Go down

ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

2 - 14%
10 - 71%
2 - 14%
0 - 0%
 
Total Votes: 14
 
Poll closed
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

1/11/2016, 6:39 pm
Επειδή όσον αφορά εμένα πέρασα υπέροχα την χειμερινή και δεν βλέπω την ώρα να ξαναδώ τις γλυκές φατσούλες σας ,σκέφτομαι να προτέινω μια συνάντηση ανάμεσα στις Πανελήνιες συγκεντρώσεις .
Αυτό βέβαια θα δείξει και αν θέλουμε ή όχι να γινει και αν ναι πότε.

Σε σχετικό προηγούμενο νήμα που προτείναμε κάποιες ημερομηνίες που έχει αργίες που να μας βολεύουν και είναι οι παραπάνω.

Την πρωτομαγιά δεν την έβαλα γιατι ειναι κοντά χρονικά με την Θερινή .

Ψηφίστε ελεύθερα με δικαίωμα μόνο μιας ψήφου όμως .

dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

1/11/2016, 7:16 pm
Εγω ειμαι μεσα και πιστευω οτι πρεπει να γινονται περισσοτερες πανελληνιες
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

1/11/2016, 7:31 pm
Εγώ ψηφισα το τριήμερο της ΚαθαροΔευτέρας για να έχουμε και χρόνο να βρεθούμε να τα πούμε/πιούμε/Φαμε και ότι προκυψει
george_pan
george_pan
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-04-13
Mηνύματα : 31
Ηλικία : 42
Μοντέλο : FZ6 FAZER S2
Κράνος : AGV GT VELOCE

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

1/11/2016, 7:46 pm
Καθαρά Δευτέρα και από μένα
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

2/11/2016, 9:10 pm
Ψήφισα Καθ.Δευτέρα το αν έρθω θα το ξέρω όταν πλησιάζει ο καιρός.
Αν και η 25 μάρτη δεν με χαλάει..
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

2/11/2016, 11:38 pm
Εγω ψηφισα καθαρά Δευτέρα, αλλά και βρώμικη δεν με χαλάει Razz Razz Razz Razz
Mak-mak
Mak-mak
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2016-05-19
Mηνύματα : 140
Ηλικία : 38
Μοντέλο : Vfr1200 f
Κράνος : Shoei x-spirit 2

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 9:52 am
Θεοφάνεια θα λείπω οποτε την έριξα στο βρώμικο σκ και την καθαρΗ δευτερα...
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 10:49 am
Καθαροδευτέρα γιατι άμα κάνουμε πολλές πανελλήνιες δε μπορεί ....... μια θα τη πετύχω ναουμ. Με πάει π@π@ / Κ@λ@ φέτος (όχι για κακούς λόγους βέβαια αλλά με πάει, ειδικά με τσι πανελλήνιες). T
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 2:28 pm
Κατ' αρχάς, οποιαδήποτε τέτοια εκδρομή είναι ευκολότερο θεωρώ, να γίνει 3ήμερο, οπότε μας μένουν τα Φώτα και η ΚΔ.
Δεν θα ψηφίσω, γιατί αφ' ενός δεν είμαι σίγουρος αν θα έρθω εφόσον κανονιστεί κάτι τέτοιο, αφ' ετέρου καμία απ' τις δύο ημερομηνίες δε με χαλάει αν κανονιστεί εκδρομή. Τα Φώτα αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια τυχαίνει να είμαι και στο δρόμο επιστρέφοντας από Αθήνα για τα βόρεια, μετά τις διακοπές τον εορτών, οπότε θα μπορούσε να συνδυαστεί (αν και εφόσον..).

Δύο σημειώσεις:
Πρώτον, οι ημερομηνίες είναι δύσκολες όσον αφορά τον καιρό. Είναι καταχείμωνο και τα περισσότερα μέρη που αξίζει να πας με μηχανή είναι χιονισμένα. Βέβαια ξαναλέω, δεν είναι πως δε θα βγω στο δρόμο, τις τελευταίες χρονιές ταξίδεψα Γενάρη μήνα 500χλμ πΑνε κι άλλα τόσα έλα, ακόμα και με 0 βαθμούς. Απλώς αν αποφασίσουμε να ανέβουμε υψόμετρα στην κεντρική ειδικά Ελλάδα, πιθανότατα θα έχουμε θέμα με πάγους και χιόνια. Κι αν δεν ανέβουμε... δεν υπάρχουν και πολλά όμορφα μέρη να βολτάρουμε.

Δεύτερον, νομίζω δε χρειάζεται ούτε poll ούτε τίποτα. Όποιος γουστάρει κι έχει όρεξη, ΟΠΟΤΕ γουστάρει, προτείνει, κι αν μαζευτούμε αρκετές τρελές, κανονίζουμε εκδρομή. Είτε πανελλήνια... είτε τοπική διήμερη ή μονοήμερη, εκδρομές που έχουν εκλείψει εντελώς πλέον.  

Αυτιά από με!
cheers
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 3:15 pm
Vvag wrote:Κατ' αρχάς, οποιαδήποτε τέτοια εκδρομή είναι ευκολότερο θεωρώ, να γίνει 3ήμερο, οπότε μας μένουν τα Φώτα και η ΚΔ.
Δεν θα ψηφίσω, γιατί αφ' ενός δεν είμαι σίγουρος αν θα έρθω εφόσον κανονιστεί κάτι τέτοιο, αφ' ετέρου καμία απ' τις δύο ημερομηνίες δε με χαλάει αν κανονιστεί εκδρομή. Τα Φώτα αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια τυχαίνει να είμαι και στο δρόμο επιστρέφοντας από Αθήνα για τα βόρεια, μετά τις διακοπές τον εορτών, οπότε θα μπορούσε να συνδυαστεί (αν και εφόσον..).

Δύο σημειώσεις:
Πρώτον, οι ημερομηνίες είναι δύσκολες όσον αφορά τον καιρό. Είναι καταχείμωνο και τα περισσότερα μέρη που αξίζει να πας με μηχανή είναι χιονισμένα. Βέβαια ξαναλέω, δεν είναι πως δε θα βγω στο δρόμο, τις τελευταίες χρονιές ταξίδεψα Γενάρη μήνα 500χλμ πΑνε κι άλλα τόσα έλα, ακόμα και με 0 βαθμούς. Απλώς αν αποφασίσουμε να ανέβουμε υψόμετρα στην κεντρική ειδικά Ελλάδα, πιθανότατα θα έχουμε θέμα με πάγους και χιόνια. Κι αν δεν ανέβουμε... δεν υπάρχουν και πολλά όμορφα μέρη να βολτάρουμε.

Δεύτερον, νομίζω δε χρειάζεται ούτε poll ούτε τίποτα. Όποιος γουστάρει κι έχει όρεξη, ΟΠΟΤΕ γουστάρει, προτείνει, κι αν μαζευτούμε αρκετές τρελές, κανονίζουμε εκδρομή. Είτε πανελλήνια... είτε τοπική διήμερη ή μονοήμερη, εκδρομές που έχουν εκλείψει εντελώς πλέον.  

Αυτιά από με!
cheers


Βαγγέλη με αυτη την λογική έφτασε το φορουμ εδω που έφτασε,ας το κλεισουμε το μαγαζι τοτε και να τα λεμε από το φεις ή απο το τηλέφωνο βαιμπερ ή οτι άλλο.

Εγω αυτο που παρατηρησα όμως τωρα τελευταία τα πληκτρολόγια πηραν φωτιά από όλους ,η κουβέντα και η επικοινωνία ειναι αυτο που μας λείπει!

Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 3:23 pm
vtecpatra wrote:
Βαγγέλη με αυτη την λογική έφτασε το φορουμ εδω που έφτασε,ας το κλεισουμε το μαγαζι τοτε και να τα λεμε από το φεις ή απο το τηλέφωνο βαιμπερ ή οτι άλλο.


Ποια λογική;
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 3:27 pm
Vvag wrote:
vtecpatra wrote:
Βαγγέλη με αυτη την λογική έφτασε το φορουμ εδω που έφτασε,ας το κλεισουμε το μαγαζι τοτε και να τα λεμε από το φεις ή απο το τηλέφωνο βαιμπερ ή οτι άλλο.


Ποια λογική;

Εννοω την μη επικοινωνία μεταξυ μας μεσω του φόρουμ,εγω οτι σκεφτομαι το μεταφερω εδω και βλέπω και τις αντιδράσεις,μην το παιρνεις προσωπικά ή ο,τι άλλο,σκοπος ειναι να ανασυνταχθούμε και να κανουμε το φορουμ καλύτερο σε επικοινωνία όσο και σε βόλτες/πανελλήνιες κτλ.

vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 3:29 pm
Και το λέω αυτό επειδη εδω μεσα εχω κανει φίλους και συνεχιζω να κάνω και μου αρέσει η παρέα σας και την αποζητώ,γιαυτό και ο λόγος της μεσοπανελληνιας ή οπως θελεις πέστο.

Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 3:45 pm
vtecpatra wrote:Εννοω την μη επικοινωνία μεταξυ μας μεσω του φόρουμ,εγω οτι σκεφτομαι το μεταφερω εδω και βλέπω και τις αντιδράσεις,μην το παιρνεις προσωπικά ή ο,τι άλλο,σκοπος ειναι να ανασυνταχθούμε και να κανουμε το φορουμ καλύτερο σε επικοινωνία όσο και σε βόλτες/πανελλήνιες κτλ.

Και το λέω αυτό επειδη εδω μεσα εχω κανει φίλους και συνεχιζω να κάνω και μου αρέσει η παρέα σας και την αποζητώ,γιαυτό και ο λόγος της μεσοπανελληνιας ή οπως θελεις πέστο.



Γιώργο μου δε με κατάλαβες, δεν αντιτίθεμαι σ' αυτό, κάθε άλλο.
Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου, δεν είναι πως όποιος σκέφτεται κάτι δεν το μεταφέρει εδώ, αλλά απλώς ότι... δε σκέφτεται κανείς κάτι.
Για την ακρίβεια, όλοι σκεφτόμαστε, ελάχιστοι όμως πλέον παίρνουν την πρωτοβουλία να προτείνουν κάτι και να αναλάβουν να το τρέξουν.

Τώρα, η παρατήρησή μου αφορούσε πως κατά τη γνώμη μου δε χρειάζονται poll ούτε... θεσμοί, ούτε αν θέλουμε Πανελλήνια, μεσοπαννελήνια, ή... ακροπανελλήνια! Razz Εφόσον υπάρχει όρεξη, λέω απλά πως μπορείς να βγεις εσύ όποτε θες (ή ο κάθε εσύ, εγώ κλπ) και να πει "παίδες, λέω να οργανώσουμε εκδρομή το 3ήμερο της ΚΔ, κάπου κέντρο για να μπορούμε πολλοί, τι λέτε;". Όρεξη για βόλτες, για μαζώξεις και για παρέα είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως υπάρχει από όλους μας. Αυτό που λείπει (τουλάχιστον στο βαθμό που ήταν παλιότερα) είναι η πρωτοβουλία αφ' ενός, κι αφ' ετέρου φυσικά οι οικογενειακές-οικονομικές καταστάσεις που μας πάνε πίσω και δε βγαίνουμε πια εύκολα να προτείνουμε ή/και να πάμε εκδρομές.

Αυτό μόνο. Τώρα αν όλη αυτή η κουβέντα γίνεται για να χαβαλεδιάζουμε, να σχεδιάζουμε και να ονειρευόμαστε ταξίδια, και πάλι ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
Από εκεί και μετά, ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που βγαίνεις εσύ, ο Θέμης και οποιοσδήποτε έμεινε να το κάνει και να μας ξεκουνάει!

cheers
VEEFARIOS
VEEFARIOS
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 463
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR800FIW-XRV750P
Κράνος : ανθρακωρυχου

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 6:40 pm
ψηφισα και εγω καθαρη δευτερα ,αφενος γιατι ειναι.... σιγουρο τριημερο και αφετερου ολες οι αλλες ημερομηνιες δεν μου φαινονται πολυ βολικες για διαφορους λογους η καθε μια. Εννοειται φυσικα πως καθε προταση για εκδρομη ανεξαρτητα απο ημερομηνιες ειναι καλοδεχουμενη οπως πολυ σωστα ειπε ο Βαγγελης. cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

3/11/2016, 7:31 pm
Όπως και το Σκορπίνι έτσι και εγώ δεν ξέρω αν θα έρθω αλλά νομίζω πως το καθαροδεύτερο είναι η καλύτερη επιλογή. Μακάρι να μπορώ και να δω τις ασχημόφατσές σας.
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

4/11/2016, 1:30 am
Συνηθως οι χειμερινες πανελληνιες ειναι περισσοτερο "συναντησεις φιλων" παρα "μοτοσυκλετιστικες" (βλεπε Ναουσσα πριν χρονια) μιας που ο καιρος δεν βοηθαει. Μεσα για Καθαρα Δευτερα, μεσα και για 25η, "δεν ξερω/δεν απαντω" στο ερωτημα αν θα ειμαι εκει με μοτο.
Ας ειναι καλα τα ΚΤΕΛ... lol!
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

4/11/2016, 10:58 am
Με αφορμή  την συζήτηση  που προηγήθηκε για αδρανοποίηση του φόρουμ
και πως λείπει η επικοινωνία μεταξύ μελών  να πω και γω μια σκέψη.

Θα συμφωνήσω με το Βαγγέλη  που είπε πως έχουν εκλείψει οι εκδρομές εντελώς
Χωρίς να διαφωνώ με τις τριήμερες μαζώξεις που όντος όσοι μπορούν και συμμετέχουν περνούν καταπληκτικά ,
( οι οποίες κατά τι γνώμη μου είναι ωραιότατες μαζώξεις αλλά δεν είναι  μοτοεκδρομές)  
πιστεύω πως με δυο τρεις το χρόνο και μόνο αυτές στις οποίες δεν μπορούν να συμμετέχουν αρκετοί
είτε λόγο κόστους είτε λόγο χρόνου  δεν μπορούν  να καλύψουν όλα τα μέλη και ως εκ τούτου να αναθερμάνουν  
την επικοινωνία της  μοτοπαρέας  , μοτοβόλτας ….

Γνωμη μου είναι πως καλό θα ήταν να  υπήρχαν και κάποιες  προγραμματισμένες εκδρομές
κοντινές η μακρινές   μονοήμερες  η μη , κάποιοι μοτοκαφέδες κοντινού προορισμού  η και απλές  συναντήσεις
για καφέ και πλακίτσα έτσι πιστεύω πως  πολλοί περισσότεροι θα μπορούν να επιλέγουν
πότε και που μπορούν  να συμμετέχουν και να επικοινωνούν , γιατί όσο και να συμμετέχεις σε ένα φόρουμ
αν δεν υπάρχει και η   προσωπική επικοινωνία δε  δένει μια  παρέα .Wink

Τώρα καλές οι αυθόρμητες προτάσεις  για μοτο βόλτες του τύπου …. Την Κυριακή πάμε εκεί  … και όποιος μπορεί έρχεται  
αλλά έχει δείξει πως δεν λειτουργεί στο απρογραμμάτιστο.

Αυτή είναι  γνώμη  μου και όχι προτροπή, φιλικότατα  αντμίν και μοδεράτορες  σκέπτεστε και πράττετε . ! ! ! cheers
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

5/11/2016, 5:00 pm
Να πω και εγώ την παπα..Serenade...ριά μου...Νομίζω ότι καλό είναι να γίνονται προτάσεις, όπου και όποτε, και για παντού. Ένας λόγος που συμμετάσχω στο forum είναι ότι είναι κάτι ελεύθερο χωρίς περιορισμούς και έδρα. Ποτέ δεν εντάχθηκα σε λέσχη με την κλασσική έννοια, διότι πιστεύω περισσότερο σε αυτό που εκπροσωπεί αυτό εδώ το forum (άντε και ένα άλλο..Beeee ), και στην μοτοσυκλετιστική μου πορεία (όποια και αν είναι αυτήrules ) έχω δει πολλές λέσχες κλαδικές και κλασσικές και μη, να συρρικνώνονται να ατονούν να διαλύονται κ.τ.λ.
Νομίζω λοιπόν ότι καλό είναι να πέφτουν προτάσεις και για πανελλήνιες και μη,  για βραδυνές εξόδους (καλά αυτές τις ξεχάσαμε...) και για αυθημερόν εκδρομές,οι οποίες όντως έχουν ατονίσει αλλά και άλλα πράγματα που δεν πάει ακόμη ο νους μου. Η Υπάτη ήταν πολύ καλή περίπτωση με τα λουτρά της κ.τ.λ. Μπορούν να υπάρξουν και άλλες εναλλακτικές προτάσεις π.χ. με πεζοπορία, rafting κ.τ.λ. σε καταφύγιο, χωρίς να είναι αυξημένου κοστολογίου απαραίτητα. Πιστέψτε με όμως ότι ο χαβαλές και το γέλιο θα είναι άλλο πράγμα.
Το οικονομικό σίγουρα είναι ένα θέμα το οποίο αντιμετωπίζουμε όλοι μας λίγο ή πολύ αλλά άμα το βάλουμε κάτω και μιζεριάσουμε θα χειροτερέψουμε και θα μαραζώσουμε σαν άνθρωποι, μή κάνοντας αυτό που μας αρέσει. Ο καθένας όσο και όπως μπορεί ας κάνει μια κίνηση, για τον εαυτό του πρώτα και μετά για το forum.
Προσωπικά με πάει γκαντεμιά τώρα τελευταία, διότι όπου έχω σχεδιάσει να πάω, την τελευταία στιγμή υπάρχει κόλλημα. Γι αυτό θα δηλώνω τελευταία στιγμή, αλλά η πρόθεσή μου (όπως ξέρετε) είναι όπου και όταν,  να έχουμε τον γνωστό χαβαλέ κ.τ.λ. που εκτιμάται πολύ περισσότερο από εμένα, κυρίως τώρα, που αρχίσαμε (κάποιοι από εμάς) να μετράμε τα χρόνια μας αντίστροφα... ouch  και που οι πιέσεις είναι πολύ περισσότερες.
Θα μπορούσα να γράψω και άλλα αλλά νομίζω ότι ήμουν περιεκτικός και όχι περιπαικτικός (άντε και σαφής). rock on
oσονοuπω
oσονοuπω
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-11-13
Mηνύματα : 1709
Ηλικία : 67
Μοντέλο : γραναζι και desmo
Κράνος : το τσουκαλι τηs γιαγιαs

http://www.tzakiart.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

5/11/2016, 8:05 pm
Eγω για καθαρη Δευτερα ειμαι μεσα και μαλιστα αν θετε ,το κανουμε --το meeting Razz  --στο Πηλιο ,στο γνωστο σημειο ,με χαμηλο badget naaa ,5 γιουργια η μερα --την νυχτα δεν την χρεωνουμε Cool ισωs και με λιγα χιονια και να φερω τα χωματινα για καμμια βολτα τριγυρω. Think
Θαχουμε και μπαντα band
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

5/11/2016, 10:03 pm
sotosvfr wrote:Να πω και εγώ την παπα..Serenade...ριά μου...Νομίζω ότι καλό είναι να γίνονται προτάσεις, όπου και όποτε, και για παντού. Ένας λόγος που συμμετάσχω στο forum είναι ότι είναι κάτι ελεύθερο χωρίς περιορισμούς και έδρα. Ποτέ δεν εντάχθηκα σε λέσχη με την κλασσική έννοια, διότι πιστεύω περισσότερο σε αυτό που εκπροσωπεί αυτό εδώ το forum (άντε και ένα άλλο..Beeee ), και στην μοτοσυκλετιστική μου πορεία (όποια και αν είναι αυτήrules ) έχω δει πολλές λέσχες κλαδικές και κλασσικές και μη, να συρρικνώνονται να ατονούν να διαλύονται κ.τ.λ.
Νομίζω λοιπόν ότι καλό είναι να πέφτουν προτάσεις και για πανελλήνιες και μη,  για βραδυνές εξόδους (καλά αυτές τις ξεχάσαμε...) και για αυθημερόν εκδρομές,οι οποίες όντως έχουν ατονίσει αλλά και άλλα πράγματα που δεν πάει ακόμη ο νους μου. Η Υπάτη ήταν πολύ καλή περίπτωση με τα λουτρά της κ.τ.λ. Μπορούν να υπάρξουν και άλλες εναλλακτικές προτάσεις π.χ. με πεζοπορία, rafting κ.τ.λ. σε καταφύγιο, χωρίς να είναι αυξημένου κοστολογίου απαραίτητα. Πιστέψτε με όμως ότι ο χαβαλές και το γέλιο θα είναι άλλο πράγμα.
Το οικονομικό σίγουρα είναι ένα θέμα το οποίο αντιμετωπίζουμε όλοι μας λίγο ή πολύ αλλά άμα το βάλουμε κάτω και μιζεριάσουμε θα χειροτερέψουμε και θα μαραζώσουμε σαν άνθρωποι, μή κάνοντας αυτό που μας αρέσει. Ο καθένας όσο και όπως μπορεί ας κάνει μια κίνηση, για τον εαυτό του πρώτα και μετά για το forum.
Προσωπικά με πάει γκαντεμιά τώρα τελευταία, διότι όπου έχω σχεδιάσει να πάω, την τελευταία στιγμή υπάρχει κόλλημα. Γι αυτό θα δηλώνω τελευταία στιγμή, αλλά η πρόθεσή μου (όπως ξέρετε) είναι όπου και όταν,  να έχουμε τον γνωστό χαβαλέ κ.τ.λ. που εκτιμάται πολύ περισσότερο από εμένα, κυρίως τώρα, που αρχίσαμε (κάποιοι από εμάς) να μετράμε τα χρόνια μας αντίστροφα... ouch  και που οι πιέσεις είναι πολύ περισσότερες.
Θα μπορούσα να γράψω και άλλα αλλά νομίζω ότι ήμουν περιεκτικός και όχι περιπαικτικός (άντε και σαφής). rock on

Σωτηρη,με καλυψες απόλυτα cheers

Και μια παρατηρηση: Λέσχες και φόρουμ έχουν ένα κοινό παρονομαστή ,τα μέλη τους.
Αν θέλουμε να κανουμε κάτι για το φόρουμ και όχι το φόρουμ για μάς ειναι στο χέρι μας.

ΑΠό ότι βλέπω υπάρχει ακόμη όρεξη για happenings ,βόλτες,συναντήσεις.

Περιμενουμε και άλλες προτάσεις να πέσουν στο τραπέζι.

Keep on riding scooter
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

5/11/2016, 10:33 pm
oσονοuπω wrote:Eγω για καθαρη Δευτερα ειμαι μεσα και μαλιστα αν θετε ,το κανουμε --το meeting Razz  --στο Πηλιο ,στο γνωστο σημειο ,με χαμηλο badget naaa ,5 γιουργια η μερα --την νυχτα δεν την χρεωνουμε Cool ισωs και με λιγα χιονια και να φερω τα χωματινα για καμμια βολτα τριγυρω. Think
Θαχουμε και μπαντα band

Ευχαριστούμε για την προσφορά συμπέθερε,πολύ ενδιαφέρον ακούγετε cheers
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

6/11/2016, 10:47 pm
oσονοuπω wrote:Eγω για καθαρη Δευτερα ειμαι μεσα και μαλιστα αν θετε ,το κανουμε --το meeting Razz  --στο Πηλιο ,στο γνωστο σημειο ,με χαμηλο badget naaa ,5 γιουργια η μερα --την νυχτα δεν την χρεωνουμε Cool ισωs και με λιγα χιονια και να φερω τα χωματινα για καμμια βολτα τριγυρω. Think
Θαχουμε και μπαντα band


Πόρτα έβαλες στο σπίτι ή θα μπάζει απο παντού?
Τι μπάντα?Ροχαλιτοράμα? Razz (εκ του ονιράμα)..
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

7/11/2016, 12:58 am
Να αρχίζω να κανονίζω για κρεατικά, φασολάδα και χαλβά από τώρα;;;
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

7/11/2016, 11:38 pm
Και για κάναν αετό να μην σε πω.. Very Happy
ΠΑΝΕΑΣ
ΠΑΝΕΑΣ
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-08
Mηνύματα : 707
Ηλικία : 46
Μοντέλο : CB 400 SF + VFR 800 Fi
Κράνος : Shoei xr 1000 diavolic revelation

Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

8/11/2016, 10:41 pm
SCORPIOS wrote:Και για κάναν αετό να μην σε πω.. Very Happy

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
vtecpatra
vtecpatra
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-07
Mηνύματα : 2063
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR 800 VTEC 03
Κράνος : Διαφορα ....

Ω παπαχού μάου μάου!!
http://www.2troxo.gr

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

24/11/2016, 11:58 am
Ειναι ξεκάθαρο ότι γουστάρουμε να βρεθούμε το τριήμερο της Καθαροδευτέρας ,οπότε ας κάνουμε και καμιά έρευνα για μέρος και για τιμές ξενοδοχείων/καταλυμάτων κτλ.

Οποιος έχει καμιά ενδιαφέρουσα πρόταση ας το αναφέρει για να μην περιμενουμε πάλι τελευταία στιγμή.

Them1s xXx
Them1s xXx
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-07
Mηνύματα : 965
Ηλικία : 39
Μοντέλο : Aprilia Tuono 1000 r
Κράνος : Arai Quantum II DNA (το καλύτερο Αrai )

 Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε Empty Re: Poll για ΜεσοΠανελλήνια. Νέος θεσμός ,Θέλουμε ή όχι ? και αν ναι πότε

25/11/2016, 10:08 pm
vtecpatra wrote:
Οποιος έχει καμιά ενδιαφέρουσα πρόταση ας το αναφέρει για να μην περιμενουμε πάλι τελευταία στιγμή.


Είναι πολύ νωρίς για σχέδια ακόμα, πιστεύω οτι μετά την πρωτοχρονιά είναι η κατάλληλη στιγμή να
κάνουμε μια ψηφοφορία με ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ο καθένας, και να δούμε προσέλευση.
Εγώ προτείνω Θεσσαλία που είναι στη μέση ,έχει ενδιαφέρουσες διαδρομές, και μπορούμε να βρούμε
φτηνή διαμονή.
Έχω μιλήσει με κάτι ξενώνες απλά είναι πολύ νωρίς για προσφορές, δεν ξέρω κάν πόσοι θα πάμε.
Κ γενικά στην επιλογή τοποθεσίας διεξαγωγής, πρέπει αυτός που προτείνει να έχει ψάξει για ξενοδοχείο
και τιμές με κριτήρια που θα βολέψουν όλη την ομάδα.
Περάσαμε πολύ ωραία φέτος στη Υπάτη, μια λουτρόπολη που δεν είχε το κάτι ιδιαίτερο, απλά ήταν κοντά
σε καλές διαδρομές και ήταν πολύ φτηνή η διαμονή.



Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum