Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

+17
VEFALIFT
Παναγιώτης Κ.
nikos-ex victor
DENTOCOP
Fanrider
tomakos
Verbal Kint
georgevfr
mak
vtecpatra
anastasis
N.V.8
karapialis
XLGeorge
posnightmist
teacher
Vvag
21 posters
Go down
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

29/6/2012, 10:38 pm
Vvag wrote:Επανέρχομαι στο θέμα με μια ερώτηση. Αυτές τις μέρες παρεπιπτόντως καταλήγω τι θα βάλω... Very Happy Very Happy Very Happy

Οι έχοντες (και οι γνώστες), ξέρετε αν μια aftermarket ανάρτηση ΧΩΡΙΣ υδραυλική προφόρτιση μπορεί να ρυθμιστεί εύκολα με το γατζόκλειδο, ή το σημείο είναι δύσκολα προσβάσιμο στο V-Tec;
Ρωτάω γιατί έχω στα υπ' όψιν ανάρτηση χωρίς ρυθμιστήρι, μπας και πέσει το budget.

cheers

Eίναι δύσκολο, αλλά προσβάσιμο . . . δεν θα το πειράζεις συχνά, αλλά δύο, τρεις φορές, θα παίξεις, μέχρι να βρεις το setup που βολεύεσαι ! ! ! cheers
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

29/6/2012, 10:45 pm
VEFALIFT wrote: Eίναι δύσκολο, αλλά προσβάσιμο . . . δεν θα το πειράζεις συχνά, αλλά δύο, τρεις φορές, θα παίξεις, μέχρι να βρεις το setup που βολεύεσαι ! ! ! cheers

Εννοείται δε θα το πειράζω συχνά, γιατί τώρα νομίζεις συχνά το πειράζω;..!
Απλά το θέμα μου είναι να μην κάνω κάνα μισάωρο όοοταν θέλω να ρυθμίσω την προφόρτιση και να μου βγαίνει η πίστη γι αυτό... πόσο μάλλον να μη μπορώ να το κάνω καθόλου.

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, είμαι μεταξύ ενός Ohlins καινούριου χωρίς την προφόρτιση όμως, και ενός wilbers μεταχειρισμένου με προφόρτιση που ίσως χρειαστεί άλλο ελατήριο γιατί ο ιδιοκτήτης του είναι αρκετά πιο βαρύς από μένα. Τιμή πάνω κάτω ίδια και στα δύο... Αν δεν υπάρχει τόσο θέμα με το γατζόκλειδο, μάλλον πάω για Ohlins δαγκωτό...!!

Think Think Think
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

29/6/2012, 10:55 pm
Vvag wrote:
VEFALIFT wrote: Eίναι δύσκολο, αλλά προσβάσιμο . . . δεν θα το πειράζεις συχνά, αλλά δύο, τρεις φορές, θα παίξεις, μέχρι να βρεις το setup που βολεύεσαι ! ! ! cheers

Εννοείται δε θα το πειράζω συχνά, γιατί τώρα νομίζεις συχνά το πειράζω;..!
Απλά το θέμα μου είναι να μην κάνω κάνα μισάωρο όοοταν θέλω να ρυθμίσω την προφόρτιση και να μου βγαίνει η πίστη γι αυτό... πόσο μάλλον να μη μπορώ να το κάνω καθόλου.

Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, είμαι μεταξύ ενός Ohlins καινούριου χωρίς την προφόρτιση όμως, και ενός wilbers μεταχειρισμένου με προφόρτιση που ίσως χρειαστεί άλλο ελατήριο γιατί ο ιδιοκτήτης του είναι αρκετά πιο βαρύς από μένα. Τιμή πάνω κάτω ίδια και στα δύο... Αν δεν υπάρχει τόσο θέμα με το γατζόκλειδο, μάλλον πάω για Ohlins δαγκωτό...!!

Think Think Think

Θα έκανα κι εγώ ακριβώς την ίδια επιλογή, στο συγκεκριμένο δίλημμα Thumbsup Thumbsup
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

30/6/2012, 11:13 am
Vvag wrote:Επανέρχομαι στο θέμα με μια ερώτηση. Αυτές τις μέρες παρεπιπτόντως καταλήγω τι θα βάλω... Very Happy Very Happy Very Happy

Οι έχοντες (και οι γνώστες), ξέρετε αν μια aftermarket ανάρτηση ΧΩΡΙΣ υδραυλική προφόρτιση μπορεί να ρυθμιστεί εύκολα με το γατζόκλειδο, ή το σημείο είναι δύσκολα προσβάσιμο στο V-Tec;
Ρωτάω γιατί έχω στα υπ' όψιν ανάρτηση χωρίς ρυθμιστήρι, μπας και πέσει το budget.

cheers


Δεν ξέρω για αφτερμαρκετ αλλά φαντάζομαι δεν θα είναι πιο δύσκολο και χρονοβόρο από οτι το μαμά.
Δηλαδή ούτε 3 λεπτά δουλειά.
Εγώ π.χ έχει τύχει να το ρυθμίσω και κατά την διάρκεια μιας βόλτας μπορεί και δύο φορές. (Στις στάσεις για καφέ ή τσιγάρο)


Υ.Γ Εγώ θα πήγαινα για όλινς καινούριο πάντως.
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

30/6/2012, 5:45 pm
Στην WP "μου δινει χερι" για 1/3 της στροφης στην προφορτιση οποτε φανταζομαι οτι ειναι ενταξει
Το "δυσκολο" ειναι να σηκωσεις την σελα, να ανοιξεις το σακουλακι με τα κλειδια, να βγαλεις το γαντζοκλειδο (ή το αλεν για την ταχυτητα επαναφορας) και τουμπαλιν...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 12:20 pm
Επανέρχομαι στο θέμα με... εντυπώσεις. Η πολυπόθητη αναβάθμιση έγινε. Very Happy
Τελικά μπήκε ανάρτηση Ohlins πίσω, χωρίς υδραυλική προφόρτιση και ελατήρια Wilbers μπροστά.
Για μπροστά ήμουν έτοιμος για WP αλλά με διαβεβαίωσαν διαφορετικοί άνθρωποι πως τα Wilbers είναι πολύ καλύτερης ποιότητας, κάπως έτσι λοιπόν αφού και η τιμή ήταν παραπλήσια, πήγα σε Wilbers.
Από την άλλη, για τα Ohlins είχα ακούσει πως είναι υπερβολικά σκληρά, οπότε τα απέρριψα από την αρχή.

Το κόστος ανήλθε συνολικά στα €735: 535 για την ανάρτηση (από Ιταλία), 120 για τα ελατήρια (από τον αντιπρόσωπο στη Θεσσαλονίκη) και 80 η εργασία για να τα περάσει το συνεργείο.

Η ανάρτηση είναι αυτή

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 622368_4278865460721_1458170365_o

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 DSC_0935


Εντυπώσεις:

Η πρώτη εντύπωση ήταν όταν πήρα τη μηχανή από το συνεργείο κι άρχισα να πηγαίνω από λακούβες και να το φχαριστιέμαι... Razz
Το πραγματικό test όμως έγινε σε ταξίδι 1600 χιλιομέτρων.
Το πρώτο σοκ, ήρθε όταν φόρτωσα τη μηχανή με 2 βαλίτσες και ένα σάκο με σκηνές και υπνόσακους στην ουρά.
Στα πρώτα χιλιόμετρα, γυρνούσα κάθε τόσο για να βεβαιωθώ ότι ήμουν φορτωμένος!!! Shocked
Άψογη συμπεριφορά η μηχανή, κομμένα τα κουνήματα, κομμένα τα κοπανήματα στους υπέροχους ελληνικούς δρόμους, κομμένα τα ντριφταρίσματα στα ξεκινήματα, άνεση και ασφάλεια ακόμα και με το βάρος του φορτώματος πίσω.
Το δεύτερο σοκ ήρθε στα πρώτα βουνίσια στροφιλίκια. Ήμουν φορτωμένος είπαμε ε... 6 μέρες στα... ελληνικά πάσα (μη βαράτε, θα μπει σύντομα ταξιδιωτικό..!) κι ήταν φορές που έπρεπε να θυμάμαι ότι έχω βαλίτσες πίσω για να μην ξεφύγω..!!
Αργοί ή γρήγοροι ρυθμοί, η μηχανή ενέπνεε ασφάλεια και τρομερή σταθερότητα υπό κλίση. Χαρακτηριστική ήταν η αίσθηση του μπροστινού συστήματος, όταν πέρναγε από λακούβες όντας υπό κλίση: Τρομερή απόσβεση των κραδασμών του δρόμου, σου έδινε την εντύπωση ότι δεν κουνιέται καθόλου απ' τη θέση του.

Μένει να ρυθμίσω λίγο τη σκληρότητα της προφόρτισης, γιατί μου έδωσε την εντύπωση όταν έβγαλα το φορτίο, ότι κοπανούσε αρκετά. Σε επόμενη βόλτα χωρίς φορτίο, νομίζω θα το φέρω κι αυτό στα ίσα του.

Όλοι μου έλεγαν ότι η αναβάθμιση στις αναρτήσεις είναι η καλύτερη βελτίωση που μπορεί να γίνει στη μοτοσυκλέτα και νομίζω ότι επιβεβαιώθηκαν πλήρως.
Χαοτική διαφορά με πριν, έφτασα σε σημείο ν' αναρωτιέμαι πως μπορούσα να ταξιδεύω.
Α, να προσθέσω στο τέλος πως η μέση μου πονούσε πολύ λιγότερο στο ταξίδι (έως καθόλου) και ένιωθα ελάχιστη σωματική κούραση όταν έφτανα στον προορισμό μου.

Συστήνεται ανεπιφύλακτα!

cheers cheers cheers
N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 12:38 pm
Μπράβο ρε φίλε !!! Πολύ καλή επιλογή τα μπροστινά! Καλά για την πισω δεν το συζητάω...

Απλά πρόσεχε τώρα που έμαθες να στρίβεις lol! μην ξεφύγεις απο την πολύ σιγουριά που σου δίνει η μηχανή!

ΑΝ και με την VFR λίγο δύσκολο γιατι συνγχωρεί λάθη.

Anyway, καλά χλμ να έχεις με ασφάλεια! Wink
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 1:36 pm
Μπραβο Ββαγγο, σωστος!! Thumbsup

Μου βαζεις ιδεες τωρα καθως ειμαι στα 60Κ χμ και οσο ναναι οι μαμισιες εχουν ..καταπονηθει Wink Laughing Λεω ν'αρχισω απο το μπροστινο, για λεγε περισοτερα για τα Wilbers ελατηρια: ειναι γραμμικα ή προοδευτικα, γιατι ειναι καλυτερα απο WP και αλλα (κατι αμερικανικα που εχει βαλει ο Αναστασης), με τι λαδι/σταθμη τα συνδυασες κλπ

cheers
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 2:30 pm
Popcorn γιαααααα λεγε Wink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 2:34 pm
VFGeorge wrote:Μπραβο Ββαγγο, σωστος!! Thumbsup

Μου βαζεις ιδεες τωρα καθως ειμαι στα 60Κ χμ και οσο ναναι οι μαμισιες εχουν ..καταπονηθει Wink Laughing Λεω ν'αρχισω απο το μπροστινο, για λεγε περισοτερα για τα Wilbers ελατηρια: ειναι γραμμικα ή προοδευτικα, γιατι ειναι καλυτερα απο WP και αλλα (κατι αμερικανικα που εχει βαλει ο Αναστασης), με τι λαδι/σταθμη τα συνδυασες κλπ

cheers

Αν δεν κάνω κάνα τρομερό λάθος, είναι προοδευτικά.
Αν θέλετε αναλύσεις και ψιρίσματα, κουβεντιάζετε με τον Αναστάση.
Εγώ πήγα κι τους είπα "ΕΛΑΤΗΡΙΑ - VFR 800 - ΟΥΓΚ" (και φυσικά τι ανάρτηση θα έβαζα πίσω) και μετά πήγα και το πήρα έτοιμο. T T T
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 2:45 pm
Vvag wrote:
VFGeorge wrote:
Λεω ν'αρχισω απο το μπροστινο, για λεγε περισοτερα για τα Wilbers ελατηρια: ειναι γραμμικα ή προοδευτικα, γιατι ειναι καλυτερα απο WP και αλλα (κατι αμερικανικα που εχει βαλει ο Αναστασης), με τι λαδι/σταθμη τα συνδυασες κλπ

cheers

Αν δεν κάνω κάνα τρομερό λάθος, είναι προοδευτικά.
Αν θέλετε αναλύσεις και ψιρίσματα, κουβεντιάζετε με τον Αναστάση.
Εγώ πήγα κι τους είπα "ΕΛΑΤΗΡΙΑ - VFR 800 - ΟΥΓΚ" (και φυσικά τι ανάρτηση θα έβαζα πίσω) και μετά πήγα και το πήρα έτοιμο. T T T

lol! lol! lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 3:14 pm
Βαγγέλη έκανες την καλύτερη επένδυση, εύχομαι πολλά απολαυστικά χιλιόμετρα.

Βέβαια, αν εμπρός έβαζες 233.5mL μίγματος 5 και 10 SAE (στατικού και όχι θερμικού ιξώδους) στην αριστερή μπουκάλα και 231.4563mL στη δεξιά, προσέχοντας να κρατάς τις μπουκάλες σε κλίση 34 μοιρών τότε θα έχεις καλύτερο κράτημα σε κατηφορικές φουρκέτες με χαλίκι 3Α, ειδικά αν κουβαλάς tank-bag με 3 πορτοκάλια και 2 μήλα και εφόσον έχεις ρυθμίσει την απόσβεση συμπίεσης στα 12 κλικ από τέρμα μέσα (χαφ έξω). Bye
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 3:23 pm
Μπράβο Βαγγέλη, καιρός ήταν.

Τώρα πάρε και ένα ζευγάρι



























Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 1629384-846837-male-hands-as-if-holding-something-focus-on-finger-tips

Και είσαι έτοιμος..........


Razz
N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 3:28 pm
Ο φυσικός wrote:Βαγγέλη έκανες την καλύτερη επένδυση, εύχομαι πολλά απολαυστικά χιλιόμετρα.

Βέβαια, αν εμπρός έβαζες 233.5mL μίγματος 5 και 10 SAE (στατικού και όχι θερμικού ιξώδους) στην αριστερή μπουκάλα και 231.4563mL στη δεξιά, προσέχοντας να κρατάς τις μπουκάλες σε κλίση 34 μοιρών τότε θα έχεις καλύτερο κράτημα σε κατηφορικές φουρκέτες με χαλίκι 3Α, ειδικά αν κουβαλάς tank-bag με 3 πορτοκάλια και 2 μήλα και εφόσον έχεις ρυθμίσει την απόσβεση συμπίεσης στα 12 κλικ από τέρμα μέσα (χαφ έξω). Bye





Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Πωωωωωωωωωωωωωωω τι είπε πάλι ο "άνθρωπας"
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 3:42 pm
Ο φυσικός wrote:Βαγγέλη έκανες την καλύτερη επένδυση, εύχομαι πολλά απολαυστικά χιλιόμετρα.

Βέβαια, αν εμπρός έβαζες 233.5mL μίγματος 5 και 10 SAE (στατικού και όχι θερμικού ιξώδους) στην αριστερή μπουκάλα και 231.4563mL στη δεξιά, προσέχοντας να κρατάς τις μπουκάλες σε κλίση 34 μοιρών τότε θα έχεις καλύτερο κράτημα σε κατηφορικές φουρκέτες με χαλίκι 3Α, ειδικά αν κουβαλάς tank-bag με 3 πορτοκάλια και 2 μήλα και εφόσον έχεις ρυθμίσει την απόσβεση συμπίεσης στα 12 κλικ από τέρμα μέσα (χαφ έξω). Bye
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Παναγιώτης Κ. wrote:Μπράβο Βαγγέλη, καιρός ήταν.

Τώρα πάρε και ένα ζευγάρι



























Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 1629384-846837-male-hands-as-if-holding-something-focus-on-finger-tips

Και είσαι έτοιμος..........


Razz
Κααααλάαααααα.... δε θα πάμε βόλτα;.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 3:47 pm
Άντε να δώ...........................



















...........τί άλλων μεθόδων πρέπει να μετέλθω ώστε να σας ξεκολλήσω από την ΣαΛΛΛονίκη.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 3:48 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Άντε να δώ...........................
...........τί άλλων μεθόδων πρέπει να μετέλθω ώστε να σας ξεκολλήσω από την ΣαΛΛΛονίκη.

Έλα ρε συ, απλό είναι, πως δεν το' χεις σκεφτεί;;!!!
Να στείλω λογαριασμό τραπέζης με πμ ή να στον πω τηλεφωνικά; Very Happy
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 8:44 pm
...και μετα απο αυτην την κίνηση σου φιλαράκι μου, οπως κατάλαβες σταμάτησα να σε πρήζω , για ΚΤΜ και τέτοια !!! Καλα χιλιομετρα να εχεις , Σερρες έριξαν καινουρια ασφαλτο, τραβα να δεις αν εκανες τιποτα !!!

...ετσι κι αλλιως τα ΚΤΜ θελουν χερια... lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 8:46 pm
postmankav wrote:

...ετσι κι αλλιως τα ΚΤΜ θελουν χερια... Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 5
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 8:47 pm
Ο φυσικός wrote:
postmankav wrote:

...ετσι κι αλλιως τα ΚΤΜ θελουν χερια... Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254 Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 64254

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 5

...Τακη ΡΟΥΛΕΜΑΝ !!! lol! lol! lol! lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 8:49 pm
Μα δεν το έσπρωξα καθόλου! Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 906227

Το DRZ δεν θέλει χέρια, θέλει φορτηγό! Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 866280
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

11/9/2012, 9:05 pm
Μ' έχετε πεθάνει. lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

9/10/2012, 6:38 pm
VFGeorge wrote:Μπραβο Ββαγγο, σωστος!! Thumbsup

Μου βαζεις ιδεες τωρα καθως ειμαι στα 60Κ χμ και οσο ναναι οι μαμισιες εχουν ..καταπονηθει Wink Laughing

Τι μου βαζεις ιδεες, μου τις εβαλες για τα καλα Wink και το προπερασμενο σ/κ δικαβαλος / ψιλοφορτωμενος στο Πηλιο θυμηθηκα ποσο εχει καταπονηθει το πισω αμορτισερ - αφου σταματησα δυο φορες en route να σηκωσω αποσβεση Surprised Λοιπον, θα μπει πισω το ιδιο Ohlins σαν του Ββαγγελη αλλα με υδραυλικη προφορτιση Thumbsup και μπροστα τα ιδια Wilbers ελατηρια/λαδια Thumbsup

Και φυσικα επονται και Power Pure με τιποτα Μεγαρα την ανοιξη για να εκτιμηθει η βελτιωση και σε "ελεγχομενο περιβαλλον" Wink Laughing

cheers cheers
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Περί αναρτήσεων η αναζήτησις! - Page 2 Empty Re: Περί αναρτήσεων η αναζήτησις!

9/10/2012, 7:26 pm
Με το καλό George, θα τα φχαριστηθείς, είναι σίγουρο!!! Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum