ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

+27
Sir Eater
nikos-ex victor
Don John
Them1s xXx
DoctorAbo
DENTOCOP
ΠΑΝΕΑΣ
Seelenheil
stef64
ducpilot
Tinder
Semiaz
ΗΛΙΑΣ
Fanrider
antoineBiscione
grigoris
apostat
Epivainousa
laume
easy rider
Postman
Φυσαλίδα
Παναγιώτης Κ.
Vvag
SCORPIOS
ELENA
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
31 posters
Go down
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 8:03 pm
ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 21ormfrΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 21ormfrΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 21ormfrΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 21ormfrΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 21ormfrΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 21ormfr


..

..

cheers Drinking cheers Drinking cheers Drinking cheers Drinking
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 8:47 pm
Μα τι έγινε ? Δε θα τσακωθούμε άλλο ? Shocked
Δε θα κακοποιήσουμε το Ράπτορα άλλο ? Shocked
Τέλειωσε κιόλας ? Shocked

ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 8:51 pm
DoctorAbo wrote:Μα τι έγινε ? Δε θα τσακωθούμε άλλο ? Shocked
Δε θα κακοποιήσουμε το Ράπτορα άλλο ? Shocked
Τέλειωσε κιόλας ? Shocked

... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΤΟΚ ΕΔΩ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΓ[ΗΣ ΣΤΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ.... ΕΛΑ ΝΤΟΚ ΕΛΑ.... Baby Baby Baby
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 8:57 pm
Ναί καλά είσαι...Σε δουλειά να βρισκόμαστε....
Για μένα η μόνη λύση σε αντιπαραθέσεις κ τσαμπουκάδες είνα η σκληρή βάρβαρη ωμή ΒΙΑ.
fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3

'Ολα τα άλλα δεν με ενθουσιάζουν.
'Ασε που είναι για φλωρους...!!!!
cheerleader
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:00 pm
ΗΛΙΑΣ wrote:
DoctorAbo wrote:Μα τι έγινε ? Δε θα τσακωθούμε άλλο ? Shocked
Δε θα κακοποιήσουμε το Ράπτορα άλλο ? Shocked
Τέλειωσε κιόλας ? Shocked

... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΤΟΚ ΕΔΩ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΓ[ΗΣ ΣΤΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ.... ΕΛΑ ΝΤΟΚ ΕΛΑ.... Baby Baby Baby

ε ρε αγάπες ..... μας ξεχειλίζουν απ τα αυτιά Shoot Shoot Shoot Shoot
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:07 pm
THEMISXXX wrote:Ναί καλά είσαι...Σε δουλειά να βρισκόμαστε....
Για μένα η μόνη λύση σε αντιπαραθέσεις κ τσαμπουκάδες είνα η σκληρή βάρβαρη ωμή ΒΙΑ.
fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3

'Ολα τα άλλα δεν με ενθουσιάζουν.
'Ασε που είναι για φλωρους...!!!!
cheerleader

Σε παω λεμε Wink Razz
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:09 pm
Don John wrote:
THEMISXXX wrote:Ναί καλά είσαι...Σε δουλειά να βρισκόμαστε....
Για μένα η μόνη λύση σε αντιπαραθέσεις κ τσαμπουκάδες είνα η σκληρή βάρβαρη ωμή ΒΙΑ.
fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3 fight3

'Ολα τα άλλα δεν με ενθουσιάζουν.
'Ασε που είναι για φλωρους...!!!!
cheerleader

Σε παω λεμε Wink Razz



εεεεε τώρα.....μ' όποιον δάσκαλο καθήσεις.... Cool Cool
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:11 pm
THEMISXXX wrote:η σκληρή βάρβαρη ωμή ΒΙΑ -> fight3

Ρε Θέμη, όταν βάζεις τέτοιες εκόνες σκληρής, βάρβαρης και ωμής βίας να προειδοποιείς ρε φίλε... σοκάρομαι... Shocked

Don John wrote:Σε παω λεμε Wink Razz

Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο από σένα... Razz Razz


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:13 pm
Vvag wrote:
THEMISXXX wrote:η σκληρή βάρβαρη ωμή ΒΙΑ -> fight3

Ρε Θέμη, όταν βάζεις τέτοιες εκόνες σκληρής, βάρβαρης και ωμής βίας να προειδοποιείς ρε φίλε... σοκάρομαι... Shocked

Don John wrote:Σε παω λεμε Wink Razz

Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο από σένα... Razz Razz


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

να ρε Θεμη ειδες? :(

δεν βγηκε μονο σε εσενα το ονομα ρε confused confused Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:14 pm
Don John wrote:δεν βγηκε μονο σε εσενα το ονομα ρε confused confused Razz

Να με συγχωρείτε, του Θέμη του βγήκε, εσείς το είχατε από την αρχή... Δον... Razz Razz Razz Razz
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:23 pm
Μολις βγώ θα αποκαταστήσω το όνομα μου....να 'ουμ....
Cool Laughing Very Happy Evil or Very Mad


nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

1/12/2010, 9:35 pm
α ρε βρωμόξυλο που θέλετε..................... rules
director fight3 kick kick kick





ouch Razz Razz Razz Razz Razz
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 12:04 am
Εγώ λέω οτι σας έλειψα πολύ και για να το ρεγουλάρετε αρχίσατε να φαγώνεστε... αλλά ΦΑΓΑΣ είναι μόνο ένας!!! Wink ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 754750
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 12:11 am
Sir Eater wrote:Εγώ λέω οτι σας έλειψα πολύ και για να το ρεγουλάρετε αρχίσατε να φαγώνεστε... αλλά ΦΑΓΑΣ είναι μόνο ένας!!! Wink ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 754750

Που'σαι μωρε χαμενος εσυ?????? naaa naaa naaa naaa
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 12:52 am
postmankav wrote:
Sir Eater wrote:Εγώ λέω οτι σας έλειψα πολύ και για να το ρεγουλάρετε αρχίσατε να φαγώνεστε... αλλά ΦΑΓΑΣ είναι μόνο ένας!!! Wink ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 754750

Που'σαι μωρε χαμενος εσυ?????? naaa naaa naaa naaa

Γιώργαρε στην κοσμάρα μου! Θα επανέλθω όμως δημήτριος!!!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 1:01 am
Λοιπον... Αφου ξαναγαπηθηκαμε ολοι (και δεν ειχα ΚΑΜΙΑ αμφιβολια για αυτο Wink ) ηρθε η ωρα νομιζω να μιλησω και εγω με τη σειρα μου.

Διαβασα με μεγαλη προσοχη ολα τα μηνυματα ξανα και ξανα και θα ηθελα να πω μερικα πραγματα για να τα βαλουμε σε μια ταξη.

Καταρχας αναφορικα με την "ελλειψη" μου. Καταλαβαινετε ολοι οτι οταν ξεκινας κατι και εισαστε 5-10 ατομα ειναι ευκολο να συντονιζεις τα πραγματα. Οταν ομως τα μελη αυξανονται και η παρεα δενει, οι συζητησεις πληθαινουν, και τα ενδεχομενα παρεξηγησης το ιδιο.

Ταυτοχρονα ο φορτος εργασιας μου καταντησε τετοιος που πλεον δουλευω 10-12 ωρες τη μερα και οπως καταλαβαινετε, το μονο που θελω να κανω οταν φευγω 8+ το βραδυ απο τη δουλεια ειναι να παω σπιτι, να φαω και να ξεραθω! ΜΑΚΑΡΙ να ηταν αλλιως τα πραγματα αλλα στην παρουσα φαση ειναι ετσι και πρεπει να το αποδεχτω.

Ετσι λοιπον, το να διαβαζω ΚΑΘΕ θεμα ΚΑΘΕ μερα μου ειναι πρακτικα αδυνατον.
Οποτε η λυση ηταν η βοηθεια στο συντονισμο. Απο νωρις το ειχα ζητησει αυτο απο τον Βαγγελη, ο οποιος ομως μου ειπε ανοιχτα οτι δεν επιθυμουσε αυτο το ρολο και καποια στιγμη οπως και ο ιδιος ανεφερε ηθελε να φυγει απο αυτη τη θεση. Εγω ΔΕΝ τον εβγαλα γιατι δεν ηθελα να δημιουργηθουν οι λαθος εντυπωσεις σε κανεναν οτι κοβω δικαιωματα πχ.

Ομως η ουσια παρεμεινε: δεν ειχα απο κανεναν βοηθεια στο συντονισμο και ΚΥΡΙΩΣ στην επιβολη της ταξης αν και οποτε επρεπε.

Ο Βαγγελης προφανως θελοντας να ειναι αρεστος απο ολους ποτε δεν πηρε τον αχαρο ρολο του "κακου μοντ" και να βαλει τον καθε Velociraptor στη θεση του. Θα ελεγα μαλιστα οτι ειναι στο αλλο ακρο σπαμμαροντας χωρις μετρο κανοντας τα περισσοτερα θεματα τσιρκο...

Αυτο αν ειναι κακο απο ενα μελος μια φορα, απο εναν moderator ειναι κακο χιλιες φορες.
Γιατι πως μπορεις να απαιτησεις απο τον αλλον να μη σπαμμαρει οταν εσυ το σκιζεις επανηλλημενως;

Δεν ειπαμε να ειμαστε ρομποτακια: τα φορουμ ειναι τοπος συναντησης της παρεας και ο χαβαλες ειναι απολυτα θεμιτος. Αλλα πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο.
Πρεπει να ξερει ο καθενας που να τραβηξει τη γραμμη. Ομως αυτο δυστυχως δεν εγινε και συνεχιζει να μην γινεται.

Ετσι φτασαμε να εχουμε σε καθημερινη βαση 9 θεματα περι των ΠΛΕΟΝ ασχετων ζητηματων με το θεμα "μηχανη/ταξιδια/εκδρομες" και 1, αντε 2, θεματα σχετικα.

Αρκει να δει καποιος ποιες κατηγοριες ειναι οι πιο δημοφιλεις για να καταλαβει τι παιζει: ανεκδοτα, Περι ανεμων, τραγουδια κλπ κλπ.
Το θεμα των τραγουδιων εχει φτασει τις 35+ σελιδες ενω τα ανεκδοτα αλλες τοσες!

Εγω οταν ξεκινησα αυτο το φορουμ δεν το εκανα με σκοπο να φτιαξω μια παρεα "γενικου περιεχομενου". Εχω μια αγαπη που ειναι η μηχανη και τα ταξιδια και αυτο ηθελα να το μοιραστω με ανθρωπους που αγαπανε το ιδιο πραγμα. Δεν νομιζω οτι ειναι κατι παραλογο αυτο ε;

Και ετσι γνωρισα πολυ αξιολογα παιδια, και οι εκδρομες εδιναν και επαιρναν, και κανονιζονταν συναντησεις, ταξιδια, κλπ κλπ.
Και αφου ολα πηγαιναν τοσο ομορφα δεν υπηρχε λογος για "αυστηρη διαχειριση". Ετσι αφεθηκε το θεμα ελευθερο, ομως δυστυχως αυτο τελικα παρθηκε ως αφορμη για να αρχισουν να γραφονται τα παντα παντου. Πλακιτσες, χαβαλες, σπαμ... Ολα αυτα ειναι λογω του πολυ ζεστου κλιματος που εχουμε ως παρεα και το καταλαβαινω. Αλλα το φορουμ κατεληξε να γινει το καθημερινο "σκουπιδαριο" ολων μας.

Ετσι εκει που εμπαινα και εβλεπα 5 θεματα και ηταν ΚΑΙ τα 5 ενδιαφεροντα, τωρα πια υπηρχαν 35 θεματα για οτιδηποτε μπορει να φανταστει κανεις με τα 20 να ειναι ανεκδοτα, ευχες, βιντεακια κλπ κλπ...
(Οκ, μπορει τα νουμερα να μην ειναι ετσι ακριβως αλλα καταλαβαινετε τι εννοω)

Ετσι σας το λεω με το χερι στην καρδια οτι βλεποντας τετοια θεματολογια ειλικρινα αρχισα να μην θελω να μπω καν στον κοπο να τα διαβασω. Δεν μου αρεσουν τα ποδοσφαιρικα πχ, οπως δεν με τρελλαινει να διαβαζω ανεκδοτα, η να διαβαζω περι πολιτικης, θρησκειας κλπ.
Μια δυο τρεις τεσσερις, στο τελος κατεληξα να μπαινω στο φορουμ αραια και που πλεον γιατι ηξερα οτι τα θεματα που θα δω θα ηταν τρεις λαλουν και δυο χορευουν.

Και ξερω οτι σαν εμενα υπηρχαν και πολλα αλλα ατομα που βλεποντας το φορουμ να μην εχει πλεον και ιδιαιτερη σχεση με αυτο που ξεκινησε, αποχωρισαν σιωπηλα και πλεον δεν μπαινουν παρα ελαχιστα... Για αυτο και η αποχη που βλεπουν και μερικα παιδια εδω.

Εγω ηθελα και θελω να πηγαινω εκδρομες, ταξιδια, βολτες, παντα παρεα με τη μηχανη μου και παντα παρεα με φιλαρακια! Να εξερευνω ομορφα μερη της Ελλαδας, να ανακαλυπτω ομορφιες και να γραφω χιλιομετρα.
Ηθελα να βλεπω για εκδρομες και βολτες εδω και οχι για ανεκδοτα, βιντεο και θεματα τυπου "τρωκτικο".

Το μετρο ελπιζα οτι θα το βαλει ο καθενας μονος του απο τη μερια του.
Ομως ειδα οτι τελικα αυτο δεν εγινε.

Το καλοκαιρι σας μαζεψα ολους στο ΣΥΜΟΦΕ και σας προειδοποιησα ΑΚΡΙΒΩΣ για αυτα τα προβληματα: ασχετη θεματολογια και ελλειψη ΜΟΤΟδραστηριοτητων.
(Και ο καημενος ο Χρηστος νομιζε οτι εννοουσα αυτον οταν αναφερομουν στα ασχετα θεματα και οτι του ειχα θυμωσει -κατι ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ λαθος, γιατι τον λατρευω και τον εκτιμω παντα.)
Οσοι ησασταν εκει θα θυμαστε οτι ολοι με καθυσηχασαν οτι δεν τιθεται θεμα, και οτι θα γινουν εκδρομες και οτι δεν θα γινεται τοσο σπαμ κλπ κλπ.

Ομως αυτο δεν εγινε. Καναμε μια υπεροχη μεγαλη διημερη εκδρομη, καναμε αλλη μια προσφατα κοντινη και τελος. Θα μου πεις δεν ειναι αρκετα αυτα;
Για εμενα οχι. Ακομα και αν τα λεφτα ειναι ελαχιστα για ολους μας, ακομα και αν ο χρονος πιεζει, μπορει να βρεθει η διαθεση για μια κοντινη εξορμηση ενα Σαββατο πρωι η μια Κυριακη.

Και οχι μονο αυτο: επανηλλημενως ειχαν μπει εκδρομες κοντινες οπου ημασταν τρεις και ο κουκος. Αλλες φορες παλι καποιοι εριχναν ιδεα για μια καφεδοβολτα καπου κοντα και παλι τιποτα.

Οπως και να εχει δεν θα αναγκασω κανεναν να συμμετεχει αν δεν μπορει/δεν θελει, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. Ομως μπορει να γινει ΕΣΤΩ η προσπαθεια!
Θα μπορουσαν να μπουν θεματακια σχετικα και ας "πεσουν εξω". Εγω νομιζω οτι ολο και καποιος θα βρισκοταν για παρεα αν πχ ο φιλος ταχυδρομος/εγω/ο Βασιλακος/οποιος αλλος εβαζε θεμα για καφε η βολτα.

Το κυριως θεμα ομως δεν ειναι οι εκδρομες. Αυτες κουτσα στραβα παιζουν.
Το θεμα ειναι η ελλειψη συντονισμου και ΕΛΕΓΧΟΥ.

Η παρεα αφεθηκε στο χαλαρο και καποιοι ισως επειδη εχουν μαθει να ειναι λιγο πιο χυμα/πιο direct μιλανε με τροπο που πληγωνει και προσβαλλει καποιους αλλους.

Και επειδη δεν κρυβομαι πισω απο δαχτυλο μου, μιλαω για το "θεμα" του Velociraptor.
Κοιταξε να δεις φιλε Βελ, τι γινεται. Επειδη διαβασα την απαντηση σου πολυ προσεκτικα ηθελα να σου πω μερικα πραγματα και ΕΛΠΙΖΩ να τα καταλαβεις καλα.

Απο τη μερια σου δεν εκανες κατι κακο με το να πεις το παιδι απο την Κυπρο υποχονδριο. Το ειπε μια, δυο, τρεις, εσυ εβλεπες οτι απλα τρωγεται με τα ρουχα του και τελικα δεν αντεξες.
Οκ. ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Εγω μαζι σου!

ΟΜΩΣ, πρεπει να καταλαβεις κατι που δεν λες να αντιληφθεις. ΟΣΟ ΜΑ ΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΑΓΑΡΜΠΑ/ΑΤΣΑΛΑ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ.

Οσο και να πιστευεις οτι απο τη μερια σου οτι απλα ησουν ειλικρινης, οταν βλεπεις οτι ο αλλος προσβαλλεται υπαρχει ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Και να σου πω κατι; Να ηταν ενας να σου πω οκ. Δυο; Αντε.
Οταν ομως βλεπεις οτι προκαλλεις την ΙΔΙΑ αντιδραση σε τοσους διαφορετικους ανθρωπους, τοτε δεν εχουν αυτοι το προβλημα! Το εχεις ΕΣΥ.
Απο 22 μεχρι 40 σχεδον χρονων και απο Αθηνα μεχρι Κυπρο και ολοι την ιδια αντιδραση απεναντι σου.

Ξερεις την εκφραση "η στραβα ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε;" Ε λοιπον μαντεψε τι παιζει απο τα δυο.

Και ξερει κατι αλλο; Αν βγω εγω η ο Δρ Abo πχ να κανουμε ενα χοντρο πειραγμα σε καποιο αλλο παιδι εδω θα πεσει ενα γελιο, ενα μπινελικι κ τελος. Γιατι εχουμε γνωριστει, εχουμε γινει και φιλοι στο κατω κατω.
Εσενα δεν σε εχουμε δει οι περισσοτεροι ποτε! Εισαι ο ανθρωπος-φαντασμα! Τοσες εκδρομες εχουμε παει. Που ησουνα; Σε ποσες ηρθες να πιουμε εναν καφε μαζι, να δουμε ρε παιδι μου τι καπνο φουμαρεις στην τελικη!

Και να ξερεις οτι αν ειχες κανει κατι τετοιο θα λεγαμε, οκ, το παλικαρι ειναι ετσι, χυμα αλλα ωραιος κ ετσι εκφραζεται. Και θα εληγε εκει το θεμα.
Ομως αντι για αυτο εγω βλεπω ενα ατομο να καθεται πισω απο μια οθονη και να "περιμενει στη γωνια" για την επομενη "επιθεση".
Και αν νομιζεις οτι ειμαι υπερβολικος, σε πληροφορω οτι εκφραζω το παραπονο πολλων παιδιων εδω που νοιωθουν ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι: οτι στο παραμικρο θα τους την πεσεις να τους φας.

Σε παρακαλω πολυ σου ζηταω να αλλαξεις ροτα και στυλ. Τα τεχνικα σου θεματα και οι γνωσεις ειναι πολυτιμες και εχεις να συνεισφερεις στο φορουμ. ΟΜΩΣ δεν μπορω να εχω μια "κινητη βομβα" αναμεσα μας. Στην επομενη διαμαχη θα φυγεις. Πολυ απλα.

Και ερχομαστε τελος στο θεμα του συντονισμου.
Οπως ανεφερα παραπανω, το μεγαλο μου προβλημα εδω και καιρο ειναι ο χρονος. Η παρεα μεγαλωσε, και ο ανθρωπος που ειχα βαλει για συντονιστη πολυ απλα δεν εκανε αυτη τη δουλεια ποτε. Μπορει να μετεφερε καποια θεματα απο εδω και απο εκει, αλλα δεν μου ανεφερε ποτε καποια διαμαχη που μπορει να ειχε γινει και δεν πηρε ποτε τα δραστικα μετρα που ισως επρεπε να παρθουν.

Αφησα το φορουμ χυμα με την ελπιδα του αυτοσυντονισμου και της αυτοσυγκρατησης, κατι που ομως ειδα οτι δεν εγινε τελικα.
Ετσι αποφασισα οτι ειναι καιρος να γινουν μερικες αλλαγες.
Ο Βαγγελης θα παψει να ειναι συντονιστης και τη θεση του θα παρει ο Φανης.
Θα υπαρξει ακομα ενας συντονιστης αλλα το ποιος θα ειναι ειναι ακομα υπο συζητηση.

Επισης θα καταργηθουν οι διαφορες εντελως ασχετες ενοτητες με τη μοτοσυκλετα (φαγητα, πολιτιστικα κλπ), και θα φυγουν οι κατηγοριες ανεκδοτα, βιντεο κλπ που θα συγχωνευτουν στα περι ανεμων.

Οι απειρες σελιδες σπαμμαρισματος θα καθαριστουν απο τα θεματα, και στο εξης θα υπαρχει μια καλυτερη διαχειρηση του σπαμ. ΝΑΙ στο σπαμ και το χαβαλε, ΑΛΛΑ με μετρο! (και ΟΧΙ με το μετρο).

Τα θεματα με τις 40+ σελιδες off topic θα παρουν την αγουσα και θα ανοιχτουν καποια νεα "συγκεντρωτικα" για οσους θελουν να βαζουν τετοια θεματα (ειπαμε: με μετρο!)

Δεν χαιρομαι που πρεπει να βαλω τα μεγαλα μεσα, αλλα το σπιτι μας θελει ενα ΓΕΡΟ καθαρισμα για να ειναι ομορφο και για να φιλοξενει χαρουμενα ατομα μεσα του. Και απο εδω και στο εξης ας κανουμε οτι περναει απο το χερι του καθενος μας για να μεινει ετσι:

- ΣΕΒΑΣΜΟΣ και ΑΝΟΧΗ στον συνομιλητη μας,
- ΜΕΤΡΟ στο σπαμμαρισμα,
- θεματα με ΟΥΣΙΑ και νοημα (οπως αξιζει σε ωριμους και νοημονες ανθρωπους)
- ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, φιλια, παρεα.

Σας φιλω ολους και να ξερετε οτι σας θελω ΟΛΟΥΣ εδω σε αυτη την παρεα χαρουμενους (και να κανουμε και κανενα χιλιομετρο παραπανω ε)!
Ο θειος Νικος. :_hi:
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 1:23 am
Μάστα, άιντε να δούμε Think
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 2:38 am
Καλησπέρα! Νίκο σέβομαι τις αποφάσεις σου - απόψεις σου μιας και δικό σου παιδί είναι το forum και επειδή εμείς ήρθαμε εδώ γνωρίζοντας ποιος το ξεκίνησε. Αλλά... όπως σου είχα πει και παλιά στην καλοκαιρινή συνάντηση από κοντά φοβούμαι ότι αν γίνει τόσο αυστηρό το μαγαζί θα πατώσει.

Αυτό και τίποτα άλλο... παλιότερες εμπειρίες από αλλα forum λένε ότι καλά είναι και τα ανέκδοτα κ τα τραγούδια και τα φαγητά... αλλιώς τι να γράψουμε... αφού τα VFR δε χαλάνε...
Wink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 3:32 am
teacher wrote:Αυτό και τίποτα άλλο... παλιότερες εμπειρίες από αλλα forum λένε ότι καλά είναι και τα ανέκδοτα κ τα τραγούδια και τα φαγητά... αλλιώς τι να γράψουμε... αφού τα VFR δε χαλάνε...
Wink

Είσαι θεός λέμε...!!! Worship Worship T T

Το λεπόν θείε Ταξιδευτά, έχουμε και λέμε:

Δε με πειράζει καθόλου αν θα πάψω από moderator, άλλωστε αυτά που θέλω να προσφέρω, όποτε θέλω να προσφέρω, μπορώ και χωρίς να είμαι "πράσινος". Η μόνη διαφορά είναι πως εκεί που βλέπω ένα θέμα σε άσχετη κατηγορία και τέτοιου τύπου πράγματα, δε θα μπορώ να το μετακινήσω όπως έκανα μέχρι τώρα (επαναλαμβάνω, όποτε το έβλεπα). Χαρά μου να το κάνει κάποιος πιο επιτακτικά (και τακτικά), που ίσως σε αυτό το κομμάτι να είναι πιο υπεύθυνος από εμένα. Wink
Όσο για το να είμαι αρεστός, μου φαίνεται αστείο, δε με νοιάζει καθόλου αυτό, ξέρω πολύ καλά τι και πως είμαι κι αυτό μετράει. Απλά ο "έλεγχος", η "παρέμβαση" και το να βάλω κάποιον "στη θέση του", είναι πρωτοβουλία ή ευθύνη αν θες, που επιλέγω να μην πάρω. Στην τελική, δεν υπήρξε κανένας πέραν του Μιχάλη μέχρι στιγμής, που να δημιούργησε πρόβλημα για να χρειαστεί κάτι τέτοιο.

Όσον αφορά το σπαμάρισμα: Δε θα πω πως είσαι λάθος Νίκο, απλά το βλέπουμε παντελώς διαφορετικά. Πίστεψέ με αν είχα αντιληφθεί πως η παρέα χαλιέται με το σπαμάρισμά μου, θα το είχα κόψει. Αντιθέτως περνάμε υπέροχα και ρίχνουμε γαμώ τα γέλια, χωρίς να έχουμε σκίσει με άσχημο τρόπο κάποιο θέμα (να ενοχλήσει δλδ αυτόν που το ξεκίνησε), οπότε όσο το κλίμα είναι τόσο καλό εγώ δεν βλέπω το λόγο να αλλάξω κάτι. Γνώμη μου, διάβασέ την, σκέψου την και κάνε ό,τι καταλαβαίνεις.

Και δίνω πάσα στον εαυτό μου για να σου πω το εξής. Έχε υπ' όψην σου, όπως πολύ σωστά είπε κι ο Teacher πιο πάνω, πως όταν μπαίνουν πολλοί κανόνες τότε το χάνουμε το παιχνίδι φίλε. Και σου μιλάω με απτά παραδείγματα. Μετά τη συζήτηση που είχε γίνει στο ΣΥΜΟΦΕ το καλοκαίρι (στην οποία δυστυχώς έλειπα, δε θυμάμαι γιατί αλλά θυμάμαι πως είχα καλό λόγο να λείπω), είχαν ξενερώσει πολλά παιδιά και σταμάτησαν να γράφουν γιατί έννοιωσαν πως γίνονται ενοχλητικοί (Αφρικάνος, Επιβαίνουσα - το ανέφερε και πιο πάνω, κλπ). ΑΥΤΟΣ ήταν ένας καλός λόγος να ξενερώσουν, και όχι το αντίθετο. Στην τελική, ποιοι είναι αυτοί που χάθηκαν και σταμάτησαν να γράφουν ΕΞΑΙΤΙΑΣ των σπαμ και των άσχετων θεμάτων; Είμαι περίεργος να μάθω.

Αν έτσι θες εσύ να γίνει, μπορείς να το κάνεις, κι ό,τι γίνει... εδώ είμαστε και όλοι μαζί θα τα δούμε τα αποτελέσματα. Πάντως στην προκειμένη, πέρα από το "θέμα" Velociraptor (που μπράβο σου παρεπιπτόντως, τα είπες πολύ σωστά και όμορφα κατά τη γνώμη μου), δεν τίθεται θέμα πως έχει ξενερώσει ο κόσμος λόγω του υπερβολικού άσχετου χαβαλέ και του σπαμμαρίσματος με το μέτρο. Όπως το βλέπω εγώ, μόνο εσύ έχεις ξενερώσει μ' αυτό, κι αν όχι, τότε κανείς δε βγαίνει να το πει και πολύ κακώς πιστεύω αν δεν το λέει. Κι αν έχω λάθος, να βγουν τα παιδιά να με διαψεύσουν κι εγώ θα πράξω ανάλογα. Wink

Τέλος, όσο για τα χιλιόμετρα μόνο για μένα μπορώ να μιλήσω, οι άλλοι δεν ξέρω τι κάνουν. Τα πράγματα δεν είναι όπως ήταν πέρυσι. Δεν κρύβω ότι όσο καλά και να περνάω όταν μαζευόμαστε 30 νοματαίοι και κάνουμε χιλιόμετρα με το τουλούμι σε μια μέρα, κάποια στιγμή αυτό με κουράζει και προτιμώ να πάω ένα 2ήμερο με 2-3 καλούς φίλους. Νομίζω πως είναι πολύ φυσιολογικό να δένουν κάποιοι περισσότερο με κάποιους άλλους, και αν είναι δυνατόν να είναι κατακριτέο! Και φυσικά, μη νομίζεις πως γι αυτό δε συμμετέχω σε εκδρομές (που συμμετέχω), αλλά αν κάποιος σκεφτεί πως από το Μάιο είμαι άνεργος και τον Ιούλιο έσπασα το χέρι μου... βουαλά! Βγαίνει η μείωση των εκδρομών μου, ΓΕΝΙΚΑ. Εικάζω λοιπόν, πως ανάλογους λόγους έχουν κι άλλοι (που έχουν και οικογένειες), γι αυτό και πηγαίνουμε λιγότερο συχνά εκδρομές.

Αυτά λοιπόν πιστεύω εγώ, κι ότι νομίζεις κάνε, εσύ είσαι ο administrator.
Πάντα φιλικά,

Ο... ανηψιός Βαγγέλας. Razz
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 12:45 pm
Φίλε Νίκο, όσο και να το τριγυρίσεις, το φόρουμ είναι τα μέλη του, αυτά που έμειναν και διαμορφώνουν αυτό που είναι τώρα. Αυτοί που έφυγαν, έφυγαν επειδή δεν έβρισκαν τίποτα ενδιαφέρον πια. Ίσως να έμεναν, αν το VFRh ήταν ειδικευμένη εφημερίδα ταξιδιωτικών και μηχανολογικών θεμάτων. ίσως, αλλά δεν μπορείς
να το ξέρεις.
Το φόρουμ σαν πλατφόρμα είναι εντελώς γελοία υπόθεση, ειδικά στο forumotion, και το ξέρεις πολύ καλά. Να, πάρε ένα, που έγινε σε 31 δευτερόλεπτα.

Έχεις κάνει λοιπόν ένα φόρουμ και δεν σου αρέσουν τα μέλη του. Μεγάλο πρόβλημα όντως, αλλά σίγουρα όχι των μελών.

Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 5:36 pm
Vvag wrote:[
........... Μετά τη συζήτηση που είχε γίνει στο ΣΥΜΟΦΕ το καλοκαίρι (στην οποία δυστυχώς έλειπα, δε θυμάμαι γιατί αλλά θυμάμαι πως είχα καλό λόγο να λείπω), είχαν ξενερώσει πολλά παιδιά και σταμάτησαν να γράφουν γιατί έννοιωσαν πως γίνονται ενοχλητικοί (Αφρικάνος, Επιβαίνουσα - το ανέφερε και πιο πάνω, κλπ). ΑΥΤΟΣ ήταν ένας καλός λόγος να ξενερώσουν, και όχι το αντίθετο. Στην τελική, ποιοι είναι αυτοί που χάθηκαν και σταμάτησαν να γράφουν ΕΞΑΙΤΙΑΣ των σπαμ και των άσχετων θεμάτων; Είμαι περίεργος να μάθω.

Αν έτσι θες εσύ να γίνει, μπορείς να το κάνεις, κι ό,τι γίνει... εδώ είμαστε και όλοι μαζί θα τα δούμε τα αποτελέσματα. Πάντως στην προκειμένη, πέρα από το "θέμα" Velociraptor (που μπράβο σου παρεπιπτόντως, τα είπες πολύ σωστά και όμορφα κατά τη γνώμη μου), δεν τίθεται θέμα πως έχει ξενερώσει ο κόσμος λόγω του υπερβολικού άσχετου χαβαλέ και του σπαμμαρίσματος με το μέτρο. Όπως το βλέπω εγώ, μόνο εσύ έχεις ξενερώσει μ' αυτό, κι αν όχι, τότε κανείς δε βγαίνει να το πει και πολύ κακώς πιστεύω αν δεν το λέει. Κι αν έχω λάθος, να βγουν τα παιδιά να με διαψεύσουν κι εγώ θα πράξω ανάλογα. Wink

Βαγγέλας. Razz

Σ ευχαριστω που με αναφερεις,αλλα,οπως εχω ξαναπει ,ειμαι απλα φιλοξενουμενη σε αυτο το φορουμ και , φυσικα,θα σεβαστω τις οποιες αποφασεις ληφθουν. Να σημειωσω επισης ,σε περιπτωση που ισως δεν εχει γινει αντιληπτο, οτι δεν συνηθιζω να "πεταγομαι" σε τεχνικα θεματα ουτε να γραφω βαρετα (για καποιους) μπραβο,αν δεν εχει ηδη γινει η αρχη απο καποια αλλα,πιο ενεργα μελη.

ο,τι και να γινει,το βασικο ειναι ενα και το εχει ηδη διατυπωσει εξαισια ο θεϊκος Καβαφης...." Η Ιθακη σ εδωσε τ ωραιο ταξιδι!"

φιλικα παντα

Θεια Ολγα

...υ.γ. apostat εχεις πμ (ανοιξε το το ...συστημενο!!!)
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 7:55 pm
Epivainousa wrote:ειμαι απλα φιλοξενουμενη σε αυτο το φορουμ

Αγγελική εγώ δεν το βλέπω έτσι. Μ' αυτή τη λογική, όλοι φιλοξενούμενοι είμαστε. Επειδή δηλαδή δεν έχεις μηχανή; Λες κι έχουν όλοι όσοι είναι εδώ μέσα.
Ακόμα κι αν δεν έχεις, γουστάρεις που τις βλέπεις, αγαπάς τα ταξίδια (κι ΑΥΤΟ είναι το σημαντικότερο που σε κάνει να μην είσαι άσχετη εδώ μέσα), μας γνώρισες, σου ταιριάζουμε και μας ταιριάζεις, κι όλα αυτά σε κάνουν κομμάτι αυτού εδώ, όπως είμαστε όλοι μας. Τις προάλλες κόβατε και ράβατε με τον apostat κι εγώ είχα ψοφίσει στο γέλιο. Για μένα αυτό έχει την ίδια βαρύτητα με το να διαβάσω ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα με τα μηχανολογικά της μοτοσυκλέτας μου (για να μην πω μεγαλύτερη).

Για μένα λοιπόν, ούτε να θεωρείς πως είσαι φιλοξενούμενη γιατί ΔΕΝ είναι έτσι, ούτε να αισθάνεσαι άσχημα για κανένα λόγο, γιατί δεν έχεις κανένα λόγο να αισθάνεσαι άσχημα. Άλλωστε ομολογουμένως (και μη φανεί πως το λέω ειρωνικά - κυριολεκτώ), άλλοι είμαστε που έχουμε λιώσει το φόρουμ στο σπαμ!!

Εσύ ούτε κατά διάνοια δε μας φτάνεις (όχι που θα μας τη βγεις κιόλας)!!! Razz Razz Razz


Υ.Γ. Κι αυτά ισχύουν για την κάθε "Αγγελική" της παρέας μας, έτσι...


Last edited by Vvag on 2/12/2010, 8:02 pm; edited 1 time in total
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 8:02 pm
Vvag wrote:
Epivainousa wrote:ειμαι απλα φιλοξενουμενη σε αυτο το φορουμ

Αγγελική εγώ δεν το βλέπω έτσι. Μ' αυτή τη λογική, όλοι φιλοξενούμενοι είμαστε. Επειδή δηλαδή δεν έχεις μηχανή; Λες κι έχουν όλοι όσοι είναι εδώ μέσα.
Ακόμα κι αν δεν έχεις, γουστάρεις που τις βλέπεις, αγαπάς τα ταξίδια (κι ΑΥΤΟ είναι το σημαντικότερο που σε κάνει να μην είσαι άσχετη εδώ μέσα), μας γνώρισες, σου ταιριάζουμε και μας ταιριάζεις, κι όλα αυτά σε κάνουν κομμάτι αυτού εδώ, όπως είμαστε όλοι μας. Τις προάλλες κόβατε και ράβατε με τον apostat κι εγώ είχα ψοφίσει στο γέλιο. Για μένα αυτό έχει την ίδια βαρύτητα με το να διαβάσω ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα με τα μηχανολογικά της μοτοσυκλέτας μου.

Για μένα λοιπόν, ούτε να θεωρείς πως είσαι φιλοξενούμενη γιατί ΔΕΝ είναι έτσι, ούτε να αισθάνεσαι άσχημα για κανένα λόγο, γιατί δεν έχεις κανένα λόγο να αισθάνεσαι άσχημα. Άλλωστε ομολογουμένως (και μη φανεί πως το λέω ειρωνικά - κυριολεκτώ), άλλοι είμαστε που έχουμε λιώσει το φόρουμ στο σπαμ!!

Εσύ ούτε κατά διάνοια δε μας φτάνεις (όχι που θα μας τη βγεις κιόλας)!!! Razz Razz Razz


Υ.Γ. Κι αυτά ισχύουν για την κάθε "Αγγελική" της παρέας μας, έτσι...
...... Blush Blush Blush Blush Thumbsup Thumbsup
S.W.
S.W.
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-04
Mηνύματα : 203
Ηλικία : 104
Μοντέλο : vfr800 abs
Κράνος : HJC

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 8:27 pm
Εγω παντος ρε παιδια δεν θα μπορουσα να ζησω στο ασπρομαυρο χωρις το καλαμπουρι και τα πηραγματα, 1 χρονο παρακολουθω το forum και εχω να το λεω και εξω το ποσο ενημερομενο ειναι και ξεφευγει απο τα συνηθυσμενα κλισε λογο τον ισχυρων πρωσοπικοτητων που το απαρτιζουν, ασε που εχω λυσει για πλακα το 95% το αποριων μου με ενα απλο κλικ!Δεν περιμενα τετοιο ξεσπασμα εδω συγγεκριμενα, ειναι σαν να βλεπω BIG BROTHER!Ολοι οι ανθρωποι εχουν τα ελατοματα τους,τυχαινει ομως στο συγγεκριμενο fοrum ολοι οσοι μιλουν να προσφερουν περισσοτερα με τον τροπο τους, οποτε δεν ειναι συναιτο να απομακρινουμε κανεναν γιατι τοτε απογραναζονετε το ολο πραμα!Οποιος εχει προβλημα με καποιον, καλο ειναι να το λυνει prive γιατι με οποιοδηποτε αλλο τροπο δεν θα λυθει δεν θα ξεχαστει!Η ιδια ιστορια της ζωης εχει αποδηξει οτι οποιος προσβαλει και δεν σεβαιτε στο τελος μενει με ωραιο τροπο μονος του για να μιλαει με τον εαυτο του!Θελω να πω παντος οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος που ειμαι μελος αυτης της ηλεκτρονικης κοινοτητας (αν και εχω καιρο να γραψω γιατι τσακιστικα 2 φορες απο το καλοκαιρι μεχρι τωρα)και πιστευω πως θα ειναι αμαρτια να χαλασει!!!!
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 10:44 pm
Νικο

αρχικα πρεπι να πω οτι χερομαι που για μια ακομη φορα μου αποδικνιετε πως οταν σε ενδιαφερει μια σχεση-φιλια να λιτουργησει πρεπει να μιλας ιλικρινα και απευθιας κι οχι απο πισω (οπως δεν σου κριβω οτι εγινε καταρχιν) με οπιο κοστος..αυτο που ενοω ειναι οτι χερομαι που εσυ μεσα στους λιγους εχεις καταλαβει ακριβος τι ενοουσα και με τι διαθεση εγραψα το προτο θρεντ.

Αν καταλαβα καλα..αυτο που θα αλαξει ειναι το οτι επι της ουσιας θα υπαρξι καλιτερος σιντονισμος και διαχιριση του φορουμ.. θα ελενχοντε τα τοπικ για τιχον παρεξιγισεις, θα συνχονευτουν -κι οχι θα καταργιθουν- τα βιντεο και τα τραγουδια στο περι ανεμων, θα καθαριστουν τα θεματα και τελος θα ιπαρξι ενας στιχιοδης ελενχος στο σπαμ για να μην το ξεκ0λονουμε, χορις να απαγορευετε το καλαμπουρι, το πιραγμα κι ο χαβαλες..

δεδομενου οτι τορα πια (που 'παλιωσα') εχω και μια πιο γενικη εικονα του πως λιτουργουν γενικα τα φορουμ, δεν μου ακουγοντε παραλογα και αυστιρα ολα αυτα..
κινος και το σπιτι ανακενιζετε και η παρεα εξακολουθει να ενιμερονεται, να προστατευεται και να περνα μια χαρα με το ζεστο εος καυτο της (καπιες φορες) κλιμα
και τις ισχιρες της προσοπικοτιτες!


υ.γ. διευκρινιση: οταν λες οτι αφεριτε η ενοτιτα φαγητου ενοεις οτι για να μαγειρεψω κατι πρεπει να φτιαχνω καθε φορα αλο τοπικ για συμετοχες? Shocked


tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 10:53 pm
Άντε να μου βρεθήτε, εκεί που είχε μια ένταση το φιλοσοφικό μας καφενείο το χαιρετίσατε το θέμα όπως κάτωθι

http://flashe.rajsmichu.cz/0/jak_lovi_eskymaci_.swf

δεν σπα μάρω, είναι άποψη σε ηλεκτρονική βιντεομορφή Evil or Very Mad Razz

τέρμα η Γυάρος για οτυς αντικαθεστωτικούς Fool τώρα Σιμπήρια για ψάρεμα Rock naaa naaa
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

2/12/2010, 11:24 pm
Ταξιδευτής wrote:- ΣΕΒΑΣΜΟΣ και ΑΝΟΧΗ στον συνομιλητη μας,
- ΜΕΤΡΟ στο σπαμμαρισμα,
- θεματα με ΟΥΣΙΑ και νοημα (οπως αξιζει σε ωριμους και νοημονες ανθρωπους)
- ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, φιλια, παρεα.

Σας φιλω ολους και να ξερετε οτι σας θελω ΟΛΟΥΣ εδω σε αυτη την παρεα χαρουμενους (και να κανουμε και κανενα χιλιομετρο παραπανω ε)!
Ο θειος Νικος. :_hi:

Μέτρο στο σπαμμαρισμα, θεματα με ΟΥΣΙΑ και νοημα = + 800 γραναζια

-



Ταξιδευτής wrote:
]Ο Βαγγελης προφανως θελοντας να ειναι αρεστος απο ολους ποτε δεν πηρε τον αχαρο ρολο του "κακου μοντ"
Ετσι αποφασισα οτι ειναι καιρος να γινουν μερικες αλλαγες.
Ο Βαγγελης θα παψει να ειναι συντονιστης και τη θεση του θα παρει ο Φανης.
Θα υπαρξει ακομα ενας συντονιστης αλλα το ποιος θα ειναι ειναι ακομα υπο συζητηση.

Θα συμφωνησω στα περισσοτερα απο τα παραπανω που ειπες περι του οτι το χωριο μας ειναι μοτοσυκλετιστικο και τα θέματά του ως επί το πλείστον θα πρεπει να εςιναι σχέτικα με αυτό . Χωρις φυσικα να λειπει το χιουμορ και η καλοπροεραιτη πλακιτσα , αρκει να μην ειναι μονο αυτο . Wink

Και μενα με ενδιαφερουν συγουρα περισσοτερο οι βολτες και οι εκδρομες αποτι οι συζητησεις στο νετ , απλα πλεον δεν ειμαστε τοσο ευκολα οπως παλιοτερα . Mad

επειδη δεν εγινε ο Βαγγελης κακος πρεπει να γινω εγω ωρε.

Λοιπον για την αλλαγη του μοντ. δεν αποφασισες , απλα το σκεφτηκες .

Αυτα καλυτερα να τα πουμε απο κοντα .

Ελα και συ και οποιος αλλος πιστευει πως μπορει να βοηθησει το Νικο στο συντονισμο ΕΔΩ να τα πουμε .

















laume
laume
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-31
Mηνύματα : 713
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda CBF 250!!!
Κράνος : HJC Samurai MC1

ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM - Page 3 Empty Re: ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ FORUM

3/12/2010, 11:07 pm
Διαβάζοντας την απάντηση του Νίκου... και τα μετέπειτα σχόλια... δε μου δημιουργήθηκε ιδιαίτερο άγχος για το ότι θα χαλάσει η παρέα...

Εκτός αν μου ξέφυγε κάτι, αυτό που κατάλαβα είναι ότι και το χαβαλέ μας θα μπορούμε να κάνουμε, τη πλάκα μας, και τις απορίες - ανησυχίες μας να λύσουμε και τις εκδρομές μας να κανονίσουμε και όλα!
Απλά θα είναι ελεγχόμενο το σπαμάρισμα στα θέματα που καλό είναι ούτως ή άλλως να είναι ελεγχόμενο.
Γιατί δε σας κρύβω ότι αν και άσχετη σε μηχανολογικά, κλπ, τα θέματα πολύ συχνά τα διαβάζω... Να μαθαίνουμε και τίποτα σιγά σιγά! Razz
Κατ'επεκταση πολλές φορές με αποπροσανατολίζει ή και μπερδεύει το πολύ σπαμάρισμα σ'αυτά τα θέματα! Μιας και δε μου είναι ακόμα ιδιαίτερα κατανοητά...

Κατά τα άλλα... θεωρώ ότι αν χαλάσει κάτι δε θα οφείλεται σε απαγορεύσεις ή ότιδήποτε τέτοιο (μιας και δεν διέκρινα κάτι τέτοιο από αυτά που έγραψε είτε ο Νίκος είτε ο Φάνης)...
Στο χέρι μας είναι άλλωστε! Smile

Οπότε τα λέμε τη Δευτέρα ΣΥΜΟΦΕ (όσοι μπορέσουμε) να τα πούμε, να τα πιούμε και να χαζοχαρούμε!!! cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum