Go down
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Tank cover Empty Tank cover

30/10/2010, 6:04 pm
Καλησπέρα,

Με ενδιαφέρει να βάλω tank bag στη μηχανή αλλά δέ ξέρω πως θα φαίνεται πάνω της λόγω της ιδιομορφίας του χρώματος καθώς πρόκειται για το κόκκινο του 2008. Σκέφτομαι επίσης μήπως το μηχανάκι χάσει την ομορφιά του άμα του καλύψω το ντεπόζιτο.

Στο site της bagster δεν έχει δείγμα οπότε αν κάποιος φίλος έχει τοποθετήσει στη δική του παρακαλώ να κάνει upload κανα 2 φωτογραφίες σε διαφορετικό φωτισμό (τις πιο αντιπροσωπευτικές οχι τις πιο όμορφες Razz ).

Θα ήθελα επίσης και την άποψη σας συγκριτικά για χρήση tank cover και μαγνητικού ( έχω ήδη μαγνητικό αλλα φοβάμαι να το χρησιμοποιώ καθημερινά μηπως χαράξει το ντεπόζιτο).

Ευχαριστώ
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tank cover Empty Re: Tank cover

31/10/2010, 8:26 pm
Semiaz wrote:Καλησπέρα,

Με ενδιαφέρει να βάλω tank bag στη μηχανή αλλά δέ ξέρω πως θα φαίνεται πάνω της λόγω της ιδιομορφίας του χρώματος καθώς πρόκειται για το κόκκινο του 2008. Σκέφτομαι επίσης μήπως το μηχανάκι χάσει την ομορφιά του άμα του καλύψω το ντεπόζιτο.

Στο site της bagster δεν έχει δείγμα οπότε αν κάποιος φίλος έχει τοποθετήσει στη δική του παρακαλώ να κάνει upload κανα 2 φωτογραφίες σε διαφορετικό φωτισμό (τις πιο αντιπροσωπευτικές οχι τις πιο όμορφες Razz ).

Θα ήθελα επίσης και την άποψη σας συγκριτικά για χρήση tank cover και μαγνητικού ( έχω ήδη μαγνητικό αλλα φοβάμαι να το χρησιμοποιώ καθημερινά μηπως χαράξει το ντεπόζιτο).

Ευχαριστώ

Δε θα σε βοηθήσω ιδιαίτερα, απλά θα σου πω προσωπική άποψη για το bagster (προφανώς αυτό θέλεις να πεις μιας και tank bag είναι ο σάκος που βάζουμε πάνω στο ντεπόζιτο!). Το bagster μου αρέσει ΜΟΝΟ στο μαύρο, και πάλι στο δικό μου δεν έχω βάλει (ακόμα). Είναι όμορφο τ' άτιμο το ντεπόζιτο να γυαλίζει... Smile Όταν όμως το ντεπόζιτο αποκτήσει έναν άξιο αριθμό γρατζουνιών, σίγουρα θα βάλω. Και περνάμε στο δεύτερο θέμα:
Το bagster είναι σίγουρα πάρα πολύ βολικό, γιατί κουμπώνει αμέσως το tank bag, δεν έχεις άγχος για γρατζουνιές και είναι και απόλυτα σταθερό, σε αντίθεση με τους μαγνήτες που πρέπει να το τσεκάρω κάθε τόσο μην έφυγε απ' τη θέση του (ψυχολογικό είναι όμως περισσότερο αυτό - δεν έχει φύγει ποτέ). Από την άλλη το δικό μου που είναι μαγνητικό έχει ήδη γρατζουνίσει αρκετά το ντεπόζιτο, δυστυχώς...

Αυτά από μένα. Άντε ρε τα κοκκινάκια βάλτε καμιά φωτό να βοηθήσετε το παιδί!!!! cheers
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Tank cover Empty Re: Tank cover

1/11/2010, 3:05 pm
Ευχαριστώ αδερφέ. Κι εγώ κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου.. Γενικά είμαι διατεθειμένος να θυσιάσω λίγη ομορφιά για την προστασία & άνεση που προσφέρει αλλά το θέμα με τα δικά μας μηχανάκια είναι πως δεν υπάρχουν δείγματα (τουλάχιστον Θεσσαλονίκη) και μιάς και πρόκειται για παραγγελία ενός προϊόντος που δεν φεύγει, είσαι υποχρεωμένος να αγοράσεις. Για να καταλάβεις στη Θεσσαλονίκη μαζί με το δικό μου ξέρω να έχουμε 3 κόκκινα αυτής της απόχρωσης όλα κι όλα.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tank cover Empty Re: Tank cover

1/11/2010, 4:00 pm
Το μόνο που θυμάμαι αυτή τη στιγμή και μπορώ να σου δείξω, είναι το VFR του Φαγά (Sir Eater) που έχω σε μερικές φωτογραφίες από εκδρομές. Ελπίζω να σου κάνουν!

Edit... μόλις τώρα είδα ότι πρόκειται για κόκκινο του 2008, άρα φαντάζομαι εννοείς το Lava Red. Απ' όσο θυμάμαι, μόνο ο Kilomeater έχει bagster στο lava red... Think
Δυστυχώς δε μπορώ να βρω κάτι στις φωτογραφίες μου, οπότε θα πρέπει να περιμένεις από άλλον...
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Tank cover Empty Re: Tank cover

1/11/2010, 10:49 pm
Δυστυχώς δεν βρήκα κάποια φωτό που να τονιζει αυτό που ές (το bagster)
πάρα περιστασιακές
Tank cover 2908217950104611324S600x600Q85
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tank cover Empty Re: Tank cover

2/11/2010, 12:18 am
KiloMeater wrote:Δυστυχώς δεν βρήκα κάποια φωτό που να τονιζει αυτό που ές (το bagster)
πάρα περιστασιακές
Tank cover 2908217950104611324S600x600Q85

Ηλία σου πάει πολύ το μπουφανάκι. Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Tank cover Empty Re: Tank cover

2/11/2010, 8:02 am
Ευχαριστώ πολύ Kilomeater.. Έχω και την άλλη που έστειλες στο moto.gr οπότε υπάρχει κάπως καλύτερη σύγκριση Smile
(Αν και μου φαίνεται μόνο αν το δεί κάποιος απο κοντά μπορεί να καταλάβει) Blush
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum