Go down
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 2:50 pm
Άφωνοι έμειναν στην Πολωνία από τα ακροβατικά F-16 της Π.Α.


Άφωνους άφησε ο πιλότος του ελληνικού F-16 της Ελληνικής Ομάδας Αεροπορικών Επιδείξεων Μεμονωμένου Αεροσκάφους F-16 "Ζεύς" τους παρευρισκόμενους θεατές σε αεροπορική επίδειξη στην Πολωνία. Μάλιστα όπως μεταδίδεται Γερμανός αξιωματικός της Αεροπορίας σχολίασε την επίδειξή του λέγοντας "Αυτά τα κάνουν μόνο οι Ρώσοι με μαχητικά κατευθυνόμενης ώσης"!

Από 27 έως 28 Αυγούστου 2011 η Ελληνικής Ομάδας Αεροπορικών Επιδείξεων Μεμονωμένου Αεροσκάφους F-16 "Ζεύς" συμμετείχε στην διεθνή αεροπορική έκθεση Sierpnia Radom 2011 στην Πολωνία.

Το ελληνικό F-16 εκτέλεσε δύο αεροπορικές επιδείξεις και καθ'όλη την διάρκεια της επίδειξης ακούγονταν επιφωνήματα θαυμασμού για τις επιδόσεις του πιλότου που αρκετές φορές έφερε το μαχητικό στα όριά του.








ΠΗΓΗ


Προσωπικό σχόλιο: Το τραγούδι κατά την προσγείωση, για εμένα "όλα τα λεφτά"

stef64
stef64
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-26
Mηνύματα : 411
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 1200F
Κράνος : SHOEI XR 1100

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 4:23 pm


Προσωπικό σχόλιο: Το τραγούδι κατά την προσγείωση, για εμένα "όλα τα λεφτά"

[/color][/quote]




Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 6:35 pm


Yahoo Yahoo Yahoo Yahoo Yahoo Yahoo Yahoo
ducpilot
ducpilot
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-10-18
Mηνύματα : 220
Ηλικία : 62
Μοντέλο : SUZUKI HAYABUSA YZF750R CB750K
Κράνος : Καμία επιλογή

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 6:57 pm
Ειχα την τυχη να γνωρισω τον αρχηγο του πρωτου ακροβατικου σμηνους με F84 K F86 που ειχε κανει απιστευτα πραγματα σε επιδιξεις,απο τα καλυτερα παγκοσμιως συμφωνα με τον ξενο τυπο της εποχης,με παραπονο μου ειπε "Καπετανιο" (ποιος εγω??) για λογους κοστους μας εκοψαν.Μην ξεχναμε και στην προσφατη ασκηση RED FLAG στις ΗΠΑ το φυσαγαν και δεν κρυωνε τα αμερικανακια σε κλειστες εμπλοκες(για αυτο μας καλεσαν) εφαγαν πολυ ξυλο,ο καλυτερος εκπεδευτης του ΝΑΤΟ φετος ηταν ΕΛΛΗΝΑΣ.Το διαταυτα ειναι οτι φιλος Σμηναρχος μου ειπε με παραπονο,Χρησταρα μειωνουμε τις ωρες πτησης για οικονομια και θα το χασουμε σιγα σιγα το αξιομαχο,τα σχολια δικα σας.Καλο φθινωπορο συντροχοι.
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 7:47 pm
ducpilot wrote:Ειχα την τυχη να γνωρισω τον αρχηγο του πρωτου ακροβατικου σμηνους με F84 K F86 που ειχε κανει απιστευτα πραγματα σε επιδιξεις,απο τα καλυτερα παγκοσμιως συμφωνα με τον ξενο τυπο της εποχης,με παραπονο μου ειπε "Καπετανιο" (ποιος εγω??) για λογους κοστους μας εκοψαν.Μην ξεχναμε και στην προσφατη ασκηση RED FLAG στις ΗΠΑ το φυσαγαν και δεν κρυωνε τα αμερικανακια σε κλειστες εμπλοκες(για αυτο μας καλεσαν) εφαγαν πολυ ξυλο,ο καλυτερος εκπεδευτης του ΝΑΤΟ φετος ηταν ΕΛΛΗΝΑΣ.Το διαταυτα ειναι οτι φιλος Σμηναρχος μου ειπε με παραπονο,Χρησταρα μειωνουμε τις ωρες πτησης για οικονομια και θα το χασουμε σιγα σιγα το αξιομαχο,τα σχολια δικα σας.Καλο φθινωπορο συντροχοι.


....ξεφραγο αμπελι θα γινει το Αιγιαο το και FIR !!! .....μπατε σκυλοι-λυκοι αλεστε!!!!
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 8:52 pm
ducpilot wrote:.Μην ξεχναμε και στην προσφατη ασκηση RED FLAG στις ΗΠΑ το φυσαγαν και δεν κρυωνε τα αμερικανακια σε κλειστες εμπλοκες(για αυτο μας καλεσαν) εφαγαν πολυ ξυλο,ο καλυτερος εκπεδευτης του ΝΑΤΟ φετος ηταν ΕΛΛΗΝΑΣ.

Οπως παντα υπερβολικοι,ακομα και στις επικεφαλιδες των δημοσιευματων "εγκριτων" καναλιων,
σχετικων με την Αεροπορια...


"Αφωνοι" λεει....οποιος δεν ξερει τι βλεπει,αφωνος μενει,αλλα εικαζω οτι ο πηχιαιος τιτλος
ειναι εφευρεση του συντακτη...

Το ζουμι ολο ειναι σε καποιες πολυ πολυ κλειστες "στροφες" που πραγματοποιηθηκαν
με απολυτο ελεγχο απο τον Ελληνα χειριστη,και το εντυπωσιακο ειναι απο το 8.14 μεχρι και το 8.50
οπου πεταει οριζοντια σε χαμηλο υψος με πολυ μεγαλη γωνια (angle of attack),και παλι
με εξαιρετικο ελεγχο....(και μπραβο του του μαγκα)

Να εξηγησω οτι το F-16 Block 52 του χειριστη μας ειναι απολυτως ικανο να κανει αυτα τα "κολπα"
εκ κατασκευης,χωρις να τρεχει "καστανο" για την δομικη αντοχη του...Ο φακελλος πτησης
του Fly by wire το επιτρεπει,αλλιως ....θα επεφτε.Απλα και κατανοητα!!!!!

Το σημαντικο εδω ειναι ο χειριστης να ξερει τι του γινεται,να ξαναεχει νοιωσει τα χειριστηρια
να τρεμουν οταν ειναι κοντα στην απωλεια στηριξης,και παρολα αυτα να διατηρει τον
ελεγχο, ξεροντας οτι το αφος αντεχει...Το ενστινκτο επιβιωσης ειναι πολυ ισχυρο,ακομα και
σε αυτους τους ανθρωπους,και πολλοι χειριστες συμμαχικων χωρων δεν χρειαστηκε ΠΟΤΕ να
νοιωσουν αυτην την αισθηση του "πεφτω-δεν πεφτω"...Αλλωστε οι περιπολιες πανω απο τις επιπεδες
πεδιαδες της Φλανδρας και τα τουλιποχωραφα της Ολλανδιας απεχουν παρασσαγγας απο
τους αντικατοπτρισμους του περιβαλλοντος επιχειρησεων τυπου "Αιγαιου",το κρυφτουλι με
τα συννεφα,και τις γωνιες του Ηλιακου φωτος,τις βραχονησιδες και την πτηση
εξαιρετικα χαμηλα στο νερο,"για να παμε αλατι πισω στα παιδια.."


Θελω να πω οτι ειδαμε......μια μαλακια και μιση και οι ηλιθιοι,ασχετοι μας γραφουν "Αφωνοι "
και τα ρεστα!!!!

Ο Ελληνας χειριστης (ο οποιοσδηποτε απο τις μοιρες μας)ειναι απο τους καλυτερους στον κοσμο
σε κλειστες αερομαχιες,και σε συνθηκες Αιγαιου ανικητος IMHO!!!!!!!

Γιαυτο και οι Αμερικανοι μας καλουνε σε κοινες ασκησεις στα δικα τους TOP σχολεια!!!!

Γιατι ειμαστε σε Αεροπορια ισως η πρωτη στην Ευρωπη σε πληθος σκαφων (για δεστε ποσα
μαχητικα εχει η Γερμανια ή η Γαλλια με 7πλασιο και 8πλασιο μεγεθος χωρας και
πληθυσμου-για δεστε και ποσες ωρες συμπληρωνει ο καθε τυπος αεροσκαφους καθε μηνα!!!!)
και ικανοτητα χειριστων,γιατι τα πεταμε εξουθενωτικα σαν τρελλοι,και γιατι εχουμε απο τους
πιο "πατεντιαριδες" μηχανικους βασης στον κοσμο (για να τα πω απλα...)


Να ξερουμε τι βλεπουμε λοιπον,να μας λειπουν οι πηχιαιοι τιτλοι (δεν το χρειαζονται αλλωστε
οι χειριστες μας-ξερουν ποιοι ειναι και τι κανουν..)και να φροντισουμε μεσω αλλων ατραπων
να φερουμε απλο κοσμο κοντα στην Αεροπορικη Ιδεα....



Υ.Γ.

Αγαπητε Χρησταρα,νομιζω οτι ο Ελληνας καλυτερος εκπαιδευτης σε ΝΑΤΟικο επιπεδο που ειπες
πιο πριν ειναι γιος θρυλικου 104αρη χειριστη,που με αξιωσε ο Θεος να του "δεσω ζωνες" στην
Καλαματα στα Τ-2 ως εκπαιδευτη,(οπου ηρθε αμεσως μετα την "αποστρατευση" του 104)

Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 9:05 pm
Think silent
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

2/9/2011, 9:17 pm
Don John wrote: Think silent


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


Πεστο ρε Γιαννηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη,βγαλτοοοοοοοοοοο

lol! lol! lol! lol! lol!
ducpilot
ducpilot
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-10-18
Mηνύματα : 220
Ηλικία : 62
Μοντέλο : SUZUKI HAYABUSA YZF750R CB750K
Κράνος : Καμία επιλογή

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

3/9/2011, 4:13 pm
gabadoo wrote:
Don John wrote: Think silent


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!


Πεστο ρε Γιαννηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη,βγαλτοοοοοοοοοοο

lol! lol! lol! lol! lol!
Ετσι ειναι,αν ειχαν δει την εικονικη εμπλοκη στον "Αρχαγγελο"θα ειχαν μειμει γκαγκελο.Πεστο Γιαννηηηηη.χαχαχα.Και βεβαια χωρις τις πατεντες των τρομερων Ελληνων τεχνικων δεν θα γινοταν τιποτα. cheers
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

15/9/2011, 12:15 pm
Και επειδη, "αντιπαραγωγικοι" δεν ειναι φυσικα μονον οι ενστολοι, σας παραθετω μια επιστολη μας ακομα "αντιπαραγωγικης" Δημοσιας Υπαλληλου Suspect










«Ου δη πάτριον εστί ηγείσθαι τους επήλυδας των αυτοχθόνων..»...

Ισοκράτoυς «Πανηγυρικός»



Επιστολή μιας Εκπαιδευτικού στους υπουργούς……..τκ.



Το Σύνδρομο του Πάγκαλου

Ο υπουργός Υγείας Ανδρέας Λοβέρδος, μιλώντας το βράδυ της Τετάρτης στην επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων της Βουλής, είπε ότι «το ένα εκατομμύριο δημοσίων υπαλλήλων, που ταλαιπωρούν δέκα εκατομμύρια πολίτες με την βεβαιότητα ότι ο δημόσιος τομέας είναι ισόβιος, μας έφτασαν εδώ που μας έφτασαν».(από τον Τύπο)



Είμαι μία εκ των διαρκώς καθυβριζόμενων Δημοσίων Υπαλλήλων.


Υπηρετώ την Εκπαίδευση 12 χρόνια. Έχω αξιολογηθεί πολλάκις από τους μαθητές μου, τους συναδέλφους, τους προϊσταμένους μου, τις τοπικές κοινωνίες, όπου δούλεψα, ως τουλάχιστον επαρκής.

Δεν είναι δική μου ευθύνη που το Κράτος είναι ανίκανο, ως αμιγώς κομματικός μηχανισμός που είναι, να θέσει αντικειμενικά κριτήρια αξιολόγησης και μάλιστα αδικούμαι απ΄ αυτήν τη πρακτική.


Έζησα και δούλεψα 4 χρόνια στα Ψαρά που ο υπουργός αγνοεί κατά που πέφτουν.


Έχω δουλέψει πριν το Δημόσιο 16 χρόνια στον Ιδιωτικό τομέα όπου και σε όλες τις εργασίες που έκανα αξιολογήθηκα θετικά.

Πληρώνω κανονικά τους φόρους μου 30 χρόνια, δεν χρηματοδοτήθηκα ως ΜΚΟ, δεν έλαβα κρατική επιδότηση κανενός τύπου όταν έρρεε το χρήμα, δεν πήρα δωράκι από υποβρύχιο ούτε αντάλλαξα λίμνη με τη Μονή Βατοπεδίου.


Έχω εργαστεί σε ΟΛΕΣ τις δουλειές από που πέρασα ,εκτός ωραρίου και πέραν αμοιβής, όταν υπήρξε ανάγκη (στο Δημόσιο δεν είχα ούτε καν την ηθική επιβράβευση).


Δεν έχω κάνει στη θητεία μου στο Δημόσιο ούτε μία ώρα αμειβόμενου ιδιαίτερου μαθήματος σε μαθητή.


Μού έχουν γίνει τους τελευταίους 20 μήνες, 5 περικοπές οριζόντιου τύπου στις αμοιβές μου που ως εκπαιδευτικού είναι οι χαμηλότερες στο Δημόσιο και αυτή τη στιγμή είναι χαμηλότερες του αντίστοιχου συναδέλφου σε ιδιωτικό σχολείο.


Λοιδορούμαι συστηματικά από ανθρώπους που δεν έχουν πληρώσει ποτέ φόρο, ζουν πάμπλουτα και λένε ότι "δεν γουστάρουν να με πληρώνουν πια".

Ο μόνιμος χαρακτηρισμός που μου αποδίδεται είναι "κοπρίτης".

Με το νέο μισθολόγιο θα φτάσω στα όρια της εξαθλίωσης και με την εργασιακή εφεδρεία δεν μου επιτρέπεται καν να απολυθώ απευθείας, να πάρω την αποζημίωση μου καθώς και ό,τι έχω αποδώσει για το εφάπαξ μου και να φτιάξω μια δουλειά δική μου έξω, στην αγορά.


Σήμερα ο Λοβέρδος συλλήβδην με έβαλε στους αποδιοπομπαίους τράγους που ευθύνονται για τα πάντα σ΄ αυτή τη χώρα..



Ο κος υπουργός δεν έχει αξιολογηθεί ποτέ στην Ελλάδα για το έργο το δικό του και των κυβερνήσεων του κόμματός του που διέλυσαν τη χώρα (παρακαλώ να μην μου φέρετε ως επιχείρημα ότι αξιολογείται δια της ανά τετραετίας ψήφου διότι θα καγχάσω).


Κε υπουργέ είμαι σίγουρη ότι εάν τα μέλη των κυβερνήσεων σας έδιναν στον ΑΣΕΠ η πλειονότης ούτε κλητήρες δεν θα διοριζόσασταν.


Όμως , 20 μήνες τώρα, σας αξιολογεί η τρόικα ,ο δικός σας ΑΣΕΠ, και σας έχει αξιολογήσει ως άχρηστους αλλά σας διατηρεί στην εξουσία ως βολικούς και ταπεινούς υπαλλήλους.


Αγαπητέ υπουργέ που πάσχετε από σύνδρομο αδικημένου καλλιτέχνη μελοδραματικής ταινίας, θα σας έπρεπε μία μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση καθώς και αστική αγωγή για αποζημίωση αλλά οι φοβερές συνδικαλιστικές μας ενώσεις δεν διαθέτουν μήτε τμήμα νομικής υποστήριξης, αφού χρόνια τώρα αποτελούν το αριστερό σας χέρι.


Σας παραδίδω στη χλεύη των σκεπτόμενων ανθρώπων και των έντιμων εργαζόμενων γνωρίζοντας ότι όλοι οι μικροαστοί νοικοκυραίοι θα επικροτήσουν με ζητωκραυγές τις ισοπεδωτικές επικοινωνιακές τακτικές.


Θα σας έλεγα : Ντροπή σας , αλλά η έννοια της ντροπής προϋποθέτει την ύπαρξη Αρχών και Συνείδησης που ως φαίνεται δεν διαθέτετε.


Εγώ πάντως δεν θα ξεχάσω τους δραματικούς λίβελους σας -άξιους δευτεροκλασσάτου ηθοποιού- και θα σας αναμένω όταν θα έχει παρέλθει η Εξουσία απ΄τα χέρια σας και θα φτάσει η ώρα της αληθινής λαϊκής αξιολόγησής σας.



Σοφία Λαμπίκη
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

15/9/2011, 12:41 pm
Το βρηκαμε τωρα για ολα φταινε οι ΔΥ....

Αυτοι καταχραστηκαν τα δημοσια ταμεια
Αυτοι εχουν υπερακτιες εταιρειες
Αυτοι εχουν τα 600 δις ευρω των ελβετικων καταθεσεων
Ποτε δεν χειραγωγηθηκαν απο τους πολιτικους ταγους μας
Ποτε δεν εγιναν ψηφοθηρικη δεξαμενη απο τους ιδιους

σιγουρα θελουν μια καποια αναβαθμιση και οι ιδιοι αλλα και οι υπηρεσιες που προσφερουν,αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα του
υπαλληλου αυτου καθ'αυτου,οσο του αφεντικου.....π.χ σε ενα εμπορικο καταστημα,ποιος εχει την ευθυνη για την κακη
συμπεριφορα του υπαλληλου????Ποιος πρεπει να καθοριζει την ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων????

το βρηκαμε τωρα με τον καθε καμμενο,οι ΔΥ φταινε για ολα

για μενα παγια αρχη μου ειναι :"ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ(οποιουδηποτε κλαδου) ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ,εφοσον
τα αφεντικα ειναι αφεντικα"
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

15/9/2011, 1:09 pm
+1000 :_hi:
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

15/9/2011, 1:21 pm
Don John wrote:+1000 :_hi:


Γιαννη,απλα γ@μ@τ@ με μεγαλα γραμματα....
ενναλακτικη δεν εχουμε αδελφε,μαυρο μελλον μονο.Απωλεσαμε σαν λαος την κριτικη ικανοτητα

και καλα εγω και εσυ και οποιος ξερει θα την βγαλουμε δρωντας κατα μονας
δεν ειναι ζωη αυτη ομως,ουτε λυση,ειδικα οταν θελουμε να λογιζομαστε ευνομουμενη και δημοκρατικη κοινωνια

εκεινο που με κανει και ψαρωνω ειναι το τι θα παραδωσουμε στην επομενη γενια,στα παιδια μας..

πασοκονουδουλοκουκουεδοτσιπρες παρεα με την παρεα του Αδωνι,ειναι απλα τραγικοι ολοι τους....

και επειδη επαναστασεις δεν γινονται στην ελλαδα (που να τρεχουμε με τα τακουνια μες στα χωραφια τωρα..)

παρακαλω τους φιλους (κατα Σημιτη ) και συμμαχους Αμερικανους να μας ριξουν μια ωραια πυρηνικουλα βομβιτσα να
παμε στο διαβολο,παλιοι και νεοι

οσοι γλυτωσουν μπορει να εχουν καλυτερες ενναλακτικες,αμην!!!!

Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

22/9/2011, 7:41 pm
Και να πως ξαναχτυπάει ενας "αντιπαραγωγικος".............. Suspect


Η ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ επιστολή ενός κάτω των 55 απόστρατου: "Σας φτύνω...επώνυμα"


Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Kapelosuper474x360



Είμαι κάτω από 55 ετών Ανώτερος Αξιωματικός ε.α και φτύνω στα μούτρα σας .

Εχω τιμηθεί με όλα τα μετάλια και τα παράσημα ,με εύφημο μνεία για τις υπηρεσίες μου , δεν 'έχω τιμωρηθεί ποτέ μου και έχω υπηρετήσει σε όλο τον κόσμο .

Έχω υπηρετήσει 22 χρόνια στην ειδική μονάδα ΧΩΚ και ήμουνα παντού και πάντα και στην κρίση των Ιμίων ενεργοποίησα τους Πυραύλους ΧΩΚ .

Στα 39 μου έπαθα έμφραγμα και υπεβλήθηκα σε εγχείρηση ανοικτής καρδιάς ..

Από τότε υπηρέτησα σε υπηρεσία γραφείου αποφάσισα να παραιτηθώ στα 50 μου με σκοπό να φροντίσω την υγεία μου ..



Επειδή σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία τα μοσχεύματα έχουν ορισμένο χρόνο ζωής δεν πρόκειται να φτάσω στην ηλικία των 55 ετών , φτύνω τώρα στα μούτρα σας γιατί δεν προλαβαίνω να φτύσω στους τάφου σας 



Λυπάμαι μόνο που από τους Αξιωματικούς του Κέντρου Επιχειρήσεων είμαι ο μόνος στην Ζωή από τους( 3 )τρεις συμμαθητές μου στην ίδια υπηρεσία έχουν πεθάνει οι δύο σε ηλικία 40 χρονών και φέτος πέθανε και ο αντικαταστάτης μου σε ηλικία 35 ετών όλοι από ο έμφραγμα και όλοι από το υψηλό στρες

Λυπάμαι μόνο που δημιούργησα οικογένεια με τρία παιδιά και τα τρία επιστήμονες και άνεργα !!

Λυπάμαι που τόσα χρόνια ήμουν δίκαιος και τίμιος ,λυπάμαι που για τα χάλια της Πατρίδος μου που εσείς είστε οι μοναδικοί υπεύθυνοι και την πληρώνουμε μόνο εμείς .



Λυπάμαι που με υποχρέωσαν να πληρώνω τα ταμεία σας και δεν μπορώ να εισπράξω τα χρήματα ούτε καν τις εισφορές μου (λόγω αδυναμία πληρωμής ΜΤΣ ΒΕΑ ) και δεν μπορώ να βοηθήσω τα παιδιά μου .

Επειδή κάποιοι τα φάγανε και δεν τιμωρήθηκαν ΠΟΤΕ 

Λυπάμαι που τόσα χρόνια δεν σας πήγα στα δικαστήρια γιατί επί 30 χρόνια με υπολογισμένα 10 χρόνια υπηρεσίες και πέραν του ωραρίου ,νυχτερινά και αργίες δεν πήρα ούτε μια δραχμή .. υπερωρία ενώ οι πλασματικές υπερωρίες πάνε σύννεφο παντού 



Υ.Γ

Επειδή δεν ήμουνα ποτέ ζήτουλας θα ψάξω για μαύρη εργασία να βοηθήσω την οικογένεια μου για να μην φτάσω στο σημείο να σκοτώσω κάποιον πολιτικό ανεύθυνο .



Παραθέτω τα προσόντα μου αν κάποιος μπορεί να με χρειαστεί 

Γνωρίζω Αγγλικά ,γνωρίζω υπολογιστές γνωρίζω από ασυρμάτους ,γνωρίζω όλα όπλα ατομικά και ομαδικά ,μπορώ να σκοτώσω από 300μ απόσταση με μια σφαίρα , μπορώ να αναχαιτίσω ολόκληρο σμήνος αεροσκαφών και ελικοπτέρων ,μπορώ να ανατινάξω οποιοδήποτε κτίριο, μπορώ να κάνω υποκλοπές τηλεπικοινωνιών ,μπορώ να κάνω παρεμβολές, μπορώ να κάνω ότι δολιοφθορά μπορείτε να φανταστείτε .Έχω ειδική εκπαίδευση στους υπολογιστές με ότι αυτό συνεπάγεται .

Μακρυγιάννης Χρήστος 


Ανώτερος Αξιωματικός ε.α



Οι υπογραμμισμενες (απο εμενα) φρασεις, εμενα μου φαινονται ΜΙΑ ΧΑΡΑ Rolling Eyes .......... αγορι μου εσυ εισαι χρησιμος και ετοιμος για ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΛΑ εργα Wink
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

22/9/2011, 8:32 pm
Χρησταρα και τοσα χρονια που τα εβλεπες (ή δεν τα εβλεπες??????) για δεν εκανες κατι?????

Και τωρα που τα ειδες και τα λουστηκες,τι θα κανεις??

Εξαντλησες την οργη σου στο ιντερνετικο φτυσιμο????

Με τι σκοπο κυριε Χρησταρα μας????Να τους στραβωσεις με τα σιελικα σου hawk?????

Στις πορειες για την ψηφιση του Μεσοπροθεσμου που ησουν????Εφαγες ξυλο απο τα ΜΑΤ?????

Τι εκανες κυριε Χρησταρα μας οταν η κωλοηγεσια σου παρεδιδε το "αξιομαχον" του Οπλου βορα στις ορεξεις
καθε " Πατριωτη" βουλευτη?????

Τι εκανες οταν η πολιτικη ηγεσια,σας αγοραζε υποβρυχια που μπαζουν νερα και αρματα με θωρακες απο πουπουλο????

Ασε μας ρε Χρησταρα φαφλατα,τραβα κλαψε σε καμμια αλλη αγκαλια,ειχες την δυναμη (καποτε) και την παρεδωσες
για λιγες ωρες υπερωριες και νυχτερινα

μετα τιμης

Θοδωρης











σ.σ

Αυτα θα του ελεγα εγω αν τον ειχα μπροστα μου (συν καποια αλλα που αμα τα γραψω θα τρεξετε να με
πειτε ειρωνα)
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

22/9/2011, 9:18 pm
Εγω θα σου κανω ΜΟΝΟ ΜΙΑ ερωτηση Suspect ¨


αληθεια........τον ξερεις τον "Χρησταρα" ?????? Surprised
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

22/9/2011, 9:56 pm
Don John wrote:Εγω θα σου κανω ΜΟΝΟ ΜΙΑ ερωτηση Suspect ¨


αληθεια........τον ξερεις τον "Χρησταρα" ?????? Surprised


Ξερω πολλους σαν αυτον τον τυπο,το ονομα αλλαζει

Qui tacet consentit

Εσυ τι θα του ελεγες????
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

22/9/2011, 10:42 pm

gabadoo wrote:
Don John wrote:Εγω θα σου κανω ΜΟΝΟ ΜΙΑ ερωτηση Suspect ¨


αληθεια........τον ξερεις τον "Χρησταρα" ?????? Surprised


Ξερω πολλους σαν αυτον τον τυπο,το ονομα αλλαζει

Qui tacet consentit

Εσυ τι θα του ελεγες????


Εγω ΔΕΝ μπορω να πω αν ξερω η αν δεν ξερω "πολλους σαν αυτο τον τυπο"...........

γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ τον "τυπο".......................

και οσο ΔΕΝ τον ξερω, τον ακουω (και ΚΑΝΕΙΣ δεν υποχρεουται να κανει το ιδιο) , τον "ζυγιζω" και αφου συνεχιζω να μην τον ξερω, καθομαι στα αυγα μου και πανω απο ολα , ΔΕΝ τον ειρωνευομαι.

Για εμενα ΜΠΟΡΕΙ ο "τυπος" να αξιζει χειροτερα απο τα οσα του "χωνεις", ΜΠΟΡΕΙ ομως αλλο τοσο, να αξιζει ΣΕΒΑΣΜΟΥ .............


ΞΑΝΑρωτω λοιπον: εσυ τον ξερεις? Suspect



gabadoo wrote:
...................συν καποια αλλα που αμα τα γραψω θα τρεξετε να με
πειτε ειρωνα)

και αλλα?? Surprised , εγω σε λεω ηδη παντως Razz (και οχι ΦΥΣΙΚΑ πως θα πρεπει να νοιαζεσαι τι λεω εγω ε? Wink )
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

22/9/2011, 11:51 pm
Don John wrote:



και αλλα?? Surprised , εγω σε λεω ηδη παντως Razz (και οχι ΦΥΣΙΚΑ πως θα πρεπει να νοιαζεσαι τι λεω εγω ε? Wink )


Ρε Γιαννη,για μισο για να καταλαβω.....

Μας ποσταρεις ενα γραμμα-email-whatever καποιου υποτιθεμενου αξιωματικου ε.α.,σωστα???

Παει καλα,καλα εκανες...

Ουτε εσυ τον ξερεις προσωπικα,ουτε εγω τον ξερω προσωπικα,ουτε κανεις μας εδω
μεσα....(υποθετω..)

Προσωπικα πιθανολογω οτι ειναι ενα ακομα ιντερνετικο κατασκευασμα που εχει καποιες βλεψεις,
μια σκοπιμοτητα....Ετσι λεω εγω,αυτη ειναι η αποψη μου....

Αλλα το αναρτησες για ποιο λογο????

Για να το δουμε και μονο???

Προσπαθησα να κανουμε κουβεντα,αντιπαραθετοντας τις οποιες αποψεις μου,σαν να εκανα διαλογο
εν ειδη ερωτηματων σε αυτο το υποθετικα υπαρκτο προσωπο....Αν δεν ηθελες κουβεντα,
ας το ελεγες..Αλλα απο την αλλη μερια δεν νομιζω να εχουμε λογοκρισια τουλαχιστον
ως προς την εκθεση των αποψεων μας...

Επεμβαινεις εκ νεου,και με ρωτας αν τον ξερω..Οχι δεν τον ξερω,οπως ουτε εσυ δεν τον ξερεις
Και κατι σε ρωταω "Εσυ τι θα τον ρωταγες" παλι για να δημιουργησω κουβεντα,να ανταλλαξουμε
αποψεις,παντα σε αυτο το μοτιβο βαδιζω,στην δημιουργια κουβεντας και διεξαγωγη
χρησιμων για ολους συμπερασματων.Πιστυεω ολοι κερδιζουμε με την κουβεντα..Οπως χθες
στο αλλο θρεντ με το ellasneverdie...

Και με εγκαλεις ως ειρωνα προς ενα ανυπαρκτο προσωπο (εστω οτι μονο εγω θεωρω οτι ειναι..)
αλλα κουβεντα με τις αποψεις σου σε ενα δημοσιοποιημενο κειμενο,δεν μας κανεις...

δυο τινα συμβαινουν

1)η εχεις υποστει αλλοιωση των κριτικων σου ικανοτητων,αφου ανεβαζεις οτι βρισκεις στο νετ
χωρις τσεκαρισμα,και αποκαλωντας με,τροπον τινα,ως "επαγγελματια ειρωνα" που
" το συνηθιζω" μαλιστα,χωρις να αιτιολογεις ουτε τον χαρακτηρισμο που μου αποδιδεις
ουτε τις σχετικες δημοσιευσεις σου

2) ή κατι εχεις με την παρτη μου και με αποκαλεις συνεχως ειρωνα,και απαιτω να μαθω τον λογο,
ειδικα απο την στιγμη που γνωριζομαστε προσωπικως,δεν ειμαστε απλα νικς σε ενα δημοσιο
φορουμ...Δεν γινεται να λεω απλα την αποψη μου και να αποκαλουμαι συνεχως ως "ειρωνας"
αναιτια,ή ως ξερω γω τι αλλο....Ειδικα προς τα μελη του φορουμ(και σε σενα ειδικως)
προσπαθω να ειμαι ευγενικος και συζητησιμος,οσο μπορω,και παντα με
επιχειρηματα και αιτιολογησεις


και ενα τελευταιο

επιθυμεις πραγματικα να κανω πραξη αυτο που μου λες????

"και οχι ΦΥΣΙΚΑ πως θα πρεπει να νοιαζεσαι τι λεω εγω ε?"

δηλαδη να μην δινω σημασια στα λεγομενα σου?να σε "γραφω"????το εχω κανει ποτε αυτο
με σενα??? Δεν μπορω να καταλαβω τι ειδους παραινεση ειναι αυτη.....

Δεν ξερω τι γινεται μεταξυ μας,αλλα ειλικρινα πιστευα οτι ειχαμε αλλη σχεση

Τεσπα...
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

23/9/2011, 2:38 pm
gabadoo wrote:

Ρε Γιαννη,για μισο για να καταλαβω.....

Μας ποσταρεις ενα γραμμα-email-whatever καποιου υποτιθεμενου αξιωματικου ε.α.,σωστα???

υπαρκτου τελικα.......... υπαρκτου...

Παει καλα,καλα εκανες...

ε μαλλον εκανα καλα αφου ΕΙΝΑΙ υπακτος....



Προσωπικα πιθανολογω οτι ειναι ενα ακομα ιντερνετικο κατασκευασμα που εχει καποιες βλεψεις,
μια σκοπιμοτητα....Ετσι λεω εγω,αυτη ειναι η αποψη μου....

αμ ΔΕΝ ειναι............ μολις σημερα μιλουσε το πρωι σε ραδιοφωνικη εκπομπη (τον ακουσα), και εμφανιστηκε σε τηλεοπτικη (τον ειδαν)


Αλλα το αναρτησες για ποιο λογο????

για τον ιδιο λογο που ΟΛΟΙ μας, αναρτουμε κατα καιρους γεγονοτα, πληροφοριες, δηλωσεις, θεματα, κλπ κλπ κλπ.

Για να το δουμε και μονο???

ΚΑΙ για να τα σχολιασουμε φυσικα. Αλλωστε δεν σταθηκα στα σχολια.
Στις ειρωνικες διαθεσεις (φαφλατα... τραβα κλαψε σε αλλη αγκαλια κλπ) απεναντι σε ενα αγνωστο μεν αλλα ΥΠΑΡΚΤΟ και ΜΗ ιντερνετικο κατασκευασμα, σταθηκα.
και ενα αγνωστο μεν αλλα υπαρκτο προσωπο, ΜΠΟΡΕΙ να αξιζει χλευασμου και ειρωνιας, ΜΠΟΡΕΙ ομως να αξιζει και ΣΕΒΑΣΜΟΥ


Αλλα απο την αλλη μερια δεν νομιζω να εχουμε λογοκρισια τουλαχιστον
ως προς την εκθεση των αποψεων μας...

Μα ΔΕΝ υπηρξε καμια λογοκρισια απο μεριας μου. Δεν νομιζω να ερμηνευεται ως λογοκρισια ο σχολιασμος των "αποψεων μας"

Και κατι σε ρωταω "Εσυ τι θα τον ρωταγες" [u]παλι για να δημιουργησω κουβεντα.................

Και με εγκαλεις ως ειρωνα προς ενα ανυπαρκτο προσωπο (εστω οτι μονο εγω θεωρω οτι ειναι..)
αλλα κουβεντα με τις αποψεις σου σε ενα δημοσιοποιημενο κειμενο,δεν μας κανεις...

ΚΑΙ σου απαντησα ΚΑΙ κουβεντα τις αποψεις μου σε ενα δημοσιευμενο κειμενο, εκανα.
Να το ΞΑΝΑκανω:
ΠΙΘΑΝΑ αξιζει να του τα "χωνεις".............ΠΙΘΑΝΑ αξιζει ΣΕΒΑΣΜΟΥ.
Εκανες ΜΟΝΟ το πρωτο, βαζοντας ως παραδοχη πως ειναι ανυπαρκτος (και μετα ειμαι εγω αυτος που κανω οτι κανω "χωρις τσεκαρισμα"), και ξεχασες (η θεωρησες αδυνατον) το δευτερο.



δυο τινα συμβαινουν

1)η εχεις υποστει αλλοιωση των κριτικων σου ικανοτητων,αφου ανεβαζεις οτι βρισκεις στο νετ
χωρις τσεκαρισμα,και αποκαλωντας με,τροπον τινα,ως "επαγγελματια ειρωνα" που
" το συνηθιζω" μαλιστα,χωρις να αιτιολογεις ουτε τον χαρακτηρισμο που μου αποδιδεις
ουτε τις σχετικες δημοσιευσεις σου

Την "αλλοιωση των κριτικων μου ικανοτητων" δεν θα την σχολιασω.
Το ποιος αναβαζει οτι βρισκει χωρις τσεκαρισμα επισης (αλλωστε εγραψα παραπανω).
Επαγγελματια ειρωνα ΔΕΝ σε ειπα. Ειπα μονο, ως απαντηση στο: δεν γραφεις αλλα για να μην σε πουμε ειρωνα, πως ηδη υπηρξες ειρωνικος με τα οσα εχεις ηδη γραψει.



2) ή κατι εχεις με την παρτη μου και με αποκαλεις συνεχως ειρωνα,και απαιτω να μαθω τον λογο,
ειδικα απο την στιγμη που γνωριζομαστε προσωπικως,δεν ειμαστε απλα νικς σε ενα δημοσιο
φορουμ...Δεν γινεται να λεω απλα την αποψη μου και να αποκαλουμαι συνεχως ως "ειρωνας"
αναιτια,ή ως ξερω γω τι αλλο....Ειδικα προς τα μελη του φορουμ(και σε σενα ειδικως)
προσπαθω να ειμαι ευγενικος και συζητησιμος,οσο μπορω,και παντα με
επιχειρηματα και αιτιολογησεις


ΤΙΠΟΤΑ δεν εχω με την παρτη σου, ΔΕΝ σε αποκαλω "συνεχως" ειρωνα αλλα ΜΟΝΟ οταν βιαζεσαι να "υποβαθμισεις/ευτελισεις" τα γραφομενα καποιου που γνωριζεις προσωπικως και ΔΕΝ ειναι απλα νικ σε δημοσιο φορουμ, και ειμαι ΒΕΒΑΙΟΣ πως ΑΝ καθησουμε με μια μπυρα και καταλαβεις/καταλαβω που ειναι οι ενστασεις μου/σου και ΟΧΙ η "λογοκρισια", θα συνενοηθουμε Wink ................ και αντε να πιουμε και μια δευτερη Razz


Δεν ξερω τι γινεται μεταξυ μας,αλλα ειλικρινα πιστευα οτι ειχαμε αλλη σχεση

Τιποτα ΔΕΝ γινεται................... εγω πιστευω πως ΕΧΟΥΜΕ και δεν "ειχαμε" cheers



Κλεινοντας λεω ΜΟΝΟ αυτο:

Σημερα ηταν ενας "στρατιωτικος"...........ετυχε..........

χθες ενας της Ολυμπιακης.........

αυριο θα ειναι ενας απο τον ΟΤΕ......

μεθαυριο απο τον ΟΣΕ.........

την παρα-αλλη ενας απο τα ΕΛΠΕ (φτου κακα Razz )........

ας ειμαστε προσεκτικοι πριν τους χαρακτηρισουμε συλληβδην φαφλαταδες................ας κρατηθουμε λιγο πριν τους πουμε τραβα σε αλλη αγκαλια να κλαψεις ............... ΙΣΩΣ χρειαζονται την δικη μας για να μπορουμε να ζητησουμε και ΕΜΕΙΣ την δικη τους οταν ερθει η ωρα μας (ΞΑΝΑ φτου κακα Razz ).

Ας ειμαστε λιγο προσεκτικοι οταν λεμε κατι που μπορει τα σκαγια του να περνουν και "δικους μας" ανθρωπους...............
Και στην θεση του "ανυπαρκτου" σημερινου τυπου, υπαρχουν ακομα και εδω μεσα, 2-3 ΥΠΑΡΚΤΟΙ.



Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

23/9/2011, 3:05 pm
Don John wrote:
..

Κλεινοντα.ς λεω ΜΟΝΟ αυτο:
Σημερα ηταν ενας "στρατιωτικος"...........ετυχε..........

χθες ενας της Ολυμπιακης.........

αυριο θα ειναι ενας απο τον ΟΤΕ......

μεθαυριο απο τον ΟΣΕ.........

την παρα-αλλη ενας απο τα ΕΛΠΕ (φτου κακα Razz )........

ας ειμαστε προσεκτικοι πριν τους χαρακτηρισουμε συλληβδην φαφλαταδες................ας κρατηθουμε λιγο πριν τους πουμε τραβα σε αλλη αγκαλια να κλαψεις ............... ΙΣΩΣ χρειαζονται την δικη μας για να μπορουμε να ζητησουμε και ΕΜΕΙΣ την δικη τους οταν ερθει η ωρα μας (ΞΑΝΑ φτου κακα Razz ).

Ας ειμαστε λιγο προσεκτικοι οταν λεμε κατι που μπορει τα σκαγια του να περνουν και "δικους μας" ανθρωπους...............
Και στην θεση του "ανυπαρκτου" σημερινου τυπου, υπαρχουν ακομα και εδω μεσα, 2-3 ΥΠΑΡΚΤΟΙ.



Respect Don John

Oson afora thn Olympiakh,eimaste toylaxiston dyo.....kai telika oloi sto idio kazani brazoume h 8a brasoyme ki as mhn to syneidhtopoioume

Den einai oloi oi dhmosioi (h twn NPID) khfhnes,den einai oloi oi taxitzhdes kakoi,den einai oloi oi diikhgoroi san ton kougia

(sygnwmh gia ta greeklish,exei crasharei o ypologisths kai h proxeirh egkatastash den anagnwrizei ellhnika)
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

23/9/2011, 8:26 pm
Don John wrote:

..Και στην θεση του "ανυπαρκτου" σημερινου τυπου, υπαρχουν ακομα και εδω μεσα, 2-3 ΥΠΑΡΚΤΟΙ.



Σωστός...
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

23/9/2011, 9:42 pm
Και αν γίνει και αυτό που λένε ότι όσοι στρατιωτικοί κάτω των 55 που πέρνουν σύνταξη
θα τους ξαναγυρίσουν στην υπηρεσία τότε να δεις πόσοι θα εμφανιστούν.
Όλοι μαζί τα φάγαμε αλλά μόνοι μας τον ήπιαμε.
Θοδωρή νομίζω ήσουν λίγο ισοπεδωτικός?
Τη ήθελες να κάνει ο Χρηστάρας?
Να ξαναβγάλει τα άρματα στους δρόμους?
Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

23/9/2011, 10:14 pm
Οι άνθρωποι αυτοί βγήκαν πρίν τα 55 στην σύνταξη για απλούς λόγους.
Δεν μπορούν να ακολουθήσουν άλλο.
Γιατί θα μου πείς τώρα....
Γιατί όσο "εσύ" καθόσουν στο γραφειάκι σου αυτοί πήγαιναν αποστολές , που "εσύ" δεν έχεις δεί ούτε στη τηλεόραση
Γιατί όσο "εσύ" κοιμόσουν σπιτάκι σου , αυτοι περιπολούσαν ανα την Ελλάδα , σε όλη την παραμεθόριο , σε όλη την Μεσόγειο
Γιατί όσο "εσύ" πήγαινες για καφεδάκι με την γκόμενα , αυτοί βγαίναν αναφορά μια βδομάδα πιο πρίν για να δούν την Μάνα τους
Γιατί όσο "εσύ" έβλεπες extreme sports στο ESPN ,αυτοί πήδαγαν απο αεροπλάνα , ταξιδεύαν με 11 μποφόρ , κ κάναν "cumbing" στους -3...
Γιατί όσο "εσύ" θεωρείς δεδομένα οτι το βράδυ θα κοιμηθείς στην κρεββάταρα σου, κ οτι θα είσαι στην γέννηση του παιδιού σου , αυτοί δεν ξέρουν που θα είναι το επόμενο πρωί....

Κ είμαστε πολύ εδώ μέσα, μέσα σ' "αυτούς" που είτε αποστρατεύτηκαν ,είτε είναι εν ενεργεία ....







SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

24/9/2011, 3:09 pm
Και εγώ απο αυτούς είμαι και τα έκανα όλα αυτά που λες
και συνεχίζω να τα κάνω και για πολύ καιρό
απο ότι φαίνεται.
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

24/9/2011, 3:14 pm
Η πιο μεγάλη πλάκα είναι που έχετε πιαστεί από ένα οικονομικό όρο (το ''αντιπαραγωγικός'') και αντιδράτε ερμηνεύοντας το ως κάτι το κακό (δλδ τεμπέληδες, χαραμοφάηδες, κ.ο.κ.) ενώ δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση ο όρος με αυτό που του αποδίδετε.

Άλλο πράγμα εννοεί, και φυσικά είναι και απόλυτα σωστό έτσι όπως το εννοεί.
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

24/9/2011, 5:03 pm
Και τι εννοεί?Ότι δεν είμαστε εργοστάσιο που παράγει κάτι?
Σε κάτι χρησιμεύουν όμως και αυτοί.
Και τώρα που βγήκε το λιμενικό της Τουρκίας βόλτα χρειάζονται ακόμα παραπάνω.
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

24/9/2011, 10:36 pm
Caracal wrote:Η πιο μεγάλη πλάκα είναι που έχετε πιαστεί από ένα οικονομικό όρο (το ''αντιπαραγωγικός'') και αντιδράτε ερμηνεύοντας το ως κάτι το κακό (δλδ τεμπέληδες, χαραμοφάηδες, κ.ο.κ.) ενώ δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση ο όρος με αυτό που του αποδίδετε.

Άλλο πράγμα εννοεί, και φυσικά είναι και απόλυτα σωστό έτσι όπως το εννοεί.

Λοιπόν, τι θέλει να πει ο ποιητής?

Όταν βγαίνεις και κάνεις δηλώσεις (όχι εσύ, αυτός που το είπε) πρέπει πρώτα να βουτάς τη γλώσσα στο μυαλό σου (αν έχεις).
Για παράδειγμα, ο υπάλληλος λογιστηρίου σε μία εταιρία παροχής υπηρεσιών πληροφορικής φυσικά και δεν προσφέρει στο επίκεντρο των δραστηριοτήτων της εταιρίας (core business). Όμως, χρειάζεται και αυτός, βρίσκεται μέσα στην αλυσίδα των λειτουργιών της εταιρίας.
Άντιπαραγωγικός θα είναι όταν δεν είναι σε θέση να διεκπεραιώσει με το καλύτερο τρόπο τις δουλειές του λογιστηρίου.
Άλλο λοιπόν αντιπαραγωγικός και άλλο είναι να έχεις κάποια υποστηρικτική ειδικότητα ή τελοσπάντων μη σχετική με το παραγώμενο έργο μιας εταιρίας, κράτους όπως θέλεις.

Αυτά για να ξέρουμε και τι λέμε ή τι κλαίμε σε αυτή τη χώρα!
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

25/9/2011, 1:36 am

SCORPIOS wrote:
Θοδωρή νομίζω ήσουν λίγο ισοπεδωτικός?
Τη ήθελες να κάνει ο Χρηστάρας?
Να ξαναβγάλει τα άρματα στους δρόμους?


Το ποστ μου αναφεροταν αποκλειστικα και μονο στους στρατιωτικους ολων των κλαδων,εκτος
λιγων ειδικοτητων..(ιπταμενοι και μηχανικοι σε μοιρες μαχητικων-πυροσβεστικων-ελικοπτερων,
και τα σωματα ειδικων επιχειρησεων )και με κανεναν τροπο δεν αναφεροταν σε αλλους ΔΥ,
καθοτι η αποψη μου για αυτους ειναι γνωστη σε αυτο εδω το θρεντ στην 1η σελιδα κιολας....(αν
και συνειρμικα "ενοχληθηκαν" και αλλοι συνφορουμιτες...)



Σ'αρεσει ο Στρατος και η ετοιμοτητα του οπως ειναι σημερα Γιωργο????
Το αξιομαχο της καταστασης του ειναι αυτο που πρεπει να ειναι???
Το φρονημα??Το ηθικο ???Εισαι σιγουρος για τον συναδελφο σου την ωρα την δυσκολη???

Για πες μας,στις επιτροπες παραγγελιων οπλικων συστηματων και κυριως
σε αυτες των αξιολογησεων,υπαρχουν καθολου στρατιωτικοι????

Επι Κωστακη,του Μπουλη ντε,ποια ηταν η διαδικασια αναθεσης της αγορας των F-16?????
Εγινε διαγωνισμος???ή απευθειας αναθεση????Που ηταν οι πτεραρχεοι????
Στα υποβρυχια,ειχαν λογο οι ναυαρχαιοι ή απλως αναφεραν τον τυπο του υποβρυχιου
που θελανε και την κοπανησανε,αφηνοντας τους πολιτικους στο πλιατσικο των μιζων και
στην κλοπη δημοσιου χρηματος μεσω υπερτιμολογησεων???
(εξαργυρωνοντας την σιωπη τους με προνομια και βουλευτικους θωκους????)


Θα επρεπε ο Στρατος να εχει ενα πιο ουσιαστικο ρολο μεσα σε μια Δημοκρατικη κοινωνια π.χ. το
αντιπαλο δεος-ο φοβος-διεφθαρμενων πολιτικων,χωρις ομως το χουντικο προσωπειο-το ρολο
του προστατη της Δημοκρατιας???

Ειναι τυχαιο που ο ΓΑΠ παραδεχτηκε "παραχωρηση Εθνικης κυριαρχιας" την στιγμη που ολες
οι προηγουμενες κυβερνησεις (και ο ιδιος βεβαιως βεβαιως ως μελος τους)φροντισαν και
εφεραν τον στρατο σε αυτην την κατασταση????(με συνεργους τους ιδιους τους
στρατιωτικους ειτε εν αγνοια τους ειτε συνειδητα οπως ειπα πιο πριν-βλεπε τον κ.κ.Χηνοφωτη)

Στα Leopard Hel (ισως το καλυτερο οπλικο συστημα αποκλειστικα σχεδιασμενο για την
χωρα μας ωστε να επιχειρει με μεγαλους δεικτες αποδοσης σε ελληνικο περιβαλλον)που οι
στρατιωτικοι ειχαν τον αποκλειστικο (και εμπνευσμενο θα ελεγα) ρολο να
σχεδιασουν-παραγγειλουν- αγορασουν ,γιατι "εδεσε αψογα το γλυκο" και τα λεφτα μας
πιασαν τοπο???Γιατι "πατησαν" ποδι εκει και πεταξαν τους πολιτικους απο τις επιτροπες
και διαχειριστηκαν τα οποια κεφαλαια τους εδωσαν με τον καλυτερο τροπο???


Τι κανατε με τον Τζογανη τοτε που παραγγελνε υποβρυχια σε πειραματικο σταδιο,
ενω η κυβερνηση του,πουλαγε τα Ναυπηγεια σε γερμανικες εταιριες,ωστε τα
υπολοιπα τρια υποβρυχια να φτιαχτουν εδω,αλλα τα λεφτα να πανε στους
γερμανους???Με τον Χηνοφωτη οταν κατεθεσε στεφανι στο μνημειο του Ατατουρκ
οταν ειχε παει Τουρκια ?????Ειναι εθνικη προδοσια αυτο ή οχι????

Και τοσα αλλα.....


Εισαστε υπευθυνοι,δυστυχως Γιωργο,αλλα εισαστε.....Εδω ενας Φωτοπουλος
και δεν αφηνει τους πολιτικους να κανουν οτι θελουν με την ΔΕΗ,εχοντας ως οπλο ενα διακοπτη..
(οχι οτι δεν πρεπει να γινουν καποια πραγματα στην ΔΕΗ προς το καλυτερο αλλα οχι με τον τροπο
που θελουν οι πολιτικοι μας,του ξεπουληματος)

Που να ειχε τα οπλα σας, δηλαδη.....

Ο Στρατος μας ειχε στο παρελθον δημοκρατικες παρεμβασεις στα πολιτικα πεπραγμενα
του τοπου οταν τα πολιτικα σκυλια αλωνιζανε ανεξελεγκτα (δεν μιλω για την χουντικη περιοδο...)

Γιαυτο και αντεδρασα ετσι στο διαμαρτυρομενο "Χρησταρα"....εναν απλο αξιωματικο.
Τα ιδια λεω και σε δικους μου Φιλους που υπηρετουν...και χαμηλωνουν το κεφαλι,Γιωργο,πα-
ραδεχομενοι τις ευθυνες τους....Οι ιδιοι μου τα λενε το πως ξεπεσανε,τωρα το βλεπουν (οπως ο
"Χρησταρας") αλλα τωρα ειναι ψιλο-αργα νομιζω...

Ελπιζω να καταλαβες το πνευμα μου,και το παραπονο μου για την καταντια του Στρατου....


SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!! Empty Re: Για δες ρε έναν ................ αντιπαραγωγικό!!!!!

25/9/2011, 7:00 pm
Συμφωνώ μαζί σου ότι ο Στρατός δεν είναι όπως παλιά.
Τα φανταράκια-όσα υπάρχουν-είναι βουτηρόπαιδα.
Ανταλακτικά δεν υπάρχουν γιατί δεν υπάρχουν και λεφτά.
Η εκπαίδευση μειώνεται και το ηθικό.
Για την ετοιμότητα όμως θα διαφωνήσω γιατί είναι όλοι έτοιμοι σε χρόνο ρεκόρ όποτε χρειαστεί.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum