Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

+18
Semiaz
dirty
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
posnightmist
SCORPIOS
DENTOCOP
Fanrider
ΗΛΙΑΣ
DoctorAbo
nikos-ex victor
XLGeorge
Caracal
tomakos
Don John
Ο φυσικός
Vvag
Postman
da_beazt
22 posters
Go down

Ποιο να πάρω, ποιο να πάρω

11 - 85%
0 - 0%
2 - 15%
0 - 0%
 
Total Votes: 13
 
Poll closed
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

31/1/2011, 11:40 pm
Επειδή το βασικό μου προσόν είναι ότι δεν αλλάζω γνώμη τώρα λέω να πάρω αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/882879/
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

31/1/2011, 11:44 pm
Da_beazt wrote:Επειδή το βασικό μου προσόν είναι ότι δεν αλλάζω γνώμη τώρα λέω να πάρω αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/882879/

Μαύρο να το πάρεις, είναι πανέμορφο.
Αν θυμάμαι καλά πάντως, πωλείται κι ένα εδώ μέσα. Wink
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

1/2/2011, 12:02 am
Εγω θα σου προτεινα να παρεις αυτο
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/811356/
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

1/2/2011, 12:19 am
dirty wrote: Εγω θα σου προτεινα να παρεις αυτο
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/811356/


Αυτό, το είχα δει το καλοκαίρι για τον αδερφό μου. Ήταν και ο Παντελής εκεί όταν το κοιτάζαμε. Καλό ήταν, δεν είχε τίποτα, εκτός από λίγο χτυπημένο δεξί ψυγείο (αν προσέξεις την 5η φωτό, θα το δεις λίγο τις κυψέλες να έχουν πιό έντονο χρώμα) και το παιδί που το έχει, είπε ότι το έβαψε πάλι, γιατί έχει κάτι σκυλιά και του το γρατσουνίσανε. Από την άλλη, δίνει και τις βαλίτσες και τα λάστιχά του, το καλοκαίρι, ήταν σε καλή κατάσταση. Επίσης, έχει και φώτα Xenon.
Παρακάτω, δεν το έδινε, γιατί ήθελε κι αυτός, να πάρει κάτι άλλο.
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

1/2/2011, 12:22 am
Δημήτρη οι λόγοι που δεν σκέφτομαι VFR (τουλάχιστον ακόμα):
1. θέση οδήγησης - θέλω σχετικά όρθια θέση
2. κίνηση καθημερινά στην πόλη - στην Αθήνα θα το έχω και για καθημερινές μετακινήσεις (δουλειά μέσω κέντρου - ψώνια - καφέ) στις οποίες τα clip on μου φαίνονται κάπως κουραστικά.

Πάντως από εξοπλισμό σκίζει το συγκεκριμένο που έβαλες. Σε επίπεδο εξοπλισμού κάτι τέτοιο σκέφτομαι που να μην χρειάζεται να δώσω μετά και άλλα λεφτά για είδη ταξιδίου.

Τέλος επειδή στα 4 (σχεδόν) χρόνια που έχω το δίπλωμα έχω αγοράσει 3 μηχανάκια και έχω πουλήσει 2 δεν θα ήθελα να δώσω πάλι πολλά λεφτά γιατί προβλέπεται σε 2 χρόνια να μου την βαρέσει και να θέλω να αλλάξω πάλι.
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

1/2/2011, 1:00 am
Da_beazt wrote:Επειδή το βασικό μου προσόν είναι ότι δεν αλλάζω γνώμη τώρα λέω να πάρω αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/882879/

Άστο κάτω δικό μου είναι !!!!!!! Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 530333 Πάρτο Γιάννο να πηγαίνουμε παρέα βολτίτσα για να μπορούμε όταν πέφτουμε να σηκωνόμαστε !!! lol! lol! lol! lol!
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ... - Page 2 Empty Re: Λέω να δώσω το tmax και να πάρω ...

1/2/2011, 9:48 am
Da_beazt wrote:Επειδή το βασικό μου προσόν είναι ότι δεν αλλάζω γνώμη τώρα λέω να πάρω αυτό:
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/882879/

Το CBF 600 είναι πολύ καλή επιλογή για τις καθημερινές σου μετακινήσεις στην πόλη και ενίοτε ένα ταξιδάκι. Το είχε ένας καλός μου φίλος για 2 χρόνια (μοντέλο 2008) και κάναμε συχνά σκάτζα για να ξεκουράζομαι εγώ με το CBF και να πωρώνεται αυτός με το VFR FI. Πολύ ξεκούραστη και με άψογα φρένα.
Παρόλα αυτά νομίζω ότι θα το βαρεθείς σχετικά γρήγορα, αφού είναι περισσότερο εργαλείο παρά μοτοσυκλέτα που θα θέλεις να οδηγείς συνέχεια. Εναλλακτικά, το CBF 1000 είναι καλύτερο ως προς αυτό, αφού έχει την ιπποδύναμη που θα ήθελες από το 600 αλλά με περισσότερο βάρος. Αν λοιπόν το βάρος είναι θέμα για σένα (που φαντάζομαι ότι το 1000 θα το κρύβει πολύ καλά), θα συμφωνήσω με τον Μιχάλη για το Triumph Speed Triple 675 με επιφύλαξη τη μικρή θέση του συνοδηγού, τη ζελατίνα που μπορεί να πάρει αν θέλεις να πας ταξίδι και το ABS που δεν ξέρω αν έχει και από πότε. H διαφορά στην τιμή είναι σίγουρα θέμα, αλλά δεν βλέπω να το βαριέσαι το Triple.
Γράφοντας αυτά, καταλαβαίνω ότι ένα Street triple 675 με fairing θα σάρωνε την κατηγορία (CBF, Fazer, κτλ).
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum