ρεκτιφιέ σε VFR

+10
anastasis
DoctorAbo
Roberto
thira
Ο φυσικός
Them1s xXx
Caracal
GIORGOS VFR
vtecpatra
nikos-ex victor
14 posters
Go down
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

ρεκτιφιέ σε VFR - Page 2 Empty Re: ρεκτιφιέ σε VFR

28/5/2014, 3:14 pm
nikos-ex victor wrote:κ αν θεωρήσουμε ότι τελικά όλοι οι κινητήρες χρειάζονται ρεκτιφιέ......
τί εννοείς Πανέα μου "παίρνει 2 ρεκτιφιέ"?

στα "καπάκια" ή κάθε "χ" χλμ ή έτη?

 Razz Blink Drinking snif Tsopa 

παιρνω την πρωτοβουλια να απαντησω οτι αυτο που ο Πανεας θελει να πει ειναι οτι συμφωνα με το part catalog η honda δινει 2 oversize πιστονια για το vfr στα 0,25 και 0,50mm.
Ομως τα χιτωνια των κυλιδρων ειναι αλουμινιου με ηλεκτροχημικη σκληρηνση οπως σωστα ειπε και ο Caracal, το βαθος της οποιας δεν γνωριζουμε , σε αντιθεση με αλους κινητηρες που χρησιμοποιουν
χιτωνια απο χυτοσιδηρο
Γεννατε λοιπον το ερωτημα αν η παραδοσιακη μεθοδος ρεκτιφιε συνιστατε και για το vfr η απαιτειται εκ νεου ηλεκτροχημικη σκληρηνση μετα την διαστασιολογηση, και αν αυτο γινεται εν Ελλαδι

ελπιζω να βοηθησα Drinking 
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

ρεκτιφιέ σε VFR - Page 2 Empty Re: ρεκτιφιέ σε VFR

28/5/2014, 4:44 pm
VEEFARIOS wrote:
nikos-ex victor wrote:κ αν θεωρήσουμε ότι τελικά όλοι οι κινητήρες χρειάζονται ρεκτιφιέ......
τί εννοείς Πανέα μου "παίρνει 2 ρεκτιφιέ"?

στα "καπάκια" ή κάθε "χ" χλμ ή έτη?

 Razz Blink Drinking snif Tsopa 

παιρνω την πρωτοβουλια να απαντησω οτι αυτο που ο Πανεας θελει να πει ειναι οτι συμφωνα με το part catalog η honda δινει 2 oversize πιστονια για το vfr στα 0,25 και 0,50mm.
Ομως τα χιτωνια των κυλιδρων  ειναι αλουμινιου με ηλεκτροχημικη σκληρηνση οπως σωστα ειπε και ο Caracal, το βαθος της οποιας δεν γνωριζουμε , σε αντιθεση με αλους κινητηρες που χρησιμοποιουν
χιτωνια απο  χυτοσιδηρο
Γεννατε λοιπον το ερωτημα αν η παραδοσιακη μεθοδος ρεκτιφιε συνιστατε και για το vfr η απαιτειται εκ νεου ηλεκτροχημικη σκληρηνση μετα την διαστασιολογηση, και αν αυτο γινεται εν Ελλαδι  

ελπιζω να βοηθησα Drinking 

Αυτό δεν το γνωρίζω και δεν μπορώ να απαντήσω. Δεν έχω εμβαθύνει τόσο τις γνώσεις μου!!! Υποθέτω όμως, για να δίνει δύο oversize πιστόνια, να είναι τόσο το βάθος της ηλεκτροχημικής σκλήρυνσης.
HONDA είναι αυτή, κάτι παραπάνω θα ξέρει...  Wink Wink 

 cheers cheers Drinking Drinking 
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum