Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

+10
anastasis
Παναγιώτης Κ.
nikos-ex victor
Caracal
Ο φυσικός
vtecpatra
Vvag
ermis
Seelenheil
Νίκος
14 posters
Go down
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

5/11/2013, 5:07 pm
Drake wrote:Εγω εβαλα τζελ μονο στη θεση συνοδηγου για τη γυναικα....

Θέτεις υποψηφιότητα για Husband of the year 2013! Very Happy Very Happy Very Happy 



(όσους έχω ακούσει, ή μόνο στην θέση του οδηγού βάζουν ή και στις δύο)
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

5/11/2013, 11:01 pm
Νίκος wrote:
Drake wrote:Εγω εβαλα τζελ μονο στη θεση συνοδηγου για τη γυναικα....
Θέτεις υποψηφιότητα για Husband of the year 2013! Very Happy Very Happy Very Happy 



(όσους έχω ακούσει, ή μόνο στην θέση του οδηγού βάζουν ή και στις δύο)
Αμα δεν σου αρεσει ο πονος στο κωλαρακι τι μηχανοβιος εισαι....τα gel ειναι για τους ΜΠΕΜΒΕΔΑΚΗΔΕΣ Razz Razz Razz αμα ηθελα ανεση θα επερνα BMW,τωρα η γυναικα με το gel μου ειπε οτι ειναι πιο ανετο το VFR απο το CBF Wife Wife Wife Wife Wife 

Ειναι ζαβες αυτες οι γυναικες...

Περαν την πλακας τωρα,πρεπει να σεβομαι οτι καθεται απο πισω καγκελο με τις ωρες για να ξεκαβλωνω εγω στα στροφιλικια...και δεν γκρινιαζει ποτε,της αξιζε Smile Smile Smile ασε που οσο καλυτερα και πιο ανετα ειναι αυτη τοσο πιο ανετος ειμαι εγω να χαιρομαι το μοτο μου,τι να το κανω αμα ειμαι πιο ανετος εγω και απο κατω εχω αεροσακους Wink 
Drake
Drake
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-10-08
Mηνύματα : 243
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800VTEC
Κράνος : Arai RX7 Gp

The Avenger

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

12/11/2013, 2:43 pm
Βρηκα bubbles για το ρεζερβουαρ,εχει ο Βασαλος στην Αμφιθεας και κανουν μολις 26 ευρακια Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup 

Θα βαλω φοτο οταν καταφερω να παρω και τα τοποθετησω....
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

12/11/2013, 7:56 pm
Ετσι οπως φαινονται η σελα χοντα ειναι πιο ομορφη και πιο σπορ.Η φτιαγμενη δειχνει πολυ τουριστικη για το γουστο μου..
.αλλα ολα ειναι θεμα προσωπικης αισθητικης.Wink 
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

12/11/2013, 10:24 pm
Ειναι αληθεια οτι η μεταποιημενη σελα δειχνει πιο τουριστικη αλλα σιγουρα ειναι ομορφη Cool  Η μαμισια παντως εμενα μου φαινεται αποδεκτη απο ανεση, κανω συχνα ταξιδια 3 ωρων χωρις προβλημα με μια μονο γρηγορη σταση για βενζινη. Και καποτε εκανα 1100χμ σε μια μερα. Η συνεπιβατηδα ειναι επισης μια χαρα Smile  Καποτε δοκιμασα την αφτερμαρκετ σελα sargent ενος φιλου εδω στο Νησι αλλα προτιμω τη μαμισια..
Binzis
Binzis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-17
Mηνύματα : 128
Ηλικία : 52
Μοντέλο : Vfr800 v-tec ABS
Κράνος : Shoei xr1000

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

13/11/2013, 8:09 am
Την περασμένη Κυριακή πήγα μία μακρινή μονοήμερη με ένα φιλαράκι περίπου 620 χλμ (Αθήνα-Ναύπακτο-Παρνασσό-Λαμία-Αθήνα).
Οι εντυπώσεις μου από την σέλα…μεγάλη διαφορά στην άνεση και στην αντοχή από την μαμά…είμαι κατενθουσιασμένος από το αποτέλεσμα.Smile 
By the way…την Δευτέρα μετά την εκδρομή και το ολοήμερο test, την έβγαλα και την πήγα ξανά πίσω στο μαγαζί για να μου διορθώσει το πίσω μέρος.Ανακάλυψα ότι δεν έμπαινε το μονόσελο Doh! και επί ευκαιρίας θα κάνω και άλλη μία αλλαγή...είμαι ψείρας και τελειομανής, τι να κάνω…Razz 
Μόλις την παραλάβω θα ποστάρω νέες φωτογραφίες.
Νίκος
Νίκος
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2013-09-23
Mηνύματα : 280
Ηλικία : 39
Μοντέλο : VFR 800 V-tec ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec - Page 2 Empty Re: Βελτίωση σέλας σε VFR 800 V-tec

13/11/2013, 6:32 pm
Binzis wrote:Την περασμένη Κυριακή πήγα μία μακρινή μονοήμερη με ένα φιλαράκι περίπου 620 χλμ (Αθήνα-Ναύπακτο-Παρνασσό-Λαμία-Αθήνα).
Οι εντυπώσεις μου από την σέλα…μεγάλη διαφορά στην άνεση και στην αντοχή από την μαμά…είμαι κατενθουσιασμένος από το αποτέλεσμα.Smile 

Της ίδιας άποψης είμαι. OK, και η μαμά σέλα δεν ήταν άσχημη (αν εξαιρέσουμε το γλίστρημα), αλλά και πάλι δεν συγκρίνεται με την τωρινή! Wink 



Binzis wrote:
By the way…την Δευτέρα μετά την εκδρομή και το ολοήμερο test, την έβγαλα και την πήγα ξανά πίσω στο μαγαζί για να μου διορθώσει το πίσω μέρος.Ανακάλυψα ότι δεν έμπαινε το μονόσελο Doh!και επί ευκαιρίας θα κάνω και άλλη μία αλλαγή...είμαι ψείρας και τελειομανής, τι να κάνω…Razz 
Μόλις την παραλάβω θα ποστάρω νέες φωτογραφίες.
Να μια λεπτομέρεια που δεν ανέφερα, αλλά δεν με απασχόλησε, έτσι και αλλιώς δεν έχω το μονόσελο! Stupid2 


Απορία, μιας και το αναφέραμε: πέρα από το racing look, το μονόσελο σε τι εξυπηρετεί;
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum