Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

+24
posnightmist
Caracal
Epivainousa
Dimitrisk12
chr1s_86
DoctorAbo
teacher
kortomalteze
DENTOCOP
xristos280
Postman
Ο φυσικός
ELENA
da_beazt
anastasis
Don John
alexandros
apostat
tomakos
Tinder
Verbal Kint
Παναγιώτης Κ.
SCORPIOS
Vvag
28 posters
Go down

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5 - 10%
4 - 8%
16 - 33%
6 - 13%
17 - 35%
 
Total Votes: 48
 
Poll closed
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:16 pm
Το poll θα είναι ενεργό για 20 μέρες, νομίζω είναι αρκετό (αν όχι μεγάλο) το χρονικό διάστημα για να βγει ένα ασφαλές πόρισμα για το τι θέλουμε...

cheers
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:18 pm
Συγνώμη vag στο 2 εννοείς ότι τα ταξιδιωτικά τα βλέπουν μόνο μέλη?
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:19 pm
SCORPIOS wrote:Συγνώμη vag στο 2 εννοείς ότι τα ταξιδιωτικά τα βλέπουν μόνο μέλη?

Ταξιδιωτικά και θέματα προσωπικού περιεχομένου (χρόνια πολλά πχ) να τα βλέπουν μόνο τα μέλη.
Όλο το υπόλοιπο φόρουμ, να είναι ανοιχτό και στους επισκέπτες.

Wink
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:25 pm
Προσωπικά δε με πειράζει να φαίνεται η φάτσα μου και την πινακίδα μου ούτως ή άλλως την κρύβω πάντα στο φώτοσοπ.
Επειδή όμως το να βγαίνουν φάτσα φόρα τα πάντα στο google είναι "κάπως", ψήφισα να κρύβονται οι φωτογραφίες σε όσους δεν είναι γραμμένοι.
Ε τώρα αν κάποιος καίγεται τόσο πολύ να δει τις φωτό σε τεχνικά ή ταξιδιωτικά, ας κάνει μια εγγραφή, τσάμπα είναι...

cheers
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:29 pm
Εγώ ψήφισα να υπάρχουν 2 ενότητες.
Δεν με πειράζει να βλέπουν τα ταξιδιωτικά και τα τεχνικά θέματα.
Απο εκεί μας γνωρίζουν και σαν forum άλωστε.
Όλα τα άλλα κλειδωμένα.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:36 pm
Και η δική μου ψήφος στις δύο ενότητες.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 1:40 pm
Να κάνω και μια πρόταση: Αν γίνεται να δημιουργηθεί ΤΩΡΑ μια "κλειστή" ενότητα με ένα - δυό θέματα, να δούμε για τί πράγμα μιλάμε; Είναι εφικτό; Αν ναι, παράκληση να μεταφερθεί εκεί αυτό το θέμα μου: Τρείς γενιές μοτοσυκλέτας.....
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 2:20 pm
Vvag wrote:Προσωπικά δε με πειράζει να φαίνεται η φάτσα μου και την πινακίδα μου ούτως ή άλλως την κρύβω πάντα στο φώτοσοπ.
Επειδή όμως το να βγαίνουν φάτσα φόρα τα πάντα στο google είναι "κάπως", ψήφισα να κρύβονται οι φωτογραφίες σε όσους δεν είναι γραμμένοι.
Ε τώρα αν κάποιος καίγεται τόσο πολύ να δει τις φωτό σε τεχνικά ή ταξιδιωτικά, ας κάνει μια εγγραφή, τσάμπα είναι...

cheers

Ειναι γιατι δεν εχει σηκωσει φωτογραφιες σου ο Dirty... Cool
Μεχρι και την σκωληκοειδίτιδα σου βρισκει.... lol! lol! lol!
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 2:24 pm
... και η ψήφος στο Νο 4 Razz

Οντως οι φωτογραφίες να είναι εντελώς χύμα στο κύμα είναι κάπως... Rolling Eyes
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 2:30 pm
Ρε Βάγγο, ονομαστική δεν είπαμε;
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 2:33 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Ρε Βάγγο, ονομαστική δεν είπαμε;

Πανάγο, αν δεν κάνω κάνα λάθος, επιλογή για ονομαστική δεν έχει.
Από την άλλη, όποιος ψηφίζει, μπορεί να ποστάρει από κάτω.
Στην προκειμένη πάντως, δε βλέπω το νόημα για ονομαστική. Σημασία έχει το αποτέλεσμα, δεν είναι όπως με την ψηφοφορία για την πανελλήνια...
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 2:54 pm
Λαμπρά εως πολύ ωραία, διαβαζω ταξιδιωτικό, πήγα εδώ εκεί αυτά είναι τα όμορφα μέρη, τα ποια, αφού δεν βλέπω φωτό, τι είπατε είναι ταξιδιωτικό Drinking ε ας μην ποστάρουν τις φατσούλες τους (ομοίως και για τις βόρτες μας) Όσοι φοβούνται ας γραφτούν σε οργανώσεις, με παρέδρους και λοιπούς αυλικούς. Το 5 παρακαλώ
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 2:59 pm
Vvag wrote: Σημασία έχει το αποτέλεσμα, δεν είναι όπως με την ψηφοφορία για την πανελλήνια...

Ναι ψηφίσανε και οι πέτρες που δεν ήρθαν και αλλοίωθηκε η γεύση. Ακριβώς το ίδιο θα γίνει και εδώ Very Happy
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:01 pm
Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Chanel_n5

Classic.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:04 pm
Παίδες, νομίζω πως οι ψήφοι των τριών πρώτων ερωτημάτων πρέπει να αθροίζονται. Στην ουσία λένε το ίδιο περίπου πράγμα.
alexandros
alexandros
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-24
Mηνύματα : 712
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:04 pm
Εγω ψηφισα να φαινονται ολα εκτος φωτογραφιες, μπαοκ εισαι δεν μασας
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:09 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Παίδες, νομίζω πως οι ψήφοι των τριών πρώτων ερωτημάτων πρέπει να αθροίζονται. Στην ουσία λένε το ίδιο περίπου πράγμα.

Να κάνουμε ένα συνασπισμό ερωτημάτων και το πρώτο να παίρνει μπόνους 5 ψήφους Razz
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:21 pm
Ψήφισα 5

ΔΕΝ με νοιάζει αν φαίνεται η φάτσα μου κλπ

ΔΕΝ με νοιάζει αν φαίνεται η φάτσα των "δικών μου ανθρώπων" (σε περίπτωση που έχω/φέρω σε μια δραστηριότητα "δικούς μου ανθρώπους")

ΔΕΝ θεωρώ κακό να μπορεί να δει ένας επισκέπτης, φωτο από ταξιδιωτικά (αντίθετα θεωρώ κακό το να μην τις βλέπει)

ΔΕΝ έχω κάτι να κρύψω, ΔΕΝ είμαστε κλειστή οργάνωση ούτε στοά Razz


5 ΔΑΓΚΩΤΟ Rolling Eyes
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:24 pm
Θα παρακαλούσα, μετά την εμπειρία της Αγ. Άννας, αν αποφασιστεί κάτι να έχει τουλάχιστον τους μισούς συν έναν ψήφους.

Προβλέπω να γίνεται το ακόλουθο: να μην μπορούμε να γράψουμε ένα ταξιδιωτικό ανοιχτό γιατί δεν θα ξέρουμε αν όλοι οι οποίοι είναι μέσα στις φωτογραφίες το επιτρέπουν!!!

Όσο για φωτογραφίες προσωπικές, όπως παιδιών, αυτές είναι ούτως ή άλλως σε κοινή θέα άπαξ και ανεβαίνουν. Μπορεί στο FB να είναι διαθέσιμες μόνο σε γνωστούς αλλά σε ένα ελευθέρας εγγραφής site τις βλέπουν άτομα άγνωστα. Από τα 120 ίσως μέλη πόσα να ξέρουμε προσωπικά! Αν σε μια εκδρομή, πχ στην Ιταλία, είναι μαζί ένα πιτσιρίκι για να στείλουμε αυτό το link θα πρέπει να επισυνάπτουμε την υπενθύμηση "παρακαλούμε εγραφείτε, σας παίρνει μόνον 5 λεπτά"!!! Ποια παραπάνω αθωότητα θα αποκτούσε ένα βλέμμα αν αυτό ήταν δηλωμένο με ένα ψευδώνυμο! Νομίζω καμιά.

Όσο για τα spam και αυτά νομίζω ότι πρέπει να παραμείνουν. Είναι δηλωτικά του ύφους και του ήθους της παρέας. Είναι ένα είδος χιούμορ ή αστεϊσμού το οποίο φαίνεται αλλά ΔΕΝ είναι περιττό. Θα μπορούσα για αυτό να μακρυγορίσω και με επιστημονικούς όρους αλλά θα πω μόνο ότι το spam έχει την έννοια της διακοπής, της νύξης (επισήμανσης) και του χιούμορ, ενίοτε με υπερβολή. Κατά την ίδια λογική θα μπορούσαμε να καθαρίζουμε και τα emotions Very Happy και στο τέλος να γράφουμε σε LaTeX lol!

Αυτά, ξαναδηλώνοντας κατά των περιορισμών. Ψηφίζω 5
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 3:31 pm
Επίσης κάτι που το θυμήθηκα τώρα...
το "μη ορατός" τι ρόλο βαράει ? πρέπει να φοβόμαστε ? της mosad είναι ? Scared
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 4:06 pm
Κλειστα ολα εκτος τεχνικων για λογους που εχω προαναφερει.

Αν θελω το ταξιδιωτικο μου και τις φωτο μου να τις δει/δουν οι φιλοι μου, τα κουμπαρια μου και η κουτση Μαρια
θα κανω copy-paste το ποστ (το μονο ευκολο οπως εχει αποδειξει ο Παναγιωτης πολλες φορες Cool ) και θα το σηκωσω στο blogspot τζαμπανταν και θα τις δουνε ολοι. Εδω τις βαζω μονο για τους φιλους και μονο για τους γνωστους και ετσι θελω να μεινει. Αλλιως θα τις εβαζα blogspot, θα εδινα λινκ εδω και αντε διαβαστε.

Απο την αλλη δεν μπορω να υποχρεωσω ενα φορουμ ομως να ακολουθει τα γουστα μου εστω ακομα και για ΕΝΑ και μονο μελος συντρεχει θεμα ασφαλειας και προσωπικων δεδομενων (ειτε εικονικο, ειτε πραγματικο). Και στην τελικη δεν θεωρω δικαιο οποιοσδηποτε ανθρωπος που δεν ξερω να γραφει ενα VFRH στο google και να εχει τη μαπα μου στην οθονη του.

Το στυλ "εχω ελαφρα τη καρδια, ολα ανοιχτα και δε γ@μεις" κατα τη γνωμη μου δεν τιμα διαφορα μελη που δεν υπολογιζουν την σημαντικοτητα που εχουν τα προσωπικα δεδομενα ("κομπλεξ" ισως για αυτους) για καποιους αλλους.

Την καλησπερα μου
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 4:23 pm
Verbal Kint wrote:Το στυλ "εχω ελαφρα τη καρδια, ολα ανοιχτα και δε γ@μεις" κατα τη γνωμη μου δεν τιμα διαφορα μελη που δεν υπολογιζουν την σημαντικοτητα που εχουν τα προσωπικα δεδομενα ("κομπλεξ" ισως για αυτους) για καποιους αλλους.

Αυτό μάλλον σου ξέφυγε. Και χαρακτηρίζεις άτομα και προϋποθέτεις σκέψεις που δεν έγιναν.
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 4:50 pm
Tinder wrote:Επίσης κάτι που το θυμήθηκα τώρα...
το "μη ορατός" τι ρόλο βαράει ? πρέπει να φοβόμαστε ? της mosad είναι ? Scared

εγώ ειμί ο μη ορατός. naaa naaa naaa naaa naaa naaa

νο μορ

Δε βέιλ χαζ μπιν τορν Doh!




P.S. τώρα αν υπάρχουν και άλλοι δεν ξέρω...
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 5:05 pm
Μια ερώτηση προς όσους ψηφίζουν "όλα ανοιχτά". Τί ακριβώς θα ενοχλούσε και μια ενότητα "κλειστή" στους απ'έξω; Αν δηλαδή το φόρουμ παρέμενε όπως είναι σήμερα, απλά να υπήρχε και μιά επιπλέον ενότητα "για τα μάτια μας μόνο".......
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 5:41 pm
Να υπάρχουν 2 ενότητες από μένα .
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 5:45 pm
Ψήφισα το 3. Να εξηγήσω το γιατί. Προσωπικά σχεδόν ποτέ δεν έχω πρόβλημα με το αν φαίνεται το τι γράφω ή φωτογραφίζω. Κυρίως γιατί το σκέφτομαι αρκετά πριν το κάνω. Όμως δεν αποκλείω να υπάρξει κάποια στιγμή κάτι που θα ήθελα να φαίνεται μόνο στα μέλη του φόρουμ και βέβαια σέβομαι το ότι το ίδιο σκέφτονται και άλλοι. Καταλαβαίνω ότι αυτό μπορεί να γίνει με mail και άλλους τρόπους αλλά δεν βλέπω τι πειράζει να υπάρχει ΚΑΙ αυτή η δυνατότητα. Smile
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 5:50 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Μια ερώτηση προς όσους ψηφίζουν "όλα ανοιχτά". Τί ακριβώς θα ενοχλούσε και μια ενότητα "κλειστή" στους απ'έξω; Αν δηλαδή το φόρουμ παρέμενε όπως είναι σήμερα, απλά να υπήρχε και μιά επιπλέον ενότητα "για τα μάτια μας μόνο".......

Το βλέπεις από την δική σου σκοπιά που θέλεις να βάλεις μόνο δύο τρεις φωτογραφίες και να τις μοιραστείς με κάποιους που παρόλα ταύτα δεν τους γνωρίζεις όλους.

Αλλά θα καταλήξει τα πάντα να γράφονται εκεί καθώς θα αρκεί ένας και μόνο να το ζητήσει. Εγώ γιατί μου φαίνεται μεγάλη η κοιλιά μου lol! ο άλλος γιατί δεν βγήκε φωτογενής η φάτσα του που ξενύχτησε το βράδυ. Και κάθε φορά θα γίνεται συζήτηση για αυτό. Και όταν κάποιος θα θέλει να γράψει κάτι φανερά θα τον κατηγορούμε για αυτό πως άνοιξε παράλληλο θέμα.
Αυτό μπορεί να γίνει στο FB όπου μπορεί ο admin να δέχεται μόνο όσα μέλη γνωρίζει.

Όπως και να το κάνουμε δεν είμαστε club γνωστών. Αν γνωρίσαμε πολλά και καλά άτομα μέσα από αυτό είναι άλλο. Αν θέλουμε να αλλάξουμε τον χαρακτήρα του site είναι άλλο. Αν θέλουμε να γίνουμε club είναι άλλο. Αν θέλουμε παράλληλα να κάνουμε κάποια από αυτά είναι πάλι άλλο.

Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο το site θα μαραζώσει, έχει ξαναγίνει, και η παρέα θα μικρύνει. Είναι όπως και να το δούμε ένα εμπόδιο που δεν προσφέρει κάτι από μια επίπλαστη "ιδιωτικότητα". Είναι σαν να λες ότι δεν μπορείς να μπεις στον χώρο αυτό παρά μόνο αν χτυπήσεις το κουδούνι, αλλά η πόρτα ούτως η άλλως θα ανοίξει αυτόματα πατώντας το πλήκτρο.



Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 5:57 pm
Ύστερα αυτό που σκέφτομαι είναι το εξής:
Τα μισά ταξιδιωτικά ας πούμε θα είναι στη μία ενότητα και τα άλλα μισά στην άλλη.
Θέλει κάποιος (μέλος) να ψάξει για ένα ταξιδιωτικό, που θα πρωτομπεί;
Ή θέλει να χαζέψει γενικότερα ταξιδιωτικά, θα μπαίνει πρώτα στη μία ενότητα και μετά στην άλλη;
Χωρίς να το καταδικάζω, θεωρώ ότι θα γίνει λίγό μπέρδεμα.
Στην τελική βέβαια για εμάς - τα μέλη, λίγη διαφορά θα έχει στο τι θα γίνει τελικά.

cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 6:00 pm
Vvag και Anastasi έχετε ένα δίκιο εδώ που τα λέμε. Think
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 6:08 pm
Μπορείτε να σκεφτείτε πόσο φτωχό θα ήταν το AdvRider αν τα ταξιδιωτικά ήταν μόνο για τα μέλη;
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum