Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

+7
Don John
vtecpatra
Ο φυσικός
vasilakos
'AGGEVI'
posnightmist
FZMAN
11 posters
Go down
FZMAN
FZMAN
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-25
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 57
Μοντέλο : YAMAHA FAZER 600 S2
Κράνος : SHOEI XR 1100

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

20/5/2011, 7:40 pm
Τελικά απότι φαίνεται θα το πραγματοποιήσω και φέτος το ταξίδι που ήθελα για το εξωτερικό.
Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται αλλά επειδή όσο πάνε και δυσκολεύουν τα πράγματα στην ζωή μας ίσως είναι κι απ΄τα τελευταία μεγάλα μου ταξίδια.
Ο προορισμός αυτού του ταξιδιού είναι η Μεγ. Βρετανία.
Μάζεψα όσες περισσότερες μέρες μπορούσα να πάρω άδεια, έκανα οικονομία όλο τον χρόνο και τελικά είμαι στο ευχάριστο σημείο αυτή την στιγμή να κάνω την αναγγελία του ταξιδιού μου.
Ξεκινάω λοιπόν απο Αθήνα στις 8/6 το πρωί μιας και το μεσημέρι αναχωρεί το καράβι απο Πάτρα για Ανκώνα.
Την επόμενη ημέρα 9/6 θα βρίσκομαι στην Ανκώνα και θα κινηθώ πρός τα σύνορα Ιταλίας -Γαλλίας στην πόλη SUSA όπου έμεινα και πέρσι στο ίδιο ξενοδοχείο ( φιλικό πρός τους μοτοσυκλετιστές).
Την επόμενη ημέρα 10/6 θα ξεκινήσω και αφού περάσω την πόλη BARDONECCHIA θα περάσω το τούνελ των 15 χλμ και θα βρεθώ στην Γαλλία όπου θα κατευθυνθώ πρός LYON,MACON,DIJON, και απο εκεί θα κατευθυνθώ πρός την πόλη BREVIADES μια μικρή πόλη δίπλα στην πόλη TROYES όπου και θα διανυκτερεύσω.
Την επόμενη ημέρα 11/6 θα ξεκινήσω με κατεύθυνση το CALAIS όπου και θα περάσω στην Μεγ. Βρετανία με το υποθαλλάσιο τρένο και φθάνοντας απέναντι στο FOLKESTONE καταρχήν θα πρέπει να οδηγώ αριστερά και στην συνέχεια θα κατευθυνθώ πρός το σημείο που θα μείνω το MILTON KEYNES περνώντας απ΄τις πόλεις ASHFORD, MAIDSTONE, και περιφεριακά του LONDON και περνώντας και απ΄το LUTON θα φτάσω στο ξενοδοχείο μου.
Σκοπός μου την επόμενη ημέρα 12/6 είναι να παρακολουθήσω το moto GP στο SILVERSTONE που έχει απόσταση περίπου 25 χλμ απ΄το ξενοδοχείο μου.
Σκοπός μου είναι εαν μπορέσω να πάρω το μετρό που περνάει απ΄την περιοχή που θα μένω και να επισκεφτώ έστω όσο μπορώ το Λονδίνο.
Την Δευτέρα 13/6 το πρωί θα ξεκινήσω να κατευθύνομαι βόρεια και αφού περάσω το NORTHAMPTON,το LEICESTER,το NOTTINGHAM, το YORK, το SUNDERLAND, το NEWCASTLE θα φτάσω στο EDINBURGH όπου και θα διανυκτερεύσω στην περιοχή KIRKCALDY λίγο βόρεια του EDINBURGH αλλά παραλιακά.
Την Τρίτη 14/6 θα ξεκινήσω πάλι πρωί πρωί και θα συνεχίσω να κινούμαι βόρεια περνώντας απο DUNDEE, ABERDEEN, INVERNESS και συνεχίζοντας ακόμα πιο βόρεια θα φτάσω στο βορειότερο σημείο της Βρετανίας το JOHN o' GROATS και απο εκεί στην πόλη THURSO όπου και θα διανυκτερεύσω.
Την Τετάρτη 15/6 θα βρίσκομαι ήδη στα HIGHLANDS και θα κινούμαι δυτικά πρός το DURNESS και απο εκεί νότια αλλά παραλιακά πρός ULLAPOOL και απο εκεί περνώντας όλα αυτά τα εκπληκτικά τοπία και τις λίμνες θα φτάσω στην πόλη OBAN και απο εκεί θα διανυκτερεύσω στο χωριό CRIANLARICH.
Την Πέμπτη 16/6 το πρωί θα ξεκινήσω με κατεύθυνση νότια πια και θα περάσω απο GLASGOW, και απο εκεί θα συνεχίσω παραλιακά στην πόλη AYR,DUMFRIES και συνεχίζοντας περνάω απ΄την πόλη CARLISLE με κατεύθυνση και προορισμό εκείνης της ημέρας το BLACKPOOL όπου και θα διανυκτερεύσω.
Την επόμενη ημέρα Παρασκευή 17/6 το πρωί δεν θα κάνω πολλά χιλιόμετρα απλά θα επισκεφτώ το LEEDS, το MANCHESTER, το SHEFFIELD, το LIVERPOOL ή ότι προλάβω τελικά και θα επιστρέψω στο BLACKPOOL όπου και θα διανυκτερεύσω.
Το Σάββατο 18/6 το πρωί θα ξεκινήσω με προορισμό νότια και ανατολικά και αφού περάσω απο BIRMINGHAM, COVENTRY,OXFORD,θα φτάσω παραλιακά στο BRIGHTON και απο εκεί ανατολικά για το FOLKESTONE όπου θα πάρω το υποθαλλάσιο τρένο και θα περάσω στο CALAIS όπου και θα διανυκτερεύσω στην περιοχή COQUELLES.
Την Κυριακή 19/6 αναχωρώ απο εκεί το πρωί και κινούμενος ανατολικά θα περάσω απ΄τις πόλεις CAMBRAI,CHARLEVILLE-MEZIERES,METZ με προορισμό εκείνης της ημέρας το STRASBOURG.
Την Δευτέρα 20/6 αναχωρώ και απο εκεί και αφού κινηθώ νότια θα περάσω την πόλη COLMAR και αφού μπώ στην Γερμανία θα περάσω απο FREIBURG με κατεύθυνση ανατολικά και την λίμνη KONSTANZ της Ελβετίας και απο εκεί κατεβαίνοντας νότια θα περάσω απ΄το κρατίδιο του LIEGHTENSTEIN και απο εκεί συνεχίζοντας ακόμα πιο νότια θα περάσω απο LUGANO και θα καταλήξω για εκείνη την ημέρα στο COMO όπου και θα διανυκτερεύσω
Την Τρίτη 21/6 θα αναχωρήσω νωρίς το πρωί με κατεύθυνση το MILANO,PARMA, MODENA,BOLOGNA και τελικό προορισμό την Ανκώνα όπου και θα επιβιβαστώ το μεσημέρι στο πλοίο για επιστροφή στην Ελλάδα
Την Τετάρτη 22/6 θα βρίσκομαι στην Πάτρα με προορισμό τελικό του ταξιδιού την άτιμη Αθήνα.
Αυτό λοιπόν έχω σχεδιάσει να είναι το ταξίδι μου που υπολογίζω να φτάσει τα 8000 περίπου χλμ.
Εννοείται πως και σ αυτό το ταξίδι μου θα με συνοδέψει η κουκλάρα μου το καλό και πιστό μου FAZER.
Ήδη βρισκόμαστε σε φάση προετοιμασίας και οι δύο και πιστεύω στις 8/6 το πρωί να ταξιδεύουμε και οι δυο περίφανοι.
Πιστεύω πως στις 23/6 θα σας γράφω για άλλο ένα εκπληκτικό ταξίδι.

posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

20/5/2011, 7:45 pm
cheers
Μπράβο!!!
Περιμένω με αγωνία... Coffee
Respect
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

20/5/2011, 11:06 pm
cheers cheers cheers

...... με το καλο να πας , με το καλο να ρθεις και με το καλο να μας ταξιδευσεις μαζι σου........


:_hi:
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

20/5/2011, 11:38 pm
Καλο σου ταξιδι.
Θα περιμενουμε νεοτερα,ομως αυτη η φαση του σχεδιασμου και της αναμονης των τελευταιων ημερων εχει τη δικη της ομορφια..
Νασαι καλα να σχεδιασεις και να κανεις κι αλλα ταξιδια. Smile
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

20/5/2011, 11:53 pm
Συμφωνώ με Βασιλάκο. Εύχομαι να έχεις καλό ταξίδι, γεμάτο εικόνες και εμπειρίες. cheers
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

21/5/2011, 12:51 am
καλο ταξιδι ναχεις και οταν γυρισεις με το καλο να δουμε και φωτο και να ακουσουμε τις εμπειριες σου φιλε μου.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

21/5/2011, 2:17 am
vasilakos wrote:..................ομως αυτη η φαση του σχεδιασμου και της αναμονης των τελευταιων ημερων εχει τη δικη της ομορφια..

+10000 Wink


Καλο ταξιδι να εχεις Γιωργη Thumbsup

να περασεις οσο "πιο γεματα" γινεται, και να γυρισεις γερος και γεματος εμπειριες cheers
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

21/5/2011, 9:36 am
Worship Worship Worship Worship Worship Worship Worship Worship

Καλα να περασεις φιλε και με το καλο να γυρισεις.
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

21/5/2011, 12:21 pm
Καλό και απροβλημάτιστο ταξίδι να έχεις.
Και να μην σε πιάσει το ΔΝΤ ούτε του χρόνου.
mig29
mig29
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-14
Mηνύματα : 24
Ηλικία : 64
Μοντέλο : KAWASAKI ZZR1400&YAMAHA FAZER 1000
Κράνος : SHOEI XR1000

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

22/5/2011, 9:54 am
FZMAN i sto aneva i sto kateva pernas sxetika konta mou ama goustareis vlepomaste i sto Calais i charlevile et meziers esy apofasizeis kalo taxidi kai prosoxi stin gallia ta randar, oi touristes plironoun epitopou ta ravasakia, pigene me 130/140km stathera kai tha eise ok, prosoxi epeisis england apo oti xero apo syggeneis KOVOUNE KOLOUS kai eidika tora me ta metra litotitas tou Cameron psaxnoune xrima kai aftoi (to london eine gemato radar)
konstantinosv4
konstantinosv4
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-14
Mηνύματα : 315
Ηλικία : 46
Μοντέλο : honda v-tec
Κράνος : x-lite 801

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

22/5/2011, 10:26 am
Yahoo Yahoo Yahoo μπράβο.με το καλό να πάτε καλά να περάσετε κ όταν με το καλό επιστρέψετε,όπως πάντα θέλουμε φώτο για να ταξιδέψουμε μαζί σου.καλό ταξίδι cheers cheers
FZMAN
FZMAN
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-25
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 57
Μοντέλο : YAMAHA FAZER 600 S2
Κράνος : SHOEI XR 1100

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

22/5/2011, 8:19 pm
mig29 wrote:FZMAN i sto aneva i sto kateva pernas sxetika konta mou ama goustareis vlepomaste i sto Calais i charlevile et meziers esy apofasizeis kalo taxidi kai prosoxi stin gallia ta randar, oi touristes plironoun epitopou ta ravasakia, pigene me 130/140km stathera kai tha eise ok, prosoxi epeisis england apo oti xero apo syggeneis KOVOUNE KOLOUS kai eidika tora me ta metra litotitas tou Cameron psaxnoune xrima kai aftoi (to london eine gemato radar)

Γειά σου φίλε μου, λοιπόν 18/6 θα επιστρέφω απ΄την Μ. Βρετανία και αν γίνεται θα συναντηθούμε στο Calais της Γαλλίας.

mig29
mig29
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-14
Mηνύματα : 24
Ηλικία : 64
Μοντέλο : KAWASAKI ZZR1400&YAMAHA FAZER 1000
Κράνος : SHOEI XR1000

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

22/5/2011, 9:47 pm
meta xaras opote eimaste se epafi cheers
FZMAN
FZMAN
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-25
Mηνύματα : 164
Ηλικία : 57
Μοντέλο : YAMAHA FAZER 600 S2
Κράνος : SHOEI XR 1100

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

22/6/2011, 11:04 pm
Μόλις πριν λίγες ώρες ολοκληρώθηκε το εκπληκτικό ταξίδι μου διάρκειας 14 ημερών και 7300 χλμ.
Ταξιδιωτικό και φωτογραφίες τις επόμενες ημέρες.
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3 Empty Re: Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Νο3

22/6/2011, 11:47 pm
περιμενουμε ,περιμενουμε cheers
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum