Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

+18
Semiaz
dirty
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
posnightmist
SCORPIOS
DENTOCOP
Fanrider
ΗΛΙΑΣ
DoctorAbo
nikos-ex victor
XLGeorge
Caracal
tomakos
Don John
Ο φυσικός
Vvag
Postman
da_beazt
22 posters
Go down

Ποιο να πάρω, ποιο να πάρω

11 - 85%
0 - 0%
2 - 15%
0 - 0%
 
Total Votes: 13
 
Poll closed
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 6:34 pm
Καλησπέρα,

τώρα που έμαθα τις ταχύτητες (και το ότι αν σου σβήσει απλά τραβάς συμπλέκτη - δεν είναι εκπληκτικό ότι δεν σε εμένα δεν μεταφέρονται τα driving skills από το αυτοκίνητο;) λέω να δώσω το tmax. Άλλωστε από τα 14000 χλμ που έχω κάνει σε σχεδόν 2 χρόνια στην πόλη γίνανε μόνο τα 4000-5000 και τα υπόλοιπα είναι σε μικρές ή μεγάλες εκδρομές. Θέλω λοιπόν κάτι εκδρομικό με σχετικά όρθια θέση οδήγησης και ασυνήθιστη εμφάνιση που όμως να μπορώ να το βγάζω και βόλτα στην Αθήνα για καφέ, ψώνια, βραδινές εξόδους κλπ. Α ναι θέλω και ABS.

Το VERSYS μου αρέσει γενικά σαν θέση οδήγησης και σαν σχετικά χαμηλή δύναμη. Το BMW έχει τα πάντα επάνω και έχει και ιμάντα για να μην χρειάζεται να ασχολούμαι με λίπανση και να κουβαλάω σπρέι (καλώδια ρεύματος θα κουβαλάω).

Δυσκολεύομαι να αποφασίσω και πριν επιλέξω την γρηγορότερη λύση (ποιος έμπορος παίρνει το tmax) θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας είτε επειδή έχετε εμπειρία, είτε επειδή έχετε φίλο που έχει εμπειρία, είτε επειδή με έχετε δει να καβαλάω και αναρωτιέσται τι κάνω στο VFRH, είτε γιατί δεν είχατε τίποτα καλύτερο να κάνετε.

Ευχαριστώ και όπως θα ξέρουν και οι βόρειοι σε περίπτωσης αλλαγής moto θα προτείνω βόλτα για πρώτη επαφή και κέρασμα (MARS ή SNICKERS που ταιριάζουν με τα χρώματα). Καλού κακού ας έρθει και κανένα FI που έχει άμεση πρόσβαση στην μπαταρία...

Οι αγγελίες που με ενδιαφέρουν:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/959178/
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1087535/
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/918103/
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 6:37 pm
Παρε ενα ΚΤΜ να γινουμε πολλες!!!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 6:56 pm
Δεν ξέρω ρε γαμώτο, αλλά αυτό το VERSYS ποτέ δεν το συμπάθησα. Θες λίγο επειδή είναι στην κατηγορία "δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκω", θες επειδή είναι Kawasaki και δεν τα' χω και πολύ σε εκτίμηση, θες επειδή είναι ΚΑΚΑΣΧΗΜΟ κατά την ταπεινή μου άποψη...

Από την άλλη είμαι και εκ γονιδίων Μπεμβεδάκιας, οπότε θα σου πω go for it...

- Και γιατί μου αρέσει εμφανισιακά
- Και γιατί νομίζω πως σε επιδόσεις δεν έχει καμία σχέση με το Kawa
- Και γιατί είναι πολύ κοντά στη φιλοσοφία Sport-Touring που τόσο γουστάρω (νομίζω κιόλας πως σ' αυτήν την κατηγορία ανήκει)
- Και γιατί είναι πιο ταξιδιάρικο απ' το Kawa.
- Και γιατί είναι μονόμπρατσο
- Και γιατί ΕΤΣΙ ρε παιδί μου!!! Ωωωωω...!!!!

Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:05 pm
Vvag wrote:
- Και γιατί ΕΤΣΙ ρε παιδί μου!!! Ωωωωω...!!!!

Thumbsup Thumbsup Thumbsup

Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:15 pm
Κανείς δεν μπορεί να μπει ακριβώς στη θέση σου αλλά αν το δίλημμα είναι ανάμεσα σε αυτά τα δύο θα ψηφίσω την BMW με μια-δυο επιφυλάξεις.

Πρώτα, όμως, τα πλεονεκτήματα: Οικονομικότατος και αξιοπρεπής κινητήρας, ομορφούλι (για μένα), αξία μεταπώλησης.

Στις επιφυλάξεις, τώρα. Δεν ξέρω τι παίζει με τον ιμάντα, εννοώ αν αντέχει περισσότερο από μια αλυσίδα και αν είναι εξίσου οικονομικός (ή εξίσου ακριβός!). Επίσης έχει ιδιαίτερα ακριβά ανταλλακτικά. Ενδεικτικά αναφέρω: μανέτα φρένου 70 ευρώ, τελικό εξάτμισης 1000 ευρώ!!!! Αυτές ήταν οι τιμές όταν είχα ρωτήσει πριν 3 χρόνια. Δεν ξέρω τι γίνεται με το VERSYS σε αυτό το θέμα.

Επίσης, θεωρώ απαράδεκτο ότι το κεντικό σταντ και το trip computer δίνονται ως έξτρα σε μια τέτοια μοτοσικλέτα. Βέβαια, αν το μεταχειρισμένο που θα πάρεις τα έχει ήδη πάνω του, αυτό δεν σε πειράζει.

cheers
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:17 pm
Προσωπικα θα επελεγα το BMW Wink

Μην με ρωτησεις γιατι?? ΕΤΣΙ Razz

Ουτε ειχα καποιο απο αυτα, ουτε τα εχω οδηγησει, ουτε τα ειχε φιλος............απλα ΕΤΣΙ Cool .

Τωρα αν κατεληγα σε ενα απο τα δυο KAWA (που σαν μαρκα την εκτιμω και την ειχα), ΔΕΝ θα πηγαινα με τιποτα στο 2007 Suspect

αυτο το: Πολη Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... 322583 καλη κατασταση, ΔΕΝ με πειθει Suspect
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:28 pm
Επειδή σίγουρα έχεις, είχες συνηθίσει από τον καναπέ (tmax) να παράσχει προστασία από τον αέρα, απλά μην πάρεις γυμνό, θα τα δεις όλα, θα γατζώνεσε από το τιμόνι να μη πετάξεις, είναι δύσκολο σπορ το ξεβράκωτο Smile Wink
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:28 pm
Ευχές και κατάρες, αν πεις τι λέει αυτός ΘΑ καταστραφείς, αν με ακούσεις ΘΑ σωθείς:

Μην μπλέξεις με Μπαβάρις Μοτόρεν Βέρκεν. Πρόκειται για ΑΘΛΙΑ κατασκευάσματα (ποιοτικά, τεχνολογικά, οπτικά) που για κάποιο ανεξήγητο λόγο έχουν περάει την φήμη του ποιοτικού (!). Το ΜΟΝΟ καλό από το μοντέλο που αναφέρεις είναι ο ιμάντας. Πάρε ένα ιμάντα από το εμπόριο και βάλτον σε μια καρέκλα στο σαλόνι σου να τον βλέπεις. ΤΟΣΟ χάλια είναι η υπόλοιπη μοτοσυκλέτα... Και τέτοια ΜΑΣΟΝΙΑ είναι η αφτερμάρκετ αντιμετώπιση, που το ένα σπάει μετά το άλλο, ΧΑΜΠΑΡΙ δεν παίρνει ο τύπος της μοτοσυκλέτας...

Μην μπλέξεις με Καβασάκι. Η μόνη Ιαπωνική εταιρία που είναι...Ιταλική στην ποιότητα κατασκευής με συχνότητα 1/3 (1 στα 3 μηχανάκια δεν σταματάει ΠΟΤΕ να χαλάει από την μέρα που θα το πάρεις, μέχρι την μέρα που αηδιασμένος θα το πετάξεις...νοιώθεις τυχερός οτι θα πετύχεις το υπόλοιπο 2 στα 3; )

Ενδιαφέρουσες μοτοσυκλέτες υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ. Και σε Honda (CBF, CB, Hornet, Transalp) και σε Yamaha (fazer600) και σε Suzuki ακομα (GSR600), και ιταλικές (ducati mostro), και Triumph παίζουν αρκετά αξιόλογα μοντέλα με ΚΟΡΥΦΑΙΟ το street triple 675...

ΟΛΕΣ οι παραπάνω είναι πολύ καλύτερες από τα σκουπίδια που ανέφερες...
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:32 pm
Caracal wrote:Ευχές και κατάρες, αν πεις τι λέει αυτός ΘΑ καταστραφείς, αν με ακούσεις ΘΑ σωθείς:

Μην μπλέξεις με Μπαβάρις Μοτόρεν Βέρκεν. Πρόκειται για ΑΘΛΙΑ κατασκευάσματα (ποιοτικά, τεχνολογικά, οπτικά) που για κάποιο ανεξήγητο λόγο έχουν περάει την φήμη του ποιοτικού (!). Το ΜΟΝΟ καλό από το μοντέλο που αναφέρεις είναι ο ιμάντας. Πάρε ένα ιμάντα από το εμπόριο και βάλτον σε μια καρέκλα στο σαλόνι σου να τον βλέπεις. ΤΟΣΟ χάλια είναι η υπόλοιπη μοτοσυκλέτα...

Μην μπλέξεις με Καβασάκι. Η μόνη Ιαπωνική εταιρία που είναι...Ιταλική στην ποιότητα κατασκευής με συχνότητα 1/3 (1 στα 3 μηχανάκια δεν σταματάει ΠΟΤΕ να χαλάει από την μέρα που θα το πάρεις, μέχρι την μέρα που αηδιασμένος θα το πετάξεις...νοιώθεις τυχερός οτι θα πετύχεις το υπόλοιπο 2 στα 3; )

Ενδιαφέρουσες μοτοσυκλέτες υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ. Και σε Honda (CBF, CB, Hornet, Transalp) και σε Yamaha (fazer600) και σε Suzuki ακομα (GSR600), και ιταλικές (ducati mostro), και Triumph παίζουν αρκετά αξιόλογα μοντέλα με ΚΟΡΥΦΑΙΟ το street triple 675...

ΟΛΕΣ οι παραπάνω είναι πολύ καλύτερες από τα σκουπίδια που ανέφερες...

Πάντως θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σου για τα ΚΤΜ!!!!
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:40 pm
postmankav wrote:Πάντως θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σου για τα ΚΤΜ!!!!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! Ατσα προυουουουου lol! lol!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:50 pm
Caracal wrote:
Μην μπλέξεις με Μπαβάρις Μοτόρεν Βέρκεν. Πρόκειται για ΑΘΛΙΑ κατασκευάσματα (ποιοτικά, τεχνολογικά, οπτικά) που για κάποιο ανεξήγητο λόγο έχουν περάει την φήμη του ποιοτικού (!). Το ΜΟΝΟ καλό από το μοντέλο που αναφέρεις είναι ο ιμάντας. Πάρε ένα ιμάντα από το εμπόριο και βάλτον σε μια καρέκλα στο σαλόνι σου να τον βλέπεις. ΤΟΣΟ χάλια είναι η υπόλοιπη μοτοσυκλέτα... Και τέτοια ΜΑΣΟΝΙΑ είναι η αφτερμάρκετ αντιμετώπιση, που το ένα σπάει μετά το άλλο, ΧΑΜΠΑΡΙ δεν παίρνει ο τύπος της μοτοσυκλέτας...

Αν και τα παραπανω ακουγονται λιγο ακραια, εχουνε σαφως καποια βαση. Ιδιως αυτο το μοντελο εχει βγαλει τοσα πολλα (μια επισκεψη στο ελληνικο φορουμ αρκει για να ...τρομαξει κανεις) που ειναι πραγματικο ρισκο η απόκτησή του και μαλλον δυσκολη η μεταπωληση του καθως δεν ειναι και εμπορικο μοντελο.

[offtopic]
Παρα τα οσα λεει ο Caracal, καποια μοντελα μπου-μου-βου εχουνε ενα συνδυσμο αρετων που δεν βρισκονται ευκολα, με κορυφαιο το 1200GS για οποιον του αρεσει το σοβαρο adventure riding με ενα πραγματικα πολυχρηστικο μηχανακι. Το προβλημα ειναι η τιμη τους αλλα περισοτερο το τι βγαζουν και το τι ζητανε... Οπως εχω γραψει σε αλλο φορουμ, αν ειχε αξιοπιστια συγκρισιμη με τα run-of-the-mill γιαπωνεζικα (προσοχη, οχι απαραιτητα Honda) τοτε θα ειχα ηδη παρει ενα.
[/offtopic]
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 7:51 pm
Λοιπόν.................................................................. Very Happy
για τα 2 εξ αυτών δεν μπορώ να εκφραστώ Beeee




το 1ο όμως το έκανα τεστ πριν πάρω το VFR!

KATAΠΛΗΚΤΙΚΑ φρένα,
φοβερή αίσθηση (μου φάνηκε πιο ελαφρύ απο το cb400sf),
κατανάλωση 5-6 l/100 , μπορεί κ καλύτερα!
ροπή από πολύ χαμηλά (σχεδόν στο ρελαντί Shocked
πολύ καλό ανάμεσα στα αυτοκίνητα.


στα μείον γενικά ακριβό (για καινούριο)
κ η εξάτμιση που είναι σα θερμοσύφωνας
Wacko





κ μια λεπτομέρεια Blush




οδήγησα το S k ουχί το ST βεβαίως το ST είναι πιο όρθιο...........
με το S πιάστηκε ο σβέρκος κ η μέση μου το 1ο μισάωρο old timer
βλέπετε είμαι κ 2 μέτρα παλληκάρι Razz


ελπίζω να βοήθησα cheers cheers



Υ.Γ. postmankav......πρόσεξε πως θα το σχολιάσεις!! Beeee


Razz lol! lol!
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 9:40 pm
BMW F 800 ST δαγκωτό και μη ρωτάς το γιατί.
Η απάντηση είναι πως είναι μακράν η καλύτερη επιλογή για να τα κάνεις όλα με αυτό (δεδομένου του άλλου σου μηχανακίου).
Το μόνο θεματάκι της BMW είναι αυτό του ψεκασμού (καμμια φορά σβήνει όταν πέσουν αυτόματα οι στροφές) αλλά κατά τα άλλα είναι τρομερά αποτελεσματικό μηχανάκι. Το έχει 1ος ξάδερφος και μιλάω εκ πείρας.

DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 9:45 pm
postmankav wrote:Παρε ενα ΚΤΜ να γινουμε πολλες!!!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Υπάρχουν τουλάχιστον 3 μέσα στο φόρουμ που περιμένουν να πάρεις εσύ πρώτος και να ακολουθήσουν μετά. Κάτι σα τις ανύπαντρες αδερφές στη σειρά.
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 9:56 pm
Caracal wrote:Ευχές και κατάρες, αν πεις τι λέει αυτός ΘΑ καταστραφείς, αν με ακούσεις ΘΑ σωθείς:

Μην μπλέξεις με Μπαβάρις Μοτόρεν Βέρκεν. Πρόκειται για ΑΘΛΙΑ κατασκευάσματα (ποιοτικά, τεχνολογικά, οπτικά) που για κάποιο ανεξήγητο λόγο έχουν περάει την φήμη του ποιοτικού (!). Το ΜΟΝΟ καλό από το μοντέλο που αναφέρεις είναι ο ιμάντας. Πάρε ένα ιμάντα από το εμπόριο και βάλτον σε μια καρέκλα στο σαλόνι σου να τον βλέπεις. ΤΟΣΟ χάλια είναι η υπόλοιπη μοτοσυκλέτα... Και τέτοια ΜΑΣΟΝΙΑ είναι η αφτερμάρκετ αντιμετώπιση, που το ένα σπάει μετά το άλλο, ΧΑΜΠΑΡΙ δεν παίρνει ο τύπος της μοτοσυκλέτας...

Μην μπλέξεις με Καβασάκι. Η μόνη Ιαπωνική εταιρία που είναι...Ιταλική στην ποιότητα κατασκευής με συχνότητα 1/3 (1 στα 3 μηχανάκια δεν σταματάει ΠΟΤΕ να χαλάει από την μέρα που θα το πάρεις, μέχρι την μέρα που αηδιασμένος θα το πετάξεις...νοιώθεις τυχερός οτι θα πετύχεις το υπόλοιπο 2 στα 3; )

Ενδιαφέρουσες μοτοσυκλέτες υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ. Και σε Honda (CBF, CB, Hornet, Transalp) και σε Yamaha (fazer600) και σε Suzuki ακομα (GSR600), και ιταλικές (ducati mostro), και Triumph παίζουν αρκετά αξιόλογα μοντέλα με ΚΟΡΥΦΑΙΟ το street triple 675...

ΟΛΕΣ οι παραπάνω είναι πολύ καλύτερες από τα σκουπίδια που ανέφερες...
... ΡΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΩ ΟΚ ΣΕ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΟΚΑΡΙ ΕΔΩ ,ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΟΥΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ, ΜΑ ΣΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΛΕΩ ΝΑΙ .ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ.. NA παρεις καλυτερα του ταχυδρομου την μηχανη αν δεν το εχει δωσει ,μια χαρα και σε καλη τιμη για αρχη για εσενα φιλε μου και καλο παιδι γιαννη... απο ολους κατι θα ακους και θα σε μπερδευσουν ολοι . κανε οτι εσυ γουσταρης και η τσεπη σου εχει.... τα λεμε.... Drinking
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 10:05 pm
Ψηφισα το F800 , αλλα θα σου προτεινα να εβλεπες και το RT 850 εχω ακουσει πολυ καλα λογια , ειναι νομιζω ομορφο και με πολυ καλη καλυψη .

Καλη επιλογη cheers
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 10:09 pm
Fanrider wrote:Ψηφισα το F800 , αλλα θα σου προτεινα να εβλεπες και το RT 850 εχω ακουσει πολυ καλα λογια , ειναι νομιζω ομορφο και με πολυ καλη καλυψη .

Καλη επιλογη cheers
... α ορε φανη καλο και αυτο εεε, αλλα ποσο να εχει ..ρε μου ερεσε και αυτο.ολο αρχοντια ειναι. πολυ καλο . Blink Blink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

19/12/2010, 10:11 pm
Fanrider wrote:Ψηφισα το F800 , αλλα θα σου προτεινα να εβλεπες και το RT 850 εχω ακουσει πολυ καλα λογια , ειναι νομιζω ομορφο και με πολυ καλη καλυψη .

Καλη επιλογη cheers

Το έχει ο πατέρας μου αυτό και το έχω κάνει μια μικρή βόλτα. Είναι τρομερά ευκολοδήγητο και δεν είναι τόσο δύσκολο όσο προϊδεάζει ο όγκος του.
Αλλα μιας και το ανέφερα είναι ΓΑΪΔΟΥΡΙ. Πολύ ελέφαντας ρε αδερφάκι μου, πολύ γομάρι. Προσωπικά δε θα το' παιρνα με τίποτα και πρήζω τον πατέρα πότε θα το πουλήσει να πάρει κάτι άλλο. Έστω, ένα GS (καθ' ότι ΤΑΓΜΕΝΟΣ μπεμβεδάκιας)!!!! Razz Razz Razz

Πάντως είναι ότι κοντινότερο σε scooter, με τη διαφορά του πολλαπλάσιου όγκου και βάρους (με ότι αυτό συνεπάγεται για μέσα στην πόλη).
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 12:48 am
[quote="postmankavΠάντως θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σου για τα ΚΤΜ!!!! [/quote]


ΜΠΑΑΑΑ,άστο μωρέ! Razz Razz
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 10:03 am
Ψήφισα κι εγώ bmw.
Μιχάλη συνήθως συμφωνω με την γνώμη σου.Κι εγώ έχω ακούσει ότι τα bmw χαλάνε.
Αποδεδειγμένα δεν το ξέρω.Πάντως δεν νομίζω να είναι όλα άθλια τεχνολογικά.Π.χ αυτο: Tι λες?





Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... BMW_S1000RR_Carbon_1


Last edited by SCORPIOS on 20/12/2010, 10:24 am; edited 1 time in total
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 10:21 am
Να αναφέρω εδώ ότι ο αδερφός μου προτιμάει ένα δικύλινδρο μοτέρ χωρίς πολλά άλογα και όχι on-off!
Επίσης θέλει τιμόνι και ροπή από χαμηλά!
Τώρα αν έχετε κάποια άλλη πρόταση νομίζω θα χαρεί να τη διαβάσει!
Αυτάααααααα
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 11:57 am
posnightmist wrote:Να αναφέρω εδώ ότι ο αδερφός μου προτιμάει ένα δικύλινδρο μοτέρ χωρίς πολλά άλογα και όχι on-off!
Επίσης θέλει τιμόνι και ροπή από χαμηλά!
Τώρα αν έχετε κάποια άλλη πρόταση νομίζω θα χαρεί να τη διαβάσει!
Αυτάααααααα

Α ναι, bros 650 pgm, v2, pro-arm είναι λίγο παλιό αλλά πολύ καλό

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_NT650
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 12:08 pm
εμενα πρωσοπικα δεν μου αρεσει κανενα απο αυτα... :(
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 12:21 pm
Ολα για πεταμα μην παρεις κανενα
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 3:24 pm
Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους,όπως σ'τα λένε είναι.

Πάρε το κόκκινο FI.
1.Eίναι 800άρι.
2.Μονόμπρατσο.
3.Ψεκαστό.
4.Γραναζωτό.
5.Το πιο γρήγορο...χρώμα. Wink

nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 3:46 pm
http://www.mototriti.gr/magazine/viewthema_moto.asp?id_thema=38164

μήπως ο νέος ανταγωνιστής confused2
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 4:15 pm
Ανταγωνιστής και Yamaha δεν πάνε μαζι...
Εδώ οι βόρειοι μαλλώνουμε ποιανού είναι πιο καλή λόγω χρώματος κι εσυ μας συγκρίνεις με το yamaha;;;
Αθηναίοι.. τι να πείς Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 5:13 pm
Θα σπαμάρω (πρωτότυπο):

Κοίτα ρε λίγο και τ' άλλο σου το μηχανάκι (το καινούριο σου) και δες τα πμ σου να παραγγείλω αν είναι!!!

Knupp
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 6:01 pm
Αγαπητέ Da-beazt,
Μην ακούς τι σου λένε. Και προπάντων μην ακους τον Μιχάλη που είναι Hondakias μέχρι το σώβρακο. Razz
Το F800 ST είναι εξαιρετικό. Και η pole αυτό βγάζει με διαφορά. Υποψιάζομαι ότι F800 ST ψήφισε και ο Μιχάλης και δε το λέει Razz

όσο για το φίλο μου τον Δημήτρη, πρότεινε μεν Fi αλά του διέφυγε ότι δε διαθέτει ABS που το έβαλες σαν απαίτηση !!!!! Σε άλλη περίπτωση στο προτείνω και εγώ ανεπιφύλακτα.
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

20/12/2010, 6:16 pm
Σαν πρώην κάτοχος VERSYS 08 ABS, το οποίο κράτησα δυστυχώς μόνο 20.000 χλμ, θα έλεγα ότι είναι ένα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλό μηχανάκι για την κατηγορία του. Στα 650 δικύλινδρα δεν νομίζω ότι έχει ανταγωνιστή. Είναι ένα πραγματικό all around μηχανάκι με έμφαση στην ευελιξία εντός πόλης, την οικονομία και την παιχνιδιάρικη οδήγηση. Έχει λίγο από on-off (με έμφαση στο on φυσικά), λίγη από motard και είναι ό,τι πρέπει για begginers. Θα κάνει και το ταξιδάκι του άνετα με ταχύτητες 160-180 (είχα πάει μέχρι Θεσσαλονίκη). Το μηχανάκι αυτό θα στα κάνει όλα και μάλιστα αρκετά καλά. Έχει κάποια πολύ καλά στοιχεία που τα μηχανάκια της κατηγορίας του δεν έχουν , όπως USD, απίστευτη ψαλιδάρα, πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις, κιβώτιο τύπου κασέτας και πολύ καλές κατανομές βαρών. Γενικά στην σύντομη συμβίωσή μου με το μηχανάκι δεν μου εμφάνισε το παραμικρό και γενικά στα forum δεν γράφανε για τραγικά προβλήματα. Είναι αρκετά αξιόπιστο.
Για το BMW δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, αλλά σίγουρα είναι πιο συγκεκριμένη η χρήση για την οποία προορίζεται και έχει πολύ ακριβή συντήρηση σε σχέση με το Kawa.
Από κει και πέρα δες τι ανάγκες θες να καλύψεις με την μηχανή που θες να πάρεις και επέλεξε, γιατί ο καθένας εδώ μέσα θα πει εκατό διαφορετικές απόψεις και δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη. Από μοντέλα υπάρχουν εκατοντάδες, πολύ καλύτερα από αυτά που έχεις διαλέξει αλλά και πολύ χειρότερα. Το Kawasaki΄πάντως είμαι σίγουρος ότι θα καλύψει τις ανάγκες που ανέφερες και ο μόνος λόγος που κάποιος θα ήθελε να το άλλάξει είναι καθαρά για να ανέβει κατηγορία (και γκάζια). Εγώ πάντως που το έκανα δεν μπορώ να πω ότι δεν το μετάνιωσα λίγο.....

Sorry που έγραψα πολλά και κούρασα.... cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum