Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

+15
alexandros
SCORPIOS
macrozan
padelis
tomakos
Don John
dirty
Postman
nikos-ex victor
DoctorAbo
ELENA
ΗΛΙΑΣ
Vvag
Them1s xXx
da_beazt
19 posters
Go down

Επιλογή

9 - 53%
3 - 18%
1 - 6%
1 - 6%
3 - 17%
 
Total Votes: 17
 
Poll closed
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 8:39 pm
Ναι ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω. Τα νέα κριτήρια είναι:
1. όρθια θέση οδήγησης
2. Ροπή χαμηλά γιατί θα κυκλοφορεί και στην πόλη
3. Χαμηλή τιμή (έως 4000€) για να μπορώ να το αλλάξω με ευκολία
4. ABS (γιατί φοβάμαι τα μπλοκαρίσματα)
5. προστασία από τον αέρα (on-off έχω ήδη ένα δεν θέλω άλλο)
6. Γιαπωνέζικο (για να μην αλλάξω μάστορα)

Αν έχει οδηγήσει κανείς τα παραπάνω μπορεί / θέλει να πει μια γνώμη (ή και 2 και παραπάνω);

Οι αγγελίες που έχω δει
CBF: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/931412/, http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/882879/ , http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/959232/

Fazer http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1176065/

Suzuki http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1069866/
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 8:42 pm
To CBF ρε μην το σκέφτεσαι. Smile
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 8:53 pm
Λεπόν μίστερ αναποφάσιστε...!!! Razz Razz Razz

Έβαλα fazer, αποκλειστικά και μόνο γιατί το είχα.
Εγώ είχα μοντέλο 05 (ίσως και 04) και νομίζω ABS είχαν του 06 και μετά... δεν είμαι σίγουρος πάντως.
Είναι τίμιο μηχανάκι, δεν είχα παράπονο σε ΤΙΠΟΤΑ, άνετο, με τα γκάζια του, την προστασία του από τον αέρα, κι η ροπή του ουδέποτε με προβλημάτισε. Τέλεσε για αρκετό καιρό και μοναδική μηχανή μου, καθώς δεν είχα ακόμα το παπί που είχα πριν το DRZ, οπότε έκανε χιλιόμετρα στην πόλη απροβλημάτιστα.

Το CBF έχει το καλό ότι είναι Honda. Από την άλλη είναι πιο ψόφιο από το Fazer (στην κατηγορία αυτή, το αντίστοιχο honda είναι το hornet).

To Bandit το θεωρώ λίγο ευτελές μηχανάκι, αν και έχω την εντύπωση πως για τα λεφτά του είναι πολύ καλό. Δεν ξέρω όμως τι λέει η αξία μεταπώλησης.

Γνώμη μου πάντως είναι να αφήσεις το κριτήριο "προστασία από τον αέρα". Τι να το κάνεις μωρέ, σιγά. Άλλωστε στην Ελλάδα δε φυσάει πολύ κι εσύ έχεις μια χαρά ανάστημα για να μη σε ενοχλεί ο αέρας - νοου οφφένς..!! Άντε λοιπόν, πάρε το hornet του PostmanKav, να βρεις κι εσύ τίμια μηχανή, να σταματήσει να μας πρήζει κι αυτός και να πάρει το κατέμι.

lol! lol! lol! lol! lol! lol!
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:05 pm
Surprised nai ΡΕ ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟΥ POST.. ΤΟ hornet..ΚΑΛΗ ΣΚΕΨΗ .ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ... Thumbsup
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:16 pm
Ναι , ναι του Post... Να γλυτώσουμε απο την γκρίνια!!!! lol! lol!

Σοβαρά τώρα... Δες το κ αυτό.
Κάνει δώρο το best of the beast σε βινύλιο άκουσα!!!!!!!! lol! lol! lol!
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:20 pm
Ξέρεις τι ψήφισα .
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:26 pm
Η λογική λέει τσι-μπι-εφ και τα αλόγατα λένε φέιζερ.

Εγώ Γιάννη θα ρώταγα και τον Bravo που έχει τσι-μπι-εφ και είναι και ειλικρινής παιδί. Smile
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:31 pm
Think
όλα αυτά τα μοτοσακό τα κοίταζα....................πρίν πάρω το VFR Yahoo



P.S. οδηγησέ τα
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:41 pm
Οποτε θελεις ένα μοτερ με ορθια θεση, αρα on-off, μεχρι 4000 αρα μοντελο 06-07, τωρα Abs με 4000 χμμμμ….. προστασία αερα, και Japan..!!! Δύσκολα μας βαζεις!!!

Τωρα το cbf είναι cbf, τι σημαίνει αυτό ??? Ότι είναι cbf!!! Χαχαχαχαχα!!


Το fazer με φάνηκε πολύ ψιλό σε σχέση με το hornet και ότι δεν ειχα καλη πληροφορία από το δρομο, με ξένισε λιγο το Abs αλλα ειμαι της παλιάς σχολής!!!
Προσωπική αποψη όταν διαλέγω κατι το παίρνω γιατι μαρεσει, απλα θελω να το βλεπω και να γουστάρω, όλα τα υπόλοιπα τα ρυθμίζεις!!! Σε οσους ελεγα ότι κανω ταξιδια με το hornet με λεγανε τρελο… χαχαχα!!! Τεσπα εγω δεν θα επερνα κανενα από αυτά που εχεις επιλέξει!!! Με αφήνουν προσωπικά αδιάφορο, και δεν εχουν προσωπικότητα και χαρακτήρα !!!! Γουστα είναι αυτά !!!!
Που να κανω παρεα και με το Μιχαλη!!!!

Καλη επιλογη!!!




Last edited by postmankav on 3/2/2011, 9:44 pm; edited 1 time in total
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:43 pm
postmankav wrote:Καλη επιλογη!!!

Με άλλα λόγια "Το μηχανάκι μου πάρε - ΤΕΛΟΣ".

lol! lol! lol! lol! lol!
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 9:53 pm
οποιο και να παρεις θα βλεπεις συχνα το μαστορα γιατι εχουν καδενα Evil or Very Mad
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:00 pm
dirty wrote:οποιο και να παρεις θα βλεπεις συχνα το μαστορα γιατι εχουν καδενα Evil or Very Mad
...ΡΕ ΟΥΣΤ ΡΕΜΑΛΙ Ε ΡΕΜΑΛΙ , ΜΕ ΤΗΣ ΚΑΔΕΝΕΣ ΣΟΥ Knupp Knupp Knupp Knupp Knupp Knupp
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:08 pm
Εγω Γιαννη ψηφισα το cbf, απλα προτιμωντας το απο τα οσα εχεις βαλει σαν επιλογες.....

Ανεξαρτητα ομως απο το μηχανακι του Γιωργου, και ΑΝ φυσικα δεν σε αποτρεπει η ελλειψη "προστασιας" , θεωρω το Hornet καλυτερη προταση απο ολα Cool
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:09 pm
Don John wrote:Εγω Γιαννη ψηφισα το cbf, απλα προτιμωντας το απο τα οσα εχεις βαλει σαν επιλογες.....

Ανεξαρτητα ομως απο το μηχανακι του Γιωργου, και ΑΝ φυσικα δεν σε αποτρεπει η ελλειψη "προστασιας" , θεωρω το Hornet καλυτερη προταση απο ολα Cool

+ 782 Smile Smile
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:33 pm
Άκου αδερφέ επειδή μας 'εχεις σπάσει τα νεύρα και ότι επειδή ακόμα δεν έμαθες να συνδιάζεις καλόχερο με κλοτσιά(αλλάγη ταχυτήτων με συμπλέκτη λέγετε αυτό) σε drz, mz, papara z και ταλιμπάν ζι πάρε αυτό
Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Mp4o


είναι λίγο ακριβώ, αλλά σε 4 χρόνια θα είναι φτηνό ως μεταχειρισμένο, δεν έχει συμπλέκτη, παίρνει τέντα για τον ήλιο, κοτσαδώρο για κουβαλάς το drz, mz, papara z και ταλιμπάν ζι, έχει ανεμοθώρακα, αλεξήλιο, άντε γιατί Knupp Knupp

Από αυτά όπως κατάλαβες δια της ατόπου απαγωγής (ειδικότητα της νικολούλη, πάρε και μια γνώμη από ΄κειθε) σι μπι φι δαγκωτό. Αυτά αν θέλεις ξανά την γνώμη μου πε Blink lol!
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:43 pm


lol! lol! lol! lol! lol! lol!
padelis
padelis
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 40
Μοντέλο : ήταν κάποτε VFR RC46
Κράνος : SHOEI XR 1000

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:45 pm
Κι εγω απο αυτα που εβαλες το σι μπι φι ψηφιζω,ετσι κι αλλιως δεν θελεις και πολλα γκαζια...
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 10:49 pm
tomakos wrote:Άκου αδερφέ επειδή μας 'εχεις σπάσει τα νεύρα και ότι επειδή ακόμα δεν έμαθες να συνδιάζεις καλόχερο με κλοτσιά(αλλάγη ταχυτήτων με συμπλέκτη λέγετε αυτό) σε drz, mz, papara z και ταλιμπάν ζι πάρε αυτό
Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Mp4o


είναι λίγο ακριβώ, αλλά σε 4 χρόνια θα είναι φτηνό ως μεταχειρισμένο, δεν έχει συμπλέκτη, παίρνει τέντα για τον ήλιο, κοτσαδώρο για κουβαλάς το drz, mz, papara z και ταλιμπάν ζι, έχει ανεμοθώρακα, αλεξήλιο, άντε γιατί Knupp Knupp

Από αυτά όπως κατάλαβες δια της ατόπου απαγωγής (ειδικότητα της νικολούλη, πάρε και μια γνώμη από ΄κειθε) σι μπι φι δαγκωτό. Αυτά αν θέλεις ξανά την γνώμη μου πε Blink lol!


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 67
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 11:38 pm
αμα βαζεις ενα χιλιαρικο (5000) ακομα σουχω ολοκαινουργο χορνετ με αβς με καινουρια μετζελερ Μ5
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

3/2/2011, 11:42 pm
macrozan wrote:αμα βαζεις ενα χιλιαρικο (5000) ακομα σουχω ολοκαινουργο χορνετ με αβς με καινουρια μετζελερ Μ5

Είπαμε εχουμε πιο φθηνό χορνέτ !!! Βεβαία όχι τόσο καινούργιο αλλά τζιτζιλωνάτο !!!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 12:41 am
Γιάννη εγώ ψήφισα το cbf.
Θα σου πρότεινα όμως και το καβγαδάκι

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Images?q=tbn:ANd9GcSmwJLjoUqmhwcsDg0LENbdt-YV4GeU0SAF0fc09rDQZG8pY3aP

Και επειδή είσαι χωμάτινος και αυτό

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Images?q=tbn:ANd9GcRPBf2gWEy77ewgM9oXmP-nUvez6HzQQtJPSwofm2zue8boi1br
alexandros
alexandros
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-24
Mηνύματα : 712
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 4:12 am
Εγω εβαλα cbf γιατι το ειχα και η μηχανη ειναι απιστευτη,το εδωσα γιατι ειχα το γυμνο και χρειαζομουν κατι με φερινγκ για τα ταξιδια το γυμνο με κουραζε.
Γιαυτο γιαννη χτυπατο το cbf αλυπητα θα μεινεις ευχαριστημενος,γιατι απο το πατινι (t-max) ειναι σιγουρα καλυτερο θα δεις και διαφορα μεγαλη στην οδηγηση,στα πλαγιασματα σε ολα.Οπου βλεπεις honda εμπαινε! (αρκει να εχεις πορτοφολι που αντεχει Razz)
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 1:23 pm
Εγώ θα παζάρευα για 2000 ευρώ για αυτό >>> http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1218386/

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα 1218386_0_b

ή αυτό για 1000 http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1209765/

Θα τα μάζευα σε ότι χρειάζονται, και θα είχα όλα όσα ψάχνεις. Και επιπλέον μια μοτοσυκλέτα θρύλο, όχι μια συραφή δεύτερων ανταλλακτικών τύπου CBF.

Αλλά από την άλλη εγώ είμαι εγώ.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 1:32 pm
Caracal wrote:θα είχα όλα όσα ψάχνεις.

Da_beazt wrote:
1. όρθια θέση οδήγησης
4. ABS (γιατί φοβάμαι τα μπλοκαρίσματα)
5. προστασία από τον αέρα (on-off έχω ήδη ένα δεν θέλω άλλο)


Blink Blink Blink Blink


Κατά τα άλλα πολύ ωραίο το πρώτο, το δεύτερο πολύ καγκούρικο (για τα δικά μου γούστα) με την πέρλα που έχει κάνει.
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 1:45 pm
Vvag wrote:

Da_beazt wrote:
1. όρθια θέση οδήγησης
4. ABS (γιατί φοβάμαι τα μπλοκαρίσματα)
5. προστασία από τον αέρα (on-off έχω ήδη ένα δεν θέλω άλλο)


Blink Blink Blink Blink


Κατά τα άλλα πολύ ωραίο το πρώτο, το δεύτερο πολύ καγκούρικο (για τα δικά μου γούστα) με την πέρλα που έχει κάνει.

1+5.Όρθια θέση οδήγησης εχει, όταν στέκεσαι όρθιος. Μην σε μπερδεύουν τα clipons, είναι μικρές οι διαστάσεις και τα ευρωπαικά αναστήματα στέκονται ψιλοόρθια. Όταν δε κλείσεις τα χέρια, ξαπλώνεις το στήθος στο ντεπόζιτο (βάζεις βάρος, κανονικά) το κράνος έρχεται και γλύφει το τελείωμα της ζελατίνας, και κάνεις το πιο ξεκούραστο και χωρίς αέρα ταξίδι ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ.

4.ABS δεν έχει όντως, αλλά έχει τετραπίστονες με ανισομεγέθη έμβολα σε δίσκους 297. Σε συνδυασμό με το πηρούνι, που όταν είναι σωστά σεταρισμένο, σου λέει και το τελευταίο γραμάριο προσπάθειας των φρένων πριν το μπλοκάρισμα, το ABS είναι μια από τις πολύ λίγες περιπτώσεις-εξαιρέσεις που σχεδόν δεν χρειάζεται. Τα φρένα του στην 6 των μεγάρων, κάνουν τον πίσω τροχό να αναπηδάει σαν αέρινος, σχεδόν σαν μηδενικού βάρους, για να σου δώσω μια ιδέα σύγκρισης με κάτι που ήδη ξέρεις...

Για αυτό λέω 1000 ευρώ στον δεύτερο, γιατί πάει για ξαναβάψιμο από την αρχή... Ήθελα να ήξερα τι σκεφτόταν όταν το έκανε έτσι;


Last edited by Caracal on 4/2/2011, 1:48 pm; edited 1 time in total
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 1:46 pm
Vvag wrote: το δεύτερο πολύ καγκούρικο (για τα δικά μου γούστα) με την πέρλα που έχει κάνει.

Ναι, αυτό το skatulian brown χρωματάκι τι να σε πω ..... με φτιαν αβάσταχτα Razz Razz Razz Razz Razz

και μεν τα τεχνικά είναι εντυπωσιακά αλλά ένας που το έβαψε σκατουλί σκέψου τι άλλο τούχει κάνει που δε φαίνεται τώρα
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 1:51 pm
Caracal wrote:Εγώ θα παζάρευα για 2000 ευρώ για αυτό >>>
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1218386/ ...........................

......αυτό που γράφει το προσέξατε; Καύσιμο:Νitro
Λέτε να είναι "ελαφρώς" ξεσκισμένο;
Γατούλης
Γατούλης
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 5
Ηλικία : 48
Μοντέλο : Moto Guzzi Breva 750
Κράνος : Καμία επιλογή

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 2:29 pm
Εγώ πάλι ως πρώην κάτοχος CBF (αν και μοντελ. '09) θα σου έλεγα οτι η μηχανή είναι πολύ τίμια, πολύ αξιόπιστη (αν και δεν την είχα για μεγάλο διάστημα ώστε να βγάλω ασφαλέστερο συμπέρασμα), άνετη μέσα στη πόλη αν και της λείπει ροπή χαμηλά, αλλά νομίζω το ίδιο ισχύει για όλα αυτά που κοιτάς, και αρκετά καλή και για ταξίδι. Προστασία απο αέρα με μια μεγαλύτερη ζελατίνα από της μαμάς πιστεύω θα είναι υπέρ αρκετή (εγώ δεν είχα βάλει). Για μένα μη κοιτάξεις καν κάτι χωρίς ABS γιατί τουλάχιστον αυτό της Honda είναι άψογο, αλλά έχω διαβάσει καλά λόγια και για του Bandit.

Όμως εγώ με εξαίρεση ίσως το Fazer (δεν το έχω οδηγήσει για να ξέρω), νομίζω πως θα τα βαρεθείς όλα πολύ γρήγορα και επιπλέον για μένα πάντα, είναι όλα μηχανές άοσμες, άχρωμες και χωρίς χαρακτήρα (υποκειμενικό αυτο βέβαια μη βαράτε!)
Αυτά, αν θές κάτι άλλο από μένα εδώ είμαι! Smile
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

4/2/2011, 2:38 pm
Τιμιότατες μηχανές, εξαιρετικές, τα κάνουν όλα αρκετά καλά, αξιόπιστες ΑΛΛΑ

Γατούλης wrote:είναι όλα μηχανές άοσμες, άχρωμες και χωρίς χαρακτήρα (υποκειμενικό αυτο βέβαια μη βαράτε!)

συμφωνώ απόλυτα!! Wink Wink Wink
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα Empty Re: Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα

5/2/2011, 5:13 pm
Για κάποιον που θα ασχοληθεί ο ίδιος, αυτό παίζει να είναι ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ. Αν δεν είχα ήδη δύο μεγάλες μηχανές, θα ήταν ήδη στο γκαράζ μου.

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1189463/

Για δείτε το, μπορεί και να ενδιαφέρει κάποιον!

Τώρα που πούλησα το tmax (και πουλήθηκε το bmw) είμαι ανάμεσα στα 1189463_0_b
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum