ....

ο ΘΕΣΜΟΣ των Αγωνων με μηχανοκινητα ειναι εκεινος που με μαγευει
Λατρευω τους αγωνες και δεν χτιζω αγαλματα κανενος συμμετοχοντα
Ολοι και ολα κρινονται και τους οποιους Τιτλους Κοινου (περα απο πρωταθληματα και
κουπες..)προτιμω να τους αποδισω στο τελος μιας καριερας...


Ο Ροσσι ειναι αναμφισβητητα ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΡΦΗ,αλλα δεν τα παω καλα με οτιδηποτε εν ενεργεια
Μεγαλο,θες απο χαρακτηρα,θες απο φιλοσοφια μου......προτιμω τους "μικρους" χωρις να
παραγνωριζω την οποια αξια των μεγαλων..

Μπορει να παθιαστω με μια προσπεραση του Ντε Πουνιε,αλλα δεν θα κανω το ιδιο και με
την αντιαθλητικη συμπεριφορα του Ροσσι απεναντι στον Λορενζο

Εξαιρετικος και ενας απο τους θεους ο Κανκουνεν,αλλα εγω προτιμουσα Μαρκου Αλλεν
Ο Σεκτερ επαιρνε πρωταθλημα,εγω ημουνα με τον Βιλνεβ
Ο Προστ ηταν μορφη εγω με τον Σεννα
Οταν αρχισε να παιρνει πρωταθληματα ο Σεννα,ημουνα με τον Μανσελ
Καπως ετσι....

Μονοκρατοριες και αυτοκρατοριες δεν ηταν ποτε το αγαπημενο μου
Μπορουσε να υπηρχαν δεκα Ροσσι και να γινοταν σκοτωμος για τις πρωτες θεσεις;
Τοτε θα ηρεμουσε η (αγωνιάρα) ψυχουλα μου....

Μεχρι να γινει αυτο,παρτε τα μυστρακια σας και τα τουβλακια σας και φτιαχτε το αγαλματακι
του Ροσσι οσο ψηλο θελετε,καντε και προσευχη να φυγουν ολοι απο το γκριντ,να τρεχει μονος
του,να βγαινει πρωτος σε αδειο αγωνα και μολις κανει το σκετσακι του να πανηγυριζετε

Εγω θα ειμαι οπου υπαρχει καθαρος και αξιος ανταγωνισμος

DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

12/10/2010, 11:16 pm
Αυτό το τελευταίο με τα τουβλάκια και τα αγαλματάκια δεν είναι σαν να το έχει γράψει ο Ράπτορας?

Θα του την πέσουμε ή οχι?
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

12/10/2010, 11:38 pm
gabadoo wrote:[

..............καντε και προσευχη να φυγουν ολοι απο το γκριντ,να τρεχει μονος
του,να βγαινει πρωτος σε αδειο αγωνα και μολις κανει το σκετσακι του να πανηγυριζετε


Παντως μεχρι τωρα Θοδωρη μου ΔΕΝ ειναι ο Ροσσι αυτος που εχουμε δει/συνηθισει να τρεχει μονος Suspect

αλλοι ειναι αυτοι που "βγαινουν πρωτοι σε αδειο αγωνα" Wink
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

13/10/2010, 12:06 am
Δηλαδη;
Ποιοι;
karapialis
karapialis
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-15
Mηνύματα : 189
Ηλικία : 45
Μοντέλο : 2008
Κράνος : Arai rx7,shoei diabolic

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

13/10/2010, 12:28 am
αλλα δεν τα παω καλα με οτιδηποτε εν ενεργεια
Μεγαλο,θες απο χαρακτηρα,θες απο φιλοσοφια μου......προτιμω τους "μικρους" χωρις να
παραγνωριζω την οποια αξια των μεγαλων..

+οσα θες και ελεγα οτι ειμουνα ο μονος.


Οταν αρχισε να παιρνει πρωταθληματα ο Σεννα,ημουνα με τον Μανσελ

Μου το χαλας τωρα
konstantinosv4
konstantinosv4
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-14
Mηνύματα : 315
Ηλικία : 46
Μοντέλο : honda v-tec
Κράνος : x-lite 801

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

13/10/2010, 3:20 pm
τελικά ωραία τα λέει αυτός ο gabadoo Razz Razz Thumbsup Thumbsup cheers cheers
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha Empty Re: Το συγκινητικό αντίο του Rossi στην Υamaha

14/10/2010, 1:45 pm
Αναλυσεις αναλυσεις αναλυσεις..οι ταδε,οι δεινα,εγω ειμαι με εκεινον,και οχι με τον αλλον,με τον μικρον,και οχι με τον μεγαλον κλπ κλπ.
Ρε Θοδωρη ειμαι με οποιον δινει ενδιαφερον και ανταγωνισμο στο σπορ..εγω και καμποσα ακομα εκατομυρια αυτο το βλεπουμε στο προσωπο του Γιατρου,στο παρελθον ηταν ο Κεβιν Σβαντς,στο μελλον καποιος αλλος..
Τωρα τα τουβλακια και οι θεοποιησεις δεν ειναι αξια σχολιασμου γιατι δεν ειμαστε 15 χρ.

Υγ.Νο1. Αυτη \\αντιαθλητικη//συμπεριφορα εδωσε τοσα πρωτ.στη YAMAHA,αν λειτουργουσε σαν Δημ.Υπ ο Γιατρος θα βλεπαμε τι θα επερναν με το μηχανακι που ειχαν..και εντελει για αυτο τον γουσταρουμε.

Υγ,Νο2.Αξιος και ο χορχε που το παλεψε,το παμε..

Υγ.Νο3.Αλλα εκει στο τελος,το ΧΑΛΑΣΕ εδειξε ποσο \\μικρος// ειναι,μη καταδεχωμενος να δεχτει τα συγχαρητηρια του SPIES..κριμα.

Υγ.Νο4.Κοιτα να ελθεις να μου κανεις κανα μαθημα στο pc που τυρανιεμαι για να γραψω,και μου λες απο κοντα θεωριες,και εγω σου δειχνω αγωνες να φχαριστιεσε με τον Γιατρο.βεβαιως


Laughing Laughing
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum