Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

+16
Them1s xXx
apostat
Fanrider
Παναγιώτης Κ.
padelis
SCORPIOS
chr1s_86
ΠΑΝΕΑΣ
da_beazt
Roberto
XLGeorge
Don John
xristos280
dirty
Seelenheil
Ledbyzeppelin
20 posters
Go down
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

19/5/2011, 11:02 pm
Ledbyzeppelin wrote:Tελικα ουτε ο μαγνητης επιασε!!! Μολις πατησα δευτερη βιδα στο πισω λαστιχο!!!!! Εσπασε η παρθενια του κι αυτου!!!! Τελικα ο δημαρχος μας μαλλον εχει αραδιασει παντου προκες στους δρομους σε συνεργασια με τους λαστιχαδες της πολης!!!! Ζητω ο Μπουταρης!!!
Τωρα αφηνω τη βιδα πανω στη μηχανη και αυριο πρωι πρωι για μπαλωμα στο πισω λαστιχο ή για αλλαγη παλι!!!! Να δουμε αν καταφερω να βγαλω πανω απο 2 μηνες χωρις να πατησω βιδα!!!! Wall


Για όνομα ο εφιαλτης στον δρόμο με τις πρόκες !!
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

19/5/2011, 11:06 pm
Χαχαχα! Καλη ιδεα μου δωσες Ελενα!!! Εισαι να το γυρισουμε ταινια μικρου μηκους? Αλλα με προκες μεγαλου μηκους!!! lol!
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

19/5/2011, 11:07 pm
Ledbyzeppelin wrote:Χαχαχα! Καλη ιδεα μου δωσες Ελενα!!! Εισαι να το γυρισουμε ταινια μικρου μηκους? Αλλα με προκες μεγαλου μηκους!!! lol!


Τουλάχιστον είμαστε σίγουροι εμείς ! Τις πατας όλες εσύ και καθαρίζεις τους δρόμους ! lol! lol! lol! lol! lol!
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 12:23 am
Ειμαι η νεα υπηρεσια του δημου!!! Καθαριστης καρφιων και λοιπων βιδων δημου Θεσσαλονικης , με ειδικο μηχανημα του δημου , VFR 800FI!!!!!!!! Razz lol! Razz lol!
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 12:30 am
Εμ δεν πήρες vtc τι να σου κάνω. Evil or Very Mad
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 1:33 am
Αλλοι δεν αφησαν δρομο για δρομο απατητο...εσυ δεν αφησες προκα για προκα απατητη... confused
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 11:10 am
Verbal Kint wrote:Αλλοι δεν αφησαν δρομο για δρομο απατητο...εσυ δεν αφησες προκα για προκα απατητη... confused
.... ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΠΑΤΗΤΕΣ confused confused confused confused
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 1:07 pm
Γεια χαρα μαγκες, μολις γυρισα πισω απο το OK Wheel, και για αλλη μια φορα μου ειπαν οτι το λαστιχο δεν φτιαχνοταν, οτι η βιδα εκοψε λινά , και οτι αν το μπαλωναν παλι επρεπε να πηγαινω με προσοχη!!! Οπτε παλι αλλαξα λαστιχο , 140 γιουρα το μαλλι!!!!!!! Τι να πεις , μα να πηγαινουν για πεταμα τα λαστιχα με την πρωτη βιδα??? Αλλα μπροστα στην ασφαλεια μου χαλαλι!!!!! cheers
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 5:28 pm
Ρε φιλε μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα που στα ειπαν στο λαστιχαδικο σου.
Αλλα νομιζω ειναι υπερβολικο αυτο το πραγμα με τα λαστιχα σου.
Σε κανενα αλλο λαστιχαδικο ρωτησες?

Τουλαχιστον τα παλια ελαστικα τα κρατας η τους τα αφηνεις εκει?
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 6:27 pm
Η αληθεια ειναι οτι αρχιζω να πιστευω οτι μου τα λενε τραβηγμενα για να παρω νεα λαστιχα , και τα παλια δυστυχως τους τα αφησα, φανταζομαι καπου θα τα στελνουν κι αυτα. Τι να πω? Απο φοβο τα αλλαξα, μαλλον θα πρεπει να επισκεφθω κι αλλο μαστορα να παρω κι αλλη γνωμη γιατι κατι μου μυριζει στην υποθεση!!
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 6:58 pm
Πηγαινε και παρε τα λαστιχα σου και κρατα για καμια εισοδο σου στην πιστα,παντως αυτα που σου λενε για μενα ειναι μ@λακιες κανονικα επρεπε να στα μπαλωσουν με εσωτερικο μπαλωμα και μετα ολα θα ηταν περιφημα,και εγω εχω πατησει προκες και τα μπαλωνα και με βγαζανε 15000χλμ ,αλλα τι να πεις και αυτοι θελουν να βγαλουν,ακου δικαιολογια εκοψε λινα,τι να πεις τωρα
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 7:13 pm
Φιλε dirty εχω μεγαλο ντερτι, η δικαιολογια του λαστιχά ειναι παντα οτι μπορει να μου κανει μπαλωμα αν θελω, αλλα μετα υπ ευθυνη μου δεν πρεπει να το τρεχω πανω απο 120, γιατι μπορει να παθει ζημια. Ετσι αναγκαζομαι να το αλλαζω , μονο στη σκεψη να μου σκαει με ταχυτητα ανω των 200 κατι παθαινω!!!
Φιλε dirty οταν εκανες μπαλωμα ηταν μεγαλη η προκα?μετα ετρεχες τρελλά?μηπως κακως με κανουν να ανησυχω!?
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 7:55 pm
Σαν να μην συμβαινει τιποτα ,το λαστιχο το αλλαξα μονο λογω φυσιολογικης φθορας
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 8:18 pm
Κώστα, μήπως φεύγει από εσένα καμία βίδα και την πατάς;;; Shocked Shocked Knife

Πάρε τα παλιά λάστιχα, αν τα βρείς, και κράτησέτα!!! Μπορεί να θέλουμε να μπούμε εμείς πίστα!!! Καινούργιο λάστιχο!!! Να το αφήσουμε;;;
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 8:22 pm
αρα μαλλον θελουν να πουλήσουν οι ανθρωποι, αλλη φορα ελπιζω να μην πατήσω τιποτα , αλλα αν πατήσω θα παω σ αλλο μαστορα να ρωτησω!
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 9:19 pm
ΠΑΝΕΑΣ wrote:Κώστα, μήπως φεύγει από εσένα καμία βίδα και την πατάς;;; Shocked Shocked Knife

Πάρε τα παλιά λάστιχα, αν τα βρείς, και κράτησέτα!!! Μπορεί να θέλουμε να μπούμε εμείς πίστα!!! Καινούργιο λάστιχο!!! Να το αφήσουμε;;;

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις πάρει ιταλικό; Πάντως εγώ θέλω να βεβαιώσω ότι δεν με έχει ακολουθήσει ποτέ μπλε fi. Επίσης μια καλή ιδέα είναι να στήσεις καρτέρι και να πιάσεις αυτόν που τριγυρνά και βιδώνει βίδες για να ξεπεράσει την κρίση (βλ Τσάρλι Τσάπλιν "The kid").

Μήπως να συνοδεύσεις το aprilia σε καμμιά βόλτα. Τα στατιστικά του 2010 και 2011 αποδεικνύουν ότι όποιος πάει βόλτα μαζί μου δεν παθαίνει τίποτα T
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 9:55 pm
Και για να πω και κάτι χωρίς σπαμ τα τελευταία 5 χρόνια έχω πάθει φουιτ 4 φορές στο αυτοκίνητο (λακούβα, μαχαίρι, βίδα, πρόκα) και μια στην μηχανή (βίδα). Και τις 5 φορές έγινε επισκευή ελαστικού και όχι αντικατάσταση. Συνέχισα να χρησιμοποιώ κανονικά τα ελαστικά μέχρι την αντικατάσταση λόγω φθοράς (αυτή την βόλτα http://www.vfrh.net/t1976p96-topic την έκανα με το επισκευασμένο ελαστικό).

Δεν λέω σε καμμία περίπτωση ότι η δικιά μου εμπειρία είναι ο κανόνας και ότι άδικα αλλάζεις τα ελαστικά. Άλλωστε το να μην εμπιστεύεσαι τα ελαστικά σου είναι πολύ ανησυχητικό ιδιαίτερα όταν ταξιδεύεις με μεγάλες ταχύτητες. Αλλά πάλι 2 πίσω ελαστικά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα με προβληματίζουν. Μάλλον συμφωνώ με τα παιδιά που λένε να τα κρατάς τουλάχιστον γιατί κάπου μπορεί να σου χρειαστούν.

Και επειδή δεν αντέχω τόσες λέξεις χωρίς spam: μήπως να μας πεις από ποιον δρόμο περνάς όταν καρφώνεσαι για να τον αποφεύγουμε Razz ?
Ledbyzeppelin
Ledbyzeppelin
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-03
Mηνύματα : 118
Ηλικία : 46
Μοντέλο : VFR 800 FI
Κράνος : Tacachi TK170

https://www.facebook.com/pouliosphotography

Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω??? - Page 2 Empty Re: Tην πατησα.... την προκα , και τωρα τι κανω???

20/5/2011, 10:35 pm
Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε συμφορουμιστα,θα σκεφτω σοβαρα τις προτασεις σου.
Την πρωτη φορα ηταν το μπροστα λαστιχο που την πατησε, τωρα το πισω, οποτε ειμαι κομπλε.Ισως ολα αυτα να γινονται για να εχω παντα νεα και φρεσκα λαστιχα!!!
Να ενημερωσω παντως οτι ετοιμαζω χαρτη με ολα τα ναρκοπεδια στην πολη, βεβαια με τον ρυθμο που τις μαζευω τις βιδες θα εχω σκουπισει την πολη συντομα!! Χαχα
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum